süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Din ve İnanç
   Bıg Bang Buyuk Patlama

aydogdu_123 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (09:46:33)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (09:47:46)
aydogdu_123 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (09:48:21)
___solcier35___ ♣♣♣ SON KELİMEDEN CÜMLE TÜRET ♣♣♣ Forum başlığına yazı ekledi - (18:14:56)
CORCIL44 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (23:14:39)
CORCIL44 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (23:15:47)
CORCIL44 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (23:17:22)
CORCIL44 ♣♣♣ SON KELİMEDEN CÜMLE TÜRET ♣♣♣ Forum başlığına yazı ekledi - (23:20:23)
CORCIL44 ^^gEcEnİn tAdI YoK FaRkInDaMıSıN ^^ Forum başlığına yazı ekledi - (23:33:06)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 13
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 14:22

``İnkar edenler Evren(Gokler) ve yer bırbırlerıyle bıtısık ıken onları ayırdıgımızı, her canlıyı sudan yarattıgımızı gormuyorlar mı? Yıne de onlar ınanmayacaklar mı?`` Enbıya 30.

Ayetın ıfadesınden bu ayette belırtılenlerın ınkarcılara karsı bır delıl nıtelıgınde oldugunu, buayette belırtılenler sebebıyle ınkarcıların ınanması gerektıgını anlıyoruz.
Ateıstlerın en temel ıddıası maddenın sonsuzdan berı var oldugu ve maddenın tum canlı cansız varlıkları tesadufen olusturdugudur. Oysa Bıg Bang teorısı Evren ın ve zamanının bır baslangıcı oldugunu ortaya koyarak ateızmın bu en temel ıddıasını yıkmaktadır.

Kardesımızın bu konuyla ılgılı sorusu ıcın aktarmaya calısıyorum. Eger sıkıyorsam, devam etmeyeyım..?
SA.

tembelgazili
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 1
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 14:26

devam et kardeşim...

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 14:33

SA. Tşkler.

Ayette ``ınkar edenler gormuyorlar mı?`` dıye sorulması da cok anlamlıdır. Bu sekılde ayet Evren ın ve yeryuzunun bıtısıkken ayrıldıgının anlasılabılecegıne, bunu anlamanın mumkun lduguna da ısaret etmektedır. Ayetın dogrulugunun (zaten bızım hıc bır suphemız yok estfr.) anlasılacagı 1900 lu yıllar, bılımsel kesıflerın arttıgı, bazılarının bılım ıle dını catısır halde gostermeye calıstıgı yıllardır. Sanayı toplumunun getırdıgı refah ıle sımaran ınsanların bazıları bu yıllarda maddeyı putlaştırmaya ve haşa Allah ın yerıne koymaya kalkmıslardır.
tam boyle bır ortamda tapınmaya kalkılan! maddenın yaratılmıs oldugunun yanı baslangıcı oldugunun, Bıg Bang ıle dogrulanması ınkarcılıga ınen bır tokattır.
Ayetın devamında gecen `` Yıne de onlar ınanmayacaklar mı?`` cumlesı de cok anlamlı. Ayetın bu ısaretını de tarıh dogrulamıs ortaya konan tum delıllere ragmen ınkarcılar ınkarlarında ısrarcı olmuslardır.
SA

nitrooxgene
  • Ekle
40 yaşında / Erkek
Kocaeli
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 14:49

güzel bir konuya değin mişsin kardeşim fakat birde şu açıdan bakalım... tarihte herzaman inanlar veinanmayanlar olmuştur fakat islamiyette şu vardır insan önce kendinden sorumuludur sonra çevresinden allah c.c. bize akıl vermiş düşünme yeteneği vermiş eğer bizler düşünemiyorsak...sorumlusu biziz..eğer biz inaçlarımızı tam olarak yaşayamıyorsak ve bununla çevremize lafla değil yaşantımızla örnek olamıyorsak değerlerimize sahip çıkamıyorsak inanmayanlarında inatları dahada artacaktır....

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 15:00

SA.
Haklısın müslüman kardesım. InşAllah Allah ın razı olacagı insanlardan olur, varlıgımızla ornek oluruz.
Kim ne derse desin, Vahyin ısıgının yayıldıgını insanları sardıgını goruyorum. InşAllah daha cok calışacagız, elimizi taşın altına sokacagız, ellerını tasın altına sokanlara destek olacagız.
KITAPLI MÜSLÜMAN olacagız. Bılgımızı arttıracagız. Kur an ve Yürüyen Kur an olan Efendımız HZ Muhammed
SAV`ın örneklıgıni anlamaya calısarak bır tesbıhın tanelerı gıbı dızılecegız İnşaLLAH.
Çok dua edelım ayrıca arkadaslar, dedıgınız gıbı bız güzel kullardan olursak Allah bızı mahzun bırakmayacagına daır söz vermistır. Allahın sozü Hakktır..
SA
Ahmet Nuhbey.

HUMAN
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 18:22

ya gecin bunlari ya,...insan olun insan.herkesin dini kendinin.herkesin inanci kendinin.herkesin allahi kendinin...sizene kardesim,allah böyle emretmis,kuran böyle demis,muhammet böyle buyurmus...inananlara göre "allah" herseyi yaratmissa,neden bukadar cesit insan,bukadar cesit düsünce ve en kötüsü bukadar "din" göndermis dünyaya???neden insanlari birbirine kirdiriyor,her din mensubu insan "benim dinim en iyisidir"diyor??? bütün dinler ve insanlar ayni allah tarafindan yaratilmadimi aziz din kardeslerim,sizlere soruyorum!!!herkes adem`le havva`nin cocuklari degilmi aziz din kardeslerim??? ayni dünya üzerinde yasamiyormuyuz aziz din kardeslerim???gecin bu sacmaliklari anam babam gecin.insan olun,insanca yasayin aziz din kardeslerim...

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 19:12

konuyu saptırma human!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Allah ısmını, HZ MUhammed SAV ısmını BUYUK harflerle YAZ. EDEPLI OL EDEPLI KONUŞ
Ogrenmek ıstıyorsan sor arastıralım hep beraber yardımcı olalım, yok hırrr cıkartmak ıstıyorsan baska kapıya.

Anladın mı?
Ögrenmek ıstıyorsan aç oku. Hic olmazsa emeğe saygın olsun.
.......................izin dininiz size, benim dinim bana

Nuhbey.

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 19:15

Bu sorular yanlış sorular, dogru soru sor dogru cevap al.

Allah tan gelebılecek en buyuk bela, KULUNU KENDISINDEN UZAKLASTIRMAKTIR. Lütfen dıkkatlı ol!!

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
Aktif Toplam Yazı : 18
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 20:00

ol dedi ve varoldu cihan bing bank YARATICININyani ALLAHIN ol demesidir ve cihan olmuştur şu an büyük bir hızla genişliyor bir an gelecek bu yaratılmış alem ALLAHın olma demesiyle bir balon gibi sönecek hatta bir sabun köpüyü gibi ama ALLAH ilk yarattığı konumdadır zaman meken yaratılmıştr yaratılmayan hep aynıdır eksilmez fazlalaşmaz o sadece o dur .

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:01

SA.
ASTAS kardes, senın serefıne acıldı bu konular, baktım sen yoksun, bal yapalım beraber dedık bır sınek konuverdi.

Mümin olmak ne kolay degıl mı aslında.
Yine de insan kızıyor işte...
SA
Nuhbey

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:14

aslında ne kadar müminiz tartışılır ben kendi imanımı hiç beyenmiyorum hele aashabınkini görünce namazda ameliyat yaparlarmış acı hissetmemek için işte namazo hangimiz o huşu ile kılıyoruz ben kılamıyorum herşey geliyor aklıma ben herkesten fazla günahkarım ALLAH beni ve benim gibileri bağışlasın.

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:26

SA
Amin güzel kardeşim.
Ama sana bır şey soyleyeyım rahatla. Bu endışeler imandandır. Resulallah SAV. döneminde ``acaba ben münafık mıyım?`` endişesinı duymayan hıc bır sahabı yokmuş. SA
Nuhbey.

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:29

SA
Mumın olmak ne kolay derken, buyuk patlamayla ılgılı yazını ve teslımıyetını okudugum dan oyle demıstım.
Teslımız, bu kadar.SA

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:55

dediyin gibi aslında çok kolay ama biz zora sokuyoruz mükemmel nedir mükemmel olan ALLAHAhamd ve şükürler olsun. yaradılmışların mükemmeli son resul ona uyanlara ne mutlu.

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.02.2006 19:16

AMİİN,
Astaş kardeş.
SA.

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan