süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Davosa damga

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
LLiverpoLL
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Keçiören
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 62
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 20:48

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres`in de katıldığı Gazze konulu panelde konuştu.

Erdoğan`ın konuşmasından başlıklar;

- Gazze Filistin adeta bir Açıkhava hapishanesidir. Ben İsrail`i ziyarete gittim. Oradan Filistin`e geçerken TC Başbakanı olarak yarım saat sınır kapısında bekletildim. Ama biz Türkiye olarak İsrail`den gelen diplomatlara böyle bir şey uygulamadık.
- Gönderdiğimiz yardımlar 15 gün kapılarda bekletildi.
- İsrail`in elindeki silah gücü kitle imha silahları dahil acaba zerresi Filistin`in elinde var mı?
- BM toplanıp karar aldı. İsrail tanımıyorum dedi. BM`nin binaları okulları bile vuruldu. Bütün bunlar yapılırken insanlık seyretti. Ama aynı insanlık Gürcistan`da bunu yapmadı.
- Hep Hamas dendi ama Gazze`de sadece Hamas oturmuyor.
- Filistin`deki ablukaların kaldırılması kapıların insanlığa açılması lazım
- Sadece El Fetih değil, Hamas da masaya davet edilmeli
- Ortadoğu`da barış olmadan dünyada barış olmaz

Erdoğan`ın ardından söz alan Şimon Peres Başbakan Erdoğan`a Gazze`ye saldırıları ile ilgili cevaplar verdi.

Ardından tekrar söz alan Erdoğan, Şimon Peres`e "Benden yaşlısın sesin benden çok çıkıyor. Bu bir suçluluk psikolojisidir. Öldürmeyi gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Benim için Davos bitmiştir" dedikten sonra paneli terk etti.

ressamdost
  • Ekle
57 yaşında / Erkek
Merkez
Muğla
Aktif Toplam Yazı : 760
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 21:47

Ben AKP Yada Başbakan muhalifi değilim..Ama çok basit buldum "kabadayıca davranışı..İşte Ecevit gibi devlet adamları ne yazıkki zor yetişiyor ülkemizde

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:36

Allah Allaaaah ! :)

Gözlerime inanamıyorum , bizim başbakan yine gömlek mi değiştirdi ne ::):)

Daha düne kadar , Irakta 1 milyon insanın katledilmesine ortak olmak için meclis maymunluguna soyunan katil ve pısırık erdoğan gitmiş , yerine mazlumun yanında olan cesur Erdoğan gelmiş..

Ama birşey olmaz , konuşur anlaşırlar Biz İsrail ile kankayız ve buna hiç bir cılgın zincir vuramaz.

Tabi seçim öncesi yaptıgı bu müthiş manevra için tebrik etmek gerek Erdoğanı , hep söylerim bunu zaten müthiş bir siyasetçi müthiş bir zeka..

Yürü Başbakan yürü , Allah yar ve yardımcın olsun , arkanda yüce türk milleti var.

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 9546
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:37

Yaşanan gerilimin ardından Başbakan Erdoğan`ı telefonla arayan İsrail Cumhurbaşkanı Peres, "Olanlardan büyük üzüntü duyuyorum. Size ve Türkiye`ye büyük saygı duyuyorum. Sesimi yükseltme sebebim duyma problemi olduğunu düşündüğüm içindi. Türkiye ile İsrail arasında önemli bağlantılar vardır. Yarın da basın toplantısı düzenleyeceğim." dedi.

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 22:43

AKP tabani ,filistin katliamina yeterli yaptirim gücü gösteremediginden ,kizgin .
Dolayisiyla bu ruh halinin oraya yansimasida böyle olmustur.

baygevese
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Keçiören
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 2096
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:01

ressam,bende akp lı yada basbakancı değilim ama şuda var okadar yalana okadar elle tehdıte o andakı pskolojısını hoşgörmek lazım..
peres okadar cok yalan dolan seyler soledıkı artı yuksek sesle el ısaretlerıyle tehdıt eder gıbı bı sekılde basbakanda ona gereklı tepkıyı gostermek durumunda kaldı..
ha bu ulkemıze zarar getırırmı getırır ama o peresın suratına bıle ben dayanamıyoken okadar lafa kım dayanırkı ?

baygevese
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Keçiören
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 2096
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:02

artı bırazda bu durum iç polıtıkanın eserı yaklsan secım arefesınde düşüş icindekı akp ye bıraz daha oy toplama olayıda olabılır..

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 547
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:08

ben akp taraftarı değilim fakat sayın başbakanı kutlarım !Eğer Akp dış politikasını böyle tavizler vermeyip sürdürseydi batı bugün Türkiyeye yalvarıp tüm isteleni yapacaktı.Aferin sayın başbakan !tebrikler!

Geç kalınan bir yaklaşım fakat doğru karar.Eğer hep böyle devam etseydiniz,o oylar size helal olurdu ve Türkiyede kimse size muhalefet yapmazdı.Kimse sizin dini inançlarınızı yargılamıyor,yargılanan dış politikadaki teslimiyetcilikti.Şeytanın bacağını kırdığınıza göre artık lütfen bu yaklaşımınızı AB ve NATO yada gösterin,Tandoğan mitinginde Türk bayrağı sallayanlar size destek verecek ve iç barış sağlanacaktır.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:12

Anlaşılan o ki başbakan `sahte kahraman` rolünü çok sevdi, bırakamıyor.

`İsrail ile antlaşmalar sona erdirilsin` dendiğinde yan çizen, `bakkal dükkanı yönetmiyoruz, Türkiye Cumhuriyeti`ni yönetiyoruz` diyen başbakan, sözünü yalanlarcasına bu akşam `bakkal dükkanı sahibi` gibi hareket etti.

Başbakanın İsrail`e bağırıp çağırmaktan, bu akşamda görüldüğü gibi `küstüm oynamıyorum` numaraları yapmaktan başka yapabileceği bir şey yoktur, başbakanın İsrail karşısındaki dengesiz hal ve hareketleri, AKP hükümetinin İsrail`e yaptırım gücü uygulamayacağının, böyle bir gücü olmadığının kanıtıdır.

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:21

yahu bilader sende hiç diplomasi bilmiyorsun yani pess !Biz başbakanı doğru yola çekmeye çalışıyoruz,atmosfer iyiyken sen bozuyorsun.Başbakanı bence sende tebrik et ! Yarın tüm dünyada milyarlarca kişi bunu konuşacak.

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:22

jakoben dünya syasetinde sahte kahraman die bişey olmazz. ülkeni tepene yıkarlar..

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:27

abisi jakoben 22 yaşında anlatırsan anlar.

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:31

biizim yazacaklarımız onun dilinden değil:))
sol haber merkezine haber bakmaya gitmiştir şimdi:)

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:36

jakoben iyi çocukta etrafa at gözlüğü ile sabit bakıyor.Tabi açık söyleyeyim ben bile başbakandan bu açıklamaları beklemezdim,herkes şokta !Ne oluyor diye şaşırdı.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 23:36

Türkiye Cumhuriyeti ve İsrail Ortadoğu`da karşılıklı çıkarları bulunan, birbirine muhtaç olan iki ülkedir, Türkiye başbakanı ve İsrail cumhurbaşkanı arasında yaşanan bu tip gerilimler iki ülke arasındaki geleneksel stratejik ortaklık ve müttefiklik ilişkilerini temelden sarsmaz.

ABD Muavenet gemisini vurdu, askerlerimizin başına çuval geçirdi, Türkiye Cumhuriyeti`nin kırmızı çizgilerini çiğnedi (Kürt devleti), ne değişti Türkiye-ABD ilişkilerinde, Türkiye ABD`nin yörüngesinden çıktı mı, çıkabildi mi?

Devletlerarası ilişkiler, devlet adamlarının kişisel iradeleri üzerine kurulmaz, eğer başbakanın `sert tavrı`ndan Türkiye`nin İsrail`e posta koyacağı anlamını çıkaranlar varsa; onların dünya ve Türkiye siyaseti hakkındaki bilgileri sıfırdır.

Hadi hiçbir şey bilmiyorlar, dışişleri bakanının `İsrail ile yaptığımız 200 milyon dolarlık helikopter alımı antlaşmasının bozulması söz konusu değildir` açıklamalarını da okumadılar mı, izlemediler mi?

Bugünki koşullarda Filistin meselesinde ABD`nin desteklemediği hiçbir senaryo hayata geçirilemez, İsrail`i bu kadar pervasızlaştıran, dünyanın gözü önünde insanlık suçu işlettiren arkasındaki ABD desteğidir.

Dış politikada ABD ile geleneksel stratejik ortaklık ve müttefiklik ilişkisini devam ettiren, ABD ile ilişkileri daha da geliştirmekten bahseden -bunun anlamı ABD`ye daha fazla bağımlı Türkiye`dir- AKP hükümetin Filistin meselesinde bir etki sahibi olamaz.

Başbakanın dengesiz hal ve hareketleri, affedersiniz aklımıza ayranı yok içmeye, tatıravalliyle gider .... sözünü hatırlatmaktadır, tabi Filistin meselesinde eziklik yaşayan AKP tabanının sırtını sıvazlama çabasını da unutmamak kaydıyla.

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan