süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Dinci Militanlardan PTT`yi Soyma Girişimi: 1 Ölü

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 17:38

Sultanbeyli PTT şubesinde polisle soyguncular arasında çatışma çıktı. Olayda 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Soyguncuların El Kaide örgütüne mensup oldukları iddia ediliyor.

Fatih Mahallesi’nde muhtarlık binası karşısında bulunan PTT Şubesi kimliği belirsiz kişilerce soyulmak istendi. Kimliği ve sayıları belirsiz soyguncular ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

İstanbul Valisi Muammer Güler, El Kaide`ye yönelik operasyonda PTT`yi soymaya çalışan örgüt mensupları ile çatışma çıktığını çatışmada 1 teröristin öldürüldüğünü belirtti.

Güler, biri ağır yaralı olmak üzere 3 teröristin de sağ olarak yakalandığını bildirdi.

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 18:22

Dinci militanlar soygun yapti;
Bir terörist ölü, üc teröriste sag ele gecti.
Militan kim ?
Terörist kim?
Bunlar heralde ayni sahislar.

muratduman2
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Silivri
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 41
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 18:33

ne farkederki terörist sonuçta.. al birini vur ötekini..

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 19:10

Ben başlığa `dinci militanlar`ı uygun gördüm, `dinci teröristler` başlığını kullansaydım, eminim bazı akl-ı evveller `din ile teröristlik nasıl yan yana gelir` kabilinden eleştiri sesleri yükselterek, konuyu başka yere çekmeye çalışacaklardı:))

grnmsx
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 59
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 03:50

şimdi dhkpc nin tikkonun ve hatta pkk nın yaptığı katliamlar cinayetler var . bunların da temelde inandığı felsefe marksizm . devrimci yani kendilerince .
e şimdi ben bunların her eyleminde sosyalist teröristler , marksist teröristler desem tepkin ne olur ? dersin ki aslında marksizm bunları öngörmüyor . bunlar tu kaka . ama devrim yolunda kan dökülebilir diyor bu adamlar ? olsun aslında marksizm ve sosyalizm farklı . bunlar yanlış anlamış .

çaktın mı ironiyi ?

nalıncı keseri diyorum kısaca .

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 04:23

Efendim bi kere PKK Marksist falan değil,bir örgütün Marksist olabilmesi için sınıfsal bir hareket olması gerekir, PKK Kürt milliyetçiliğini esas alan ve `Kürt Ulusal Hareketi` olma iddiasındaki bir örgüttür, `nalıncı keserliği`ne soyunacağım diye işkembe-i kübradan atmaya gerek yok.

Bence `nalıncı keserliği`ni de dinci basında ara, merak ettim dinci basın bu habere yer vermiş mi, yer vermişse nasıl vermiş deyu.

Yer vermişler de, ne `El-Kaide`den, ne de soygunu gerçekleştirenlerin siyasi görüşlerinden bahsetmişler, haberi `sıradan adli bir vaka` olarak sunmuşlar.

Hatırlıyorum, yine gündem panosunda, bir kaç gün önce, AKP İstanbul İl Başkanlığı`nda patlatılan bombalama olayı ile ilgili olarak, `devrimci karargah örgütü` -ki bu örgütün PKK bağlantılı ya da naylon örgüt olma ihtimali yüksektir- ismine atıfta bulunularak `AKP bombacısı sol örgüt üyesi yakalandı` şeklinde pano açılmıştı, madem bu konuda bu kadar hassastınız, o zaman neden o panoda tepkinizi koymadınız?

Siz ilk önce kafanızdaki `dinciler suç işlemez, dinciler günah işlemez, dinciden terörist olmaz` klişesini yıkın.

grnmsx
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 59
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 04:53

o panoyu görmedim . görsem de farketmez. sen marksist değil diyorsun ama adamlar marksist olduğunu iddia ediyorlar .partiya karkeren kürdistan(sözde).(yine sözde)kürdistan işçi partisi ..al teröristbaşının cümleleri : ""pkk, marksizm-leninizm geleneğine uygun bir gelişme yaşamıştır. bundan sonrası açık ki etle tırnak gibi birbirinden ayrılmayan bu miras üzerine şekillenecektir.". kuruluşunda marksist-leninist çizgide idiler ..
peki şimdi marksist değiller demene sebep nedir ? marksizmle bağdaşmayan şeyler yapmaları değil mi ? peki sen çalışanlarının müslüman olduğu bir ptt kurumunu silahlarla basıp belki cinayet bile işleyecek adamları gasp a verilecek en ağır cezanın bulunduğu dinle ilişkilendirebiliyorsan ben neden yapmayayım bunu ? onlar marksist olduğunu iddia ediyorlar . bunlar da müslüman . aslında söylemek istediğimi anladın ama yoruyorsun işte ..

üstelik haberi vermemişler demişsin .

http://www.haber7.com/haber/20090129/Sultanbeylide-El-Kaide-operasyonu.php

dindar günah işlemez cümlesi ise saçmalık . melekler var bunu yapan .. aslolan hataya düşülse bile dönmektir .. ama burda günahtan ötesi var silahlarla belki namaz kılan oruç tutan insanları tehdit var belki öldürmek var .. bu başka birşey .. bu gibi eylemlerin fikirsel bir temeli olamaz .. soldan da gelse vahşettir sağdan da gelse aynıdır .

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.01.2009 10:27

grnmsx senin demene göre Blair`in başkanı olduğu işçi partiside marxist .

Nazi partiside , nasyonal sosyalist olarak adlandırılmıştı.

asilem1
  • Ekle
85 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti
Aktif Toplam Yazı : 87
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.01.2009 10:58

valla bilmiyorum dincilerin yaptığı söylenen cinayetlerin altından hep cumhuriyteci kılığındaki adamlar cıktı..o dinci dediklerinizin üstüne attılar suçu..ne olsa dinciler yaptı dendiya..artık ne olsa bende o cumhuriyetci kılığındaki aslında amacları cumhuriyeti korumak değil karışıklık çıkarmak bu arada bi de banka hesaplarını doldurmak için uğraşan ş.... den bilcem.kim ne derse desin..onlar yapmıştıııııır!

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan