süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   KILIÇDAROĞLU`NU KUYUMCULAR YALANLADI :))

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 214
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 19:57

Kılıçdaroğlu`na tepkiler çığ gibi
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu`nun başlattığı `Atagold` tartışması kuyumcuların tepkisine yol açtı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan`ın oğlu Bilal Erdoğan, gelini Sema Erdoğan ile Atasay Kamer, Simay Kamer ve Çiğdem Kamer`in ortak olduğu Atagold şirketini gündeme getirmişti. Bu ortaklığın ardından sektördeki KDV`nin kaldırıldığını, vergi muafiyeti getirildiğini ileri sürmüştü. İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği (İMMİB), dün bu iddianın doğru olmadığını açıkladı. Birlikten yapılan yazılı açıklamada sektöre haksızlık yapıldığı belirtilerek şöyle denildi: "Kuyumculuk ve mücevherat ürünlerine uygulanan dolaylı vergi kalkmamıştır. Aksine KDV kaldırılırken yerine daha ağır olan yüzde 20`lik ÖTV getirilmiştir. Ne üyesi olmak için gayret sarf ettiğimiz Avrupa Birliği`nde (AB) ne de kıyasıya rekabet ettiğimiz Uzakdoğu ülkelerinde sektöre yönelik böyle bir vergilendirme vardır. Rekabeti imkansız kılan ÖTV`nin yanı sıra değişik vergilendirmeler ve sektörümüzün taleplerine cevap veremeyen bir kambiyo rejimi ile de karşı karşıyayız. Dolayısıyla sektörümüzün `ayrıcalıklı` veya `korunan` bir sektör olduğunu söylemek mümkün değildir."

Bu arada AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen de "Cihan Kamer`in AKP`li ortağı da var.`` şeklindeki haberler üzerine bir açıklama yaptı. Önen, eşi Pınar Önen`in dayısı Cihan Kamer`e ait Atasay grubundaki hisselerini 2007`de milletvekili seçilince devrettiklerini bildirdi.

AnAr__ChE
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 485
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 20:01

iyide ne yalanlaması olmuş bu yine iyi ötv oranı bir çok sektörde 25 lerden neredeyse 50 lere varan bir ötv var
otomobilde ise 80lere 90 lara dayanan rakamlar mevcut ağlamanında bu kadarına pes.

chief24
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Gaziosmanpaşa
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 8
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 21:30

niye insanlar rahatsız olurki gerçeklerden anlamadım gitti doğrusu en azından sayın başbakan oğlunun ortağını öğrenmiş oldu hem adam belgelerle konuşuyor sallamıyorki kılıçdaroğlununda yanlışı varsa onu çıkarın suçu doğruları açıklamasımı hem sanada tavsiyem pırlantacıları kuyumcuları savunmana gerek yok onlar kendini savunur ve diğer insanlarda sen kendi ekmeğine bak vede dürüst ol yeter

CholcE
  • Ekle
85 yaşında / Bayan
Üsküdar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 875
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 21:34

pardon birşey sorcam..bilal erdoğan beyefendinin birde gemisi vardı değilmi? gemisi olduğunu biliyorum da adı ne adını bilmiyorum..aşk gemisi diyeceğim geliyor da o diziydi..bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim..şimdiden tşk ederim..

rumuz

unutkan..

arteco
  • Ekle
48 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 287
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 21:56

Yahu pes yani...

Günlerdir Kılıçdaroğlunu nasıl yalanlasak diye haybiye bir çabanın içerisinde bu kadar mı aymazlık yapılır.
Kuzum zaten seçimi kazanamaz büyük ihtimalle.Bu neyin paniğidir ki adamı yalanlamak için bütün değerlerinizden vazgeçiyorsunuz.Yapmayın yahu.Adamın tespitleri son derece doğru.
Tosunu Bilalin çaycısı sanıp, yanında çalışanı babası ne bilsin diye savunanından tutun da ötv ile kdvyi menzili kafasıyla kıçı arasındaki mesafeyle sabit bir dünya görüşüyle açıklamaya çalışmak ne kadar anlamlı...
Futbol fanatikliğinde bile komik durumlara düşerken memleket meselelerinde de aynı körü körüne inancı taşımak ...
Ne bileyim seçmen böyle olunca seçilecek olanın niceliğini sorgulamakta beyhude oluyor aslında.

Allahım sen aklımı ve halkımı koru yarabbim!!!

