11 - ) Mesaj Kutusu

Arkadas.Com ' da tüm mesajlaşma işlemleriniz Mesaj Kutusu 'menüsü altından yapılır.Size gelen mesajları buradan okuyabilir , cevaplarınızı buradan gönderebilirsiniz. Mesaj ayarlarınızıda bu menü altından yapabilirsiniz.

Mesaj Kutusu ' na girebilmeniz için üst sarı menüde bulunan ' Mesaj Kutusu ' butonuna basınız.

Sağ taraftaki şekilde Mesaj Kutusu ana sayfası görülmektedir.

Mesaj Kutusu ana sayfasının en üstünde 4 tane menü vardır.

Mesaj Gönder : Yeni mesaj gönderme sayfası açar

Sayfayı Yenile : Bulunduğumuz yeri yeniler yani refresh eder.Bu sayede Mesaj Kutumuza mesaj gelip gelmediğini kontrol etme imkanımız olacaktır.

Arkadaş Listem : Tıkladığınızda arkadaş listesine girer.

Ayarlar :Bu bölümde mesaj kutunuzla ilgili bazı ayarlar bulunmaktadır.Bu ayarları kullanarak mesaj kutunuzu daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Üst menünün bir altında Klasörlerim başlıklı bir menü bulunmaktadır.Burada bizim Mesaj Kutusu Klasörlerimiz listelenmiştir.Sisteme ilk kayıtta 2 adet mesaj kutusu vardır bunlar ;

Gelen Kutusu : Gelen mesajlarınızın saklandığı posta kutusudur.Arkadas.Com ' a kayıtlı her üyenin bir Gelen Kutusu vardır.

Giden Kutusu : Giden mesajlarınızın saklandığı posta kutusudur.Arkadas.Com ' a kayıtlı her üyenin bir Giden Kutusu vardır.Sol taraftaki şekilde Klasörlerim bölümü görüntülenmiştir.
Şekilde görüldüğü gibi Gelen Kutusu ve Giden Kutusu sabit mesaj kutularıdır.Her üyenin bir Gelen ve Giden Kutuları vardır.Bunun dışında üyeler kendileride mesaj kutusu tanımlayabilir.Şekilde görüldüğü gibi ' kankalar ' isimli klasör kullanıcı tarafından açılmış bir klasördür.

Klasörlerin yanındaki sayılar

Bu sayılar sırasıyla yeni ve toplam mesajı simgeler örneğin ;

Gelen (14/16) şeklinde bir yapıda 14 = yeni mesaj sayısını , 17 = toplam mesaj sayısı ' dır.

Yeni klasör oluşturma / düzenleme


Klasörlerim yazısının sağında bulunan Ekle linki tıklandığında açılan popup ekrana klasörün ismi yazılıp OK ( TAMAM ) tuşuna basılır. Böylece klasörünüz oluşturulmuş olur.

Diğer yol ise Düzenle sayfasını kullanmaktır.

Yeni Klasör oluşturabileceğiniz gibi bu klasörleri düzenleyebilirsiniz de... Yani eklediğiniz bir klasör ' ü yeniden adlandırabilir veya silebilirsiniz.

Klasör düzenleme sayfası sağdaki şekilde görüldüğü gibidir.Bu sayfada sizin yarattığınız klasörlerin yanında ' Yeniden Adlandır ' ve ' Sil ' linkleri bulunmaktadır. ' Yeniden Adlandır ' linki ile oluşturmuş olduğunuz klasörü yeniden adlandırabilir ' Sil ' linki ile bu klasörü klasör listenizden tamamen silebilirsiniz.

Bu sayfada klasörülerinizin teker teker okunmamış ve toplam mesaj sayılarıda listelenmektedir.

Yeni Klasör Oluştur bölümünden de klasör listenize yeni bir klasör daha ekleyebilirsiniz.

Mesaj Kutusu Kapasitesi

Mesaj kutusu kapasitesi yanda görüldüğü gibi % ile gösterilir.Süper Üye ' hariç tüm üyelerin mesaj kutuları kısıtlıdır.Sadece Süper Üye ' lerin mesaj kısıtlaması yoktur.

Mesajlar

Gelen mesajlar sağdaki şekilde görüldüğü gibi görüntülenir.Her mesaj için ' Gönderen ' , ' Konu ' , ' Tarih ' olmak üzere 3 alan vardır. Gönderen bölümünde rumuz ve yanındak ikonları görünmektedir.Bu ikonlar yardımıyla size mesaj gönderen kişinin durumu hakkında kısa bilgi sahibi olursunuz.

Mesaj konusu bölümde ise mesajın başlığı yer almaktadır

Tarih alanında bu mesajın size geldiği tarih yazmaktadır.

Siz gelen mesajlarınızı bu 3 kritere göre de sıralayabilirsiniz. Örneğin gelen mesajlarınızı tarih ' e göre sıralamak isterseniz tarih alanını tıklayınız. Tıkladıkça büyükten küçüğe veya küçükten büyüğe şeklinde değişecektir.


Mesaj Listenizde okunmuş veya okunmamış mesajları ayırt etmenizi kolaylaştırmak için , okunmamış mesajlar sarı zeminin üzerine yazılmaktadır.okunmuş mesajlar ise beyaz zemin üzerine yazılır.

Ayrıca okunmamış mesajların başında kapalı zarf ( ) , okunmuşların başında açık zarf ( ) bulunur.

Bir mesajı okumak için o mesajın konu bölümü tıklanır.Her mesaj satırının başında o kutucuğı seçmek için bir seçenek yeri vardır.. Taşımak veya silmek istediğiniz mesajları işaretleyiniz.

Mesaj Silmek

Mesaj veya mesajları silmek için yukarıda görüldüğü gibi silmek istediğiniz mesaj veya mesajları işaretleyiniz ve daha sonra sil butonuna basınız.Sil butonuna bastığınızda sağda görüldüğü gibi bir onay penceresiyle karşılaşacaksınız.OK ( TAMAM ) derseniz seçtiğiniz mesajlar silinecektir.


Mesaj Taşıma


Mesajlarınızı bir klasörden diğer bir klasöre taşıyabilirsiniz.

Bunun için öncelikle taşımak istediğiniz mesajları işaretleyip taşı butonuna basınız.

Açılan klasör listesinden hangi klasör ' ü tıklarsanız seçtiğiniz mesaj / mesajlar o klasör e taşınır.

    


  1 - ) Hızlı Üst Menü
  2 - ) Hızlı Rumuz Menüsü
  3 - ) Gelişmiş yazı editörü
  4 - ) Mesaj Göndermek
  5 - ) Sol Profil Bölümü
  6 - ) Ana Sayfanız
  7 - ) Grup Yapısı
  8 - ) Forum Yapısı
  9 - ) Arkadaş Aramak
10 - ) Üye Tipleri
11 - ) Mesaj Kutusu


: : : : : : NOT : : : : : :
Yeni tasarımla ilgili her türlü sorunuzu , görüş veya önerinizi lütfen destek@arkadas.com adresine gönderiniz.