süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Felsefe
   DEĞİŞİM TEORİSİ

GOZLERINIYORMA İçinden ne geliyorsa yaz! Forum başlığına yazı ekledi - (09:33:20)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (12:20:04)
Seyyah NİNAX Forum başlığına yazı ekledi - (19:30:53)
medoo27 *****&&&&&&&&&&&&ESKİ VE YENİ DOSTLAR&&&&&&&&&&&&**** Forum başlığına yazı ekledi - (23:12:34)
medoo27 *****&&&&&&&&&&&&ESKİ VE YENİ DOSTLAR&&&&&&&&&&&&**** Forum başlığına yazı ekledi - (23:14:29)
_SEFA61_ *****&&&&&&&&&&&&ESKİ VE YENİ DOSTLAR&&&&&&&&&&&&**** Forum başlığına yazı ekledi - (23:24:36)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
ersannnnn
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 2
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.02.2009 20:42

“Her nefes alışta bir nefes boyu geleceğe gidiyoruz,”

Gelecek, geçmiş, an, zaman, son, başlangıç gibi sayabileceğim örneklerden bir kaçını, insan beyninin dinmek bilmeyen aktiviteleriyle vardığı sonuçlar olarak niteleyebiliriz. Çoğu zaman algılanması güç düşünsel kalıpları bazı inanç temellerine veya tutarsız kavramlara bağlamayı görev edinmiş bir makine gibi yeni tutarsızlıklar oluşturup durmuştur. Algılanma seviyesi yüksek birtakım teorileri, kendi içinde oluşturduğu bilimselliğe empoze edemeyerek inancını betimlemiş ve bunlara tanrı, büyü, doğaüstü gibi birtakım sınıflar koymayı alışkanlık haline getirmiştir. Peki, bu kabullenmeler gerçekle örtüşmeyen birer yalansa ve bu devinim içinde kendimizi kandırdık gibi bir düşünceyle ulaşacağımız şey, zoru seçerek gerçeği elde etmek olacaktır.

Zaman, iki hareket arasının tanımlanmasıdır. Belli büyüklükler birimleştirilerek çeşitli tanımlamalar yapılmıştır. Hareket, etkileşim, varlıkların değişimini ve devinimini tetikleyen birer enerjidir. Bu enerji başka devinimsel enerjilerin etkisiyle ortaya çıkar ve değişime yol açar. Asıl olan zaman denen kavramın tek tanımının olduğu ve bunun da “değişim” kelimesinde saklı olduğudur.

Başlangıç, genel zaman tanımı içinde hareketin ilk evresidir. Bu tarz bir yanılgıyı inkar edersek değişimin bir başı ya da sonu olmayacaktır. Baş ve son denen kelimeler, noktasal zamanın isimleridir. Olmayan bir şeyin isimleri tarafımızca red edilecektir ve sonuçları da bu noktada almaya başlayacağız. Ebedi ya da sonsuz kelimelerinin düşüncelerinize yaptığı çağırışımı kafamızdan silerek, gerçek ve amaçsız değişimin ne olduğunu tam olarak kavramamızı sağlayacağız.

Değişim için olmayan bir başlangıç ve son, hiçlik tanımını da kendi içinde çürütmektedir. Başlangıçta hiçlikten oluşmuş madde düşünce ufuklarımızda hep aşılmayan bir sınır olarak kalmıştır. Değişim teorisine göre değişimin başlangıcı sonu ve hiçliği yoktur. Daima var olan daimi olarak değişecektir. Son olmaması bitişin olmayacağı ve var olan enerjinin eksilmeden ya da artmadan sürekli değişeceği anlamını taşımaktadır. Canlı ya da cansız, madde enerjinin şekil almış bir değişim safhasıdır. Birbirini tetikleyen değişimleri bir arada barındıran ve değişimi kendi içinde yaşayan karmaşık yapılı topluluklar canlı olarak nitelenmiştir. Daha basit ve diğer enerjilerle karşılaşarak değişimi yaşayan varlıklar ise cansız olarak değerlendirilecektir. Canlı madde topluluklarının kendi içindeki birleşimini ise devinimin normalliğiyle açıklayabiliriz.

Mariachi
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Meksika
Aktif Toplam Yazı : 18805
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 18.02.2009 12:03

çok iyi bi yazı aynen katılıyorum..

petsise
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Fatih
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.06.2009 00:08

bazı konulardahaklsın tabi ama değişim sadece bundan ibaret değilki..

ibrahim_uzulmez
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 7
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.06.2009 02:24

değişim önemli.ben değişseydim,mesela bakarak orta açsaydım robarto carlos kadar iyi orta açardım.en azından roberto carlostan daha yakışıklıyım.

turkuaz200
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
Aktif Toplam Yazı : 238
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.10.2009 19:26

""""""""""""""Çoğu zaman algılanması güç düşünsel kalıpları bazı inanç temellerine veya tutarsız kavramlara bağlamayı görev edinmiş bir makine gibi yeni tutarsızlıklar oluşturup durmuştur. Algılanma seviyesi yüksek birtakım teorileri, kendi içinde oluşturduğu bilimselliğe empoze edemeyerek inancını betimlemiş ve bunlara tanrı, büyü, doğaüstü gibi birtakım sınıflar koymayı alışkanlık haline getirmiştir."""""""""""""

Peki ya tam tersi ise,
Algılama seviyesi yüksek bir seviyeey geçmek için din adı verilen bazı rirtüellerin yapılmasına gerek var ise?
Bu aşamadan sonra doğa üstü olaylar bir anlam kazanıyorsa ki bunun örnekleri dinler tarihinde var.
Hz. İsa`nın ölüleri diriltmesi gibi.
Dini ritueller beyin denen makinanın yeni tutarsızlıklar oluşturmamasını sağlayan hareketler olamamaz mı?

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan