süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   GS Spor Kulübü Divan Toplantısı Yapıldı...

NINAX DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (21:27:43)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Mehmet
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Sri Lanka
Aktif Toplam Yazı : 490
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.02.2009 17:32

Galatasaray Spor Kulübü Divan Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapıldı. Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Toplantısı`nda konuşan Başkan Adnan Polat, son beş aylık kulüp çalışmalarıyla ilgili üyelere bilgi verdi.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu`nda yapılan Şubat ayı olağan Divan toplantısı vefat eden üyeler için yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Daha sonra Divan Başkanı İrfan Aktar, 2008 yılı Divan çalışma raporu hakkında üyelere bilgi verdi ve ardından Şubat ayı Divan toplantısının gündemini okudu. Ayrıca gündem maddelerine geçilmeden önce Divan`a mektupla dilek, görüş ve önerilerini sunan Kerim Uzuner ve Özcan Erkmen`in mektupları okundu.

Toplantıda ayrıca boş bulunan Divan Sekreterliği için Başkan İrfan Aktar, Selim Selimoğlu`nu önerdi. Yapılan oylamada, oybirliği ile Selim Selimoğlu Divan Sekreterliğine seçildi.

Daha sonra Divan Başkanı İrfan Aktar, Başkan Adnan Polat`ı konuşmasını yapmak için kürsüye davet etti. Adnan Polat konuşmasında şunları söyledi: "Divan Kurulumuza çok önem veriyoruz. Divan Kurulu başkanımızla da çok uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Bize yardımcı oluyor ve kulüpteki gelişmelerden de haberdar oluyor. Biz buradan feyz alıyoruz. Buradan çıktığımız zaman kendimize olan güvenimiz ve cesaretimiz artıyor. Bize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Maçka`ya gidiyoruz genel kurul için. Temennim katılımın yüksek olması. Genel kurullar bizim için hesap alma ve vermenin en yüksek olduğu durumlardır. Konuşmamın ilk sırasına yeni stadın yapılmasını koydum. Stat komitemiz var ve her salı toplanır. Statla ilgili her türlü olayı konuşur ve tartışır. Bize gelip kararlarını söyler. Stadın betonarmesini Şubat`ta bitirecektik ancak hava koşulları nedeniyle Mart sonunda bitmiş olacak. Eren Talu üstün bir çaba göstererek, bu açığı 1 aya indirdi. Stadın ince işlerinin yapılma aşamasına gelindi. 10-15 gün sonra TOKİ ile mutabakat sağlanacak. Stadın üstünün kapanacak olacak kısmının mühendisliği Almanya`da yapıldı ve ihalesi bir firmaya verildi. AEG`le anlaşma noktasına geldik. Bu firma Los Angeles Lakers dahil 13 tane kurum işletiyor. Futbol dışı faaliyetlerde elinde böyle bir portföy olan bir kuruluşla işbirliği sağlayarak kulübe ek gelir kazandırmak. İşletme tavsiyeleri gerecektir. Stadımızın yemek işlerimiz için 22 firmayla görüşüyoruz. Stadımızın pazarlaması için bir piyasa araştırması yaptırmıştık. O araştırmayı bir kez daha yaptıracağız. İlk etapta 146 loca ve 4500 VIP koltuk Mart ayında satışa çıkacak. Bundan büyük bir gelir bekliyoruz. Hava şartları da müsaade ederse Galatasaray`ın localarının içi nasıl olacak ve stadı nasıl görecek diye bir örnekleme yapacağız."

"Altı aydır Yiğit Şardan`ın komisyon çalışması yaptığı bir marka işleminden bahsediyoruz. Bu projemiz, sanal telefon operatörlüğü. Telekom`la bu konuda her konuda anlaştık. Galatasaray mobili olacak. Ayrıca Avea ile Galatasaray`a özel bir konuşma paketi çıkarıyoruz. Tüm Galatasaraylıları bu telefonu kullanırken görmek istiyoruz. Bu telefon sayısı 350.000`i geçtiği takdirde önemli bir gelir elde edeceğiz. Bu gelir sayesinde amatör branşların giderleri karşılanacak. Galatasaray TV yeniden yapılanacak. Geniş bir yelpazede canlı yayınlar verecek. Televizyon bir dijital platformun içine girecek. Bundan sonra GS TV internet üzerinden de izlenebilecek. Çok cüzi rakamlarla ayda 5-10 YTL`ye her türlü görüntüye ulaşabilecek. 500.000 bin kişi hedefimiz. Bunların hepsini GS Kart adı altında toplayacağız ve kredi kartı gibi de kullanabilecek. Bu kartla maça gelip biletinizi alabileceksiniz. Yeni statta sadece bu kart geçerli olacak. Bu kartı kullananlara bazı kolaylıklar sağlanacak. 2 Mart`ta bunun lansmanını yapacağız. Mayıs sonunda Kalamış Rıhtım bitmiş olacak. Florya konusunda Maliye ile mahkemelik olmuştuk ancak mutabakata vardık. Her türlü formaliteyi bitirdik. GSGM`ye ait olan parselin üstünde bir salon yapma düşüncesindeydik. Her konuda anlaşmaya vardığımız bir süper market bu salonu yapacak. 7 yıllık yapılacak bir anlaşma olacak. Mecidiyeköy`de 2100 metrekarelik bir parselimiz var. Bize çok cazip teklifler veren akaryakıt firmalar var. Hem bize ciddi paralar verecekler hem de işletmesini. Burada yapmak istediğimiz şey amatör branşları kendi kendine yeterli hale getirmek. Riva`daki uygulama projemizi yaptırıp ruhsatımızı alacağız. Riva`nın değeri ruhsatı aldığımızda yüzde 25-30 artacak. Altyapıya çok önem vereceğiz ve yatırım yapacağız."

"Federasyonu ciddi bir şekilde eleştirdik. Biz futbolu şov endüstrisi olarak ele alıyoruz. Türkiye şampiyonluğu bizim için başarı değil. Uluslararası arenaya çıkmak için bir araç. Biz uluslararası başarı almadıktan sonra kendimizi başarılı olarak görmüyoruz. Biz asla Galatasaray Kulübü için imtiyaz talebinde bulunmadık, istemedik. Biz yeter ki futbol düzgün yönetilsin, bunu istiyoruz. Biz rahmetli Hasan Doğan`la böyle konuşmuştuk. Ben seçimlerden önce, Mahmut Özgener ve Lütfi (Arıboğan) kardeşimle oturup konuştum ve onları desteklediğimizi söyledim. Futbolda hakkaniyet olsun dedik ve bu şartla destekleriz dedik. Galatasaray`a daha ilk maçtan başlayan tekmeler, dirsekler ve anti futbol oldu. Kendisiyle Eylül ayının sonunda tekrar konuştum. Futbolcuları özgür bırakmaları gerektiğini söyledim ve desteğimizi de yineledim. Aralık ayına kadar her ay sonunda görüştüm. Bu işi düzeltin dedim. Hakem seminerine de gittim. Biz birinci yarının son maçını yapmaya gittik Sivas`a. O sahada maç yapmak imkansız. O sahada yürüyemezsiniz. Sivasspor - Denizlispor maçında 20 yaşındaki bir çocuğun ayağı kırıldı 1 yıl yok. Bizim için sağlık önemli. Sivas maçlarını başka bir yerde oynayalım dedik. Sözümüzü geçiremedik. Ümit Karan`ın sinirle salladığı tekme sonunda, hakemin üstüne çamur geldi ve kırmızı kart gördü. Maçtan sonra Ayhan ve Arda hakemle konuştular. `Ne konuştunuz` diye sordum. `Kaptanımıza neden kırmızı kart gösterdin?` diye sorduklarını ve `Üzerime su sıçrattı` yanıtı aldıklarını belirttiler. Hakemler ise, görüntüleri izledikten sonra soyunma odasında, küfür etti dediler. Ben bu hakemlere nasıl inanabilirim. Sivasspor maçında kural hatası olduğunu bütün Türkiye ifade etti. Biz maçın tekrar edilmesini istedik. Nasıl kural hatası olduğunu ispat edeceğiz."

"Kayserispor maçına kadar biz hala Federasyonu destekler nitelikteydik. Bu maçta penaltımız verilmedi. Hadi penaltı verilmedi niye sarı kart çıktı. O bahar havası fırtınalı havaya döndü. Bu sefer hakem dengelemek için, bizden atılması gerekenleri atmadı, Kayseri`nin penaltılarını vermedi. Federasyon kurulları Galatasaray`ın sancak gemisi olduğunu idrak edememişler. Fenerbahçe maçını izliyorum. Fenerbahçe ofsayttan gol yiyor dengelemek için Belediye`yi kıymaya başlıyor ve oyuncusunu atıyor. Fenerbahçe bir gol daha yiyor ofsayttan yine Belediye`yi kıymaya başlıyor. Hakemler neticeleri kendileri belirlemeye çalışıyor.. Herkes hakemlerden muzdarip. Biz hakemlerden kimseye yaranmadan maçlara çıksınlar bunları istiyoruz. Arkanızdayız, destekliyoruz dedik. Artık olacak hatalarda telafisi mümkün olmayan bir döneme girdik. Galatasaray`ın haklarını koruyamazsam burada olmamam lazım. Burada kural hatası var diye başvurduk. MHK Başkanı doğru sarı kart diyor. Önceden karar vermişler. Federasyon bizim maça Selçuk Dereli`yi, gözlemci olarak da Serdar Çakır`ı atıyor. İkisi kanlı bıçaklılar. Selçuk Dereli bizim maça gelebilir. Bize kimsenin hakkını yedirmesinler. Biz hakkımızı kimseye yedirmeyiz. Gerekirse FIFA ve CAS`a kadar gideriz."

"31 futbolcuyla kadrosu olan tek takım biziz. 13-14 sakatımız var. Benim sağlık ekibim eleştiriliyor. Hakan Balta ve Linderoth dışındaki tüm sakatlıklar darbeye bağlıdır. Çocuklar bu darbeleri sokakta mı alıyor. Bizim çocuklar yedikleri dayakla, sakatlıkla kalıyorlar. Hakemler bizleri hayal kırıklığına uğrattılar. Galatasaray Türkiye`dir dedik, anlamaları lazım".

Başkan Adnan Polat`ın konuşmasının ardından, sırasıyla söz alan Hayrettin Kozak, Duygun Yarsuvat, Özdemir Kalpakçıoğlu, Murat Ece, Özer Berkay, Kemal Onar ve Seyfettin Dündar çeşitli konular hakkında görüş ve fikirlerini anlattılar.

www.galatasaray.org

Mehmet
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Sri Lanka
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.02.2009 18:23

Konuşmanın tam içeriği yazılmamış burada GS TV den izleyebilirsiniz...

Daha önemli ve başka konulara da değindi başkan...

Mehmet
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Sri Lanka
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.02.2009 18:45

Neyimizi gördün acaba protesto yaptık küfür dahi olmadı protestolarda...

Konuya vakıf değilsin ama sana söyleyeyim biraz araştır konuyu GS kendi haklarını değil başka şeylerde arıyor...

tuncc988
  • Ekle
85 yaşında / Erkek
Marmaris
Muğla
Aktif Toplam Yazı : 113
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.02.2009 00:55

Futbol Federasyonu talimatlarına göre G.Saray’ın yabancılık unsuru taşımayan bir konuyu MHK ile ilgili bu konuyu CAS’a getirmesi mümkün değil.

HTSPOR.COM`dan Tahir Kum`un haberine göre, G.Saray Başkanı Adnan Polat’ın kulüp divan kurulu toplantısında Türkiye Futbol Federasyonuna karşı bir tehdit olarak dile getirdiği CAS tehdidi boş çıktı. Sivasspor- G.Saray ve G.Saray – Kayserispor karşılaşmalarında cereyan eden hakem kararlarıyla ilgili federasyonun verdiği kararları beğenmeyen ve buna karşı “Bu işin peşini bırakmayacağız” diyerek, “Bunun bir kural hatası olduğunu ispatlayacağız. Bu işi CAS’a kadar götüreceğiz” demesi talimatlara takıldı. Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu talimatlarına göre, Türk futbol ailesi içinde yaşanan her hangi bir ihtilafın CAS yani Spor Tahkim Mahkemesine götürülmesi için mutlaka bir yabancılık unsuru bulunması gerekiyor. Buna göre tamamen futbol federasyonu ile G.Saray arasında olan bu ihtilafın Tahkim Kurulu Talimatının “Kararların Kesinliği” ile ilgili 14. maddeye ters düşmesi sarı-kırmızılıların bu işi uluslar arası bir plartforma taşıyamayacağını açıkça gösteriyor. Nitekim, bu sezon Tahkim Kurulu’nun kararlarına karşı davalarını CAS’a taşıyan Nusaybin Demirspor ve teknik direktör Samet Aybaba İsviçre’den eli boş döndü. CAS her iki dava ile ilgili, “Bu iç meseleniz. Bu davalar talimatlarınıza göre CAS’ta görülemez” diyerek red kararı verdi. Her iki tarafında başvuru için yatırdıkları harcın önemli bir kısmı yandı. CAS’a başvuru hem Nusaybin Demirspor’a hem de Aybaba’ya pahalıya mal oldu.

TAHKİM KURULU TALİMATI

KARARLARIN KESİNLİĞİ:

Madde 14 – Kurul kararları kesindir; idari veya yargısal mercilerin onayına tabi olmadığı gibi, bu kararlara karşı idari veya yargısal mercilere de başvurulamaz. Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu’nun kararların açıklanması, maddi hataların düzeltilmesi ve yargılamanın yenilenmesi hakkındaki hükümleri saklıdır. Sporcuların, Teknik Direktörlerin ve Antrenörlerin sözleşmelerden kaynaklanan ve yabancılık unsuru içeren ihtilaflar hakkında Tahkim Kurulu tarafından verilecek kararlara karşı, FIFA ve UEFA talimat ve düzenlemeleri doğrultusunda Spor Tahkim Mahkemesi (CAS)’a başvurulabilir.

Mehmet
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Sri Lanka
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.02.2009 01:10

Konuyu kavrayamamışsın sende tam olarak haldun...

tuncc988
  • Ekle
85 yaşında / Erkek
Marmaris
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.02.2009 01:13

haber kopyaladım ben asparagas değil.cas a masa gideriz diye şov yapan başkanınıza verilen cevap var burada :-)

Mehmet
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Sri Lanka
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.02.2009 01:16

Bende onu diyorum zaten haldun cas a filan gideriz ama gitmemize gerek kalmicak çünkü hakemler ya yola gelip adam gibi maç yönetecekler ya da oradan indireceğiz onları...

tuncc988
  • Ekle
85 yaşında / Erkek
Marmaris
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.02.2009 01:21

evet evet indirirsiniz.onu ancak biz yaparız.yada zamanında ali şenin yaptığı gibi.ahmet güvener denen komik gs lı mhk başkanına sen oradan ışınlanacaksın demişti ve heritde hemen toz oldu görevi bıraktı.ali şen konuştu ve dediğini yaptı.sizde de varsa o güç yapın da bizde görelim.öyle divan kurulu toplantılarında 80 lik gs üyesi olan yaşlıların karşısında şov yapmaya benzemez bu işler :-)

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan