süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   ۩_ARkadAS.coM_Ligi_۩ -OYLAMA- SONUÇLARI

aydogdu_123 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (12:07:56)
aydogdu_123 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (12:08:47)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (12:09:25)
toyguner EVET Mİ HAYIRMI ?? Forum başlığına yazı ekledi - (12:40:55)
___solcier35___ EVET Mİ HAYIRMI ?? Forum başlığına yazı ekledi - (14:15:15)
___solcier35___ EVET Mİ HAYIRMI ?? Forum başlığına yazı ekledi - (14:15:59)
tarikpoyraz Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (16:22:48)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (17:14:38)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
GaLaTaSaRaYI905
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 132
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 21:09

---------------------------------------------------------------------------------
OYLARA GÖRE ÖN PLANA ÇIKAN VE KAZANMA İHTİMALİ OLAN VE KAZANAN GÖRÜŞLER
---------------------------------------------------------------------------------
2.MADDE : LİGİMİZİN YENİ ADI NE OLSUN_?

TahminLiG (shadow64) 6 oy۞ KABUL EDİLDİ
3.MADDE :Yeni ligin kurallarından hangisi çıkarılsın_?

A-(tahtaradyo)6. maddeye itirazım var bence hafta içi oynanacak olan maçları kişilerin tercihlerine bırakmamalıyız ya hafta içi kupa maçı olduğunda tümü verilsin ya da bunu baştan kestirip atalım sadece hafta sonları verilsin.
KABUL EDİLDİ 12 oy۞
6.KURAL KALDIRILDI

B- (_Alone_Man_ )3-Maçları seçecek kişi hafta içi maçlarından seçmek isterse bunu pazartesi açıklaması çok doğru olur eğer ki pazartesi böyle bir açıklaması yoksa verdiği maçlar geçersiz sayılmalıdır
KABUL EDİLDİ 15 oy۞
HAFTA İÇİ MAÇLARI VERİLDİĞİNDE EN GEÇ PAZARTESİ AKŞAMI VERİLECEK(en geç verebileceği saati belirleriz)

C-(Negrano) 4-MAÇ TAHMİNİ YAPAN SAYISI KATILIMIN ENAZ %80 İ OLMAK ZORUNDADIR..
BUDA DEMEK OLUYOR Kİ 18 KİŞİ VARSA LİGDE ENAZ 14 KİŞİ TAHMİN YAPMALIDIR.. AKSİ HALDE O HAFTAKİ MAÇLAR KATILIMIN AZLIĞINDAN İPTAL EDİLİR..
Ben bu kuralın iptalini talep ediyorum.
KALDIRILDI 11 oy۞

D-(shadow64)11.madde ve 1.maddedeki sonradan giren arkadaş olayı (belli bi katılımcı olsun sonradan gelen 1hafta yazıp 1hafta yok oldugundan sende ugraşma.sonra oynadıgı maç birinin 154 diğerinin 132olmasın)
1.MADDE BU İSTEĞE GÖRE YENİDEN DÜZENLENECEK KABUL EDİLDİ 11 oy۞
4.MADDE :Koyulmasını istediğin ekstra kural var mı _?

A-(baygevese)cuma gunu kesınlıkle lısteye maç verılmesın sınır C.tesi 16:30 olarak koyulsun.
KABUL EDİLDİ 8 oy۞ BU MADDEYİ TAM OLARAK ANLAMADIM

B-(tahtaradyo)En az 24 saat önceden maçların verilmesi gerekir diye bir kural koyulsun diyorum ben daha ileriye doğru esneyebilir bu zaman ama en az dediğim gibi 24 saat olmalıdır.
KABUL EDİLDİ 14 oy۞ MAÇLAR ENAZ 24 SAAT ÖNCEDEN VERİLECEK.. BUDA DEMEK OLUYOR Kİ İLK MAÇIN BAŞLAMA SAATİ PROGRAM AÇIKLANDIKTAN MİNİMUM 24 SAAT SONRA

C-(Alone_man)Oran ve maç sonucu tahminleri ayrı puanlamaya tabii tutulduğundan aynı sayıda maç bilenlere oran sıralamasına göre puan verilmesini doğru bulmuyorum bunun yerine aynı sayıda maç bilen kişiler aynı puanı almalı (örnek olarak iki kişi de 15 maçın 10unu bildiğinde aldıkları puan oranlara göre 8 ve 7 olmamalı ikisi de 8 almalı daha sonra gelen oyuncu ise 6 puan almalı
KABUL EDİLDİ 11 oy۞ DOĞRU TAHMİN SAYISINA GÖRE YAPILACAK PUANLAMADA DOĞRU SAYILARI EŞİT OLANLAR AYNI PUANLAMAYI ALIR MADDESİ KOYULACAK.

D-(_katatua_)Devamlılık isityorum sadece.. (sürekli askıya alma yeniden başlama olmasın artık)
KABUL EDİLDİ 13 oy۞ ASKIYA ALINMA OLAYI KALKMIŞTIR..

E-(shadow64) maç seçiminde alt ligler ve avrupa dışı olmazsa daha iyi olur bence
KABUL EDİLDİ 11 oy۞ BU DÜŞÜNCE İKİNCİ BİR OYLAMAYA SUNULACAK.. HANGİ LİGLER HANGİ MAÇLAR VB.
ÇÜNKÜ BOCA JUNIORS-RIVER PLATE YADA ARJANTİN-BREZİLYA MAÇLARI DA AVRUPA DIŞI..
VEYA ALT LİGLER DEN KASIT KRİTERLERİ ELE ALINIP OYLANACAK..

F-(StromGs)-11.ci kurala şiddetrle karsıyım..adminler girmesin yarışmaya ....bu kural cıkarılmazsa yarışmam
KABUL EDİLDİ 15 oy۞ ADMİNLER YARIŞAMAZ KURALI EKLENMEYECEK SAYGISIZLIK OLUR AMA GİRMEK
İSTEYEN ADMİN OLURSA ALINMAYACAK VE ADMİNLER GİREBİLİR KURALIDA KALDIRILACAK..
5.MADDE :ŞAMPİYONUN ÖDÜLÜ OLMALI MI YADA JEST YAPILMALI MI NE YAPILMALI_?

OLACAK BAŞKA BİŞEY DAHA SONRA KARAR VERİRİZ 9 oy۞
6.MADDE :yarışmaya kesin kayıtlardan sonra ve lig başladıktan sonra bende varım sürekli yarışıcam diyen biri için ne yapmalı_?

A-(baygevese)Kesınlıkle hayır 18 kişiyle basladıkmı bu işe ustune adam almayalım kaanatındeyım..
KABUL EDİLDİ 9 oy۞

B- (tahtaradyo)Hiç kimse devamsızlık yapmasın devamsızlık yapana ceza verilsin -örn: puan silme olabilir yani maça çıkmayan bir takım gibi farzedebilirsiniz katılmayan kişiyi, bu konuda yeni fikirlere başka metodlara açığım- ama mazeret bildirene ceza verilmesin insanlık hali herşey olabilir.
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 8 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 5 oy۞ OYLAMA SÜRÜYOR

C-(Alone_man)başladıktan sonra çok karışır ortalık her ortaya çıkan oynarım derse arapsaçı olur
KABUL EDİLDİ 8 oy۞

E-.(TOP__RAK)sürekli oynayacaksa alınsın ama bir hafta var 2 hafta oynamıyacaksa hiç yazmasın
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 6 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 7 oy۞ OYLAMA SÜRÜYOR

F-(Negrano) Sonradan kimse alınmamalı
KABUL EDİLDİ 9 oy۞

G-(_katatua_)alınmasın çünkü karışıklık çok oluyo
KABUL EDİLDİ 9 oy۞

H-(shadow64)sayı toplandıktan sonra (18-20olablr)ve lig başladıktan sonra kayıt olmaması..
KABUL EDİLDİ 8 oy۞

L-(Jakoben_Piyade)kayıtlar bittikten sonra kimse lige alınmamalı
KABUL EDİLDİ 10 oy۞

7.MADDE :herkez eşit sayıda maç tahmini mi vermeli_? ve böylece ligin sonuda bu şekilde mi belirlenmeli_?

A-(baygevese)çok önemli değil rumuz sırasına göre gıtsın işte.. ama elbette herkes bırer defa maç vermeli..
KABUL EDİLDİ ) 11 oy۞

B-(Fenerium_Park)herkez eşit tahmin vermeli 20 ise 20, 15 İse 15 herkez aynı versn .evet ligin sonu böle belrlenmeli.
KABUL EDİLDİ 14 oy۞

C-(SON_OSMANLI_2) Evet eşit vermeli
KABUL EDİLDİ 14 oy۞

D-(Negrano) Kesinlikle eşit sayıda olmalı
KABUL EDİLDİ 14 oy۞

F-(__katatua__ ) Eşit sayıda vermeli
KABUL EDİLDİ 14 oy۞

G-(shadow64)herkez eşit olmalı
KABUL EDİLDİ 14 oy۞

H-(StromGs)evet eşit sayı saglansın kişiler gelmeye dikkat etsin
KABUL EDİLDİ 14 oy۞

L-(Jakoben_Piyade)Herkes eşit sayıda maç tahmini vermeli
KABUL EDİLDİ 14 oy۞
8.MADDE : EKSTRA OLARAK: (varsa dilediğinizi yazın)

A-(Alone_man)Haftanın birincilerine özel pano açılıp tebrikler sunulabilir :D

KABUL EDİLDİ 8 oy۞
--------------------------------------------------------------------------------
10.MADDE :spor gazetemizin ismi ne olsun_?

ÇOĞUNLUKLA KABUL EDİLDİ (SON_OSMANLI_2) LİGAZETTA :) 7 oy۞
11.MADDE( PROGRAM DIŞINDA)

ANKET: DaMLa341 LİGE ALINSIN MI_?

ALINDI 13 oy۞
BU SONUÇLARA GÖRE AZ ÇOK OLAYLAR ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI.. EKSİK OLAN BİKAÇ HUSUS VAR
BU HUSUSLARDA Kİ DÜZENLEME VE KAFA KARIŞMASI İLE İLGİLİ OLARAK AÇIKLANACAK OLAN
İLK MAÇ PROGRAMINDA ANKET YAPILACAKTIR.. BİR YADA İKİ ANKET OLACAĞINDAN
ŞUAN İÇİN ANKET AÇMAYA GEREK YOK..

DİĞER ARKADAŞLARDA OY KULLANINCA SONUÇLAR KESİNLEŞECEKTİR..

۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩
a-Sanal-Lig (baygeveze) 1 oy۞
b-Arkadaş.Com Futbolig (tahtaradyo) 2 oy۞
c-arkadas.com tahmin yarışması (fenerium_park06) 2 oy۞
d-arkadaş com futbol ligi (TOP__RAK) 0
e-TAM BİZ LİG (SON_OSMANLI 2) 0
f-FutBoLLiq (wince) 2 oy۞
g-milli küme (simplicio) 2 oy۞
h-TahminLiG (shadow64) 6 oy۞
i-pRemiEr ARkadAS Lig (GaLaTaSaRaYI905) 0
K-futbolig (Jakoben_Piyade) 1 oy۞

A-(tahtaradyo)6. maddeye itirazım var bence hafta içi oynanacak olan maçları kişilerin tercihlerine bırakmamalıyız ya hafta içi kupa maçı olduğunda tümü verilsin ya da bunu baştan kestirip atalım sadece hafta sonları verilsin.
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM)12 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM)2 oy۞

B- (_Alone_Man_ )3-Maçları seçecek kişi hafta içi maçlarından seçmek isterse bunu pazartesi açıklaması çok doğru olur eğer ki pazartesi böyle bir açıklaması yoksa verdiği maçlar geçersiz sayılmalıdır
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 15 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM)

BUDA DEMEK OLUYOR Kİ 18 KİŞİ VARSA LİGDE ENAZ 14 KİŞİ TAHMİN YAPMALIDIR.. AKSİ HALDE O HAFTAKİ MAÇLAR KATILIMIN AZLIĞINDAN İPTAL EDİLİR..
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 11 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 4 oy۞

D-(shadow64)11.madde ve 1.maddedeki sonradan giren arkadaş olayı (belli bi katılımcı olsun sonradan gelen 1hafta yazıp 1hafta yok oldugundan sende ugraşma.sonra oynadıgı maç birinin 154 diğerinin 132olmasın)
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM)3 oy۞

A-(baygevese)cuma gunu kesınlıkle lısteye maç verılmesın sınır C.tesi 16:30 olarak koyulsun.
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 3 oy۞

B-(tahtaradyo)En az 24 saat önceden maçların verilmesi gerekir diye bir kural koyulsun diyorum ben daha ileriye doğru esneyebilir bu zaman ama en az dediğim gibi 24 saat olmalıdır.
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 14 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 1 oy۞

C-(Alone_man)Oran ve maç sonucu tahminleri ayrı puanlamaya tabii tutulduğundan aynı sayıda maç bilenlere oran sıralamasına göre puan verilmesini doğru bulmuyorum bunun yerine aynı sayıda maç bilen kişiler aynı puanı almalı (örnek olarak iki kişi de 15 maçın 10unu bildiğinde aldıkları puan oranlara göre 8 ve 7 olmamalı ikisi de 8 almalı daha sonra gelen oyuncu ise 6 puan almalı

D-(_katatua_)Devamlılık isityorum sadece.. (sürekli askıya alma yeniden başlama olmasın artık)
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 13 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 1 oy۞

E-(shadow64) maç seçiminde alt ligler ve avrupa dışı olmazsa daha iyi olur bence

F-(StromGs)-11.ci kurala şiddetrle karsıyım..adminler girmesin yarışmaya ....bu kural cıkarılmazsa yarışmam
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 15 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 0

G-(GaLaTaSaRaYI905)daha sonradan istikrarlı yarışıcam diye katılmak isteyenler lige alınır kuralı koyulabilir..
maç seçme sırası olan kişiler iddaa bülteninde ki maçlardan seçmek zorundadır kuRAlı koyulmalı çünkü
oranlar sadece iddaa programında ki maçlarda var diğer maçlarda yok:!! VE oranlarla puan alınıyor!
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 2 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 10 oy۞

A-(Wince)Süper üyelik olabilir 2 oy۞

B-(GaLaTaSaRaYI905)şampiyonun ödülü yada jest en çok rağbet gören forumlarda bir pano açıp diğer tüm arkadaşların mesaj atarak ligde şampiyonluğunu kutlayabilir..2 oy۞

C-OLSUN BAŞKA BİŞEY DAHA SONRA KARAR VERİRİZ 9 oy۞

D-OLMASIN 2 oy۞
6.MADDE :yarışmaya kesin kayıtlardan sonra ve lig başladıktan sonra bende varım sürekli yarışıcam diyen biri için ne yapmalı_?

A-(baygevese)Kesınlıkle hayır 18 kişiyle basladıkmı bu işe ustune adam almayalım kaanatındeyım..
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 9 oy۞

B- (tahtaradyo)Hiç kimse devamsızlık yapmasın devamsızlık yapana ceza verilsin -örn: puan silme olabilir yani maça çıkmayan bir takım gibi farzedebilirsiniz katılmayan kişiyi, bu konuda yeni fikirlere başka metodlara açığım- ama mazeret bildirene ceza verilmesin insanlık hali herşey olabilir.
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 5 oy۞

C-(Alone_man)başladıktan sonra çok karışır ortalık her ortaya çıkan oynarım derse arapsaçı olur

D-(Fenerium_Park)alınabilrr ama kesn degl.
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 4 oy۞

E-.(TOP__RAK)sürekli oynayacaksa alınsın ama bir hafta var 2 hafta oynamıyacaksa hiç yazmasın
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 6 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 7 oy۞

H-(shadow64)sayı toplandıktan sonra (18-20olablr)ve lig başladıktan sonra kayıt olmaması..

K-(GaLaTaSaRaYI905) Alınmalı çünkü bu gördüklerini kaçırıp oynamak isteyen ve stresli mutsuz hayatında bu sanal oyundan mutluluk alabilecek bir insan evladına bunun kısıtlanması öncelikle insan haklarına aykırıdır kaldı ki ceremesi ni çekecek olan ben olduğumdan razıyım..
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 0

1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 10 oy۞
7.MADDE :herkez eşit sayıda maç tahmini mi vermeli_? ve böylece ligin sonuda bu şekilde mi belirlenmeli_?

A-(baygevese)çok önemli değil rumuz sırasına göre gıtsın işte.. ama elbette herkes bırer defa maç vermeli..
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 2 oy۞

B-(Fenerium_Park)herkez eşit tahmin vermeli 20 ise 20, 15 İse 15 herkez aynı versn .evet ligin sonu böle belrlenmeli.

E-(Wince)Evet eşit maç olmalı..Maç saatini kaçırıyorsa tüm maçları yanmalı istikrar önemLi..
1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 4 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 9 oy۞

K-(GaLaTaSaRaYI905) BU SORU 2 ŞEKİLDE ALGILANMIŞ..BİRİNCİSİ MAÇ PROGRAMI BELİRLEME SIRASINDAN
BAHSEDİLMİŞ ..DİĞERİ İSE TAHMİNDE BULUNULAN LİGDE Kİ MAÇ SAYISI YANİ
OYNADIĞI TAHMİNDE BULUNDUĞU MAÇ SAYISI EŞİT Mİ OLMALI ALGILANMIŞ..
BANA GÖRE LİGDEKİ OYNANAN TAHMİN SAYISI OLAN BU EŞİTLİĞİ YARIŞANLARIN KENDİSİ BELİRLER BİŞEYDE YAPILAMAZ..
DİĞERİ İSE MAÇ PROGRAMI VERME SAYISI.. BUNDA HERKEZ EŞİT SAYIDA MAÇ PROGRAMI VERMELİ VE LİGDE ÖYLE
SONLANMALI BUNU DAHA ÖNCE BİR KAÇ ARKADAŞ ORTAYA ATMIŞTI ZATEN..

B-(Simplicio)ilk batında kaç kompetan kaydettik, diyelim ki 18.. yeni kompetan olursa girer, tahminlerini yazar, cetvele işlenir.. Amaaa; zinhar 18.hafta bitmeden (asil liste 1 tur bülten vermeden) bülten çıkaramaz. devre olur, kamplara dağılınır, arada katılan yeni kompetanlar, istikrar göstermişse ( mesela en az son 7-8 haftadır oyuna katılmışsa kesintisiz) ikinci devre bültenciler listesine yazılır. bu şartı sağlayan 4 tane mi kompetan çıktı sonradan katılan; o zaman ikinci devremiz 18+4 = 22 hafta olur. (devreye 3-5 hafta kala ben de oynıycam diyen kompetanın tahminleri alınabilir ama asla ve asla bülten çıkaramamalı, lig ne zaman bitecek kimde bitecek alt-üst olur sonra. sonradan gelenlerin gönlü olacak diye kurucu meclisi mağdur etmek olmaz) yani demek oluyor ki , 18 kişiyle başlanırsa 10.haftadan sonra katılan kompetana geçmiş olsun diye bir kural şart.bülten çıkaramaz. disiplin herşeydir.
tekrar ediyorum başlayan kişi sayısı kadar hafta olsun ilk devrede; belirlenecek bi kriteri sağlayan sonradan katılımcılar da sadece ikinci devre 1 kez bülten çıkartsın. örnekteki gibi ilk devre 18, ikinci devre 22, turnuva=40 hafta. bunu mutlaka bir sisteme bağlamak lazım.
tahminlerin altına yorum yazılmasına karşıyım. "everton, villayı yener çünkü villa hödük " diycek birisi, öbürü de kalkıp "sensin hödük" diyecek, atışmaya dönecek. gelsin banlar, pano uçurmalar, haftaların emeğni heba edecek herşey yasak. biraz ders çıkaralım hatalarımızdan. FB ve GS maçları hakkında yorum yapıldığında, çiçekler uçmayacak heralde. bu panoyu korumak lazım hoca. bozmayalım. zaten eseceğiz diğer panolarda.
ayrıca, maç seçimi konusundaki kriterleri zamanında tartıştık ama ben bu sefer de önerimi sunuyorum. iddaa`nın bülten yayınladığı her programa biz de bülten çıkarmak zorunda değiliz. ŞL ve uefa maçarı sayısı artık azalıyor. 8-9 tane klas maç çıkacak, onun yanında bülten dolsun diye eyüp-bozüyük maçı görmek istemiyorum ben arkadaş. ha keza herkes vicdanlı davransın "uruguay 3.ligi" veya "norveç hariciye nazırlığı kupası" veya "Linfield kooperatifler birliği şildi " maçları falan cıvıtılmasın abi. hepimiz iddaa oynuyor olabiliriz ama ben orgryte veya hamilton maçlarına oynamıyorum iddaada.
serdarın ctesi 16:30 bilemedin 17:00 fikrini destekliyorum. cuma gününden ve ctesi sabah züfüründen maç konmasın. hafta arası bülteni eğer ki dişe dokunur olarak çıkabilecekse de salı 21:45ten başlasın.ya da işte 20:00 falan. wehen-aue maçı yazmazsanız sıkıntı olmaz zira o cins maçlar oluyor 18:00de falan.
iş paylaşımı yapılsın ve 1 kişi daha 1905`in yanında topa girsin. bilgisayar işi, yazı-çizi yükü bölünsün. 1905 ve yanına birisi daha, 3-5 kişi olursa maraza çıkar fazlalığa gerek yok. yardımcı olacak arkadaş da her hafta kesinleşen son puan tablosunu ve varsa ilave dökümanı bilgisayarına kopyalayıp kaydetsin. 30.haftada bi terslik sonrası hacı bütün kayıtlar uçan panoyla tarih oldu demeyelim.

1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 5 oy۞
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 8 oy۞

A-(baygevese)Lig-time 4 oy۞

B-(tahtaradyo) Futbolig`de haftaya dair 1 oy۞

C-(fenerium_park06) taraftar arkadas gazetesi:) 1 oy۞

D-(TOP__RAK)ARKADAŞ LİGİ GAZETESİ 1 oy۞

E-(SON_OSMANLI_2) LİGAZETTA :) 7 oy۞

F-(wince)MedyaLiq 0

G-(shadow64)Online_Gazette_Della_sport:) 0

H-(GaLaTaSaRaYI905)TaHMiNKoLiK GaZETeSi 0

NOT : (Alınmasın kararı çıkarsa damla341 anketlerde ki isteyen herkez katılabilir mi ibaresini beklemek zorunda kalacak oradan çıkacak isteyen herkez girebilir sonucunda lige bu oylamada kaybetse bile daha sonra girebilecek..

A-(ALINSIN) 13 oy۞
B-(ALINMASIN) 2 oy۞
baygevese
2-H
3-A1,B1,C1,D1
4-B1,C1,D1,E1,F1,G2
5-C
6-B1,C1,D2,E1,F1,G1,H1,K2,L1
7-B1,C1,D1,E1,F1,G1,H1,K2,L1
8-A1,B2
10-E
11-A
MADALY
2-B
3- A1,B1,C2,D1
4-A1,B1,C1,D1,E1,F1,G2
5-A
6-A1-B1,C1,D2,E2,F1,G1,H1,L1
7-A1-B1,C1,D1,E2,F1,G1,H1,K1,L1
8-A1,B1
10-A OLABİLİR
11-OLABİLİRDE OLMAYABİLİRDE
GaLaTaSaRaYI905
2-B
3-A2,B1,C2,D2
4-A2-B1,C2,D2,E2,F1
5-C
6-A2-B2,C2,D1,E1,F2,G2,H2,L2
7-A1-B1,C1,D1,E2,F1,G1,H1,L1
8-A2,B2
10-E
11-A
Jakoben_Piyade
2-H
3-A1,B1,C1,D1
4-B1,C1,D1,E1,F1,G2
5-C
6-A2-B2,C2,D1,E1,F2,G2,H2,L2?:)KABUL ETMEDİN Mİ ŞAKA MI BU:)(KENDİ ANKETİNE OY VERMEK YASAKTIR)
7-A1-B1,C1,D1,E2,F1,G1,H1,L1?(KENDİ ANKETİNE OY VERMEK YASAKTIR)
8-A2,B2
10-E
11-A
__katatua__
2-G
3-A1,B1,C1,D1
4-A1,B1,C1,E1,F1,G2
5-B
6-A1,B1,C1,D2,E1,F1,H1,K2,L1
7-A1,B1,C1,D1,E1,G1,H1,K2,L1
8-A1,B2
10-A
11-A
simplicio
2)a
3) A-1 B-1 C-1D-1
4) A-1 B-2 C-1 D-1 E-1 F-1 G-2
5) D
6)A-1 B-2 C-1D-2 E-2 F-1 G-1 H-1K-2 L-1
7)A-2 B-1 C-1 D-1 E-2 F-1 G-1 H-1 K-1 L-1
8) A-1
10)B
11)A
stormGS
2 ci madde ..c şıkkı sinanın teklifi olsun
3 cü madde
A...1..Katılıyorum ama kupa maclarıda olsun yani haftaiçi kupa macı oldugunda maclar verilsin
B...1.katılıyorum
c...1 katılıyorum iptal olsun bu kural
d...1 katılıyorum
4cü madde
A...1..katılıyorum
B..1..katılıyorum
C...1..katılıyorum
D...1..Katılıyorum
E...2..Katılmıyorum...ben brezilya liginin arjantin liginin estonya isviçre liglerine tercih ederim...alt ligler konusuna ise katılıyorum bank asya hariç ikinci lig olmasın
f...1...elbetteeeeeeeeeee (KENDİ ANKETİNE OY VERMEK YASAKTIR:))
g...2..katılmıyorum..kimse gelmesin artık ...
maclar ıdda bülteninden secilsin ok bunu tartısmaya gerek yok
ödülde kafanıza göre takılın
6...kimse girmesin arkadannnnnnnnn
7..eşit sayı olsun
8...bu kadar ya gerisi cok uzun..
damla oylaması evet yönünde olursa ona lafım yok
shadow64
2- F
3- A1,B1,C1
4- A1,B1,C2,D1,F1
5- C
6- A1,B1,C1,D2,E2,F1,G1,K2,L1
7- A1,B1,C1,D1,E2,F1,H1,K1,L1
8- A1,B2
10- A
11- A
SON_OSMANLI_2
2- h : TahminLİG
3- A:1; B:1, C:1; D:2
4- A:1; B:1; C:1; D:1; E:2; F:1; G:1
5- B

YARIM BIRAKTI TAMAMLAYACAK

_Alone_Man_
2-G
3-C1 D1
4-A1 B1 E1 F1
5-C
6-A1 B1 D2 E2 F1 G1 H1 K2 L1
7-A1 B1 C1 D1 E1 F1 G1 H1 K1
8-B1
10-E
11-A
Negrano
2-H
3-A1,B1,D1
4-B1,C1,D1,E1,F1,G2
5-C
6-A1-B1,C1,D2,E2,G1,H1,K2 , L1
7-A2-B1,C1,E2,F1,G1,H1, K1 , L1
8-A2,B1
10-E
11-A
sercan000
2-H
3-A1,B1,C1,D1
4-B1,C1,D1,E1,F1,G2
5-C
6-A2-B2,C2,D1,E1,F2,G2,H2,L2
7-A1-B1,C1,D1,E2,F1,G1,H1,L1
8-A2,B2
10-E
11-A
Alii_G
2- F
3- A1,B1,C1
4- A1,B1,C2,D1,F1
5- C
6- A1,B1,C1,D2,E2,F1,G1,K2,L1
7- A1,B1,C1,D1,E2,F1,H1,K1,L1
8- A1,B2
10- A
11- A
wince
2-H
3-A1,B1,C1,D1
4-B1,C1,D1,E1,F1,G2
5-C
6-B1,C1,D2,E1,F1,G1,H1,K2,L1
7-B1,C1,D1,E1_?(KENDİ ANKETİNE OY VERMEK YASAKTIR),F1,G1,H1,K2,L1
8-A1,B2
10-E
11-A
TOP__RAK
2..C
3..A2..B1..C2..D2
4..A2..B1..C2..D1..E1..F1..G2
5..A
6..A2..B2..C2..D1..F2..G2..H2..K2..L2
7..A1..B1..C1..D1.E2..F1..G1..H1..K1..L1
8..A1..B1
10..C
11..A
tahtaradyo
2- K
3- B1, C2, D1
4- A2, C1, D1, E1, F1, G1
5- D
6- A1, CA, D2, E2, F1, G1, H1, K2, L1
7- A1, B1, C1, D1, E1, F1, G1, H1, K1, L1
8- A1, B1
10- D
11- B

SAYGILAR

Organization ultrAslan

SON_OSMANLI_2
  • Ekle
83 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bahama Adaları
Aktif Toplam Yazı : 7409
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 22:58

Gazetenin adı konusunda fikrime verdiğiniz desteğe teşekkür ederim kardeşlerim, hayırlı olsun LİGAZETTA ve yeni ligimiz TAHMİNLİG ;)

Harcadığın yoğun emekten ötürü teşekkürler 1905 kardeş :)

MADALY
  • Ekle
79 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bahreyn
Aktif Toplam Yazı : 4562
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 23:19

Emeğine sağlık valla baya bi uğraştın bu işle..

Hadi hayırlısı başlayalım artık :D

GaLaTaSaRaYI905
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 23:20

RİCA EDERİM NE DEMEK..
MAKSAT HEP BİRLİKTE CAN SIKINTIMIZI, EĞLENCELİ BİR ŞEKİLDE GİDERECEK, VAKİT GEÇİRECEK BİR OYUN OLMASI...
GAZETE İSMİ HARBİDEN YAKIŞTI:))

GaLaTaSaRaYI905
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 23:23

TaHMinLig ve LiGaZeTTa geliyooor:)

baygevese
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Keçiören
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 2096
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 23:49

hayırlı olsun arkadaslar

teskkurler serkan

GaLaTaSaRaYI905
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.01.2009 00:01

saol müdür:) senide gazetenin yazı işleri müdürü mü yapsak:)) bu lig ve gazeteden sorumlu yani organizasyon müdürleri belirleyelim:)) hadi ben ligden sorumluyum çıkarıp işliyorum sonuçları vs.. gazete ile ilgili gönüllü var mı bi bulsana:) çeşitli toplantılar yada açıklamalar yada renkli organizasyonlar vs. haberler herneyse işte en basiti yazım zamanı kuralları vs belirlicek bir gazete müdür olabilir kabul ederse gazete ismi kabul edilen arkadaş ilgilensin..

shadow64
  • Ekle
31 yaşında / Erkek
Merkez
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 254
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.01.2009 00:25

hadi hayrlısı olsn.eline sağlk adaş.
anaa lig adı tahminlig seçilmiş:)
tmm bende ona bi sponsor bulurum

Carlsberg_Tahmin_League1

manchaster
  • Ekle
85 yaşında / Erkek
Marmaris
Muğla
Aktif Toplam Yazı : 4
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.01.2009 02:09

carlsberg bira mmmm güzell :-) marmaris old trafford bara gideriz yazın.

baygevese
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Keçiören
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 2096
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.01.2009 02:37

haldun becerır bu gazete işini ona verelım

fenerium_park06
  • Ekle
86 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zimbabve
Aktif Toplam Yazı : 2532
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.01.2009 15:50

benm burda vermiş oldugum 2 sorudaki oyum geçmemiş kaytlara yada yanlş yapmşsn ona bi bakıver istersen ben D şıkkını belrtmşitm..

GaLaTaSaRaYI905
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.01.2009 16:28

KESİNLEŞEN SONUÇLAR

OY KULLANAN ÜYELER DEN BAZILARI ENAZ 1 SEÇENEĞİ BOŞ GEÇMİŞ VE CEVAP VERMEMİŞTİR..
BUDA YORUMU GÖRÜŞÜ BELİRTEN KİŞİNİN TAM OLARAK NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLAYAMAMASINDAN OLSA GEREK..
HER SONUÇLARDA TOPLAM MAKSİMUM OY KULLANILIRSA 19 OY OLMASI GEREKİR..
SONUÇ İTİBARİYLE 19 OYU BULMAYAN VE SONUCU DEĞİŞMESİ İMKANSIZ MADDELER ALINMIŞTIR FAKAT BİRBİRİNE ÇOK YAKIN
EKSİK OY BULUNAN MADDELER TEKRAR DEĞERLENDİRİLMEYE ALINACAKTIR..

TOPLAM KATILIM 20 KİŞİ

oylama bitmiştir

1-baygevese۩۩۩۩۩
2-tahtaradyo۩۩۩۩۩
3-Alone_man۩۩۩۩۩
4-StromGs۩۩۩۩۩
5-Fenerium_Park۩۩۩۩۩
6-TOP_RAK۩۩۩۩۩
7-SON_OSMANLI_2۩۩۩۩۩
8-Negrano۩۩۩۩۩
9--Simplicio۩۩۩۩۩
10-Wince۩۩۩۩۩
11-Alii_G۩۩۩۩۩
12-_katatua_۩۩۩۩۩
13-shadow64 ۩۩۩۩۩
14-MADALY۩۩۩۩۩
15-Jakoben_Piyade۩۩۩۩۩
16-sercan000۩۩۩۩۩
17-GaLaTaSaRaYI905۩۩۩۩۩
18-izmirim_haldun۩۩۩۩۩
19-DaMLa341۩۩۩۩۩
20-cassio_batu۩۩۩۩۩

TahminLiG (shadow64) 6 oy۞ KABUL EDİLDİ

arkadaş com futbol ligi (TOP__RAK) 3 oy İLE 2. OLDU

KABUL EDİLDİ 12 oy۞
6.KURAL KALDIRILDI

KABUL EDİLDİ 15 oy۞
HAFTA İÇİ MAÇLARI VERİLDİĞİNDE EN GEÇ PAZARTESİ AKŞAMI VERİLECEK(en geç verebileceği saati belirleriz)

KALDIRILDI 11 oy۞

1.MADDE BU İSTEĞE GÖRE YENİDEN DÜZENLENECEK KABUL EDİLDİ 11 oy۞

1-(KABUL EDİYORUM KATILIYORUM) 8 oy۞ 6 EKSİK OY VAR SANIRIM NEDENİ
2-(KATILMIYORUM KABUL ETMİYORUM) 5 oy۞ TAM OLARAK ANLAŞILAMAYAN BİR MADDE OLMASI!!!

KABUL EDİLDİ 14 oy۞ MAÇLAR ENAZ 24 SAAT ÖNCEDEN VERİLECEK.. BUDA DEMEK OLUYOR Kİ İLK MAÇIN BAŞLAMA SAATİ PROGRAM AÇIKLANDIKTAN MİNİMUM 24 SAAT SONRA

KABUL EDİLDİ 11 oy۞ DOĞRU TAHMİN SAYISINA GÖRE YAPILACAK PUANLAMADA DOĞRU SAYILARI EŞİT OLANLAR AYNI PUANLAMAYI ALIR MADDESİ KOYULACAK.

KABUL EDİLDİ 13 oy۞ ASKIYA ALINMA OLAYI KALKMIŞTIR..

KABUL EDİLDİ 11 oy۞ BU DÜŞÜNCE İKİNCİ BİR OYLAMAYA SUNULACAK.. HANGİ LİGLER HANGİ MAÇLAR VB.
ÇÜNKÜ BOCA JUNIORS-RIVER PLATE YADA ARJANTİN-BREZİLYA MAÇLARI DA AVRUPA DIŞI..
VEYA ALT LİGLER DEN KASIT KRİTERLERİ ELE ALINIP OYLANACAK..

KABUL EDİLDİ 15 oy۞ ADMİNLER YARIŞAMAZ KURALI EKLENMEYECEK SAYGISIZLIK OLUR AMA GİRMEK
İSTEYEN ADMİN OLURSA ALINMAYACAK VE ADMİNLER GİREBİLİR KURALIDA KALDIRILACAK..

OLACAK BAŞKA BİŞEY DAHA SONRA KARAR VERİRİZ 9 oy۞

KABUL EDİLDİ 10 oy۞

KABUL EDİLD 9 oy۞

KABUL EDİLD 9 oy۞

KABUL EDİLD 9 oy۞

KABUL EDİLDİ 10 oy۞

KABUL EDİLDİ 10 oy۞

KABUL EDİLDİ 9 oy۞

KABUL EDİLDİ 11 oy۞

KABUL EDİLDİ ) 11 oy۞

KABUL EDİLDİ 17 oy۞

KABUL EDİLDİ 17 oy۞

KABUL EDİLDİ 17 oy۞

KABUL EDİLDİ 17 oy۞

KABUL EDİLDİ 17 oy۞

KABUL EDİLDİ 17 oy۞

KABUL EDİLDİ 17 oy۞

KABUL EDİLDİ 9 oy۞
--------------------------------------------------------------------------------

ÇOĞUNLUKLA KABUL EDİLDİ (SON_OSMANLI_2) LİGAZETTA :) 8 oy۞

(baygevese)Lig-time 4 oy İLE 2.OLDU

ALINDI 13 oy۞

ANKETLER BİTMİŞTİR..
ÇIKAN SONUÇLARA GÖRE KURALLAR PANO AÇILIP VERİLECEKTİR..

stormGS
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Jamaika
Aktif Toplam Yazı : 259
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 01.02.2009 23:14

oylama sonuclarının uygulamasında daha ilk günden esnekliğe gidilmiş siddetle kınıyorum adminler katılamıyorsa bu oybirlğince alındıysa adminlerin katıllamıyacagını kurallarlar ıcınde göstermek saygısızlık olmaz resmen 1905 kendın oylama sonucunu esnetıp kafandan ek madde koymussun ben bu maddeyı önesüren kişi olarak bu esnetmeyi kendime yapılmış bi saygısızlık olarak görüyorum

GaLaTaSaRaYI905
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.02.2009 11:28

ahh be şükrü abi maddenin KALDIRILMASI esnetilmesi mi demek oluyor Allah aşkına_?

LÜTFEN DİKKATLİCE BAK.. SEN ÇIKARILMASINI İSTEDİN BENDE ÇIKARDIM!!!
SEN KURAL OLARAK ADMİNLER YARIŞAMAZ KURALI KOYULSUN DEMEDİN!!!

Stormgs
4-11.ci kurala şiddetrle karsıyım..adminler girmesin yarışmaya ....bu kural cıkarılmazsa yarışmam

BENDE TEKLİFİN KABUL EDİLDİ VE KURALI ÇIKARDIM...
NE SAYGISIZLIĞI YAPTIM SANA_???

saygısızlık gibi büyütmene bi anlam veremedim..bunu panoyu açmadan önce dile getirdim tamam adminler katılamazlar ama madde olarak yazarsak ayıp olur yada saygısızlık olur dedim ÇIT çıkmadı..

şimdi eğer o maddeyi sadece SENİN İSTEDİĞİN GİBİ kaldırmak sana saygısızlık oluyorsa , herkezin gözü önüne ADMİNLER KATILAMAZLAR yazmak onlara saygısızlık olmaz mı_?
tabi ki olur.. peki bu saygısızlığı BEN YAPMAK ZORUNDA MIYIM_?
Sonuç itibariyle senin istediğin gibi madde kaldırıldı..

saygılar

fenerium_park06
  • Ekle
86 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zimbabve
Aktif Toplam Yazı : 2532
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.02.2009 18:50

gün maçlar verilcek sanırım demi bence bugün verilmeli ve başlanmalı artık hafta içi maçlarıyla..

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan