9 - ) Arkadaş Arama

Arama Türleri
Arkadas.Com ' da Arkadaş Arama bölümü Standart ve Gelişmiş Arkadaş Arama olmak üzere 2 ye ayrılmıştır.

a - ) Standart Arama ; Standart Arama adından da anlaşılacağı gibi en sık kullanılan arama kriterlerinin bulunduğu basit arama şeklidir.Bu arama şeklinde A / S / L dediğimiz yaş / cinsiyet / yer ' e göre arama yapmanız mümkün olacaktır.

Yandaki şekilde Standart Arama sayfası görülmektedir.Arama yapmak için kriterleri seçip 'Aramayı Hemen Başlat' butonunu basmanız yeterli olacaktır.


b - ) Gelişmiş Arama ; Standart Arama ' ya göre oldukça gelişmiş bir arama şeklidir.Standart Arama ' da bulunan A / S / L ( yaş , cinsiyet , yer ) arama kriterlerinin yanı sıra ;

Medeni Durumu
Çocuk Sayısı
Mesleği
Eğitimi
Politik Düşüncesi
Dini İnancı
Sigara Alışkanlığı
İçki Alışkanlığı
Arkadas.Com ' daki amacı
Aradığı cinsiyet
Aradığı kişinin medeni durumu
Fiziksel yapısı
Boyu
Kilosu
Ten rengi
Saç stili
Saç rengi
Göz rengi
Görülen dövmesi var mı ?
Görülmeyen dövmesi var mı ?
Piercing kullanıyor mu ?
Küpe kullanıyor mu ?
Üyelik tipi
Üyelik tarihi
Son giriş tarihi

gibi çok ayrıntılı kriterler seçilerek te arama yapılabilmektedir.Bu da size en doğru kişiyi en hızlı , en çabuk şekilde bulmanızı sağlayacaktır.

Yan taraftaki şekilde Gelişmiş Arama Sayfası görülmektedir.

Standart ve Gelişmiş Aramadaki Ortak Seçenekler
Yukarıdaki notlarda açıklamadığımız ancak hem ' Standart ' hem de ' Gelişmiş Arama ' da bulunan bazı kriterler vardır. Bu kriterler aşağıda açıklanmıştır.

Neye Göre Arama Yapacaksınız seçeneği : Bu seçenek bize ' Belirli Kriterlere Göre ' mi yoksa ' Rumuz ' a göre mi arama yapmak istediğimizi sorar.Eğer biz aradığımız kişileri ' Belirli Kriterlere Göre ' değil de 'Rumuzuna göre arıyorsak bu seçenekten ' Rumuza Göre ' seçeneği işaretlenir.Bu seçenek işaretlendikten sonra ekrandaki tüm kriterler silinir ve bizden sadece aranacak rumuz istenir.Siz aramak istediğiniz rumuzu girip ' Aramayı Hemen Başlat ' butonuna bastığınız da bu rumuzu aramaya başlamış olacaksınız.

Fotoğraflı olsun seçeneği : Bu seçeneği işaretlediğimizde girmiş olduğumuz arama kriterlerini sadece fotoğraflı üyeler arasında yapar. Yani fotoğrafı olan üyeler aranmak istendiğinde bu seçenek kullanılır.


Online olsun seçeneği : Bu seçeneği işaretlediğimizde girmiş olduğumuz arama kriterlerini sadece online ( sisteme bağlı ) üyeler arasında yapar.Yani online ( sisteme bağlı ) üyeler aranmak istendiğinde bu seçenek kullanılır.

Not : Sadece Süper Üye ' ler bu seçeneği kullanabilir.

Kimler Standart Arama yapabilir ? Kimler Gelişmiş Arama yapabilir ?
Arkadas.Com ' a kayıtlı tüm üyeler Standart Arama yapabilirler ancak sadece Süper Üye ' ler Gelimiş Arama özelliklerini kullanabilirler.Buna göre aşağıdaki tabloyu çıkartabiliriz...

Arama Hakları Standart
Arama
Gelişmiş
Arama
Rumuz
Arama
Online Üye
Arama
Resimli Üye
Arama
Süper Üye yapabilir yapabilir yapabilir yapabilir yapabilir
Diğer Üyeler yapabilir yapamaz yapabilir yapamaz yapabilir

Üst menüde bulunan Arkadas Ara menüsü

Üst menüde bulunan 'Arkadaş Ara' butonuna bastığınız anda eğer ' Süper Üye ' iseniz otomatik olarak ' Gelişmiş Arama ' , eğer ' Süper Üye ' değilseniz otomatik olarak ' Standart Arama ' açılır.Açılan bu arama sayfalarındaki sağ üst bölümde bulunan ' Standart Arama ' veya ' Gelişmiş Arama ' butonlarını kullanarak istediğiniz bir arama moduna geçebilirsiniz.

Ancak ' Süper Üye ' olmayan kullanıcılar yukarıdada belirtildiği gibi ' Gelişmiş Arama ' yapamayacaklardır.

' Süper Üye ' olmayan kullanıcılar ' Gelişmiş Arama ' seçeneğini tıkladıklarında ' Gelişmiş Arama ' sayfası açılır.Bu sayfanın yukarısında 'Sadece Süper Üyeler Gelişmiş Arama Yapabilirler' uyarısını görürler ve kriterleri girip ara butonuna bastıklarında arama yapamayacaklardır.

Üst menüde bulunan ' Arkadaş Ara ' menüsünün sağındaki ok 'a basıp açtığımızda sol taraftaki resimde bulunan menü görülür.Bu menüleri açıklayacak olursak ;

Standart Arama : Bu menüye basıldığında ' Standart Arama ' sayfası açılır ( Tüm Üyeler tarafından kullanılabilir )

Gelişmiş Arama : Bu menüye basıldığında ' Gelişmiş Arama ' sayfası açılır ( Sadece Süper Üye ler kullanabilir )

Son 25 Bayan : Bu menüye basıldığında sisteme en son kayıt olan son 25 bayanı tarih sırasına göre getirir. ( Tüm Üyeler tarafından kullanılabilir )

Son 25 Erkek : Bu menüye basıldığında sisteme en son kayıt olan son 25 erkeği tarih sırasına göre getirir. ( Tüm Üyeler tarafından kullanılabilir )

Online Bayanlar : Bu menüye basıldığında online ( Şu an sistemde ) olan bayanları gösterir. ( Sadece Süper Üye ler kullanabilir )

Online Erkekler : Bu menüye basıldığında online ( Şu an sistemde ) olan erkekleri gösterir. ( Sadece Süper Üye ler kullanabilir )

    


  1 - ) Hızlı Üst Menü
  2 - ) Hızlı Rumuz Menüsü
  3 - ) Gelişmiş yazı editörü
  4 - ) Mesaj Göndermek
  5 - ) Sol Profil Bölümü
  6 - ) Ana Sayfanız
  7 - ) Grup Yapısı
  8 - ) Forum Yapısı
  9 - ) Arkadaş Aramak
10 - ) Üye Tipleri
11 - ) Mesaj Kutusu


: : : : : : NOT : : : : : :
Yeni tasarımla ilgili her türlü sorunuzu , görüş veya önerinizi lütfen destek@arkadas.com adresine gönderiniz.