Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   PERİNÇEK: DARBELER DE ERGENEKON DA ABD`NİN İŞİ

aydogdu_123 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (09:57:36)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (09:59:03)
aydogdu_123 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (10:00:16)
tarikpoyraz Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (12:03:05)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (18:04:08)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:45

İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, vatanseverler arasında ``Ülkenin gidişatı nereye`` şeklinde yapılan konuşmaların darbe faaliyetleri olarak gösterildiğini, olmayan darbelerin yargı önüne getirildiğini, bunun da ABD tarafından gerçekleştirildiğini öne sürdü.

İSTANBUL (A.A.) Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, ``Hrant Dink bizden biriydi. Bizi birbirimize kırdırmak isteyen bu oyuna gelmeyin diyordu`` diye konuştu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi`ndeki duruşmada savunmasına devam eden Perinçek,vatanseverler arasında ``Ülkenin gidişatı nereye`` şeklinde yapılan konuşmaların darbe faaliyetleri olarak gösterildiğini, olmayan darbelerin yargı önüne getirildiğini, bunun da ABD tarafından gerçekleştirildiğini öne sürdü.

Türkiye`deki darbelerin arkasında ABD`nin olduğunu savunan Perinçek, 12 Eylül askeri müdahalesinin arkasında ABD`nin olduğunu savundu.

Perinçek, ``Orhan Pamuk`a benzeyen, batıya yaranmak için ne yaptığını şaşıran bir adam var mı öldürülen? Hrant Dink bizden biriydi. Bizi birbirimize kırdırmak isteyen bu oyuna gelmeyin diyordu`` diye konuştu.

Perinçek, 1956`dan beri tanıdığı Uğur Mumcu ile karınca kararınca gazetesini çıkarttıklarını, liseyi ve üniversiteyi beraber okuduklarını, Mamak Cezaevi`nde de birlikte kaldıklarını dile getirdi. Perinçek, ``Benim can arkadaşım Uğur Mumcu`yu, İlhan Selçuk ile falan öldürecekmişiz. Bu derece gerçekle tamamen kopmuş, bu kadar büyük yalan olur mu?`` dedi.

Huyuga
  • Ekle
37 yaşında / Erkek
Merkez
Çanakkale
Aktif Toplam Yazı : 131
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:46

kesin dünkü çığ olayıda ergenekonun işidir

DaMLa341
  • Ekle
36 yaşında / Bayan
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 7553
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:49

yemekten çıkan kıllar da ergenekon işi ...

Abdullah Öcalan ile oturup tokalaşan görüşen çiçek götüren bu perinçek değil miydi?

sütten çıkmış ak kaşık...

2 tane sinir olduğum partiden birinin başkanı ...

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:54

Siyaseten cahil olanların, apolitik olup da siyasete ilgisiz olanların, Türkiye siyasetindeki iç hesaplaşmaları ve tasfiyeleri tetikleyen ana dinamiğin ne olduğu konusunda ağzını bile açamayacak olanların, bu Ergenekon meselesinde ` bilgiçlik` tasladıklarına defalarca şahit oldum, `ağzı olan konuşuyor` vecizi tam da bu durumu karşılayan bir veciz.

Türkiye batı emperyalizmine göbekten bağlı bir ülkedir, `batı emperyalizmine göbekten bağlılık` da Türkiye siyasetindeki iç hesaplaşmarın ve tasfiyelerin `okyanus ötesi`nde senaryolaştırıldığının kanıtıdır.

12 Eylül de `bizim çocuklar`ın işidir, Ergenekon da `bizim çocuklar`ın işidir.

Doğu Perinçek`in siyasi görüşlerini paylaşmıyorum ama söylediği söz doğrudur, hem de itiraza gerek bırakmayacak şekilde.

DaMLa341
  • Ekle
36 yaşında / Bayan
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 7553
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:57

Ergenekon zaten dalga dalga ..Perinçek` in konuşmasını anlamıyorum :))
Ajan diyorlardı doğru mu acaba Burak?

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 547
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 18:17

Doğu Perinçek eski PERİNÇEK olsaydı Ergenekon a dahil edilmezdi.Ne zaman KIZIL ELMA KOALİSYONUN na Katıldı ABD onu tutuklatmak için düğmeye bastı.Ergenekon Davası aslında KIZIL ELMA KOALİSYONU nu tasviye etmek için ABD tarafından düğmeye basılmış bir sivil darbedir.

Kızıl elma koalisyonu ulusalcılar ile ülkücüler arasında kurululan ulusal güç birliğidir.Herkes sağcılığı-solculuğu unutup memleket için ortak bir harekete girmişti.ABD-AB-İSRAİL bu oluşumdan rahatsız oldu ve AKP yi tasviye için görevlendirdi.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 18:24

Dikkat edilirse Doğu Perinçek `her işin altında Ergenekon vardır` demiyor, `Ergenekon`u tezgahlayan ABD`dir diyor, adam doğruyu söylüyor, yalan mı diyelim?

Ergenekon soruşturmasıyla Ergenekon`un kontrgerillanın kendisi olduğu iddia ediliyor, işte bu doğru değildir, yalandır.

Kontrgerillanın sadece `ulusalcılar`dan oluştuğunu iddia etmek, kontrgerillanın ABD-NATO tarafından anti-komünist bir ideolojinin etrafında anti-komünist tüm kesimleri kapsayan ( İslamcılar da vardır, ülkücüler de vardır, hatta sosyal demokratlar da vardır) bir şekilde yapılandırıldığını bilmemek demektir.

Ergenekon soruşturması sadece `ulusalcılar`a dokunuyor, kontrgerillanın İslamcı kanadını teğet geçiyor çünkü kontrgerillanın İslamcı kanadı (Ilımlı İslamcılar) Ergenekon soruşturmasının savcısıdır.

Bununla birlikte kontrgerillanın imzasını taşıyan tüm karanlık olaylar Ergenekon`a mal edilerek, İslamcılar aklanıyor, kontrgerillanın imzasını taşıyan tüm karanlık olayların Ergenkon`a mal edilmesinin amacı `ulusalcı muhalefet` üzerinden tüm AKP muhaliflerini susturmak, terbiye etmek, uysallaştırmaktır.

Doğu Perinçek sosyalistler tarafından sevilmez, Doğu Perinçek güvenilir ve tutarlı bir siyaset çizgisine hiçbir zaman sahip olmadı, bugünki siyasi çizgisinde de sosyalistler tarafından sahiplenilebilecek tek bir noktası bile yoktur.

Ancak doğruyu söyleyen şeytan da olsa, ajan da olsa, doğru doğrudur.

incredible84
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 45
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 18:34

uğur mumcu yu öldürdüğü iddia edilen ergenokoncuların avukatlığını mumcunun kardeşi avukat ceyhan mumcu yapıyor.bu kadar saçma bir iftira olmaz.ergenekon denen saçmalık umuyorum ki mahkemelerde son bulacaktır.ayrıca doğu perinçek apo ile röportaj yaptığında gazeteciydi.siyasi yasaklıydı.o dönem türkiyedeki birçok gazeteci gidip röportaj yaptı.gül verme fotoğraflarının basit bir fotomontaj olduğu da mahkemede belli olmuştu.

incredible84
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
[ Göster ]

uğur mumcu yu öldürdüğü iddia edilen ergenokoncuların avukatlığını mumcunun kardeşi avukat ceyhan mumcu yapıyor.bu kadar saçma bir iftira olmaz.ergenekon denen saçmalık umuyorum ki mahkemelerde son bulacaktır.ayrıca doğu perinçek apo ile röportaj yaptığında gazeteciydi.siyasi yasaklıydı.o dönem türkiyedeki birçok gazeteci gidip röportaj yaptı.gül verme fotoğraflarının basit bir fotomontaj olduğu da mahkemede belli olmuştu.

dijitalMAHO
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Bahçelievler
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1501
[ Göster ]

kontrgerılla nın antı komınıst oldugunu savunmak yada bunu ıddıa etmek ,deniz gezmiş`in kontrgrılla olmasıyla nasıl açıklanabılır.

dijitalMAHO
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Bahçelievler
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1501
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 18:38

dogu peirncek derın devletın adamıdır ve komınıst taraftakı bırleşmeyı bölmek oy düşürmek için İP `nın kurulmasıyla, ip`nin basına geçirilmiştir devlet hakımıyet saglayamadıgı yada oluşumuna engel olmadıgı siyasi oluşumlarda basbasa kaldıgı soruna alternatıf çözümler üretmek ve bu çözümlerın uç noktalarına kendı adamlarını koymak metoduyla çalışmaktadır .

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 18:42

Kontrgerilla soğuk savaş döneminde ,`çift kutuplu dünya`nın `dehşet dengesi`nin tam ortasında kurulmuştur.

Türkiye bir NATO ülkesidir, Türkiye bir ABD müttefikidir.

Soğuk savaş döneminde, çift kutuplu dünyanın dehşet dengesinin tam ortasında, NATO ülkesi, ABD müttefiki bir Türkiye`de kontrgerilla anti-komünist olmayacak da anti-bilmemne mi olacak?

Kontrgerilla pisliği anti-komünist bütün kesimlere bulaşmıştır.

Bugün ise, pisliğin bulaştığı bir grup ( Ilımlı İslamcılar, Yeşik Kuşakçılar`ın çocukları), `temiz eller operasyonu` yaptıklarını iddia ederek, pisliğe bulaşan bir diğer grubun hakkından gelmektedir ama pisliği temizleyen pislik olunca pislik yine varlığını sürdürür.

Bu ülkede bütün askeri darbelerin arkasında ABD-NATO varlığının olduğunu sokaktaki çocuk bile bilirken, Ergenekon soruşturmasının arkasında ABD-NATO varlığı olduğunu söyleyenlere `paranoyaklar` diyenlerin amacı nedir?

Askeri darbeler devleti yeniden yapılandırmak için yapılmıştır, Ergenekon soruşturması da devleti yeniden yapılandırıyor, `şöyle dersek daha anlaşılır olur heralde, `devleti yeniden yapılandırmanın arkasında ABD-NATO vardır`.

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 18:48

Orhan Pamugu da hedef göstermeyi unutmamis.

Dogu,Ibrahim kaypakkaya dan ayriliklarinin arifesinde ,ordu ile siyasal iliskileri olmustur.
Bunu yargilamak benim isim degil ama ,o dönemin kilit isimlerinden birisi olmasi ve geldigi nokta arasindaki bagi kurulursa ,bir seylerin rengi belli oluyor. Erturul Kürkcü degilde neden dogu. Erturul ,yillarca töhnet altinda yasamistir.Mahirlerin öldürülmeisnden sag ciktigi icin.
Dogu fark li yerlerde farkli iliskilere girmistir. Devrimci hareketlerin icinde olan örgütlü kesimler bunu bilirler,Ama bunu tartisma yerimiz burasu olmamalidir. Cünkü sapla saman birbirine karisiyor. Olayi yüzeysel ,medyadan takip eden kesim isi deniz gezmislere kadar götürüyor.
Ama biz biliyoruz bu ülkede kimler komünist partisi kurdurdu. ve kimlere,nerede. bunlarin cogu hale yuvalandiklari yerlerden cikartilamamistir.

incredible84
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 19:16

benim birkaç senem geçti işçi partisinde.ben birtakım yanlışlıklar gördüğüm için ayrıldım.benim ayrılış sebebim aslında tüm sosyalist örgütlenmelerde var olan yanlışlıklardı.ama tabiki bu ergenekon masalı beni eskiden mensubu bulunduğum ve hoş ayrılmadığım grubu savunmak durumunda bırakıyor.kontrgerillanın yani derin devletin bir ayağıymış ip.yahu ben partideyken kaç tane arkadaşım emniyette işkenceleren geçti, 2002 seçimlerinde seçim dönemi bildiri dağıtmak istediğimizde polisler parti önüne geldi, dağıtmamızı engelleyip seçim dönemi herkes dağıtabilir ama sizin gibi solcular dağıtamaz dediler.bu nasıl bir kontrgerilladır ki bildiri dağıtmayı bile yasaklayanlara birşey yapamıyor.yani bu ip i derin devletle ilişkilendirmek çok saçma.şunu da söylemek gerekir ip in devlet içindeki anti amerikancı kesimle tabiki bir dirsek teması vardı ama tekrar söylüyorum sadece dirsek teması.yayınladığı belgeleri elde ettiği kesimdi.ancak bu demek değildir ki onlarla birlikte hareket ediyor.ip hiçkimse ile birlikte hareket etmez yani aynı örgütlenmenin içine girmez, sadece temasları olur.çünkü güç odaklarıyla mücadele ederken onların iç çekişmelerinden faydalanmak ister.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 19:57

Ergenekon soruşturmasının baskın ideolojik karakterleri vardır; Amerikancılık, NATOculuk, AB`cilik.

Ergenekon soruşturmasını destekleyen basın ve medya öyle bir dezenformasyaon uyguluyor ki, ABD`ye, NATO`ya, AB`ye karşı olmak Ergenekonculuk olarak lanse ettirildi, ABD`ye, NATO`ya, AB`ye karşı olmak `suç unsuru`ymuş, `insanı suça meyledermiş` gibi bir hava yaratıldı, akıllara zarar basın ve yayın politikası izlendi.

Ergenekon soruşturmasının baskın ideolojik karakterlerinden bir diğerinin de buradan hareketle `münafıklık` olduğunu söylersek yanlış bir tespitte bulunmayız heralde; ABD-NATO ortak yapımı kontrgerillayı anti-Amerikancı, anti-NATOcu gibi gösterip, at izi ile it izini birbirine karıştırdığı için.

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan