süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   ERGENEKON DAVASI,KIZIL ELMA KOALİSYONUNU TASVİYE ETMEK İÇİNDİR !

aydogdu_123 İNLEYEN NAĞMELER... Forum başlığına yazı ekledi - (08:46:46)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 547
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 00:07

KIZIL ELMA KOALİSYONU ülkücüler ve ulusalcılar arasında yapılan güç birliğidir.Eski ülkücüler ve eski ulusalcılar bu koalisyonun yönetim kurmaylarıdır.ADD,KUVAYİ MİLLİYE,TİT,VATANSEVERLER gibi 50 organizasyonun oluşturduğu bir koalisyondur.Parola ne ab ne abd tam bağımsız Türkiyedir.

Bu yükselen milliyetcilikten en çok rahatsızlık duyan AB ve ABD dir.Çünkü ideoloji batı karşıtlığıdır,batı ile ilişkilerin bitirilmesidir.Batınında ortadoğuda trilyon dolarları bulan petrol ve doğal gaz sömürü hesaplarını,Kızıl elma koalisyonu engellemektedir.Bunun içinde batı Ergenekon için düğmeye basmıştır.Bugün amerikancılık misyonunu akp yapmaktadır.

%99 T.C.Vatandaşı AB ve NATO ya karşıdır.Referandum yapılmasını Akp engelleyip örtbas edip milletimizin emrini yerine getirmemektedir.Akp milletin sözünü dinlemeyip görevi kötüye kullanmaktadır,bu yüzdende darbe fobisi vardır.Halbuki Akp %99 milletimizin sözünü dinlese herkes akp yi af edecektir.Ama batı öyle istiyor akp ninde batı ile özel kişisel ticari rantları vardır.Bu rant için millet satılıyor.

61semih
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 495
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 00:17

Teşhisiniz ne eksik ne fazla tamamen dogrudur. umarım milletimizin anlamıyan bölümüde bunu en kısa zamanda anlar.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 00:25

Ben `Kızıl Elma Koalisyonu`nu doğmadan öldü diye biliyordum.

Hatırlıyorum, İP`e üye gençlerle, Ülkü Ocakları`na mensup gençler, konusunu tam hatırlamadığım bir ortak eylem düzenlemişler, kısa süre sonra da bu ortaklık bozulmuştu ve İP ile ortak eylem yapılmasına karar veren Ülkü Ocakları yöneticileri görevden uzaklaştırılmışlardı.

Derebeyoğlu, bana öyle geliyor ki, sen bir çok şeyi kafanda senaryolaştırıyor ve bunları gerçek olarak algılıyorsun çünkü yazdığın bir çok şey tutarsız.

Bi kere, ABD ve AB milliyetçilikten rahatsızlık duymaz.Türkiye`de milliyetçi siyasal hareketler batı emperyalizmi ile barışık olmuştur her zaman, `işbirlikçi milliyetçilik` var olmuştur bugüne kadar.Ama ABD ve AB CHP`nin, İP`in `Kemalist milliyetçiliği`ni, MHP`nin `dar milliyetçiliği`ni istemiyor, AKP`nin `toplumun tüm kesimlerini yönlendirebilen milliyetçiliği`ni istiyor.

Ergenekon soruşturmasında tasfiyeye uğrayan kesimler de Amerikancıydı, bugüne kadar Türkiye-ABD ilişkilerine ses çıkarmamışlardı ama ABD iç siyasette kendilerini değil de Ilımlı İslamcıları tercih edince, Ilımlı İslamcılar`ın Türkiye Cumhuriyeti`ni şekillendirmesine sessiz kalınca, bir nevi destek verince, güçlerini kaybetmek korkusuyla batı emperyalizminin ve Türkiye`nin egemen sınıflarının hoşuna gitmeyecek işlere kalkıştılar ve `hoş olmayan işler`i yüzünden de cezalandırılıyorlar.

Ergenekon soruşturmasındaki iki taraftan savcı olanlar, Yeni Amerikancılar`a, avukat olanlar eski Amerikancılar`a taraftarlık yapıyor.

Yurtseverlik bu noktada üçüncü taraf olmayı gerektiriyor, yurtseverlik Yeni Amerikancılar`ın veya eski Amerikancılar`ın kucağına oturmamayı gerektiriyor, yurtseverlik Ergenekon soruşturmasının Türkiye`yi batı emperyalizmi ve Türkiye`nin egemen sınıflarının çıkarları doğrultusunda yeniden yapılandırmak için yapıldığını, Türkiye`nin çetelerden temizlenmesi için emperyalizmin bu topraklardan kovulması, Türkiye`nin egemen sınıfı olan burjuvazinin, kapitalistlerin iktidarlarının yıkılması gerektiğini, bunun da kurulmasına emekçilerin, devrimcilerin, ilericilerin, öncülük edeceği eşitlikçi-adaletçi bir düzende sağlanabileceğini söylemeyi ve bu eksende siyaset yapmayı gerekli kılıyor.

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 01:05

ülkücülerin batıya karşı tavırı AB nin pkk terör örgütüne tam destek verip,özellikle MERKEL hükümetininde Almanyadaki gurbetcilere ölümcül saldırıları ,hukuksuzluk yapması ile 2004 te başlamıştır.Almanyadaki en büyük sivil toplum birliği,ülkücülere ait Türk federasyonudur ve ülkücülere karşı saldırlar başlayınca,ülkücülerden teklif gelmek üzere KIZILELMA KOALİSYONU kurulmuştur.Bu oluşumun başında rahmetli Mehmet GÜL (MHP İstanbul eski milletvekili) vardı.Ülkücülerin yemini kesindir ve artık ülkücülerin batı karşıtlğını durdurmayada kimsenin gücü yetmez.MHP Türkiye genelinde değişmez ve sabit 3 milyon oyu vardır.
Tabi bir zamanlar ülkücüleri batı için kullandılar ve ülkücü gençlik bunu çok iyi anladı,geç oldu ama sonuçta oldu.Ulusalcı kanadada bakıldığında Türkiye genelinde değişmez ve sabit 5 milyonda oyu vardır.Ulusalcılarda bugün DSP-CHP-İP içinde faaliyet göstermektedirler.Türkiye genelinde değişmez ve sabit ulusalcı-ülkücü oyu 8 milyondur.Buna birde aktif olmayan sempatizanları eklersek bu rakam 20 milyon oyu bulur.
Akp nin aldığı oy ise ANAP,DP,SP partisinin oylarıdır ve değişkendir,sabit ve kalıcı değildir.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 01:15

Bırak abi ya, ülkücü hareket ne zamandan beridir anti-emperyalist oldu, güldürme adamı:))

Komünizme karşı NATO konsepti çerçevesinde örgütlendirilen, silahlandırılan ülkücü hareketi, 12 Eylül`e `fikirlerimiz iktidarda ama biz hapisteyiz` diyen ülkücü hareketi, AB`ye `onurlu üyelik`, ABD`ye `stratejik ortak` diyen ülkücü hareketi, patron yanlısı ülkücü hareketi anti-emperyalist olarak görüyorsan, emperyalizm nedir, anti-emperyalizm nedir, bu konularda seni yoğun bir ders programına tabi tutmak gerekir:))

Hiçbir şey bilmiyorsan bari MHP`yi takip et, Devlet Bahçeli`nin söylemlerini takip et:))

MHP ve Devlet Bahçeli`nin Ergenekon soruşturmasına açık veya gizli muhalefet ettiğini gördün mü, ben görmedim.

Etmez, edemez, Ilımlı İslam sürecine MHP de dahil olacak.

Ilımlı İslam projesi AKP`nin tek başına altından kalkabileceği bir şey değil.

AKP başrol oyuncusu ama yanında TSK, MHP, hatta CHP gibi `yardımcı oyuncular` da yer alacak.Düzenin tüm bileşenleri bu sürece `uydurulacak`, ya zorla (Ergenekon soruşturmasında gördüğümüz gibi) ya da güzellikle.

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 01:24

sen herhalde evinden çıkmıyorsun piyade sokağa bir çık dünyada ne oluyor bir bak etrafına sen halen 1980 de kalmışsın.

medoo27
  • Ekle
41 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Almanya
Aktif Toplam Yazı : 1865
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 01:45

:)))))

incredible84
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 45
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 01:50

kızılelma koalisyonu diye birşey yoktu.ortak bir eylem ve ortak bir dergi çıkartılmıştı(gençlik cephesi).o dönem ipin içersinde idim ve mehmet perinçek e ömründe bir kitap okumamış adamlarla ne tür birlikteliğimiz var diye sormuştum cevap vermekten kaçınmıştı ama farkındaydım bu adamlarla ya böyle temaslarda bulunacaksın ve iyi ilişki kurmaya çalışacaksın ya da birileri bunları üstüne salacak çatışacaksın.başka alternatif gözükmediği için birinci şıkkı tercih etmişlerdi.jakoben piyade arkadaşım ülkücüler emperyalizme karşı değil yazmış.ya dedim gibi kimse kusra bakmasın elinde tesbih yan yan yürüyen ömründe bir kitap okumamış bu adamlar emperyalizme karşı olsalar ne olur olmasalar ne olur?bunların herhangi bir konuda bilgisi olmadığı için herhangi birşeye karşı olma gibi bir durumları da yoktu.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 01:53

Ne varmış sokakta, sokaklar mı kaynıyor:))

Hani nerede o cumhuriyet mitinglerine katılan yüzbinler?

Ergenekon soruşturmasını protesto edenlere bakıyorum, komik sayılar.

Korktular, sindiler.

Cevap veremediler, tepki koyamadılar.

`Ne ABD ne AB tam bağımsız Türkiye sloganını` gerçekleştirmek için `yanlış önderler` seçersen, CHP gibi, MHP gibi, Tuncay Özkanlar gibi, TSK gibi olacağı budur.

Geçmişi unutmamak lazım.

1980 öncesinin siyaset argümanlarıyla bugünün siyaset argümanları tabi ki bire bir benzerlik taşımaz ama geçmişi unutursan, dünün emperyalizm işbirlikçisini anti-emperyalist olarak görmeye başlarsın, şaşı olursun, tıpkı senin gibi.

beklenti06
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 20
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 09:36

osmanlıyı yıkan oyunlar ve oyuncular bugünde sahnede ..zaten hiç inmadilerki..şu tartışmalara bakıyorum üzülüyorum..ülkesinin gerçeklerini bilmeyen veya göz ardı eden kişilerle biz ne yapabilirizki..çok cicili bicili süslü cümleler kuruyorlar ama bu topraklar için yüz yıllardır dökülen kanlara,can lara saygısızlık ediyorlar..it izini kurt izine karıştırdılar..

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 10:51

Yarın bir ERGENEKON PARTİSİ kurulursa 1.parti olarak iktidara gelir bunada şaşırmayalım.

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 11:03

Mesajlardaki bunca bilgiden sonra , ben ; böyle bir düşünceye kapılmana şaşırdım .

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 11:17

halk şuanda ERGENEKON sanıklarını kahraman olarak ilan etti ve yarın bir Ergenekon partisi kurulursa şuan Türkiyenin en tanınmış partisi olur.

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 11:37

sen herhalde evinden çıkmıyorsun " derebeyoğlu " sokağa bir çık dünyada ne oluyor bir bak etrafına sen halen ( nerede kaldığını anlatacak laf bulamadım ) .... de kalmışsın.

sermayeyi temsil eden parti amerikancı ve ab ci olmak zorunda , şimdi en kıral abd `ci ve ab `ci varken ergenekonculara ihtiyaç yok maalesef .

Sermayeyi reddetmeyen , biz kaç kişiyiz gibi , ergenekon adı altındada kurulacak bir oluşumun akibeti aynı olacaktır.

Siyaset heyecanla değil , altı ve temelleri olan siyasi persfektifle olur.

İşbirlikçi tekeller şimdi akp yi istiyor , bunun karşısına halktan yana sermaye karşıtı bir parti alternetif olmalıdır.ABD eskittiği ( ergenekon diye adlandırılan kadrolar ) işbirlikçilerini ne yapsın , yeni gibi gösterilen ( çünkü hepsi eski partilerden yılların siyesetçileri , evi değiştirdiler içerideki ahali aynı ) yüzler alnının " ak ` ıyla " görevlerini yerine getiriyorlar. Hemde hiç mırın kırın etmeden.

Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.01.2009 16:26

Sırtını emekçi-yoksul halka dayamayan, patron-emperyalizm ittifakına karşı örgütlenmeyen, sosyalizm hedefi olmayan bütün siyasi hareketler `düzen içi`dir ve tüm `düzen içi` siyasi hareketler patron-emperyalizm ittifakı tarafından kullanılıp, daha sonra kirli bir peçete gibi kenara atılma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Ergenekon soruşturmasıyla `eski Amerikancı yeni Avrasyacılar`ın başına gelenler de bu gerçekliğin en somut halidir.

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan