süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Tarih
   "İkisi de Emine ikisi de türbanlı"

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
raffine
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1393
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.02.2009 14:57

SAADET Partisi’nin İstanbul adayı "Müslüman komünist" Mehmet Bekaroğlu, türbanlı kadınları ikiye ayırmıştı:

BİR: Cipe binen türbanlı kadınlar...

İKİ: Durakta beklerken türbanlı kadının sürdüğü cipin sıçrattığı çamuru yiyen türbanlı kadınlar...

Bekaroğlu, "türbanlı kadınlar arasındaki sınıf farkı" üzerinden yürümeye devam ediyor...

Bekaroğlu, dün Halkalı Desa Deri Fabrikası’nda grev yapan "türbanlı işçi Emine Hanım" ile "Başbakan’ın eşi Emine Hanım" arasındaki temel farka işaret eden bir çıkış yaptı...

Dediği şu:

"İkisi de Emine... İkisi de başörtülü... İşçi Emine, burada soğukta titriyor, hakkını arıyor... Emine Erdoğan ise buraya pahalı deri ürünleri almaya geliyor ve başörtülü işçi Emine’yi görmüyor."

Benim yorumum ise şu:

Oh be!

Nihayet bütün türbanlıları aynı kaba koymayan, "zengin türbanlılar" ile "yoksul türbanlılar" arasındaki sınıf farkına işaret eden bir İslamcımız çıktı...

ahmet hakan

don_juandemarco
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Bayrampaşa
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1779
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.02.2009 17:06

bu mehmet yabana atılacak adam deil... yeni saadet lideri numan da klas bir adam ... partisini ideolojisini sevmem ama eğer kılıçdaroğlu aday olmasaydı büyükşehirde oyumu mehmet bekaroğluna verebilirdim ...

`Zifir`
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 2527
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.02.2009 17:32

Eğri oturup doğru konuşuyoruz...

İslamcılık , İslam dininden mi feyzalmaktadır ? Evet

İşte bu cümle meseleyi çözmemeiz için yeterlidir.

İslam dinine göre , zengin müslümanlar da vardır , fakir müslümanlar da vardır. Köleler de vardır hür erkekler de vardır. Cariyelerde vardır , hür kadınlar da vardır. Buradaki 2 Emine den birisi hür bir zengin diğeri ise köle bir fakirdir.

İslam ritüellerine göre zengin Emine , fakir Emine`ye sadaka vermek suretiyle yardım ederse sevap kazanacaktır. Yardım etmez ise günaha girecektir ve dünyanın nimetlerine aldanmış olanacaktır. Fakir Emine ise haline şükrederek sevap kazanacaktır. Şükretmeyip isyankar olursa şeytana uymuş olacak ve günaha girecektir. Hür insan köle insan ayrımı İslam dinine göre olağan bir durumdur. Hürler kölelerine yediklerinden yedirecekler ve sevap kazanacaklardır. Yedirmezlerse günaha gireceklerdir.

Yine İslam dinine göre , insanlar arasında sosyal ve ekonomik yönden derin uçurumlar olmasının bir sakıncası yoktur.İki müslüman emine arasında uçurum olması dert edilecek birşey değildir. Tam aksine hayatın gerçeği ve Allah`ın takdiridir. Ve bu durumda haliyle İslamcılık ideolojisine yansımıştır. Zaten bugün de İslamcı iktidarlar , İslamcı holdingler , İslamcı zenginler , İslami bankalar vb lerinin tavır ve tutumları bizi doğrulamaktadır. İstisnai bir kaç İslamcının tutumları bunu değiştirmeyecektir.

Ama bence siz yinede benim söylediklerimi unutun , yokmuş gibi davranın...

U_S_ovalye
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Rize
Aktif Toplam Yazı : 4105
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 20.02.2009 00:45

Benim açmayı düşündüğüm panoyu rafi abi açmış ellerinbe sağlık ...:) İslamcı kesimde de sınıf farkını görüp bunun islamla alakası olmadığını söyleyen ve buna itiraz eden akıllı insanları görmek güzel

Bugün firs laydiler "özel " izinle kraldan torpilli binlerce euro dökerek sözüm ona ümreye gittiler...Ne diyelim Allah kabul etsin torpili müslümanların ibadetini !!!!!

Müslüman sağ yanağına tokat yediği zaman sol yanağına da uzatmaz , Allaha sol yanağına tokat gelmemesi için duada etmez...Müslüman sol yanağını korumak için (tüm gücüyle mücadele ederken )Allahdan yardım ister....

raffine
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1393
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 20.02.2009 11:16

yukarda konu başlığına uygun direnişteki emine aslanın fabrika kapısında bekaroğlu ile sohbetten kaynaklansa da ,hiç birimizin inkar edemeyeceği islamdaki sınıf farkının boyutlarını gösteriyor..
lüks desa deri ürünlerinin tüketicisi islami kesimle,desa emekçisi müslüman emekçiler arasındaki fark..
kapitalizm koşullarında bir kesim gittikçe yoksullaşırken,bir kesim lüks yaşam içinde..

bizlere yıllardır anlatılan mümin kardeşliği sınıf farkı arasında dikiş tutmuyor..zifirin dediği gibi sadaka ve hayır işlemekle yoksulları kollamak,yardım etmekle de sınıf farkı kaybolmuyor..sömürü aynı,yoksulluk aynı..
dinler bu yoksullaşmayı,farklılaşmayı önleyemez..önleyemediği gibi bu sömürü ve sınıf farklılaşmasının üzerini örter..yoksulları,emekçileri,emeğinden başka geçinecek birşeyi olmayan kitleleri uyutur,marksın dediği gibi afyonlaştırır..

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan