süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Başbakan: Hani dini siyasete alet etmeyecektiniz ?

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 214
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:00

`HANİ DİNİ SİYASETE ALET ETMEYECEKTİNİZ`?

06 Şubat 2009 Cuma 12:13
Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara`da, partisinin "49. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı"nda konuştu. İşte Erdoğan`ın CHP`ye yüklendiği konuşmasından satırbaşları:
....................

- Bizim hedefe koyduğumuz bazı başlıkları alıp kendi başlıklarıymış gibi halka yutturmaya çalışan başkanlar dolaşıyor etrafta. Mesela Ankara`da Gerede projesi. Mahalle Evleri de öyle. Semt konaklarında Kur`an kursuna yönelik herhangi bir eğitim yoktur. Çünkü Diyanet bu işi başatıyla yürütüyor. Hani dini siyasete alet etmeyecektiniz.

- Diyanet`in sizin odalarınıza ihtiyacı yok.

CHP`deki Kuran kursu açılımını değerlendiren Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "Hani CHP dini siyasete alet etmeyecekti? Bunu yerel seçimlerde gündeme getirmenin anlamı ne? Bu işi 15 yaşa çıkartanlar siz değil misiniz? Bunun mücadelesini kavgasını veren siz değil misiniz? `Mahalle konaklarının içinde oda tahsil ediyoruz` diyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı`nın sizin odalarınıza ihtiyacı yok. Yeterli Kuran kursumuz var, hamdolsun camilerimiz de var. Kurs almak isteyenler gelir, Diyanet İşleri Başkanlığı`na başvurur. Yeterli kadro da var. Kimse kimseyi kalkıp da ucuz siyasetle aldatmaya kalkmasın."

LAFLA MUASIR MEDENİYET OLUNMAZ

- İzmir`in eksiklikleri neler? Kadıfekale niçin böyle? Kadıfekale`nin şanına yakışır bir yapılanma var mı? Yok. Belediye bizde olmadığı halde biz orada TOKİ ile bir proje uyguladık. İzmir Limanı`na yönelik siz ne yaptınız? Hiç. Ne yapılacağını adayımız İzmir`de açıklasın. Bizim projemiz var oraya yönelik.

- Diğer illerdeki eksiklikleri de tespit edip gereğini yapacağız

- Bizim belediyeciliğimizde şu var: Ne aldatan olacağız, ne aldanan olacağız. Milleti aldatarak oy istenmez.

-Lafla muasır medeniyet olunmaz. Atatürk bu lafı söylediğinden beri gelen iktidarlar neler yaptılar biz 6 yılda neler yaptık?

- Karadeniz farklı ele alındı, Akdeniz farklı ele alındı. Biz Batı ile Doğu arasındaki dengesizliklerin giderilmesinin çabası içindeyiz

" TAYYİP AMCA BANA LAPTOP AL"

Benim halkımın kendine özgüveni gelmeye başladı.

- Doğu`da bile küçük bir çocuk geliyor `Tayyip amca bana laptop al` diyor. Önemli olan buraya gelmek. İnanıyorum ki bundan sonraki süreç çok daha hızlı ilerleyecek. Kartopu çığ haline geldi

- Enflasyonda bir puanlık artış oldu hemen muhalefet zil takıp oynamaya başladı. Hemen `çift haneye çıktı` diye söylenmeye başladılar. Enflasyonun yükselmesi sizin eseriniz. 60-70`lerde siz vardınız. Biz 30`dan aldık, tek haneliye getirdik. Şimdi mücadelemiz daha da aşağıya çekmek

- Nerelerden nereye geldik.

- Cahilane mantığıyla bu işi değerlendirirsek dünyanın en borçlu ülkesi ABD`dir. Japonya da ikincidir

- Biz şu anda yatırımlarla yoluna devam eden bir ülkeyiz

- Hedefim 50`nin üzerinde ile ulaşabilmek. Belki bazı yerlere gittikten sonra arkadaşlarım da gidecekler. Duruma göre bunları da yapacağız

- Yapılan her seçimden büyüyerek, güçlenerek çıktık. Şimdi Türkiye`nin değişimini tamama erdirmek için yeni bir fırsat daha istiyoruz halkımızdan

- Bu yolculuk kısa bir yolculuk değil. Ulaşılamayan köylere biz ulaşıyoruz. Bunlar ulaşmadı. Bunların köy diye bir derdi yoktu. ama biz köylere, mezralara kadar ulaşmayı hedefledik

- Bunların kitabında BELDES, KÖYDES var mıydı?

- Sorun adres bilmezler. Ve bizler mızrak çuvala sığmıyorsa Türkiye bu felaket tellalların çizdiği kısır anlayışlara sığmayacak bir gelişme içinde olduğunu her geçen gün bariz bir şekilde görüyor

AHENGİ BOZMAYIN ALTINDA KALIRSINIZ

- Aday belirleme sürecinde beklentileri ertelenen arkadaşların da yüreklerini bu yola koyduklarını biliyorum

- Dünyaya karşı boynu eğik hiçbir zaman kalmayacağız. Aktif, dinamik bir dünya ülkesi sözü veriyoruz

- Üreten, ürettiğini dünyanın dört bir yanında satabilen dinamik bir ekonomi sözü veriyoruz

- Dev yatırımlarla geleceğini adım adım inşa eden özgüven sahibi bir Türkiye sözü veriyoruz

- Karanlık niyetlilerin, çetelerin olduğu bir Türkiye istemiyoruz

- Ülkemizin ilerlemesine engel olan bütün ağırlıklardan Türkiye`yi arındırma sözü veriyoruz

- 22 Temmuz`da yüklendiğimiz emaneti milletimize yaraşır bir onurla sürdürmeye devam ediyoruz

- Hiç kimse bu milleti çaresizliğe sürükleyebileceğini aklına getirmesin

- Kimse bu ahengi bozmaya kalkışmasın, altında kalır

EKREM TOSUN`U TANIMIYORUM

- Bu seçimden de alnımız ak çıkacağız

- Siyaseti polemikle yürütmeye çalışanlara bıkmadan usanmadan hizmetle cevap vereceğiz

- Yalan, iftira ile bu süreci sürdürmek isteyenler var. Bir tane de İstanbul`a göndermişler

- Bir tanesinde diyor ki Ekrem Tosun kimdir? Tanımıyorum, bilmiyorum. Bunların akıl hocaları nerden ithaldir bilmiyorum

- Bu adamın benle alakası varsa çıkar bunun mezhebini soykütüğünden. Biz bu bulaşık işlerde yokuz. Siz bu bulaşık işlerin içerisindeniz.Bu zat benim muhatabım olamaz. Fakat bu iftiralara da dayanılmıyor. Bunların ne denlşi müfteri olduğunu halkım bilsin diye söylüyorum.

- Ben belediye başkanı olmadan önce 14 emsal verilen yerler vardı. Belediye başkanı oldum 3 emsale indirdim yapılanmayı. Hangi yürekli CHP`li yaptı bunu. Ben beton yığınlarına dönüşmüş bir İstanbul istemiyorum.

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:08

CHP merkezli savunma ne kadarda aciz bir savunma.
AKP li elestiri ne kadar da ucuz bir elestiri.
Bunlarin pesine gidip de ,kendi gücünün varligindan haberdar olmamamak ne kadar aci.

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:10

Ve her türlü ideolojiden uzak ,kendine yakisani töre icin degil yakistigi icin secen milletim ne kadar acmazda.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:25

Evet, CHP`ye böyle bir soru sorulabilir, tepki gösterilebilir ama bunları yapmaya hakkı olan en son parti ve kişi Türkiye`de dini siyasete alet etmenin kitabını yazan Milli Görüş`ten olma AKP ve Tayyip Erdoğan`dır, AKP ve Tayyip Erdoğan Milli Görüş çizgisine sadık bir şekilde, dini siyasete en güzel alet eden ve dini siyasete alet etmenin en güzel kaymağını yiyen parti ve kişidir.

Türkiye`de din ve milliyet esasına dayalı siyaset yapmanın siyasette başarılı olmanın amentüsü haline geldiği, insanların siyasi tercihlerini sahip oldukları din ve milliyet kimlikleri üzerine oluşturduğu, yani Türkiye toplumunün topyekün, son sürat sağa yelken açtığı bir ortamda, düzen partisi CHP`nin de `ultra-sağcılık`tan etkilenmemesi mümkün değildir.

EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:31

KOMÜNİST ARKADAŞLARIM HEPİNİZİ KUCAKLIYORUM VE ÖPÜYORUM :) BANA CEVAP VERİN BAKALIM SİZ BU ÜLKE İNSANI İÇİN NE YAPTINIZ ? BİR YERE BİR ÇİVİ ÇAKMIŞLIĞINIZ BİR YETİMİ DOYURMUŞLUĞUNUZ BİR GARİBANA YAKACAK EV YADA YİYECEK YARDIMINIZ OLDUMU ? DÜZENE VE BU DÜZENİN PARTİLERİNE SÖVÜYORSUNUZ ORTADA LAF VAR İCRAAT YOK :))
SİZDE BİR GARİPLİK VAR GİBİME GELİYOR :) ZATEN KOMÜNİST OLMANIZ BAŞLI BAŞINA BİR GARABET.

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:40

terbiyesizlik yapma ; degerlerine cok uzak oldugunu bu kadar cabuk belli etme. kimseyide kafana göre kücümseme. yoksa aslanlar gibi profil resmin ,aslanlar gibi seni yutar.

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:43

Eger bir tarih anlayisin olsa idi.
Mustafa suphi diye bilinen komünistin ,rusyadan kurtulus savasi na getirdigi destegi bilirdin. bu destegi kimse devlet nazarinda yok diyemiyor. sayin cok bilmis.

EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:45

NASIL YUTACAKMIŞ GÜZEL ABİM ?? KURTULUŞ SAVAŞINDAN BAHSETMİYORUM BEN O ZAMANLAR NE YARDIMLAR OLMUŞTUR BANA ONUNLA HAVA ATMA BURADA :))

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:45

Son cümlen senin tıynetini ortaya koyuyor.

Türkiye`deki burjuva siyaset halka ve ülkeye zarar vermekten başka bir şey yapmadı, bir verdi, on aldı, kazık attı, her türlü çürümüşlüğü topluma bulaştırdı, yaydı.

Komünistler buna karşı mücadele ettiler, yenildiler, iktidarı alamadılar ama mücadeleye devam ediyorlar, doğru bildiklerinden şaşmıyorlar, siz ise halka ve ülkeye zarar veren, bir verip on alan, kazık atan, her türlü çürümüşlüğü topluma bulaştırıp yayan burjuva siyasete `galip` olduğu için alkış tutuyorsunuz.

Haklı mücadelede yenilmeyi, iktidarını adaletsizlik, eşitsizlik, haksızlık üzerine kuran galiplere yalanmaya tercih ederim.

Bir gün hak, adalet, eşitlik galip gelir elbet, bir şarkıda da dediği gibi, ağlayanlar da bir gün güler, bir gün gelir kısa çöp de uzun çöpten hakkını alır.

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:46

ve senin bu düzeni savunmanda ben bir gariplik görmüyorum.
bu düzen seni yaratti.

EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:47

ADAMA BU ÜLKE İNSANINA NASIL BİR HİZMET YAPTIN BOL BOL KONUŞMANIN DIŞINDA DİYE BİR SORU SORUYORUM BANA KURTULUŞ SAVAŞINDAN BAHSEDİYOR :)

EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:49

KÜÇÜK EMRAH GİBİ AĞLAŞIYORSUNUZ :)) HEP EZİLMİŞLİK HEP EZİLMİŞLİK.BIRAKIN AĞLAMAYI BEN BU ÜLKE İÇİN SOMUT ELLER TUTULUR GÖZLE GÖRÜLÜR BİR İCRAATINIZI SORDUM HEMEN AĞLAMAYA BAŞLADINIZ.

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:50

Sana samimi birsey söyleyim . ha sen ha AKP hada CHP benim icin farketmiyor.
benim icin bu anadolunun bagimsiz bir devlet olmasi dir. Türkiye C. bunu bugün mevcut statüde gösteriyormu ,bunun pesine düserim ,yanlisi üzerinden tam dogruya gitmenin amacini güderim.
anadolu insaninin emek yaratanlarinin iktidarinin kurulmasindan yanayim

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:52

ülkeye hizmet den bahsediyorsunya :
hani komünistler birsey yapmamis.
ne yapsin
seni var etmis. ve senin gibilerini.
var olma nedeniniz biziz

EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.02.2009 00:52

DENİZDİM BENDE YOKSULUN FAKİRİN YANINDAYIM HER ZAMAN ZALİMİN KARŞISINDAYIM AMA SOMUT İŞLER İCRAATLAR YAPMAK LAZIM.SAMİMİYETİNE İNANIYORUM AMA YANLIŞ YOLDASIN YOLDAŞ.

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan