süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Siyonist Katiller Chavez`den Rahatsız

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 14:50

Chavez`in İsrail Büyükelçisi`ni sınır dışı etmesinin ardından, İsrail basınında düzenli olarak Chavez`i anti-semitizmle suçlayan haberler çıkıyor.

soL (DIŞ HABERLER) Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez`in Gazze`deki katliam nedeniyle İsrail Büyükelçisi`ni sınır dışı etmesi, İsrail tarafından hazmedilemiyor.

İsrail yönetimi, önce Chavez`in "ilişkileri yeniden tesis etmek" istediğini basına sızdırdı. Ancak bu iddianın iki gün ardından, Chavez, bu kez İsrail ile bütün diplomatik ilişkileri keseceğini açıkladı.

Cemaat liderinin iddiası

İsrail şimdi de Chavez yönetimin "anti-semitist" olduğundan bahsetmeye başladı. Pazartesi günü Kudüs`te düzenlenen Dünya Yahudi Kongresi`nde konuşan Venezuela Yahudi Cemaati lideri Abraham Levy Ben Şimol`ün, Chavez`i "anti-semitist" olmakla suçlayan konuşması, İsrail basınında geniş yer buldu.

Şimol, "bir dizi anti-semitist olay duymuşsunuzdur, fakat, bizim yaşadığımız yerde bu devlet başkanından ve medyadan geliyor" dedi. Hükümetin bu işin içine girmesiyle hayatın kendileri için daha da çekilmez olduğunu iddia eden Şimol`ün sözleri, İsrail basını tarafından, Chavez`in elçiyi kovma eyleminin gerçek nedeni olarak gösteriliyor.

Her muhalif anti-semitist ilan edilebiliyor

Chavez, yaptığı konuşmalarda, ülkesindeki Yahudi cemaatini, Venezuela`nın bir parçası olarak İsrail katliamına karşı hareket etmeye ve açıklama yapmaya çağırmıştı. İsrail`in Gazze`de işlediği suçların tırmanmasını protesto eden veya bu ülkeye karşı yaptırım için harekete geçen kuruluşlar, kişiler veya ülkeler, "anti-semitist" olmakla suçlanabiliyor. Hiçbir kesin tanımı yapılmayan anti-semitizmin, İsrail`in kendisine yönelik muhalefete karşı kullandığı siyasi bir argüman olduğu biliniyor.

incredible84
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 45
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 16:35

dünya ile ilgili umutlarımı yeşerten chavezin israil büyükelçisini kovmasını yanlış buluyorum.hiçbir gereği yoktu.israille filistin arasındaki soruna bu kadar taraf olmasının ne gereği vardı.aynı şeyler chavezin ülkesinin başına gelseydi bütün arap ve müslüman liderler değil ona destek vermek, düşmanına destek verirlerdi.çünkü onlar chavezi israilden çok ama çok daha tehlikeli görürler.

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 17:01

" iyilik yap denize at " .......... " en makbul iyilik karşılıksız olandır "

Yarın aynı şeyi araplar israillilere yapsa chavezin davranışı farklı olmayacaktır.

Sosyalistler olaya insani olarak bakar inançlara göre davranmaz.

Filistinde insanlık öldürülüyordu.Orada karşılıklı savaş yoktu çoluk çocuk katledildi.

incredible84
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 45
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 17:31

ben görüşümde ısrarcıyım.chavez tayyip gibi bir tepki gösterebilirdi ama bu kadar abartarak savaşın birtarafı olamanın gereği yoktu.tabiki sosyalistler olaya insani olarak bakar ama biraz da kafasını çalıştırarak bakmalı.orada karşılıklı bir savaş var arada çoluk çocuk ölüyor buna herkes üzülüyor ama dediğim gibi karşı gibi görünen ama aynı zihniyetin(hamas-siyonist) savaşı.

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 17:49

chavez amerikan karşıtlığı için biraz abartmış olabilir.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 18:26

Siyonist İsrail aşağılık bir şekilde Hamas`ı bahane ederek Filistin halkını katletmiştir, Siyonist İsrail`in saldırıları Hamas`tan çok Filistin halkına zarar vermiştir.

Chavez Hamas`ın değil, Filistin halkının yanında yer almış, İsrail büyükelçisini kovarak da emperyalizme karşı mücadelelerinde samimi olduklarını göstermiştir.

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 18:59

Hamas - israil savaşıysa , hamas nerede ? hamas kadrosu kamera karşsında pişkince galip biziz diyor.Ellerinde 1 adet israil esiri varmış. Bunu nasıl değerlendirsek diyorlar !

İsrailin yaptığı mafya usülü savaş , filistin halkını katlederek hamasa bak çok fena yaparım ha dedi .

Bu savaş değil işgaldir , savaşta karşılıklı iki ordu vardır.

grnmsx
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 59
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 28.01.2009 09:59

miyon ya da hipermetrop olmayanlar durumu net görüyor . bakışında arıza olanlarsa hala olayın savaş olduğunu sanıyor .. buradan ahkam kesmek kolay diyeceğim ama mesafelerin önemsiz olduğunu venezuella ve bolivya gayet net gösterdi .. yaptıkları onurlu bir hareketti . bizim islam dünyası ise malesef yine devekuşunu oynadı ..
bir de şu hamas olayını daha yakından incelemenizi tavsiye ederim .. neden destekleniyor neden halkla aralarında keskin bir çizgi yok .
sakin sakin dururken adamın tepesini attırıyorlar :

bakın şu linklere : ( DIKKAT ! kalbi zayıf olanlar , çocuklar bakmasın . )

http://yenisafak.com.tr/resim/galeri/filistin202aafc8402a97be5_b.jpg
http://img143.imageshack.us/img143/4509/filistin311yz2.gif
http://www.debdebe.org/wp-content/filistin2.jpg

Allah korusun uzak etsin herkesten ama bunların babası olsam hamasın kralı olurdum kralı . metodmuş yöntemmiş gözün görmez o durumda .. biraz buradan bakın ...
benim eleştirdiğim nokta hamasta birbirlerine düşmeleri ve kardeş kanı da dökmeleridir . ama filistinde artık hiçbirşey normal değil . psikolojiler dağılmış durumda .. hiçbirşey normal değil ki davranışlar normal olsun ..

söylemesi acı ama zamanında tankların karşısına elinde poşetle dikilenlerle israil elçisini kovanlar yine aynı öze sahipler . benim müslüman kardeşlerimse dediğim gibi devekuşu modunda devam ..
hani demişler yük taşı biraz demiş ben kuşum.. e uç o zaman . demiş deveyim ..

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan