süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   tuncelideki beyaz eşya yardımında ilginc tesadüf

NINAX DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (19:15:25)
NINAX NİNAX Forum başlığına yazı ekledi - (19:17:12)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
isyankar_____34
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 163
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 10:42

Tunceli’de dağıtımına başlanan 5 milyon liralık beyaz eşya ve mobilyaların yaklaşık 1 milyon liralık bölümünün satın alındığı iki mağazadan birinin açılışını, Vali Mustafa Yaman’ın yaptığı ortaya çıktı

Tunceli Valiliği’nin yerel seçim öncesinde, bedeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan karşılanan beyaz eşya ve mobilya dağıtımına tepkiler sürerken, eşyaların teslimine başlandı. Tunceli’de beyaz eşya dağıtımının ilk adresi Nazimiye’nin Doluca köyü oldu. Eşyaların depolandığı Nazimiye Spor Salonu’ndan 15 fırın ve 20 çamaşır makinesi Doluca’ya götürüldü. Beyaz eşyalar adları önceden belirlenen köylülere imza karşılığı teslim edildi. Görevliler sırtlarına aldıkları fırın ve çamaşır makinelerini, yarım metre karda güçlükle yürüyerek evlere kadar taşıdı. Köylülerden bazıları oylarını bu yardıma göre vereceklerini, bazıları ise devlet tarafından yapılan bir yardım olduğunu, bunun oyunun rengini etkilemeyeceğini söyledi.

AKP önünde gösteri
Dersim Demokratik Haklar Federasyonu öncülüğünde Sanat Sokağı’nda toplanan 800 sivil toplum örgütü üyesi ise beyaz eşya dağıtımının “seçim rüşveti” olduğunu belirterek gösteri yaptı. Grup, sloganlar atarak 500 metre mesafedeki AKP il binası önüne yürüdü. Burada bir grup, Başbakan Erdogan’ın yaptığı gafları skeçlerle gündeme getirdi. Skeçte, protestocular arasında bulunan bir genç temsili olarak Erdoğan’ı oynayan oyuncuya ayakkabı fırlattı. Protestocular yanlarında getirdikleri kullanılmış birer buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın ve televizyonu AKP il binasının önüne bırakarak dağıldı.

Açılışı Yaman yapmış
Dağıtılan beyaz eşya ve mobilyaların 1 milyon liralık bölümünün Tunceli kent merkezindeki iki mağazan alındığı öğrenildi. Beyaz eşyaların alındığı Murat Kılıç’a ait mağazanın açılışını 8 Kasım 2007’de Tunceli Valisi Mustafa Yaman’ın yaptığı ortaya çıktı. Açılışa dönemin AKP İl Başkanı ve 28 Mart yerel seçimlerinde AKP Tunceli Belediye Başkan adayı olan Cihan Açıkgöz ile bazı vali yardımcılarının da katıldığı öğrenildi.
Yaman, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Vekilliği’nden 18 Mayıs 2007’de bu göreve vekaleten atandı. Dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in valiliğini onaylamadığı Yaman’ın 19 Eylül 2007’de Tunceli Valiliği’ne asaleten atandı.
Bu arada Tunceli Valiliği’nden dün açıklama yapıldı. Açıklamada, “Basınımızı meşgul eden tartışma, rant beklentisinde olanların dezenformasyonundan başka bir şey değildir. Valiliğimiz, bu kavganın tarafı olmayacaktır” denildi.

‘Haksızlık yapıldı’
Tunceli’de bir halı ve mobilya mağazasının sahibi olan Mahir Çalan, kent esnafı arasında haksızlık yapıldığını belirterek, “Valiliğin dağıttığı mobilya ve halılar, tek bayiden alınmış ve ayrıca bu mağazanın sahibi hem Tuncelili değil hem de malları Elazığ’dan getiriyor. AKP’li olduğu için ondan alınmış” dedi.
Konuyu Vali Yardımcısı ile görüştüğünü ve kendisine “Malı kimden aldıkları sizi ilgilendirmez” dediğini ileri süren Çalan, “ Ben de ‘Krizde ayakta duramıyoruz, kapatıp gidelim mi?’ dedim. ‘Kapat git bana ne’ dedi” diye konuştu.

Tunceli’de valilik tarafından beyaz eşyaların alındığı Kılıç Ticaret’in, 8 Kasım 2007’de yapılan mağaza açılışına da Vali Mustafa Yaman katılmıştı.

‘Almayacağım’
Köyde, mayına bastığı için eşinin ayağı kopan işsiz Kazım Çiftçi, verilecek eşyayı almayacağını söyledi. Eşinin ayağı için tazminat istediğini ancak ödenmediğini belirten Çiftçi, şunları söyledi:
“Bana bir çamaşır makinesi, 2 çekyat ve buzdolabı verilecek. Ben bu buzdolabının içini nasıl dolduracağım? Elektrik faturasını ödeyecek param yok ki. 2005 yılında Tunceli’de sel baskını oldu. Evimde sel altında kaldı. Müracaat ettim sonuç almadım. Başbakan geldi. Bu evrakı Başbakan’a da verdim, Valiliği de verdim. Bana, ‘İnceleyeceğiz’ dediler ama bir sonuç çıkmadı. Şimdi AKP, bu eşyaları dağıtarak sorunları mı çözecek? İş versin çalışalım. Fabrika açsın, işsizler çalışsın. Amaç, bu eşyayı dağıtıp oy almak. Eşyaları reddettim, almayacağım. Sorunuma çözüm bulmayanlar, bu eşyalarla beni avutamaz.”

dr_civanim
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Merkez
Batman
Aktif Toplam Yazı : 10449
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 11:10

bu kadar aleni rüşvet verilmez
bu seçim yatırımı değil resmen rüşvettir

isyankar_____34
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 163
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 12:12

rusvet secim yatırmı sonra milleti kandırın tunceliyi alamazsınısz.

AnAr__ChE
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 485
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 12:42

adamlar zaten su yok diyor makineyi neyle çalıştıracaklar:)) vali hazretleri halka 5 milyon tl lik mal mülk dağıtacağına il özel idaresi aracılığı ile bir işletme kursada bir kaç yüz kişi iş sahibi olsa
şark kurnazlığı le yönetilen ama batılı görülen bir hükümet modeli ancak ülkemizde olur

gul_naz
  • Ekle
64 yaşında / Bayan
Seyhan
Adana
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 16:52

Beyaz eşya yardımı yapacaklarına bu insanlara iş imkanı sağlansın.Yol, su ve okulla yapılsın.
İnsanlarımız bu yardımlara işallah kanmazlar..İki parça beyaz eşya için kendilerini satmazlar umarım..

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 18:54

Tunceli valisi suç işliyor, Tunceli valisi devletin bürokratı gibi değil, AKP`nin bürokratı gibi hareket ediyor, Tunceli valisi seçimlerde taraf oluyor.

Tunceli halkı bu numaraları yutmaz, bu oyunlara gelmez.

gul_naz
  • Ekle
64 yaşında / Bayan
Seyhan
Adana
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.02.2009 09:53

Tunceli Valiliği’nin beyaz eşya dağıtmasını “seçim rüşveti” olarak nitelendiren YSK oybirliğiyle aldığı kararda, bu şekilde yardım dağıtılmasının Anayasa’ya aykırılık oluşturduğunu ve yardımın seçmen oyunu etkilemeye yönelik olduğunu vurguladı. YSK suç duyurusunda da bulunacak....

gul_naz
  • Ekle
64 yaşında / Bayan
Seyhan
Adana
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.02.2009 09:58

Fak fuk fon...
Tunceli Valiliği, Tunceli’de yoksullara buzdolabı, çamaşır makinesi türünden beyaz eşya dağıtıyor. Seçim öncesi böyle bir dağıtım seçim rüşvetine girer. Siyasi Partiler Yasası’na aykırıdır.
Ne var ki, savcıların eli kolu tutulmuş vaziyette... Bir yandan sürgün korkusu.. Bir yandan da kahramanlık yaptıklarında kimsenin teşekkür dahi etmemesi... Savcıları hareketsizleştirdi.
İktidar bu pervasızlıkla her türlü seçim rüşvetini boca ediyor...
Makarna, nohut, kömür derken beyaz eşyaya geçildi...
Bu değirmenin suyu nereden geliyor?
Halkın cebinden çıkıp Fak Fuk Fon’da toplanan paralardan...
Halkın parası, iktidar tarafından halka rüşvet biçiminde dağıtılıyor. Burada sizlere bir traji komik durum daha aktaralım...
Biliyorsunuz kurban bayramlarında Türk Hava Kurumu da kurban derisi topluyor. Kurban derileri dinci vakıflara gitmesin, orman yangınlarıyla mücadeleye ya da havacı gençlerin eğitimine gitsin diye Atatürkçü kesim, derileri THK’ya veriyor. Deriler paraya çevriliyor. Trilyonlarca lira elde ediliyor. Bu para nereye gidiyor biliyor musunuz?
Sıkı durunuz.. Bu paranın yüzde 50’si yine Fak Fuk Fon’a gidiyor... Çünkü yasa böyle emrediyor.
Paranın geri kalan yarısı da yüzde 4 Kızılay, yüzde 3 Çocuk Esirgeme Kurumu, yüzde 3 Diyanet Vakfı, yüzde 40 THK şeklinde paylaşılıyor. Yani...
Seçim rüşvetinin bir bölümünü farkında olmadan Atatürkçü kesim karşılıyor...
Güler misiniz, ağlar mısınız?

U_S_ovalye
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Rize
Aktif Toplam Yazı : 4105
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.02.2009 12:26

Başka bir ilde yapılsa kızardım ama benim hoşuma gitti..Dersimin alevi solcu halkına güvenim taam...akp yi sandığa gömecektir...Bu sırada bu eşyalarda alsınlar..:) ama oyu ancak rüyasında görür akp dersimde

wince
  • Ekle
29 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Kuzey Kıbrıs TC
Aktif Toplam Yazı : 1757
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.02.2009 18:21

Adamların şebeke suyu bile yok beyaz eşyayı ne yapsınlar = ) En önce su Şebekesi götürsünler.= )

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.02.2009 18:28

Tunceli`de seçim arefesinde yaşanan `AKP yardımları`, AKP`nin tüccar zihniyetini ortaya koyuyor, AKP insanları da satılık mal olarak görüyor ve insanları satın almaya çalışıyor.

En büyük satılmış AKP`dir!!!

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 547
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.02.2009 00:04

Beyaz eşyaların markası tv de gördüm BOSCH markasıdır.Bu mallar akp adaylarına BOSCH tan hibe gibi görünüyor.Pekiyi ne karşılığı ? C.Savcılığı asıl bunun üzerine gitmelidir.Çünkü bu adaylarlar beleş olmayan hiç birşeyi kendi malları gibi dağıtmaz !

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan