süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   Maça bak maça!..

tarikpoyraz Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (07:01:14)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
wince
  • Ekle
29 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Kuzey Kıbrıs TC
Aktif Toplam Yazı : 1757
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 14:19

2010 Dünya Kupası Eleme Grubu mücadelelerine verilen arayı milli takımlar hazırlık maçlarıyla değerlendirmeye devam ediyor. Bu gece 7`den 77`ye tüm futbolseverlerin gözü Londra`da olacak. Emirates Stadyumu`nda Brezilya ve İtalya karşı karşıya gelecek. 21.45`te başlayacak maçı NTVSpor ekranlara getirecek.
Bu arada iki takım 21 Haziran 2009`da Konfederasyon Kupası kapsamında Güney Afrika`da bir kez daha karşı karşıya gelecek.

Futbolseverin bugünkü bu heyecanı ise 11 Şubat Çarşamba akşamı devam edecek. 20.30`da Türkiye - Fildişi Sahili (TRT1), 22.00`de Fransa - Arjantin (NTVSpor), 23.00`de İspanya - İngiltere (TRT) maçları nefes kesecek.

1970`de Brezilya`nın 4-1 üstünlüğü ile biten final (Pele maçın ilk golünü, aynı zamanda Dünya Kupası tarihinde 100. golü kaydetmişti), 1982`de İspanya`da düzenlenen turnuvada İtalya`nın aldığı 3-2`lik tarihi zafer ve iki takımın ezeli rekabeti hiç rafa kalkmamış durumda.

Bir hazırlık maçı olsa da 90 dakikalık mücadelenin adrenalin vereceği kesin. Londra`da futbolseverler de bu maça tamamen hazır durumda. Biletler günler öncesinden tükendi.

1982`deki finalin kahramanlarından efsane isim Paolo Rossi maç öncesi İtalyan haber ajansı ANSA`ya yaptığı açıklamada Brezilya - İtalya maçlarını şu şekilde özetliyor, "Brezilya için İtalya maçları hiçbir zaman hazırlık maçı olamaz. Bu maçın karizması ortada, tarihe bakmanız yeterli"

LİPPİ TARİHE GEÇEBİLİR

İtalya teknik direktörü Marcello Lippi için ise bu maçın anlamı başka. Lippi tarihe geçmek üzere! İtalya Brezilya karşısında alacağı bir beraberlik ve galibiyette hocasının adını tarihe gönderecek. Lippi ulusal anlamda en başarılı teknik adam olacak.

Tecrübeli çalıştırıcının yedek kulübesinde olduğu 31 maçta İtalya yenilgi yüzü görmedi. Deneyimli isim maç öncesi yaptığı açıklamada ise heyecanlı olduğunu belirtirken, "Daha önce hiç bir Brezilya`ya karşı bir mücadele etmedim, değişik bir tecrübeolacak" ifadesini kullandı.

Bu arada Lippi`nin Brezilya - İtalya maçlarına yaptığı bir benzetme vardı ki artık bu iki takımın mücadeleleri bu başlıklar ile medyada yer alacak gibi gözüküyor; "Dünya derbisi.."

Brezilya`da ise teknik adam Dunga ise maçın öncesinde yaptığı değerlendirmede, 60 bin seyircinin maçı takip edeceğine dikkat çekerek,"Bambaşka bir atmosfer olacak. Hazırlıklarımız tamam. Bir hazırlık maçı olsa da bu maç bizim için önemli ve kazanmak istiyoruz" açıklamasıyla İtalya mücadelesinin önemini belirtti.

KADROLAR

Dunga`nın bu maç öncesi en büyük sıkıntısı hafta sonu Milan`ın hafta sonu Reggina ile evinde 1-1 berabere kaldığı maçta sakatlanan yıldız oyuncusu Kaka`nın oynayamayacak olması. Luis Fabiano`nun da sakatlığı bulunurken Juventus`un parlayan değeri ve İtalya-Breziya Milli takımları arasında gittikten sonra Dunga tarafından kapılan Amauri bu maçta kulübünün kurbanı olacak. Brezilya Amauri`yi kadroya çağırdı ve İtalyan kulübü buna izin vermedi ve kararı FIFA verecek.

Kritik maç öncesi Brezilya`da açıklanan ilk kadro şu şekilde;
Julio Cesar (Inter), Alexandre Doni (Roma); Lucio (Bayern Münih), Juan (Roma), Luisao (Benfica), Thiago Silva (Milan), Maicon (Inter), Daniel Alves (Barcelona), Adriano (Sevilla), Marcelo (Real Madrid); Gilberto Silva (Panathinaikos), Elano (Manchester City), Josue (Wolfsburg), Ronaldinho (Milan), Julio Baptista (Roma), Felipe Melo (Fiorentina); Robinho (Manchester City), Alexandre Pato (Milan), Adriano (Inter),

Muhtemel 11`in ise şu şekilde olması bekleniyor;
Julio Cesar; Maicon, Lucio, Juan, Adriano, Gilberto Silva, Felipe Melo, Elano, Ronaldinho, Robinho, Pato

İtalya`da ise Gianluigi Buffon ve Andrea Pirlo uzun süren sakatlıklarından sonra milli takıma geri dönmüş durumda. Antonio Cassano, Alessandro Del Piero, Giorgio Chiellini sakat durumda.

İtalya`nınLippi tarafından açıklanan ilk aday kadrosu şu şekildeydi;
Gianluigi Buffon (Juventus), Marco Amelia (Palermo), Morgan De Sanctis (Galatasaray); Daniele Bonera (Milan), Fabio Cannavaro (Real Madrid), Andrea Dossena (Liverpool), Alessandro Gamberini (Fiorentina), Fabio Grosso (O.Lyon), Nicola Legrottaglie (Juventus), Gianluca Zambrotta (Milan); Alberto Aquilani (Roma), Mauro Camoranesi (Juventus), Daniele De Rossi (Roma), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Simone Pepe (Udinese), Simone Perrotta (Roma), Andrea Pirlo (Milan); Antonio Di Natale (Udinese), Alberto Gilardino (Fiorentina), Vincenzo Iaquinta (Juventus), Fabio Quagliarella (Udinese), Giuseppe Rossi (Villarreal), Luca Toni (Bayern Münih).

Muhtemel 11`in ise şu şekilde olması bekleniyor;
Buffon; Cannavaro, Zambrotta, Legrottaglie, Grosso, De Rossi, Camoranesi, Pirlo, Perrotta; Di Natale; Toni, .

stormGS
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Jamaika
Aktif Toplam Yazı : 259
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 15:58

ne scolari ne morinho ne ferguson ne capello ne ancelotti nede bir baskası bence en iyi hoca tartışmasız lippi dir

wince
  • Ekle
29 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Kuzey Kıbrıs TC
Aktif Toplam Yazı : 1757
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 16:57

En iyisi Aragones puhaha !

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
Aktif Toplam Yazı : 365
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.02.2009 12:26

Diego Armando Maradona diyorum başka bir şey demiyorum...

Bu arada Brezilya-İtalya maçına biraz baktım...Gerçekten çok harika bir maçtı...

Brezilya 2-0 aldı maçı ama benim aklım galibiyetten çok Robinho`nun golünde kaldı;) Olağanüstü güzellikle bir goldü...Klasik Brezilyalı çalımlarıyla karşısındaki İtalyan oyuncunun aklını başından aldı;)

Bu akşam da Arjantin-Fransa maçı var kaçırmayın derim. Ben bu akşam Messi`nin akşamı olacak diye düşünüyorum onu izlemek için sabırsızlanıyorum...

qeveze
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Vanuatu
Aktif Toplam Yazı : 852
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.02.2009 06:17

Arjantin ders verdi , Bazıları Brezılya sever bazıları İngiltere benimde rüyam Argentina Artık kupa zamanı cocuklar ..

Cengiz
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Rusya Federasyonu
Aktif Toplam Yazı : 223
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.02.2009 12:26

Messi yine boş geçmedi;)

Adam her topu aldığında etrafı kuşatılıyor yola koyulduğunda peşine ordu takılıyor ama ne fayda;)

MilyondaBirim
  • Ekle
85 yaşında / Erkek
Merkez
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 218
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.02.2009 13:01

İspanyada İngilizlere ders verdi güzel oynadılar orda işimiz zor çiğ çiğ yemeseler bizi:) her zamanki gibi A millit takım gene 2.ci liye oynar :)

Cengiz
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Rusya Federasyonu
Aktif Toplam Yazı : 223
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.02.2009 13:31

Bu futbol beni tatmin etmedi ama Terim`e güvenim tam;)

Bazılarının düştüğü tuzağa ben düşmedim, düşmeyeceğim...Bazıları geçen sene tükürdüklerini gitti geldi yaladılar, bazıları da zor duruma düştü ne yapacağını şaşırdı;)

Terim`in başarısını "iyi gaz veriyor"la geçiştirmeye çalıştılar;)

qeveze
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Vanuatu
Aktif Toplam Yazı : 852
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.02.2009 15:15

terimin hakkını teslim edelimde , sahadaki ardam tuncayım nıhatım hamıtım ve diğerleri +2 performansla nos takmışcasına oynamasınıda tamamen terime bağlamamak gerekir çünkü sahada süper futbol yoktu dıkkatınızi çekerim enfes mücadele vardı savaş vardı kaybetmemek vardı ..

İslam çupi derki ;3-4`lük SAMİYENDEKİ Gs - Fb Macçı sonrasında
` o Galata kulesi dibi eski yahudi kılıklı eskiciye benzeyen, her mactan once güya Galatasaray`ı ısıtan hamamcı görevini üstlenen o Alman kondisyoner pandomimcisi devre biterken , hangi top ilim ve
irfanına sığınarak eli ile Fenerbahçe tribunlerine "beş... beş..."
işareti yapıyordu.

O ELİ, FENERBAHÇE LAVABONA SOKAR SONRA...
Fenerbahçe yenilmez ,Bu forma ile dalga geçilmez

Bu yazıyı neden yazdım , Almanya maçı hariç hiç bi maça galip başlamadık hep son sanıyelerde son sanıselerde galip geldik hıcbır türk kaybetmeyi dusunmuyordu yuregıyle oynadı mucadelesini verdi

adeta ; Türkiye yenilmez , Bu forma ile dalga geçilmez dedirtti

Asla herşeyi fatih terime yükleyemeyiz o turnuva bir takımın sonradan uyaşını gösteren ilk ve son turnuva olucaktır..

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan