süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Yazı Dünyası
   Sığındığın son limanı da kaybettin yine...

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
carley
  • Ekle
32 yaşında / Bayan
Bodrum
Muğla
Aktif Toplam Yazı : 1404
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:07

Top sesleriyle yerle bir oldu son düşün de... Sana kalan tek şey ise bir kırık kalem şimdi... Kim bilir, belki dostluğun böyle ölümüne olmasa bu kadar çok yaralanmayacaktın. Sevgiye esir düşmeseydi hayatın, şimdi ihanetlerin ve hayal kırıklıklarının ortasında üşüyerek ağlamayacak ve tüm eski şehirlerden adını silerek ayrılmayacaktın. Doğruluğu seçmeseydin, şimdi yalnız olmazdın! Özlüyorsun... Durmadan belki şimdi çıkar gelir dediğin, gelişini şiirlerle beklediğin birilerini özlüyorsun.. ( ve bu zaman zarfında gelenlere sana aslında ?o? olmadıklarını ispatlayana kadar çok şeyini veriyorsun.) Her akşam, kalbim... bu acılara dayan... bir yalandı tek düşün olan...da(yan), da(yan) diyorsun... Gecenin belli belirsiz vaktinde sonunu bir türlü getiremediğin o düşten bir çığlıkla uyanıyorsun... Çığlık! Ve umudun bahçesinde karanlık! Sadece kendi sesini duyabilirsin... sadece kendinin elini tutabilir, kendinin limanına demir atabilirsin. Gözünden süzülen son göz yaşının renginde kimse görmeden, bilmeden kimse....ölebilirsin! Dost bildiğin tüm insanlar maskelerini indirdi işte... Güvendiklerin, ilkel kıskançlıklarıyla hakkında ne çok yalan söylemişler... sen dost evlerinde samimi sohbetler beklerdin... oysa dost evlerindeki (!) çamur atma kampanyalarının tek hedefi olduğunu çok geç öğrendin... Bir kere şöyle güven(d)ebilmek kendimi... Bir kere sarılıp bir dostuma ağlayabilmek... İnandığın o düşü bir kere yaşayabilmek.. Ne zaman ki sırlarını, en zayıf noktalarını yani seni öldürebilmenin yegâne silahını bile bile verdiğin biri seni vurmaz, seni terk etmezse ve ne zaman her şeyini adadığın o kimse her şeyinle bir gitmezse o zaman huzuru bulacaksın işte... Fakat bu kaçıncı yanlışın... ah kaçıncı yanılışın! Bir çıkış yolu bulamazsan deli olacaksın... Nerede? O eğer varsa, yaşıyorsa nerede? Nerede seni yanıltmayacak olan?

Hemen gel... eğer ordaysan ve beni duyuyorsan!

_DEMIR_
  • Ekle
84 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zambiya
Aktif Toplam Yazı : 2536
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:23

Anlattıkça kış vuruyor satırlarıma
Anlattıkça üşüyor, anlattıkça ısınıyor yüreğim.

Bugün sardunyalarım da açmadı
Belki de küskün renklere

Ellerimde günah gibi yaşayamadıklarım
Sensiz soluyorum anlayacağın
Mavi mavi ölüyorum

Duyuyor musun, orada mısın,
Var mısın, yok musun?

Bir tek şeyi unutma!
Seni sevdim ben.
Yanarak, yıkılarak
Aklıma her geldiğinde ağlayarak....

Bırakıp giderken seni uzaklara
Bir sen aldım yanıma, tek sen
Konuş duymalıyım
Kulaklarım her çınladığında sesini
Saçlarımda dolaştır hissetmeliyim
Ellerini
Yanlızlıktan kurtulup yanlız kaldığım
Her akşam
Bir çöl rüzgarı gibi vur nefesini yüzüme, ısıt beni
Gözlerimsin gör beni
Ellerimsin tut beni
Geri Kalmış Ömrümün Sebebi
Yanlızlığım.Yaşat beni

Bir ben bıraktım sana
Her zerresi sen
Sev beni bir tanem, bekle beni
Bir gün çıkıp geleceğim
Dağların arkasından
Tükenmiş bir hasret avucumda
Tek sen olacaksın yanımda, bir sen
İlk günkü kadar benim
İlk günkü kadar BİZ

carley
  • Ekle
32 yaşında / Bayan
Bodrum
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:25

:))

ben bu şiiri biliyorum:))

_DEMIR_
  • Ekle
84 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zambiya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:27

`Üşümüş ruhların mucizevi göçü….

Böyle anlar için ideal dostları vardır insanın…Onlar sabırlı bir sığınak gibi bekler sizi…
Bilrsiniz ki,sizden bir beklentisi yoktur.Kanayan yaralarınızı apaçık gösterebilirsiniz.Dinlerken, onun da yaralanacağını,kanayacağını bilirsiniz.Zaten işte bunu seversiniz.Önyargısız sever sizi…Sırlarınızı kutsal bir emanet gibi saklayacağından,onları içki sofrasına meze, sizi kurda kuşa yem etmeyeceğinden eminsinizdir.Günün birinde"Ama bir tarihlerde ben senin için şunu yapmıştım" diye çıkıp gelmeyeceği kesindir.Kocaman bir koldur o;dara düştüğünüzde sizi tutup çekecek;geniş mi geniş bir gögüs, daraldığınızda başınızı dinlendirecek;bir müşfik el, saçlarınızın arasında gezinecek;Ve dikkatli bir kulak,sizi can kulağı ile dinleyecek.
İşte en naçar olduğunuz anlarda,o kola tutunur,o göğse başınızı yaslar,saçlarınızı o elin şefkatine bırakır ve o kulağa fısıldarsınız dertlerinizi

carley
  • Ekle
32 yaşında / Bayan
Bodrum
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:29

Demir Abim bitanesin sen!!!

_DEMIR_
  • Ekle
84 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zambiya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:29

Elbetteki bilirsin:))

Ancak aşağıdaki yazıyı bilir misin?

_DEMIR_
  • Ekle
84 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zambiya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:30

pardon yukarıdaki olacaktı.

İyi geceler :)))))

carley
  • Ekle
32 yaşında / Bayan
Bodrum
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:31

evet onu harf harf bilmesem de hangi yürekten çıktığını biliyorum:)) kocaman yüreği olan birisinden çok değerli bir abimden;)

londral
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Bodrum
Muğla
Aktif Toplam Yazı : 60
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 00:26

NE SENİ NEDE SEVGİNİ İSTİYORUM SENDEN.
SANAOLAN ÇOCUKSU SAF SEVDAMI
SANA BAĞLI CANIMI İSTİYORUM.
SANA EN BÜYÜK CEZA;YANLIZLIĞI
BIRAKIYORUM.....

GÖZLERİMDEN AKAN YAŞALARA DEĞİL..
SANA ACIYORUM..
YÜREĞİME SAPLADIĞIN HANÇERE DEĞİL
SENSİZ GECELERDE KURDUĞUM HAYALLERE
YANIYORUM...
SANA OLAN SEVDAMDAN DEĞİL...
KADERİMDEN KAÇIYORUM...
SANA EN BÜYÜK CEZAYI YANLIZLIĞI
BIRAKIYORUM

SANA SENSİZ YAŞAYAMAM DEMİŞTİM...
YAŞIYORUM...
SENSİZ GÖZLERİM GÜLMEZ DEMİŞTİM...
GÜLÜYORUM...
SENSİZLİK NEFES ALMADAN YAŞAMAKSA,
SENSİZLİK ACI ÇEKEREK GÜLMEKSE
YAŞIYORUM GÜLÜM
SENSİZLİGE MAHKUM OLAN BENLİGİMLE........

londral
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Bodrum
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 00:32

londral
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Bodrum
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 00:33

yanlızlar rıhtımında yosun tutmuş gözlerinin baktığı bu sayfaya bendebişiler karalamak istedim kabul edersen carley:))

carley
  • Ekle
32 yaşında / Bayan
Bodrum
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 08:57

çok mutlu oldum londral tşk ederim;)

carley
  • Ekle
32 yaşında / Bayan
Bodrum
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.01.2009 21:17

BİR BEN HALİ...

Senden hala bir haber yok. Bense durmadan bekliyorum. Aslında neyi beklediğimi de bilmiyorum. İnternete bağlanıp mailleri indiriyorum. 1,3,5, 65… Tek tek açıp okuyorum. Hayır... Yok... Aradığım orada yok... Telefonun zilinde kulağım... Her çalışında ardındaki sesin bana beklediğim haberi vereceğini umuyorum. HAYIR... Hal hatır. Hoş beş... Tamam.

Kapı zili... Kimseyi beklemiyorum bu saatte. Aslında benim kapımın zili hiç mutlu çalmaz. Kapımdaki en mutlu ses anahtar sesidir. Duafondan soruyorum “Kim O..!” “Kuzey Pazarlama” diyor bir erkek sesi... “Üzgünüm hiç bir şeye ihtiyacım yok” diyorum.

Minareden bir ses yükseliyor vakitsiz... Ezan saati değil. Belli ki salâ veriliyor. Bu mu beklediğim. Yo... Ölümün kapımı çalması değil, kendimi sorgulayış saatim gelmiş olmalı. Kendimle hesaplaşmam gerek.

En hain ve en zayıf BEN ile uğraşmayalı çok olmuş. Kapıp koyuvermişim kendimi. Kıştayız biz ama ben kim bilir hangi sonbaharın rüzgârında kalakalmışım. Zamanı aşamıyorum. Ya da hiç ulaşamıyorum. Ben onu kovalayacağıma o beni önüne katmış sürüklüyor.

Ağlamayalı çok oldu. Oysa gözyaşının ruhu nasıl temizlediğine pek çok şahit olmuşumdur. Bir yerde kocaman bir hata var. Belki de birinin, bir resmin ya da bir şiirin beni vurmasını bekliyorum. Zembereği boşalmış eski mekanik saatler gibi durmuş tüm işlevselliğim.

Kitap.... Elime hangisini alsam bomboş bakıyor gözlerimin içine içine. En çok satanlar: “Harry Potter” “Brigitte’nin günlüğü” “Safiye Sultan” ... Neden bana deli saçması gibi bomboş geliyorlar.

Leo Buscaglia ilişiyor kitaplıkta gözüme. Ve Sevgi’ye takılıyor ayağım. Tökezliyorum. Toparlamaya çalışıyorum kendimi... Boşuna. Ayağımın altında kocaman bir boşluk… Yükseliyor muyum, düşüyor muyum anlamıyorum... Tutunmalı mıyım? Sanmıyorum. İçimde bir hiddet büyüyor. Geçmişin üzerine tüm ağırlığımla basıp, çiğnemek istiyorum. Oysa çok hafifim... Shrödinger’in Kedisi... Evrene yeni bir bakış. Bana göre fiziğin, eskilerle kıyaslandığında en akılcı felsefesi. Varlığın en akla yatkın tanımı... Kuantum fizik ve Fuzzy Mantık...

“Dur dur... Dalma yine kızım” altından kalkamadıkların bu yüzden değil mi... Bu dalıp gitmeler değil mi havasız kalmışçasına boğulduğun anların nedeni? Ya da akmamakta direnen gözyaşlarını kaybediş nedenin…

Bazen iyi ile kötüyü imbikten geçirmeli diyorum. O kadar içiçeler ki... Oysa tüm dengeler bozulur o zaman. Bunu adım gibi biliyorum. Al yuvarları akyuvarlardan ayırınca kan kalır mı ki...? Evren zıtlıklarla koruyor dengesini. Yani, evren varsa zıtlıklar sayesinde var. (Yine kelimelerin ucu kaçıyor elimden ve en vurucu kelimeyi bulup yerine yerleştiremiyorum.) Oysa anlaşılır olmalı yazdıklarım. Çünkü çok önemli. Tüm kavramlar kendi negatif yansımalarının içinde tanımlanabilir. Biri yoksa diğeri de var olamaz. Öyleyse bizim varlığından haberimiz olan her şey gibi “Evren”de bir yansıma... İşte soruyu buldum...

Evren bir yansıma ise, GERÇEK nerede?

Beklediğim hala gelmedi. Ve ben hala neyi beklediğimi bilmiyorum...

saykobil
  • Ekle
26 yaşında / Erkek
Büyükçekmece
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 2
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.05.2009 20:55

son bulur yaşamın ummadığın anda
anlamadan yığılırsın bir taş duvarın altına
ve savrulur kötü haberin yedi cihana
kazarlar belden aşağı bir mezar
bakmaya kıyamayanlar kara yaslar tutar
huzura erdi sanma bedenin
bedeli büyük bazı şeylerin

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan