süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   PARDON BİZ APTALMIYIZ??

aydogdu_123 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (12:07:56)
aydogdu_123 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (12:08:47)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (12:09:25)
toyguner EVET Mİ HAYIRMI ?? Forum başlığına yazı ekledi - (12:40:55)
___solcier35___ EVET Mİ HAYIRMI ?? Forum başlığına yazı ekledi - (14:15:15)
___solcier35___ EVET Mİ HAYIRMI ?? Forum başlığına yazı ekledi - (14:15:59)
tarikpoyraz Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (16:22:48)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (17:14:38)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
SONDUYGU_SONASK
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Gaziosmanpaşa
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 3673
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 13:28

"Buda böyle bilineeee"
bu söz sizce ne ifade ediyor? bu sözü en çok kim ne amaçla kullanıyor?
artık duydukça tüylerim diken diken oluyor......

"hamd olsun"
olsun olsunn işverenler peşi sıra batıyor işten çıkarılan çıkarılana bu ülke tarihinde böyle işsizlik görmedi kahvehavneler tıka basa dolmuş konuşulan tek şey işsizlik açlık sefalet....
koyun gibi milletiz 2 torba kömürü görünce ak temizlikçiler bizim ödedigimiz çöp paralarıyla çöpümüzü alınca göz boyamaca 2 asvalt yapılınca "oyumuz ampule" ben parti neyin bilmem deyip çekiliyoz köşemize....

neler oluyor bize ya biz böyle bir milletmiydik......

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 487
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 13:35

Evet aptalız. Hem de süzmesinden. Alık alık bakıp yalakalık ve şakşakcılık yapanından.

_JusTClaw_
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Gabon
Aktif Toplam Yazı : 2519
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 13:45

Açıkcası hiçbir hükümete verilmeyen bu hükümete verilmiştir bu kadar gözü kapalı bir toplum hiçbir iktidar zamanında olmamıştır..

ve aslında hak ediyor bu millet...sadaka isteyen toplum haline geldik siyaset oyunlarına hemen kanar olduk

altarnetif diye düşündüğümüz siyasi partiler de ampül zihniyetinin ekmeğine yağ sürüp duruyor

ama şunu unutmasın kimse bu hükümetin sonunu hiç ama hiç iyi görünmüyor...

SONDUYGU_SONASK
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Gaziosmanpaşa
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 3673
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 13:47

evet aptalız "buda böyle bilineee" diyosun
dogrumu..:)
ahh benim güzel ülkem ah benim güzel ülkemin güzel insanları açın gözlerinizi rantçılarla işbirlikçi olmayın memlekette satmadık bırakmadılar bu ülke bu krizi haketmiyor
esnafa kredi dediler 1 ay shov yaptılar 1 günde sonlandırdılar istedikleri evraklar 1 degil 1 haftada toplanmaz
aptal kelimesi bize az ... "buda böyle bilineee"...

_JusTClaw_
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Gabon
Aktif Toplam Yazı : 2519
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 13:48

yazım hatası yapmışım özür

"alternatif" olacak :)

AnAr__ChE
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 485
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 14:49

evet aptalız hemde nüfusumuzun % 60 bunun tescilini yıllar önce aziz nesin yapmıştı !!

cemaat emirleri ile yapılan seçimlerin sonucu bence tam cuk oturan bir kelime.akıllıolsak kocalar babalar istedi

diye oyumuzu bir adrese peşinen vermeyiz şıhlar şeyhler cemaat liderleri istedi diye bir adrese o oyları
vermeyiz.

biz aptalız bizim yerimize oyların kime verileceğini söyleyenler var bizim kafamız çalışmaz...!!!!

bazılarımız!! kısa süre sonra başlayacak toplumsal patlamaların farkında bile değil işsizlik milyonlarca insanın boynunu büktü esnaf alacağını alamıyor borç yüzünden kapısına icra dayanan insanlar kalp krızi geçirip genç yaşta ölüyor bizim çocukluğumuzda büyüklerimiz derdiki yapamıyorsan bırak başkası yapsın !!!
bunca aç işsiz borçlu insanın vebalini almak oyunu satanların boynuna.

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 487
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 14:51

Aziz Nesin sonradan bir düzeltme de yapmıştı %80 diye. Anı hızla şimdiye kadar %90` ı geçmiştir bence. :))

AnAr__ChE
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 485
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 14:54

:) haklısın ben fazla rencide etmek istemedim ama gerçekten dediğin gibi süzmesinden

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 9546
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 15:02

hamd,şükür sadece Allaha mahsustur, bu açıdan her inanan insanın yapması gereken bişeydir.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 19:13

İnsnalarımız geleceğini kurtarmayı düşünmüyor, bugünü kurtarmayı düşünüyor, `bugünü kurtaralım, yarın ne getirirse` diyor, bu anlayış toplumun büyük çoğunluğunu sarmalamıştır ve bu anlayışla toplum kendi geleceğini karartmaktadır.

CholcE
  • Ekle
85 yaşında / Bayan
Üsküdar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 875
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.02.2009 17:45

Bu krizin temel nedeni devletçilik artı kötü yönetim. Şu anda Türk toplumunun yüzde 50`si yarın seçim olsa hangi partiye oy vereceği konusunda kararsız. Devletin baba olduğu dönemde ise seçmen, bana kim daha çok imkân dağıtırsa ben ona oy veririm diyebiliyordu. O günün düzeni buydu. Devlet, elinde büyük imkânlar olan ve bunları dağıtan babaydı. Şimdi gördük ki devlet elindeki serveti tüketti. Dağıttı, dağıttı kalmadı artık. Deniz bitti.. bu durum da;Krizin açıklaması basitçe şöyle: Bu topraklarda her ne olduysa üretmeden tüketen insanların sayısı göreli olarak artmaya başladı. Her toplumda değişik oranlarda üretmeden tüketen insanlar vardır. Ancak bizdeki süreç öyle hızlı ve ani oldu ki, ekonominin kapasitesi, üretmeden tüketmek isteyenlerin taleplerini karşılayamaz hale geldi. Peki bu nasıl oldu? Birkaç aşamalı bir süreç. Önce, yeterince üretmediği halde, merhameti bol, başkasının servetini başkasına dağıtma konusunda cömertliği ile tanınan “devlet baba”, çok üretiyormuş gibi bazı toplumsal kesimlere tüketim hakkı tanıdı. Devlet o zaman çok iyi bir babaydı. Kimden, nasıl ve hangi şartlarla aldığını söylemden birilerine veren, bunu da baştan beri sahip olduğu metafizik gücüyle açıklayan bir devletti. Herkes, bu devletin başına bir zeval gelmemesi için duacıydı.

şimdi devletine zamanın da çok inanan halka şunu söylemek istiyorum:Unutulmamalıdır ki, seni kurtaracağına inandığın kişi, sana rağmen de olsa önce kendini kurtarmaya çalışacaktır. Kurtarılacaklar listesindeki yerinden hiçbir zaman emin olma, bu sıra ömrünün izin vermeyeceği kadar gerilerde olabilir. Tıpkı şimdiki krizde olduğu gibi.

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan