7 - ) Grup Yapısı

Arkadaş Grup Nedir ?
Grup ; Adından da anlaşılacağı gibi bir yazışma topluluğudur.Belirli konular altında , o konuyla ilgilenen insanların birbirleri ile yazışıp , fikir paylaşabildiği bir platformdur.Grubun en büyük özelliği yazdığınız bir yazının tüm grup üyelerine ulaşmasıdır.Yani sizin gönderdiğiniz bir yazı , aynı anda tüm grup üyelerinin mesaj kutusuna iletilmektedir.Grup üyeleri aktif olarak yazışma yapabildikleri gibi , isterlerse sadece bilgi amaçlı üye olabilirler ve sadece gelen mesajları okuyarak o konu hakkında insanların görüşlerini öğrenebilirler.

Kimler Grup oluşturabilir ? Kimler Gruplara üye olabilr ?
Grup açıp Grup Yöneticiliği yapma hakkı sadece Süper Üye ' lere ait bir özelliktir.Sadece Süper Üye ' ler kendi gruplarını açabilir ve bu grupların yöneticiliğini yapabilirler.Diğer Arkadas.Com ' üyeleri ise ( Standart Üye , Sadık Üye , Yeni Üye ) Süper Üye ve Site Yöneticileri tarafından açılan bu gruplara üye olabilirler.

Grup içerisinde yetkiler ve haklar

Gruplar içerisinde 3 tip üyelik mevcuttur.Bunlar yetki sıralarına göre
 Grup Yöneticisi : Sadece Süper Üye ' ler grup yöneticisi olabilirler ve gruptaki tüm yönetim hakkına sahiptirler.Ancak istediği üyelere grupta moderatorlük yetkisi verebilirler.Ayrıca grubun kurallarına uymayan kişileri gruptan çıkartma yetkisinede sahiptirler.

 Moderator : Süper Üye'ler tarafından seçilir.Görevi grupta herkese dağıtan yazıları kontrol edip bunları onaylamaktır.

 Üye : Grupta diğer üyeler tarafından yazıları okuyabilir, yazdığı yazıları tüm grup üyelerine gönderebilir.

Süper Üyeyim . Nasıl Grup açabilirim ?
Kendi grubunuzu oluşturmak ve bu gurubun yöneticisi olmak için ( Sadece Süper Üyeler ) öncelikle grup ana başlıkları altında bulunan grup alt başlıklarından birisini seçmeniz gerekmektedir.Alt başlığı seçtikten sonra bu alt başlığa ait grup listesini göreceksiniz.Sizde buraya aşağıdaki bulunan 'Yeni Grup Aç' butonunu kullalanarak grup ekleyebilirsiniz.

Örnek ; Grup ana sayfasına girdikten sonra isterseniz sağdaki kısa yol menüsünden , isterseniz ' Tüm Grupları Listele ' butonunu kullanarak grupları listeleyin.Daha sonra karşınıza çıkan grup listelerinden örnek olarak ' Bilgisayar ve İnternet ' ana başlığı altında bulunan ' Bilgisayar Eğitimi ' alt başlığını seçin.Bu grup altına açılmış gruplar listelenecektir.Grup listesinin en altında ' Yeni Grup Aç ' butonu bulunmaktadır.Bu butona basarak sol tarafta resmi görülen yeni grup açma sayfasına giriniz. Bu sayfada grup adınızı ve ayarlarınız yapınız.Daha ayrıntılı bilgi için sayfa içerisinde ' Bu Nedir ? ' yardım linklerini kullanınız.

Varolan bir gruba nasıl üye olabilirim ?
Yeni bir gruba üye olmak için öncelikle o grubun içerisine girmeniz gerekmektedir.Grubun içerisine girdiğinizde grup hakkında ayrıntılı bilgilerin bulduğu grup ana sayfası gelir.Bu sayfada grup ayarları bulunmaktadır.Sağ taraftaki resimde oklarla gösterilmiş olan ' Üye Olmak İstiyorum ' butonlarından birisini tıklayarak bu gruba üye olabilirsiniz.

Gruplar içerisinde nasıl arama yapabilirim ?
Gruplar içerisinde aradığınız bir konuyu bulmanın en kolay yolu gruplar içerisinde arama yapmaktır.Gruplar içerisin de arama yapmak için
a-) Grup Ana sayfasında sağ bölümde bulunan Grup Ara bölümünü kullanabilirsiniz.b-) Gruplar Butonunun sağında bulunan oka basarak bu menüyü açınız.Açılan bu menüden grup ara bölümünü seçip grup arama sayfasına giriniz.Burada aramak istediğiniz grup konusunu veya adını girerek aramayı başlatabilirsiniz.

Grup kuralları ve grup kontrolü
Tüm Gruplar Grup Yöneticileri , Grup Moderatörleri ve Arkadas.Com ' yöneticileri tarafından dikkatle incelenirler.Grup' içerisinde Grup yöneticileri tarafından belirlenmiş kurallara uymayan üyekler , grup içerisinde konu dışı yazılar grup yöneticileri tarafından gruptan çıkartılırlar.Ancak bu üyeler gruptan çıkartıldığı halde yine diğer üyelerimizi zor durumda bırakacak davranışlar içerisine girerse Arkadas.Com ' yöneticileri tarafından tesbit edilirler ve üyelikleri silinir.

Diğer grup kuralları forum kuralları ile aynıdır.Aşağıdaki linki tıklayarak forum kurallarını okuyabilirsiniz...

Arkadas.Com Forum Kuralları

     


  1 - ) Hızlı Üst Menü
  2 - ) Hızlı Rumuz Menüsü
  3 - ) Gelişmiş yazı editörü
  4 - ) Mesaj Göndermek
  5 - ) Sol Profil Bölümü
  6 - ) Ana Sayfanız
  7 - ) Grup Yapısı
  8 - ) Forum Yapısı
  9 - ) Arkadaş Aramak
10 - ) Üye Tipleri
11 - ) Mesaj Kutusu


: : : : : : NOT : : : : : :
Yeni tasarımla ilgili her türlü sorunuzu , görüş veya önerinizi lütfen destek@arkadas.com adresine gönderiniz.