CholcE
  • Ekle
85 yaşında / Bayan
Üsküdar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 875
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 21:58

Amin Amin

dr_civanim
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Merkez
Batman
Aktif Toplam Yazı : 10449
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 22:55

bi ara bir bankaya gidip
ben doktorum aylık gelirimde iyi
babamın dedeside garzan mudafai hukuk derneğinin
kurucusuydu
askerliğimi yaptım
rica edersem bana 500 mlyon dolar kredi verirmisiniz
gemi alacam diyecem
banka müdürünün ne yapacagını merak ediyom

EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 23:00

NE PANİĞİ BEN PANİK FALAN GÖREMİYORUM.KILIÇDAROĞLU ORTAYA BİR İDDİA ATIYOR BİZDE AL BU DOĞRUSU DİYORUZ YAPIŞTIRIYORUZ :)) ADAMI NASIL YALANLASAK DİYE ÇABA SARFEDİYORMUŞUZ.ADAM ORTAYA İDDİA ATIYOR BUNUN DOĞRUMU YANLIŞMI OLDUĞUNU ARAŞTIRAN ADAM SUÇLU OLUYOR İDDİAYI ORTAYA ATAN MASUM :)
HAYDAAA.AMİN AMİN.

EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 23:01

ÖTV FARKLIDIR KDV FARKLIDIR DİYOR VATANDAŞ :)) BUNLARIN İKİSİDE VERGİ DEĞİLMİ BİRADER ??

AnAr__ChE
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 23:03

karayel harbi mongolsun ben bilmiyordum kdv ile ötv nin farkını :)) koçuk ötv lüks tüketim vergisidir destekli vergide denir buna temel ihtiyaçta yoktur ve genelliklede yzde ellinin üstündedir pırlantada ise çok düşük bir oran olan yirmilerde . kdv silsile yolu ile alınır ötv tüketiciden alınır.ben neyin ne olduğunu biliyorum bir çok üründe yüzde 80-90 lardaysa mücevharatta ise yüzde bin bile olabilir. bu yirmi oranı diğer lüks tüketime karşın çok düşük. bilmem anlatabildimmi istersen bir daha anlatayım.

karayel harbi mongolsun ben bilmiyordum kdv ile ötv nin farkını :)) koçuk ötv lüks tüketim vergisidir destekli vergide denir buna temel ihtiyaçta yoktur ve genelliklede yzde ellinin üstündedir pırlantada ise çok düşük bir oran olan yirmilerde . kdv silsile yolu ile alınır ötv tüketiciden alınır.ben neyin ne olduğunu biliyorum bir çok üründe yüzde 80-90 lardaysa mücevharatta ise yüzde bin bile olabilir. bu yirmi oranı diğer lüks tüketime karşın çok düşük

dr_civanim
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Merkez
Batman
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 23:04

harbiyaw bişi dahadiyicem
şimdi ben bekarım evlensem banada tv buzdolabı çamaşır vesaire makinası
yardımı yaparlarmı acep:D

dr_civanim
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Merkez
Batman
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 23:06

herşey bi tarafa madem iyilik yayorlar
banada bir zevce bulsunlar:)))

AnAr__ChE
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 23:09

tabi doktor yaparlar:)) genel seçimlerde tektaşıda verecekler erdoğan bu şirkete neden ortak oldu :))

EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 23:09

O ZAMAN BU KDV`NİN KALDIRILIP YERİNE ÖTV`NİN KONULMASI RÜŞVETMİ YOLSUZLUKMU HIRSIZLIKMI NE OLUYOR BEN ORAYI ÇÖZEMEDİM HOCAM BİR YARDIMCIMCI OLURMUSUNUZ ? YANİ İKTİDAR PARTİSİ KENDİ ADAMLARINI KORUMAK İÇİNMİ YAPTI BU YASAYI ?? KUYUMCULAR NEDEN FERYAD EDİYOR ? VERGİ VERGİ DEĞİLSE BU ADAMLARIN İŞLERİ ÖTV`DEN ETKİLENMEYECEKSE PIRLANTA LÜKS TÜKETİM KAPSAMINA ALINMAYACAKSA BU ADAMLAR NEDEN PARLADI ? BUNLARDAMI HÜKÜMETİN ADAMI ?? :)

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 23:10

KDV nin kaldırılması
% 20 ÖTV
Bu adamların bu işe soyunması

Bu üç olayın tarihini biliyormusun EXPEDITION ?

Konuştugunda göre , biliyorsun.

Rica etsem yazarmısın ?

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan