Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   AKP Görgüsüzlüğü: Çamaşır Makinesi Verdiler Ama Su Yok!

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.02.2009 13:47

Tunceli Valiliği tarafından yapılan beyaz eşya yardımında, su olmayan mezralara çamaşır makinesi verildi.

soL (HABER MERKEZİ) Tunceli’de Valilik tarafından başlatılan ve birçok kesimden “seçim rüşveti” denilerek büyük tepki toplayan beyaz eşya yardımları sırasında susuz mezralara çamaşır makinesi verildiği ortaya çıktı.

Tunceli Valiliği’nin başlattığı ve “AKP’nin seçim rüşveti” olduğu gerekçesiyle kentte büyük protestolara sebep olan beyaz eşya yardımlarında, şebeke suyu olmayan Tokatlı ve Kürekli mezralarında da çamaşır makinesi dağıtıldığı anlaşıldı. Bu durum, yardım kampanyasının gerçek ihtiyaçlara cevap vermekten ziyade “şov” olduğu yorumlarına sebep oldu.

Radikal’in aktardığına göre Tokatlı mezrasında yaşayan Kıymet Çınar, kendilerine kimsenin ihtiyaçlarını sormadığını belirterek, “Bize getirip çamaşır makinesi ve fırın dağıttılar. Bu yardım yapanlardan Allah razı olsun. Ama suyumuz olmadığı için çamaşır makinesini kullanamayacağım. Su gelene kadar ambalajını açamayacağım, çamaşır makinesi bana, ben çamaşır makinesine bakacağım” dedi.

Çınar’ın kayınpederi Hıdır Çınar da yardım aldıklarını, fakat bunların sorunlarını çözmeyeceğini söyleyerek, “Sağolsunlar ama bunlarla sorunlarımız çözülmez. Biz yoksuluz. İş versinler, para versinler. Bu karda kışta verecekleri para ile gıda ihtiyacımızı alırdık. Ama çamaşır makinesi vermişler, evde su yok. Buna bir anlam veremedim. Yinede Allah razı olsun” diye konuştu.

Kürekli’de de köylüler, öncelikle yol ve suya ihtiyaçları olduğunu söylediler.

sensemaker
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Şehitkamil
Gaziantep
Aktif Toplam Yazı : 1
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.02.2009 13:59

bildiğim kadarıyla valilik makamına halkın seçimi ile oturulmaz, dolayısı ile yerel seçimlerle nasıl doğrudan bir bağlantı kuruluyor? ha şimdiki tunceli valisi seçimlerde belediye başkanlığına aday ise onu bilemem tabi...

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.02.2009 14:13

3500 aileye beyaz eşya dağıtımı için gerekli olan meblağı Tunceli valisi cebinden mi karşılıyor?

Suyun olmadığı mezralara çamaşır makinesi, bulaşık makinesi veriyorsun,bu rezillik yetmezmiş gibi, bu işi de yerel seçimlerden önce yapıyorsun!

Oldu olacak, Tunceli valisi AKP`nin seçim müşahidi olsun!

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.02.2009 14:15

Tunceli valiliğinin imza attığı bu kepazelik de suçtur, YSK bu konuda açıklama yapmıştır ama Tunceli valisi YSK`yı takmıyor, kime güveniyor, tabi ki AKP iktidarına!

pusatt_034
  • Ekle
37 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.02.2009 18:07

ya arkadaslar ınanın sızı anlamıyorum egerkı suan AKP ıktıdar partı olmasaydı sımdıye hepımız satılmıs durumdaydık adamların oy derdı yok turkıyeye gelmıs gecmıs en ıyı hukumet oldugunu herkez bılıyor ne solcu nede sagcı ALLAH bu hukumetı basımızdan eksık etmesın bı dusunun chp veya mhp veya dsp olsaydı ne olurdu bızım bu turkıye nın hali yınede halımıze sukredelım recep tayıp erdogan buyugumuz umarım turgut ozal gıbı anı bır ölumle dunyasını degısmez o bıze cok lazım onu cok sevıyoruzz

gul_naz
  • Ekle
64 yaşında / Bayan
Seyhan
Adana
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.02.2009 19:32

Önce muhtaç et sonra yardım et , ya allah kimseyi başkasına muhtaç etmesin,çalışmak için kuvvet ve imkan sağlasın.....sadaka toplumu olduk çıktık son zamanlarda...

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 547
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.02.2009 20:23

Beyaz eşyaların markası en pahalı olan yabancı marka BOSCH tur.Hani ucuz yerli malı olsa hadi neyse,Bu adamlar beleş bir şey dağıtmaz.BOSCH bu malları hibe etmiş gibi görünüyor.Pekiyi ne karşılığı BOSCH bu mallarını hibe etti.Emniyeti değil duyarlı Jandarma genel komutanlığımızın ve Atatürk milliyetcisi c.savcılarımızın bu işe bir el atması gereklidir.BOSCH un devletle ne işi var,ne talep ediyor ? Şişli ve Bursa mahkeme kayıtlarına BOSCH ile ilgili kayıtlara bakılsın gerçekler ortaya çıkacaktır.Olayın arkasında kimler var,Yargıtay ada buradan suç duyurusu yapıyorum,ilişkiler iyi incelensin.

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 487
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.02.2009 22:01

Daha ne olacaktı bu ülkenin hali. Yer yarılıp içine mi girecektik?

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 547
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.02.2009 17:54

yeride yardılar,içinede Türk milletimizi haps ettiler.Cuntacılık işte buna denir.Rüşvetler karşılığı Türk düşmanlarına hizmet ile emperyalizm cuntacılığı denir buna.

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan