Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Gençlik Sorunları
   neden gençlik sorunu sadece aşk

CORCIL44 ^^gEcEnİn tAdI YoK FaRkInDaMıSıN ^^ Forum başlığına yazı ekledi - (23:08:22)
CORCIL44 ^^gEcEnİn tAdI YoK FaRkInDaMıSıN ^^ Forum başlığına yazı ekledi - (23:08:47)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
rutbil33
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Merkez
İçel
Aktif Toplam Yazı : 2
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.02.2009 15:40

açılan başlıklarda gördüm çoğunluğu aşk dertleri çözümleri ve nedenleri tartışılıyor. biz gençler neden artık tek bişeye odaklanarak yaşıyoruz. aşk ı o kadar önemsiyoruz ama kıymetinide bilmiyoruz. en ufak tartışmada bitebiliyo aşklar. tek taraf mücadele edip karşıdan bişe göremiyince bitiyor. artık aldatmak moda olmuş her muahbette sevgili nasıl aldatılır muhabetleri konuşulur. aşk ı biz bu hale getirdik ve şimdi suçlu birini arıyoruz. tek suçlu biziz. öncenin aşklarıyla alay eder olduk 10 yıl bi erkek yada bi kız sevilirmi muhabbetine girdik internetten aşk yaşayacak kadar genişlettik ve basitleştirdik aşkı hiç göz göze olmadan yaşanırmı aşk. biz gençler şuna inanıyoruz gençlikte sürekli şk yaşanır başka bişe yok helbuki insanın hayatı boyunca eline geçen en iyi dönemi gençliktir bi daha gelmiyecektir çünkü. benim şikayet ettiğimkonu lütfen kenidimiz aşk acılarıyla yada imkansızlıklar içindeki srunlarla yıpratmayalım. biz türküz ve duygusalız ülkemize sahip çıkar zor zamanda hep yanınıda oluruz ama bu sadece zor zamanlardaolmamalı ülke için çalışıp ilerletmek içn gençken bişeler yapmamız lazım bunun için güzel düşünmek lazım. bence insanların hayatını feda edebileceği bi amacı olması lazım bu tamamen aşk olmamalı bence bi hedef bi başarı bu biraz düşününce o kadarda zor değil yeterki biz gerçekten isteyelim. aşk acılarıyla yüreğimizi yakmayalım

icimdekiates
  • Ekle
28 yaşında / Erkek
Gemlik
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 6
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.02.2009 14:19

güzel bir noktaya değindin arkadaşım.Aşkı sadece karşı cinsiyle ilişkiler olarak değerlendirmemek lazım.Sadece aşk karşı cinse olmaz vatana,milllete,bilime vs... genciz ve enerjimizi başka konulara da aktarabiliriz.

IZMIRDENHKN
  • Ekle
79 yaşında / Erkek
Beşiri
Batman
Aktif Toplam Yazı : 43
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.04.2009 01:30

LÜTFEN OKUYUN F U L B R İ G H T NEDİR BİLİYORMUSUNUZ İSMET İNÖNÜNÜN İMZALADIĞI

ANLAŞMA EĞİTİMİMİZ AMERİKALILARIN ELİNDE HER ŞEY AŞAĞIDA

Türk Milli Eğitim sistemini altüst eden, Türkiye’yi parçalayacak alt yapıyı oluşturan bir anlaşma da ABD ile 27 Aralık 1949 tarihinde imzalanan “Fulbright” Anlaşmasıdır.

ABD Fulbright bürosu, Fulbright komisyonu, Fulbright bursu, Fulbright kredisi, …vb çok sayıda ad altında, yalnız Türkiye’de değil, hemen bütün ekonomik, siyasal işgali altındaki ülkelerde çalışmalarını sürdürmektedir.

27 Aralık 1949 tarihli “Türkiye ve ABD Hükûmetleri Arasında imzalanan, Eğitim Komisyonu Kurulması Hakkındaki Anlaşma” nın en önemli özelliği; Türkiye’de kazanılacak Amerikan yanlısı kadroların eğitilme biçiminin saptanması ve bu iş için gerekli giderleri karşılama yöntemlerinin belirlenmesidir. Belirlemeler aynı zamanda, Amerika’nın Türkiye’ye göndereceği uzman, araştırmacı, öğretim üyesi adı altındaki personel için de yapılmaktadır. ABD’ye, Türkiye’de “yardım” edip “işbirliği” yapacak, geleceğin “Türk” yöneticilerini yetiştirmek üzere, Amerika’ya götürülecek Türk öğrenci, öğretim üyesi ve kamu görevlilerinin konumları da bu anlaşmayla belirlenmektedir.

Eğitim Anlaşmasıyla başlayan süreç ABD açısından o denli başarılı olmuştur ki, bugün Türkiye’de Amerikan yanlısı eğitim almamış üst düzey yönetici kalmamış gibidir. Sözü edilen Anlaşmanın birinci maddesi şöyleydi: “Türkiye’de Birleşik Devletler Eğitim Komisyonu adı altında bir komisyon kurulacaktır. Bu komisyon, niteliği bu anlaşmayla belirlenen ve parası T.C Hükümeti tarafından finanse edilecek olan eğitim programlarının yönetimini kolaylaştıracak ve Türkiye Cumhuriyeti ile Amerika Birleşik Devletleri tarafından tanınacaktır. Kurulacak komisyonun yetki, işleyiş ve oluşumu ile ilgili olarak 1.1 ve 2.1 alt maddelerinde ise şunlar vardır; “Türkiye’deki okul ve yüksek öğrenim kurumlarında ABD vatandaşlarının yapacağı eğitim, araştırma, öğretim gibi eğitim faaliyetleri ile Birleşik Devletlerdeki okul ve yüksek öğrenim kuruluşlarında Türkiye vatandaşlarının yapacağı eğitim, araştırma, öğretim gibi faaliyetlerini; yolculuk, tahsil ücreti, geçim masrafları ve öğretimle ilgili diğer harcamaların karşılanması da dahil olmak üzere finanse etmek… Komisyon harcamalarını yapacak veznedar veya bu işi yapacak şahsın ataması ABD Dışişleri tarafından uygun görülecek kişilerden olacak ve ayrılan paralar, ABD Dışişleri Bakanı tarafından tespit edilecek bir depoziter veya depoziterler nezdinde bankaya yatırılacaktır.

Kullanma yer ve miktarına ABD Dışişleri Bakanı’nın karar vereceği harcamaların nereden sağlanacağı ise, Anlaşmanın giriş bölümünde belirtilmiştir. Bu kaynak ise, ABD’nin Türkiye’ye verdiği borcun faizlerinin yatırılacağı T.C Merkez Bankası’na Türk Hükümeti’nce ödenen paralardan oluşan bir kaynaktır. T.C Hükümeti bu anlaşmalarla, kendi parasıyla kendini bağımlı hale getiren bir açmaza düşmektedir.

Anlaşmanın 5. maddesi, Türkiye’de Birleşik Devletler Eğitim komisyonunun kuruşunu belirlemektedir. “Komisyon; dördü T.C vatandaşı, Dördü de ABD vatandaşı olmak üzere sekiz üyeden oluşacaktır. ABD’nin Türkiye’deki diplomatik misyon şefi, komisyonun fahri başkanı olacak ve komisyonda oyların eşit olması halinde kararı komisyon başkanı verecektir.

Bu anlaşmayla, Milli Eğitim Bakanlığı’nda bugün çalışmalarını “etkin” bir biçimde sürdüren, personel politikalarından ders programlarına, imam-hatip okulu açılmasından yüksek İslam enstitülerinin yaygınlaştırılmasına, pek çok konuda stratejik kararlar önerebilen, “Milli Eğitimi Geliştirme” adlı bir komisyon vardır. 1994 yılında 60 personeli olan bu komisyonda çalışanların üçte ikisi Amerikalıydı. Komisyonun başında L. Cook adlı bir Amerikalı, L.Cook’tan ayrı olarak, adı Howard Reed, unvanı “ Milli Eğitim Bakanlığı Bağımsız Başdanışmanı” olan başka bir “ etkin” Amerikalı daha vardı.

Amerikalıların Türk Milli Eğitimine 1949 dan beri süregelen ilgileri günümüze dek hiç eksilmedi. Köy Enstitülerinin kapatılmasından, yatılı bölge okullarının işlevsizleştirilmesine, “ vakıf üniversitelerinden” yabancı dilde eğitime dek yaratılan kargaşa ortamında; paralı hale getirilen Türk Milli Eğitimi bugün, altından kalkılması güç sorunlar içindedir.

Atatürk’ün çok önem verdiği “Eğitim Birliği” ilkesi, yasanın yürürlükte olmasına karşın, eylemsel olarak ortadan kaldırıldı. Durumdan rahatsız olan insanlarımız, gelinen noktanın gerçek nedenlerinin; Amerikalıların Türk Milli Eğitimine 57 yıldır duydukları “ ilgide” yattığını göremediler. Bunları salt “ oy avcısı” siyasetçilerin özgür iradeleri ile verdikleri ödünler sandılar

aslan158
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Konya
Aktif Toplam Yazı : 1
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.04.2009 23:40

bence aşk gelip geçici bi kavram gelip geçici bi söz bi noktadan sonra aşk sadece yara oluyo ben evliyim ve eşimi çok ama çok severek evlendim aşk denen o duyguyu tüm ruhumla hissederek yaşayarak bi yastığa baş koydum ama şuan geldiğim nokta o şuan uyuyor bense vakit geçirmek için geziniyorum nette yani kopuk yani boş yani yalan bu dünya gibi herşey gibi gelip geçen bir duygu o yüzden sözün özü Allaha olan aşkatan başkası geçiçi yalan ve boş güzel dostum şk maşk hepsi bitiyo banada anlamsız geliyor artık he bu arada ben bir çok bilmiş değilim ama biraz tecrubeliyim

Visamlord
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Seyşeller
Aktif Toplam Yazı : 169
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 01.05.2009 03:43

Neden gençlik sorunu sadece aşk?
Aslında sorunsuz,dertsiz olmakla alakalı.
Aylak bakkal neyini tartar diye merak eden olursa google`a girip aylak bakkal yazsın yeterli.
İşte tek sorun aylak bakkal eylemine benzer sebeplerden dolayı aşk.
Biraz nörolojik,kardiyolojik ve kimyasal oyunlar da eklenince bunun adına aşk acısı diyorlar.

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan