süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   Dereli`den skandal talimat

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
YaLiKuSu_35
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çeşme
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 94
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 02:21

Galatasaray-Kayseri maçının tartışmalı hakemi Selçuk Dereli`nin yan hakeme verdiği talimat tam bir skandal...

Selçuk Dereli, G.Saray-Kayseri maçının en çok tartışılan isimlerinden biriydi. Gösterdiği kartlar ve vermediği penaltılarla bir anda herkesin hedef tahtası haline geldi.

BOŞVER KORNERE GİT

En çok tartışılan pozisyonlardan biri de 90+3`cü dakikada yaşandı. Bu dakikada Kayserispor`un ile sağ taraftan geliştirdiği atak Emre Aşık tarafından kesildi. Yatarak topa müdahale eden Emre, kontrolsüz kayınca topa eliyle müdahale etti. Hatta topu bir süre eliyle sürdü. Kayserisporlu futbolcular pozisyonun penaltı olduğu yönünde ellerini havaya kaldırırken, bu tepkiye yan hakem de katıldı.

Yardımcı hakem Dereliye kulaklıktan, "Hocam el var, Penaltı" diye uyarıda bulundu.. İddiaya göre yoğun protestolar altında bunalan Dereli, "Boşver, kornere git" diyerek pozisyonu geçiştirdi.

Hakem Selçuk Dereli, G.Saray-Kayseri maçının en çok tartışılan isimlerinden biriydi. Lincoln`ün ikinci sarıdan atıldığı pozisyon 2007 yılındaki sınavda klasman hakemlerine soruldu.

Testin 46. sorusu şöyleydi: "Bir serbest vuruş veriliyor. Oyuncu hemen kullanıyor. 9.15`ten yakın olan bir rakip futbolcu kesiyor." Bu sorunun doğru cevabı da "Oyun devam eder" şeklinde verilmişti. Sınavda "Sarı kart veya oyunu tekrar başlatmak" gibi yanıtları veren hakemlerin notu kırılmıştı.

Maçın gözlemcisi Serdar Çakır`ın da maçtan sonra "Lincoln`ün ikinci sarısı yanlıştı. Oyun devam etmeliydi" dediği öğrenildi. Oyun kuralları kitabının 122. sayfasında "Eğer bir oyuncu serbest vuruşu çabuk kullanmaya karar verir ve topa 9.15 metre mesafeden daha yakında bulunan bir rakip oyuncu topu keserse hakem oyunu devam ettirmelidir" deniyor.

YaLiKuSu_35
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çeşme
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 02:57

Kolay gelsin abimlerim arkadaslarım uzun zamandır uğramıyorum çünkü futbol beni çok geriyo ama bu yasananlardan sonra kendimi tutamadım :)) nese asıl konuma döniyim. Kayseri maçında nonda`nın sahalarda az görülebilcek çeviklikte kıvraklıktaki enterasan golünün sevincini yasarken lincoln`nün golden hemn sonra hak etmedigi bi kartla oyun dısında kalması tüm sevincimi kursagımda bıraktı. Tabiki kayseri adınada üzüldüm çünkü onlarında penaltısı verilmedi ama lincoln olsaydı belkide o penaltı pozisyonuda olmicaktı yani demem o ki hakem bozuntusu dereli her zamnki gibi maçın yıldızı oldu ve iki takımıda birbirine düsürdü kan gövdeyi götürdü sadece bunla kalmadı stattaki tüm taraftarları çileden çıkardı belikde o gece akıllarından bile geçmeyen ve 70 dk yakın süren küfürlü protestoyu yapmalarına zemin hazırladı...

Kim ne derse desin hakemlerimiz fazlasıyla yetersiz..neymis onlarda insanmıs yok öyle yağma avrupadaki hakemler neden konusulmuyo onlar neden bukadar bariz hatalar yapmıyor??..Avrupadaki hakemler baska galaxylerdenmi ithal ediliyo?

Önce taraftarların kulüplerin ve basının kendine çeki düzen vermesi lazım..hakemler falanca takımın aleyhine bariz hatalar yapar filanca rakip kulüp yöneticileri çıkar onlarda insan olur böyle seyler der sonra..filanca kulüp aynı durma düsüncede falanca kulüp yöneticileri 3 maymunu oynar bu devran böyle sürüp gitmemeli..gitmemeliki ligin a. ağlatan bu hakem müsfetteleride kendilerine bi çeki düzen versin..hatta mümkünse yerine yenileri gelsin!!..En azından su durumda birlik olmalı kulüp yetkilileri ve taraftarları..hani ebedi dosttuk ya! iste o dostuk böyle günlerde ortaya çıkmalı birlik olunmalı tek ses olunmalı ki sesimiz daha gür çıksın ama yok umutsuz vaka hepsi..

Tabi bu yasanan olaylarda trabzon ve sivasın isine geliyo sessiz sedasız zirvedeki yerlerini saglamlastırıyorlar!..Çok deil yakın zamanda sivasın berabere biten bi maçında bülent bey ortalıgı yıktı hakeme verdi veristirdi ama isine gelmediginde nasılda sus pus kesiliyo!..ligte daha yeni sayılırlar ama isi cabuk kapmıs tebrikler bülent hoca..benden sana yıldızlı peki ;)

Ayrıca söylemeden geçemicem fener maçında ibb`nin attıgı buz gibi ofsayt golüne çok üzüldüm her ne kadar aragones alexi çıkarıp maçı katletsede fenerli futbolcular 1 puan icin yükleniyolardı var gücleriyle ama o ofsayt golünden sonra zatn öylesine bi maç oldu gerginlikler kavgalar kartlar faln maç o dakka bitti zatn..Bu hatalarla bu lig bitmez bitersede bu ligle birlikte baskalarıda biter benden söylemesi..birde hıncal uluç ki kendisini pek hazetmem bazı açıklamlar yapmıs ntv`de sanırım bu sefer dogru konusmus isteyen bu adresten izleyebilir.. http://www.interaktifhaber.com/news_detail.php?id=19784

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
Aktif Toplam Yazı : 365
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 12:11

Avrupa`daki hakemlerin yaşam standartlarıyla, aldıkları ekonomik destekle Türkiye`deki hakemlerin yaşam standartları ve aldıkları ekonomik destek aynı mı? Ben bilmiyorum mesela.

Hakemler de insandır, hakemler de hata yapabilir ama en büyük eksiklik bence sistemde...

Eğitimsiz insan, şiddeti sever, küfürü sever çünkü kendisini bu şekilde ifade eder...Büyük kulüpler kollanmayı sever, ne zamanki kendi hakları gasp edilir o zaman ortaya çıkarlar...Futbolcu hep ben haklıyım der yönetimler de futbolcuyu referans alır ve ona göre davranır...Kampanyalar başlatır.

Türkiye`de bu böyle.

Futbolumuzu Avrupa futbolu düzeyine çıkarmadan, ekonomimizi avrupa`nın ekonomisine yetiştirmeden, tesisleşme anlamında avrupa düzeyine gelmeden, yöneticilerimizi ve takımlarımızı "bana yontulunca sorun yok" anlayışından ıraklaştırarak onlara adalet kavramının kişiye göre değişmeyeceğini öğretmeden kalkıp hakemlerimizi avrupa`daki hakemlerle kıyaslamak bana pek akılcı gelmiyor.

Türkiye`de örtülü operasyonların ortaya çıkardığı siyasi ve ekonomik yapıya paralel olarak dünyada olmayan bir futbol yetiştirdik...

stormGS
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Jamaika
Aktif Toplam Yazı : 259
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 13:32

avrupadaki doktorların yasam standardıda burdaki doktorlardan iyidir heralde ama Ameliyat masaları kasap tezgahlarına dönmüyor ...ne bu standart merakı...eskiden 80 ler ortası mesela cokmu iyiydi hakem standartı ..bakınız talat tokat bakınız sadık deda ben ilkokula gidiyodum bu hakemlere küfr edilmezdi bunlarda mac katletmezdi

Mehmet
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Sri Lanka
Aktif Toplam Yazı : 490
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 13:40

Söz konusu olay hakem hataları değil anlamak istemiyormusunuz...

Hakem hatası maç içinde pozisyon olur göremez filan eyv...

Ancak sivas maçında maç içinde üzerimize su geldi ıslandım küfür etmedi deyip maçın ertesinde raporunda bana küfür etti demesi olay işte bu kadar basit...

YaLiKuSu_35
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çeşme
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 14:54

Arkadasım ne alakası var simdi söylediklerinle tamm bi yere kadar sende haklısın ama bariz gün gibi asikar bi durumu göremiyosan benim sana diyecek baska bi sözüm yok..Hakemler maçlara kast ediyor diyorum ben! Görmüyolar demiyorum görmezlikten geliyolar diyorum!... Anlatabilmisimdir umarım ;)

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 15:12

"Yardımcı hakem Dereliye kulaklıktan, "Hocam el var, Penaltı" diye uyarıda bulundu.. İddiaya göre yoğun protestolar altında bunalan Dereli, "Boşver, kornere git" diyerek pozisyonu geçiştirdi."

Bu hakemin o anki psikolojisini hiç birimiz anlayamayız. Adam bariz bir pozisyonu vermiyor diyerek buraya takılıp kalırsak biz o bölgede çok bocalarız ve bir sonuç da çıkmaz. Ben daha büyük bir resim çekmeye çalıştım, ayrıntıları fazla değil belki megapixel`i düşük ama;) acı gerçekler var o resmin içinde.

Eskiden hakemlere koro halinde küfür edilmezdi bugün ediliyor.

Eskiden futbolcuların transfer paraları bu kadar yüksek değildi...

Makarna yiyerek maça çıkan futbolcular vardı...Hakeme en ağır küfür gözlük tavsiyesiydi;) Şimdi yurttan sesler korosu sanki adamların sülalesi kalmıyor. Ben hakemler suçsuzdur demiyorum ama bütün suç da hakemlerin olamaz. Bugün futbol endüstri halini aldı...Avrupa ülkeleri bunu sisteme bağladı ama bizde aynı sistem yok. Doğru düzgün karar verebilecek kaliteli hakemlerin olmaması hakemlerin suçu değildir...Mahmut Özgener yönetiminin bu işin altından tek başına kalkabileceğini sanmıyorum...Her taraftan ateş ediliyor. Bunu ben de yapabilirim...Katkı var vamı katkı? Sadece bizim canımız yandığında uyanmayalım, bu ligde yıllardır çok canlar yandı...Al gülüm ver gülüm devam etti süreç.

Meblağlar büyük olunca

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 15:20

...meblağlar büyük olunca işler rayından fırladı.

Şimdi rayına oturtmak için mi mücadele edilecek yoksa herkes rakibini mi suçlayacak? Önemli olan bu.

Ben Selçuk Dereli`nin Galatasaray-Kayseri maçını katlettiğini düşünenlerdenim yanlış anlaşılmasın sakın.

"Selçuk Dereli`nin katli vaciptir" Türk futbolunun içine düştüğü bataklığı kurutacaksa çekelim adamı darağacına;)

Ama ben sorunların çözüleceğini sanmıyorum...Çünkü bu lig büyükler üzerine kurulmuş onlar arasında geçen, istanbul sermayesinin ve medyasının yönlendirdiği bir lig...Kalite burada az bulunur...

Benim tek umudum Trabzon, Sivas, Kayseri, Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul büyükşehir Belediyesi, Bursaspor...

Türk futbolunun bir değişim sürecine girdiğini düşünüyorum ama bu süreç uzun ve sancılı olacaktır. Hakemler bu değişim sürecinde daha çok konuşulacaklar, çünkü istanbul bu duruma alışkın değil;)

qeveze
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Vanuatu
Aktif Toplam Yazı : 852
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 19:23

Selcuk dereli; Emre`nin elini gördüm şimdi olsa yine vermem..!

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan