Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   PERİNÇEK: EŞREF BİTLİS`İN UÇAĞINI ABD DÜŞÜRDÜ

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 22:49

Ergenekon davasının 42. duruşmasında savunmasını yapan Perinçek, "Ergenekon" şemasında yönetici olarak yer aldığını ileri sürdüğü Orgeneral Eşref Bitlis’in uçağının kaza sonucu değil, ABD tarafından düşürüldüğünü iddia etti. Doğu Perinçek, "Gladyocular Eşref Bitlis’i öldürdünüz, hıncınızı alamadınız mı?" dedi.

Orgeneral Bitlis’in ölümünden kuşku duymaları üzerine uzmanlara araştırma yaptırdıklarını belirten Perinçek, yaptıkları çalışma sonucu buzlanmanın olmadığı, pilotaj ve yapım hatasının bulunmadığının belirlendiğini kaydetti.

Perinçek, bu nedenle olayın kaza olamayacağını saptadıklarını ifade ederek, görevde olan bir generalin, 3 albayın önünde Aydınlık muhabirine, uçağın Amerika tarafından düşürüldüğünü söylediğini, bunu da bazı komutanlardan teyit ettiklerini iddia etti.

``Bugün bizi bu huzura getiren de ABD`dir. 600 bin kişiyi hapislere atmış koskoca 12 Eylül darbesi var. O darbenin yavruları bugün Türkiye’yi yönetiyor" görüşünü dile getiren Perinçek, şöyle konuştu:

"12 Eylül darbesinin çocukları İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla vatanseverlerin yakasına yapışıyor. Kemalist devrimi tasfiye sürecinde Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Eşref
Bitlis katledildi.

Kim bunlar? Eşref Bitlis, Şener Eruygur, Uğur Mumcu, İlhan Selçuk. Aynı adamlar bunlar. Vurdukları adamlarla sanık sandalyesine koydukları aynı."

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 00:04

Yanlışın var, bu mantıkla yanlış tespitlerde bulunmaya da mahkumsun.

Eşref Bitlis`in uçağının ABD sabotajı tarafından düşürüldüğü gerçeği Perinçek tarafından söylenince gerçekliğini yitiriyor mu, hayır yitirmez.

Gerçekler, sevmediğimiz insanlar tarafından dile getirilse de gerçektir.

12 Eylül darbesi ABD-NATO eseridir, bunu inkar edenin yüzüne tükürürüm ve Perinçek`in ``Bugün bizi bu huzura getiren de ABD`dir. 600 bin kişiyi hapislere atmış koskoca 12 Eylül darbesi var. O darbenin yavruları bugün Türkiye’yi yönetiyor`` cümlesinin her santimetrekaresine de imzamı çakarım.

`Aman Perinçek`in söylediğine katılırsam beni de Ergenekoncu zannederler` gibi `rezilce bir korku titremesi`ne kapılmam.

Yalanlar üzerine kurulu bir şey varsa o da, doğruyu yanlışın, yanlışı da doğruyun içine boca edip, at izini it izine karıştıran Ergenekon soruşturmasıdır.

beklenti06
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 20
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 10:07

piyade seni tebrik ederim..ressam arkadaşın yarı yaşındanda küçüksün ama tesbitlerin çok yerinde..sizin gibi gençler bu ülkenin umudu..

grnmsx
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 59
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 11:34

basit ama etkili bir söz var : "bozuk bir saat bile günde iki kez doğruyu gösterir" .
bahsedilen cinayetle ilgili sözlerinin doğru olduğunu düşünüyorum . bu zaten biliniyor biraz okuyanlar araştıranlar tarafından . 12 eylülün oval ofiste şekillendirildiği başkanın başta sıcak bakmadığı ama sonra ikna edildiği yazıldı çizildi . daha önceki darbelerde olduğu gibi . adnan menderes in gerçekte neden idam edildiğini araştıran görecektir bunu da .
bu da yukarıdaki panolarda geçen amerikancı hükümet en amerikancısı gibi sıfatları geçersiz kılıyor . şimdi askeri darbenin aktörlerini bile abd seçip darbe yaptırırken , adında SOL geçen bir parti ekonomiyi kurtarması için amerikadan dervişler getirirken , yine adında sol olan bir parti abd başkasının karşısında elpence divan fotograflarla hatırlanırken şu amerikancı bu değil demek anlamsızdır. İktidara gelene kadar herkes devrimci iktidarda herkes amerikancı . baykalı da böyle ötekisi de böyle olacak . değişir bu birgün elbet ama şu ana kadar böyle oldu.
hükümetin yanlışlarını savunacak değilim. benim beklediğim icraatlardan da uzaklar ama şu da var . bu hükümet döneminde geçmeyen tezkere yüzünden abd ile gerildi ilişkiler . . ha tayyip istemiyordu milletvekilleri öyle yaptı da diyebilirsiniz ama buna müsade edilmesi bile bir gelişme sayılır . ben tam tersini düşünmekteyim . özal döneminde bir koyup üç alacağız deyip kendi hava alanlarımızdan askeri uçak kaldırttık ırak ı bombalamak için . incirlik den bahsetmiyorum . ama bu dönemde her dönemdekinden daha soğuk abd ile ilişkiler . tezkere ile başladı , iran la devam etti , israil le daha da gerilecek gibi duruyor . ama imkansızı beklemek hata olur . bu hükümet öyle venezuella gibi tavır koyacak çapta değil . yani amerikancılık bir geçiş kartı gibi oldu şu döneme kadar . darbe yapmak isteyen bile o kartı kullanacak kullandı hala da kullanıyor .
gelelim perinceke .. şimdi bu bilgiyi verip doğruyu söylemiş olsa da bunu taktik icabı yapmakta .. savunmasını bunun üzerine bina etmek istiyor ki başka yöne çekilsin mevzular .. eğer siz uğur mumcuların islamcılar tarafından laik düşünceleri için öldürüldüğüne inanıyorsanız zaten konuşacak hiçbirşey yok .
ama gerçeklerin farkında iseniz bugün ve dün susurluk ve ergenekonla ilgili sanık sandalyesinde oturanların zerre alakası yoktur katledilenlerle .
biri demiş ki uğur mumcu yaşasa idi bugün gözaltına alınırdı . bu gerçeği saptırmada son nokta . ben tam tersini iddia ediyorum . uğur mumcu yaşasa ve pkk ile devlet ilişkileri hakkındaki ve benzeri düşüncelerini yayınlayabilse bu operasyon önceki hükümetlere denk gelirdi . adamı kimler aramış neden aramış ne üzerinde iken öldürülmüş geniş çaplı bakmadıktan sonra resmi görmek zordur .
chp adlı parti gerek içerik gerekse dayandığı düşünceler dolayısı ile ezilenlerin , varoşların , işçilerin partisi olması gerekirken bakıyorsunuz elit , lüks yaşamından taviz vermek istemeyen burjuvazinin oyları ile geliyor meclise . işte türkiye de işler bu kadar karışıkken perincek gibiler bu bilgileri vererek iyice dağıtmaya çalışıyor dikkatleri .
ergenekon u gözünde büyütüp susurluk gibi üzerine gitmemek kadar büyük bir hatadır ergenekon u yok saymak . usül hakkında eleştiriler olabilir ama zamanında erbakanın yaptığı hatayı yapmamalı ,yani susurluk a fasa fiso , eleştirenlere de gulu gulu dansı yapıyorlar gibi bir yaklaşım içinde olmamalı . kesinlikle üzerine gidilmeli bununhadi şunu alalım şeklinde bir yaklaşım olduğunu sanmıyorum. kayıtlar , yazışmalar ve belgeler gösterilerek alınıyor alınanlar . ama yine de getirilecek eleştiriler yüzünden bu davanın seyrini bozacak şeyler yapılmamalı ve daha özenli olunmalı bu davada gözaltılarda .

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
Aktif Toplam Yazı : 365
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 12:21

Bu Perinçek maşası bu olayları biliyorsa yıllardır neden sustu?

Derin devletin paçalarına yapışıp komünizm beklerse yıllarca, şimdi zamanında yuttuklarını tekrardan çıkarmak zorunda kalır işte böyle...

Eşref Bitlis`in helikopterin içinde havada radyoaktif ışınlarla vurulduğunu ve buzlanmanın bir bahane olduğunu kara kutunun yıllarca nerede olduğu sorusunun cevabının bir türlü gelmediğini biliyorum...

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 13:33

Eşref Bitlis, o dönemde Türkiye`nin güney sınırına yerleştirilmesi gündeme gelen Amerikan Çekiç Gücü`ne muhalefet ettiği için öldürülmüştür ve Amerikan Çekiç Gücü hala güney sınırımızdadır, bilmem anlatabildim mi?

Ergenekon soruşturmasının çetelerle, darbelerle hesaplaştığı falan yok, külahımıza anlatın bunları.

NATO imalethanelerinde üretilen çetelerin provakasyonlarıyla ABD patentli darbelerin yapıldığını duymayan-bilmeyen kalmadı, peki siz ortada ABD ve NATO ile bir hesaplaşma görüyor musunuz?

Ben ABD ve NATO ile daha fazla işbirliği görüyorum.

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 13:42

Abd ve NATO ile işbirliği soğuk savaşın bir getirisidir diyoruz...

Nato ulusalcı, milliyetçi, komünist aşırılıkları kullandı bizim derin devlet denen faili meçhul olayları tezgahlayanlar işte bunları bir çaput gibi atıyor...

Türkiye`nin Nato ile hesaplaşması olsa zaten direkt Nato`dan çıkar hesaplaşmasını sonra yapar... Sürekli aynı teraneleri tekrar ediyorsunuz... Nato ve Abd ile hesaplaşma...

Bu güneydoğu`da kontrol dışı hareket eden jitem ve elemanları tasfiye ediliyor... Bu dava 28 Şubat`a dayanırsa işte o zaman keten helva yandı;) Demirel veya sezer`den biri yanacak işte o zaman... Tabii encümen-i daniş elemanlarını da kapsarsa hiç tanık olmadığımız mektuplarla karşı karşıya geleceğiz;)

Ben gerçekten bu encümen-i daniş üyelerinin ne konuştuklarını çok merak ediyorum bu mektuplar aracılığıyla;) Acaba işsizliği mi konuşmuşlar, terörü mü konuşmuşlar, asit kuyularını mı konuşmuşlar, toplumsal refahı, adaletin nasıl tesis edileceğini, hukukun temel ilkelerinin korunmasını mı konuşmuşlar yoksa masonik-sabataist bir örgütlenmenin türkiye üzerindeki oyunlarını mı konuşmuşlar acaba, çok merak ettim;)

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 14:07

ABD ile stratejik ortaklık ilişkileri ve ikili antlaşmalar, NATO ile stratejik ortaklık ilişkileri ve ikili antlaşmalar sonlandırılsın diyen insanları Ergenekoncu olarak suçlayan, daha dün 12 Eylül darbesine selam durup, bugün `darbe karşıtı` pozlarına bürünen `kolpa darbe karşıtları`, `kolpa demokrasi taraftarları`, Yeşil Kuşak`ın Ilımlılaştırılmış İslamcıları batı emperyalizmine sırtlarını dayayarak Türkiye`de bir tasfiye süreci başlatıyor, bizden de bu tasfiye sürecinin `özgürlük ve demokrasi süreci` olduğuna inanmamız bekleniyor.

İnanmıyoruz, inanmayacağız, inandıramayacaksınız.

Soğuk savaş bitti, ideolojiler öldü, tarihin sonuna gelindi tezlerini sahiplenenler, 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti`nin ABD ve NATO ile olan işbirliğini meşrulatırmak için hala soğuk savaş jargonunu kullanıyorlar.

ABD ve NATO bizi kimlerden koruyor?

İran`dan mı, Rusya`dan mı, Çin`den mi?

Çeteleri, darbeleri başımıza bela eden ABD ve NATO`dur, çetelerle, darbelerle hesaplaşmak isteyen bir irade ABD ve NATO ile de hesaplaşmak zorundadır.

Ergenekon soruşturması maşayı tutan elden çok, `bir kısım maşalar`la ilgileniyor çünkü maşayı tutan elle bir dertleri yok.

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 16:25

Yav sürekli aynı teraneleri tekrar edip duruyorsunuz diyorum yine diyorum...

12 Eylül darbesini yapanlara da, destek verenlere de, alet olanlara da... Anlaşıldı galiba;) Ben bütün darbelere karşıyım 12 Eylül ile 27 Mayıs arasında tercih yapanlar düşünsün onu... 27 Mayıs, işçi hareketlerinin önünü açtı diyen dansözler yeter artık mide falan bırakmadınız;)

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 18:02

Darbeciliğe karşı tutumun samimiyeti 12 eylülcüleride katmakla olur.

Ergenekon söylendiğine göre darbe planıdır , ergenekondan toplananlar zaten devletin çeşitli kademelerinde hizmet vermiş ( ekstralar hariç ) kişilerdir ve görevleri bitmiştir.12 eylül yapılmış bir darbedir.

Adam öldüreni kayır teşebbüs edeni cezalandır nasıl iş..?

Dediğine göre 27 mayıs işçi hareketlerinin önün açmışsa anti-emperyalist harekettir.İşçiler bu vatanın üretenleridir.

Büyük patronlar gibi konuşuyorsun.İşçilerin haklarının artmasından neden rahatsız oluyorsun anlamadım.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 18:48

12 Eylül darbesinin hararetli destekçileri bugün Ergenekon soruşturmasını da hararetle destekliyor.

Ergenekon soruşturmasını hararetle destekleyen liberal-İslamcı ittifak, Türkiye`de ABD eliyle gerçekleştirilen karşı-devrimci eylemi desteklemiş oluyorlar, başka türlüsü de mümkün değildir.Emperyalizmin ve patronların Türkiye`de yürüttükleri ideolojik savaşta kullandığı silahların başında liberalizm ve İslamcılık geliyor.Liberalizm ve İslamcılık`ın sentezinden de karşı-devrim çıkmaması eşyanın tabiatına aykırı olur.

Emperyalistlerin ve patronların tarafından bakıyorlar, sonra da buna `objektif bakış` diyorlar.

Biz karşı-devrimci liberal-İslamcı ittifak gibi taraflı bakıp `objektif bakıyoruz` demiyoruz.

Objektif bakmadığımızı açık açık söylüyoruz, emperyalistler ve patronlar nerede duruyorsa, biz onların tam karşısında duruyoruz, taraflıyız.

onlaraGore
  • Ekle
26 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 353
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 18:51

daha evell de yazdım ergenekon yılanın eskiyen kabugunu atmasıdır yılan kabulk degişirken sancı cekiyor tekellerin kendi arasında cekişme de olacak tabi bu rekabet sırasında alta düşen demokrasi adalet diye bagıracak bu onun demokrat oldugunu göstermez

ortadogu politikasında farklı düşünen alman fıransız italyan kapiitalisleri ile amarika ingiltere enperyalisleri arasında farklı anlayış sırasında bitlis öldü ama bu iki kutup sonra anlaştı yeni politikalar gündemde

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 28.01.2009 12:44

Ben işçi hareketlerinin artmasından rahatsız olmuyorum bilakis işçilerin haklarının artmasını destekliyorum ancak 27 Mayıs da diğerleri gibi bir darbedir... İşçi hareketlerinin önünü açması o darbeyi benim gözümde masum kılmıyor. O darbeye devrim diyenler bile var bunlar faşist ulusalcı güruh ve onların destekçileridir. Orada da insanlar öldü, seçilmişlere, öğrencilere, sendika başkanlarına işkence yapıldı. Bağdat paktını imzalayan bakanlar, başbakan idam edildi.

Söylemek istediğim çok anlaşılabilirdir ama nedense anlaşılmıyor... Bugün yapılan yasa dışı unsurların tasfiyesini destekliyorum, 12 Eylül`e bir birey olarak karşıyım çünkü Türkiye`de kemalist diktatörlüğü kurmuştur, pkk`yı başımıza musallat etmiştir, 30 bin insanımız işkence görmüştür, yüzlerce insanımız ölmüştür ve sonuçta sermayeye de ayar çekilerek diğer darbelerde olduğu gibi türkiye 20 yıl geriye düşmüştür, hepsinden önemlisi geleceğimi karanlığa gömen bir darbe olmuştur. Bunları yapanlar dinci diye tanımlananlar olsaydı yine karşı çıkardım. Bugün yapılan tasfiyeden memnunum.

Darbenin birine karşı çıkarken diğerine destek çıkmak en basit tabirle iki yüzlülüktür.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 28.01.2009 13:24

27 Mayıs`a `darbe` dememiz isteniyor, peki kim bu 27 Mayıs`a `darbe` dememizi isteyenler; Menderes yönetiminin muhalefeti susturmak için başvurduğu `diktatörce yöntemler`i, ülkeyi ABD`nin, NATO`nun yarı sömürgesi haline getiren politikalarını `demokrasi aşkı` uğruna sahiplenenler.

Ha bir de 27 Mayıs`a `devrim` diyenler var, biz onlardan değiliz.Bildirisi `NATO`ya, CENTO`ya bağlıyız` diye başlayan bir müdahale de devrimci olamaz zaten.

Ne var ki, 27 Mayıs anayasası, bu toprakların gördüğü `en ileri anayasa`dır, kabul etmek gerekir, bunu sağlayan da o dönemde ciddi bir güce sahip Kemalist asker-bürokrasi-sivil unsurlarla (bugün güçsüzdürler), cumhuriyetin kuruluş aşamasında devre dışı bırakılmış sağcı-muhafazakar unsurlar arasındaki çelişkilerdir.

Kemalist asker-bürokrasi-sivil unsurların `yarı sömürge Türkiye`sine uygun bir şekilde kimilerinin tasfiye edilmesi, kimilerinin `gardrop Atatürkçüsü`ne dönüştürülmesi neticesinde, `ileri bir anayasa`nın çıkmasını ortaya sağlayacak çelişkiler de ortadan kaldırılmış, düzenin tüm düzen içi mekanizmaları gericileştirilmiştir, Türkiye`de yaşanan gerici sürece ortak edilmiştir.

27 Mayıs anayasası bazı siyasetçilerin de dediği gibi bu ülkeye `bol` gelmiştir ve ilk önce 12 Mart darbesiyle işlemez hale getirilmiş, 12 Eylül darbesiyle de varlığı ortadan kaldırılmıştır.

12 Eylül darbesi `Kemalist diktatörlük` değildir, Kemalizme aykırı tüm politikaları Atatürk ve Atatürkçülük kavramlarını en iğrenç şekilde kullanarak, kalkan yaparak hayata geçirmiştir, 12 Eylül darbesinin toplum içindeki en büyük müttefikleri, halk düşmanı politikaları hayata geçirirken işbirliği yaptığı kesim de İslamcılar olmuştur, tarikatlar, cemaatler olmuştur.

Türkiye`nin geriye götürülmesi sadece askerler aracılığıyla mı olmuştur, 12 Eylül darbesinden sonra gelen hükümetler de Türkiye`yi geriye götürmemiş midir, bu hükümetler 12 Eylül politikalarını devam ettirmemiş midir, 12 Eylül darbesi Türkiye`deki gericiliği, piyasacılığı, işbirlikçiliği daha ileri seviyeye taşıdı, 12 Eylül darbesinin bıraktığı yerden Özallar, Demireller, Mesut Yılmazlar, Çillerler, Erbakanlar, Ecevitler, Tayyip Erdoğanlar almadılar mı, AKP Türkiye`si gericilik, işbirlikçilik, piyasacılık noktasında 12 Eylül`den `daha ileri` bir noktadadır.

Çünkü askeri de, sivil siyasetçisi de sermaye gruplarının, emperyalizmin kılavuzluğunda, rehberliğinde ilerlemiştir, ilerlemektedir.

Sermaye gruplarının, emperyalizmin `asker ve sivil temsilcileri` arasında tercih yapmak tuzağa düşmektir, askere yanaşınca `darbeci`, sivil siyasetçiye yaklaşınca `demokrat` olunduğu şeklinde yapılan kategorilendirmeler çarpıtmadır.

Darbenin birine karşı çıkarken, diğerine de karşı çıkıyoruz, `sermaye gruplarının ve emperyalizmin askere yaptırdığı 12 Eylül darbesi`ne nasıl karşı çıktıysak, sermaye gruplarının ve emperyalizmin `sivil iktidar`a yaptırdıuğı Ergenekon darbesine de karşı çıkıyoruz.

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 28.01.2009 13:41

Darbe anayasasını savunmana şaşırmadım...

27 Mayıs`a darbe demeni isteyenin kimliğinden çok daha önemli bir şey var; o da darbenin kimliği... Sonuçta 27 Mayıs bir askeri müdahaledir kendi sınırlarını aşan bir müdahale ve bu müdahale sonucunda asker eliyle yapılan bir anayasayı gayet iyi bir anayasa olarak tanıtmaya çalışıpta biz "onlardan değiliz" demenin mantıken bir temeli yok... Siyasetin hatalarını asker düzeltmeye çalışırsa işte bugünkü durum ortaya çıkar. 27 Mayıs`ı masumlaştırmaya çalışan adamın ben bugün Türkiye`deki cunta yapılanmasının karşısında olacağını düşünmüyorum...

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan