8 - ) Forum Yapısı

Arkadaş Forum Nedir ?
Forum; Elektronik ortamda yaratılmış bir tartışma platformu ve bilgi paylaşım sistemidir.

Arkadaş Forum ise Arkadas.Com üyelerinin kendi aralarında düşüncelerini bazı konu başlıkları altında tartıştığı , öğrenmek istediği , cevap beklediği sorularıda buraya yazabileceği bir bölümdür.Arkadaş Forum yapısı ana başlık ve alt başlıklardan oluşmaktadır.

Ana başlıklardan her hangi birisini tıkladığımızda bu başlığa ait alt başlıklar listelenecektir.Bu alt başlıklardan birisini tıkladığımızda ise o alt başlığa ait kullanıcılar tarafından açılmış tartışma konuları listelenecektir

Siz isterseniz seçtiğiniz alt başlık altında bulunan tartışma konularına katılabilir , isterseniz de yeni tartışma konunuzu açabilirsiniz.


Kimler foruma yazı yazar , yeni başlık oluşturabilir ?
Arkadas Forum yapısında tüm üyeler forumları okuyabilir , yeni üye ( üyeliği 2 haftayı geçmiş üye ) haricindeki tüm üyeler de yazılımış forumlara cevap verebilir veya yeni başlık oluşturabilir.
Forumlar içerisinde nasıl arama yapabilirim ?
Arkadas.Com ' da login olduktan sonra ( siteye giriş yaptıktan sonra ) üst taraftaki menüde bulunan forumlar butonunun sağındaki oka basarak bu menüyü açınız.Açılan menüden ' Forum Ara' linkini tıklayınız.Yeni açılan sayfaya aranacak kelimeyi girerek bu kelimenin geçtiği sayfaları aratabilirsiniz.

Bir forumun altına yeni bir konu nasıl açabilirim ?
Her hangi bir forumun altına yeni bir başlık yani konu açabilmeniz için öncelikle bir forum konusu seçip bu konunun içerisine girmeniz gerekmektedir.
Örneğin ; ' Hobiler & Eğlence ' ana başlığı altına bulunan ' Teknoloji ' alt başlığını seçtiğimizde bu foruma ait kullanıcılar tarafından açılmış başlıklar listelenecektir.Bu başlık listesinin en altında ' Yeni Başlık Oluştur ' ve ' Geri Dön ' butonları bulunmaktadır.Eğer siz bu forum konusunun altında yeni bir tartışma konusu açmak isterseniz ' Yeni Başlık Oluştur ' butonuna basınız.


Yukarıdaki resimde açılan editör sayfası görülmektedir.Bu sayfada ' Yazılacak Forum ' bölümünde sizin başlık açmak istediğiniz forum konusu yazmaktadır. ' Açılacak Başlık ' bölümüne ise tartışma konusu açacağınız başlık adını yazınız.Bu başlığı yazdıktan sonrada bu başlık altında görülecek ilk konuyu aşağıdaki boşluğa giriniz.Bu yazıyı isterseniz Standart isterseniz Gelişmiş Editörle yazabilirsiniz. Başlığı ve ilk konuyu yazdıktan sonra sayfanın aşağısında bulunan ' Yazımı Gönder ' butonuna basınız.

Açılmış bir konuya nasıl cevap verebilirim ?
Kullanıcılar tarafından açılmış olan tartışma konularına yani forumlara cevap göndermek için öncelikle o tartışma konusunun içerisine girmeniz gerekmektedir.Bunun için başlığı tıklamasınız.Başlığı tıkladığınız zaman bu başlığa gönderilmiş cevaplar listelenecektir. Listelenen bu cevapların en altında ' Yeni Cevap Yaz ' butonu bulunmaktadır.Bu butona basıp açılan editör sayfasında cevabınızı yazıp yollayabilirsiniz.

Forum kuralları ve forum kontrolü
Tüm forumlar Arkadas.Com yöneticileri ve moderator ' ler tarafından dikkatle incellenir.Kurallara uymayan forumlar silinir, bu forumları yazan üyeler yasaklanır.Siz de gönderdiğiniz forum yazısının hiç bir şekilde silinmesini istemiyorsanız lütfen aşağıdaki linki tıklayarak forum kurallarını okuyunuz...

Arkadas.Com Forum Kuralları

     


  1 - ) Hızlı Üst Menü
  2 - ) Hızlı Rumuz Menüsü
  3 - ) Gelişmiş yazı editörü
  4 - ) Mesaj Göndermek
  5 - ) Sol Profil Bölümü
  6 - ) Ana Sayfanız
  7 - ) Grup Yapısı
  8 - ) Forum Yapısı
  9 - ) Arkadaş Aramak
10 - ) Üye Tipleri
11 - ) Mesaj Kutusu


: : : : : : NOT : : : : : :
Yeni tasarımla ilgili her türlü sorunuzu , görüş veya önerinizi lütfen destek@arkadas.com adresine gönderiniz.