Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Kürt Dili Bölümü Tartışması

toyguner Sn adminler Yeni forum başlığı oluşturdu - (12:41:00)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
DaMLa341
  • Ekle
36 yaşında / Bayan
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 7553
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:05

ANKARA - Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Rektörü ve Kurul Başkanı Prof. Dr. Hasan Ceylan’ın başkanlığındaki ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki toplantıda, yazılı gündemin dışında Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Öztürk, “üniversitelerde Kürt dili ve edebiyatı bölümleri açılmasına” ilişkin konunun Kurul’da görüşülmesini talep etti.

DaMLa341
  • Ekle
36 yaşında / Bayan
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:06

Öztürk’ün bu talebine bazı üyeler tepki gösterirken, bazıları destek verdi. Değerlendirme sonucunda konunun toplantı gündemine alınmasına karar verildi.

Toplantıya verilen arada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Öztürk, kendisinin YÖK’e ve ÜAK’a bu konuda yazı gönderdiğini belirterek, hem Anayasa hem de 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu açısından “Kürt dili ve edebiyatı bölümlerinin açılmasını doğru ve hukuka uygun olmayacağını” ifade ettiklerini söyledi. Öztürk, bu konunun Kurul’da görüşülmesini istediğini, bu nedenle böyle bir öneride bulunduğunu vurguladı.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan da Anayasa’nın 3. ve 42. maddelerine göre “başka dilde eğitim öğretim yapılmasının mümkün olmadığı” görüşünü dile getirdi. Kendisinin hukukçu olduğunu anımsatan Ayhan, böyle bir konuda “yabancı bir dil talebi olduğunu” yabancı dille eğitimin nasıl olacağı konusunun da kanunla düzenlenmesi gerektiğini kaydetti. Ayhan, “Ama o zaman da yabancı dil tanımının mutlaka yapılması gerekir. Yabancı dil nedir? Acaba Kürtçe bu manada bir yabancı dil olarak değerlendirilir mi? Eğer Kürtçe bu şekilde yabancı dil olarak değerlendirilmezse, Anayasa’nın 3. ve 42. maddeleri doğrultusunda Kürtçe eğitim yapılması mümkün değildir” diye konuştu.

Ayhan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısı dikkate alındığında bunu doğru bulmadığını” ifade ederek, “Tevhid-i Tedrisat Kanunu ve Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerini de nazara alırsak, bunu şahsen doğru bulmuyorum” dedi.

Gazetecilerin, “toplantıda üyeler arasında bu konu nedeniyle sert tartışmalar yaşandığı yönünde duyumlar alındığı” sözleri üzerine Ayhan, konunun gündeme alınıp alınmamasından dolayı görüş farklılıkları yaşandığını, ancak gündeme alınmasının kararlaştırıldığını kaydetti.

DaMLa341
  • Ekle
36 yaşında / Bayan
Bakırköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:06

KONUNUN ÜAK’TA TARTIŞILMASININ GETİRİSİ OLMAZ
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik de “Henüz YÖK’ün gündeminde böyle bir konunun bulunmadığını” belirterek, şunları kaydetti:

“YÖK’ün gündeminde olmayan bir konuyu ÜAK’ın tartışmasını ben abesle iştigal olarak görüyorum. ÜAK’a bu konuyla ilgili herhangi bir ulaşmış YÖK görüşü de yok. Dolayısıyla ÜAK’ın kanunda belirtilen kendi gündemiyle ilgili konularla ilgilenmesi lazım. Ancak, zaman zaman Türkiye’de kurumlar birbirlerinin işine karışmıştır, üstüne lazım olmayan konularla ilgilenmişlerdir. Siyaset kurumu üniversitelere karışmıştır, üniversiteler siyaset kurumuna ve diğer kurumlara... Ben bir akademisyen olarak ÜAK’ın asli görevi neyse onunla uğraşan bir kurum olmasından yanayım.

Ayrıca bir üniversitede bir anabilim dalının kurulabilmesi için en az o konuda doktoralı üç öğretim üyesi lazım. Yani Kürt dili ve edebiyatı konusunda doktoralı eleman var mı? Doktoralı eleman bile olmayan bir alanda nasıl böyle bir bölüm açılabilir? Gündemi bile olmayan bir şeyi nasıl tartışacağız? Bunun zamanımızı kaybetmenin yanı sıra ülkeye de bir katkısının olmayacağı kanaatindeyim.”

Bu konuyu uzmanların değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Çelik, “240 kişiden oluşan ve birkaç ayda bir toplanan bir Kurul’un böyle bir konuyu tartışmasının problemin çözümüne getirisi olacağı kanaatinde değilim” dedi.

BEN NEDEN OLMASIN DİYE DÜŞÜNÜYORUM
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç da herhangi bir bölüm açılabilmesi için 2547 sayılı Kanuna göre üç doktoralı öğretim üyesi bulunması şartına işaret ederek, bunun altyapısının hazırlanmasının zorunlu olduğunu dile getirdi. İnanç, şöyle konuştu:

“Şu anda konu sadece tartışma düzeyinde. Henüz şekillenmiş, verilmiş bir karar yok. Ama olabilir. Ben neden olmasın diye düşünüyorum. Kişisel olarak inandığım bir şey var, varsa korkularımız bunları atmamız gerekiyor. Önümüzü açmamız lazım, önümüze bakmamız gerekiyor. Ayrıca TRT Şeş yayın yapıyorsa, böyle bir bölümü Anayasa’ya aykırı olarak tanımlamak mümkün değildir. Anayasa ile çelişkisi olacağını düşünmüyorum. Türkiye’de İngiliz, Alman, Fars, Arap dili ve edebiyatı bölümleri var. Kürt dili ve edebiyatı da pekala olabilir. Ama bunun altyapısını oluşturmak gerekiyor.”

tembelgazili12
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 476
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:49

Gazi ünv. rektörümüz Rıza hocamıza katılıyorum düşünceleri gayet açık ve net...

U_S_ovalye
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Rize
Aktif Toplam Yazı : 4105
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 20:25

Kürtçeye uygulanan baskının temelini aslında Gazi Üniv rektörü güzel özetlemiş...Kürtçe yabancı dil sayılmıyor...O yüzden de Ünivlerde çinceden ingilizceye almancadan italyancaya arapçaya varan eğitim hakkı kürtçeye verilemiyor...

Kürtçe bu toprakların dilidir yabancı dil değildir...O halde yabancı dil gibi eğitimine ne gerek vardır...İyi güzel o halde kürtçe resmi dil olsun...O zamanda yok vatan bölünecek geyikleri

Kürtçe bu toprakların diliyse uğradığı üvey evlat muamelesi neden

Yok yabancı dil ise neden bir çok dilin eğitimi verilirken kürtçe yok

İşte ahmak statükonun kıt zekasıyla yüz yıla yakındır asimilisyonu meşrulaştırma temeli bu düşünce ile oluşmakda...

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 20:57

Kürtçe`yi tanımlayamayan bir bakış açısı, bu topraklarda yaşayan Kürtler`in varlığını da tanımlayamaz.Kürtçe`yi anlamsız bulanlar, bu topraklarda yaşayan Kürtler`in varlığına da bir anlam bulamaz.

Yeri geldiğinde `Kürtler de bizdendir, biz etle tırnak gibiyiz` deniliyor, peki bizden olanın, etle tırnak olduğumuz bir halkın diline olan alerji nereden geliyor?

Kürtçe TV kanalı oluyorsa, Kürt Dili Bölümü de bal gibi olur.

AKP`nin `Kürt açılımı`nı nasıl buluyorsun diye soracak olursanız, samimi bulmuyorum, Kürt sorununun çözümünü `Kürtçe TV`ye, Kürt Dili Bölümü`ne indirgeyen bir siyaset çizgisiyle tahriş olmuş cildin üzerine makyaj yapılmaktan öteye gidilmez diyorum.

Savaşın ,Türk ve Kürt gençlerinin birbirine kurşun sıkmasının son bulduğu, yoksulluğun-eşitsizliğin-geri kalmışlığın kökünün kurutulduğu, Türkiye Cumhuriyeti ile Türk ve Kürt halkları üzerindeki `emperyalist akbabalar tahakkümü`nün kalktığı bir Türkiye`yi görebilirsek ölmeden, Kürt sorununun Türk ve Kürt halklarının karşılıklı çıkarları ekseninde çözüldüğünü de görürüz ölmeden.

O zaman Türk`ün kültürü Kürd`e, Kürd`ün kültürü de Türk`e batmaz.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 21:41

Tek kültür yaratma politikası fiyaskoyla sonuçlanmıştır.

`Çok kültürlülük`te fiyaskoyla sonuçlanabilir, eğer altı doldurulmazsa.

Çok kültürlü toplumları birbirine bağlayacak `en kalın halat`, birbirinden farklı kültürlerin birbirinden kopmasını engelleyecek `ortak bir kimliği` halklara kazandırmaktır, aşılamaktır, o da `emekçi kimliği`dir.

Türk`e Kürtlük`ü, Kürd`e Türklüğü empoze edemezsiniz, çatışma ortamı yaratırsınız, yaratmıştır da.

`Emekçi kimliği` ise, sınıfsal bilinci kazanmış Türkler`in ve Kürtler`in gönüllü bir şekilde sahiplenebileceği ve bu kimliğin etrafında Türkler`i ve Kürtler`i `iyi günde de kötü günde de` yan yana kılacak bir kimliktir.

heopshoros
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Konak
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 191
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 22:41

Çok kültürlü medeniyetler çökmeye mahkumdur bkz Osmanlı.. bkz abd, savaşla değil ama yozlaşmaşmayla,mafyayla,uyuşturucuyla çökecek... biz Osmanlı ile dersimizi aldık... van yüzüncü yıl ünv sorarmısınız 50 km uzaklıktaki iki kürt köyünde yaşayan insanlar birbirlerinin konuştuğunu anlıyormu :) ... buna sadece gülünür bende gülüyorum . Ayrıca Atatürkcü geçinen insanlara sorarım inönü nün merhameti ile bu ülkede barınabilmiş insanlar şimdi siz kimsiniz ki Baş Kaldırırsınız ,ne çabuk unutursunuz HALEPCEDE Kimyasal ALİ den kaçtğınız da size açılan TC nin merhametli kollarını çok değil sadece 20 yıl bu ihanetin kansızlığın belgesidir ihanet genlerinde,bu gün ABD nin kucağında olan yarın kimbilir kimin kucağında olur ...BU ÜLKEDEN 1 KARIŞ TOPRAK ALAMIYACAKSINIZ . NEDEN BİLİYORMUSUNUZ BENİM GİBİ DÜŞÜNEN İNSANLAR ÇOĞUNLUKTA BEN VE BENİM GİBİ DÜŞÜNEN İNSANLAR ÇOCUKLARINA DA BUNU AŞILAYACAK SİZDE KIYAMETE KADAR GÜNEYDOĞUYU KAPSAYAN KÜRDİSTAN HAYALİ İLE YAŞAYIP KAHROLACIKSIZ ......................................................

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 23:53

Heopshoros, sen şimdi fikirlerinin bölücülüğe karşı olduğunu mu zannediyorsun?

Yazının her tarafından Kürtler`e hakaret içeren, Kürtler`i aşağılayan salyalar akıyor.

Türk kendi kültürüyle, Kürt de kendi kültürüyle, dövüşmeden, çatışmadan varlığını sürdürebilir bu topraklarda, siz diyorsunuz ki, `hayır efendim Kürtler itaat edecek, kültürlerini biz istersek yaşarlar`.

Türkiye Cumhuriyeti bu fikirler çerçevesinde yıllardır Kürtler`e yaklaştı, eline Kürt ayrılıkçılığını güçlendirmekten başka ne geçti?

Evet, Kürt ayrılıkçıları ABD`den, AB`den, NATO`dan Kürtler`i korumasını, Kürtler`e özgürlük vermesini istiyor.

Ama Türkiye Cumhuriyeti de bölünmemenin reçetesini, Kürt sorununun çözümünü ABD`nin, NATO`nun teknolojisinde, AB üyeliğinde aramıyor mu?

Kürtler`in varlığını inkar eden, Kürtler`in kültürleri üzerinde baskı uygulayan ve Kürtler`i yola getirmek maksadıyla ABD, AB, NATO`dan medet uman Türk tarafı da, Kürtler`in sorunlarının çözümünü Türkiye sınırları dışında, ABD, AB, NATO lobilerinde arayan Kürt ayrılıkçıları da aynı oranda bu topraklarda birlikte yaşama azminin köküne kibrit suyu döküyorlar.

Kibrit suyu döküyorlar çünkü bunlar yüzünden, Türkler Kürtler`i, Kürtler Türkler`i düşman belliyor, kardeşlerini düşman belliyorlar.

Türk halkı Kürtleri `işgal ordusu`, `yabancı istilacılar` olarak görüyor, Kürt halkı Türkler`i `kendilerini yok etmek isteyen canavarlar` olarak görüyor.

Ben böyle düşmanlığın içine tükürürüm, siz de tükürün.

Ezilen ve sömürülen Türk ezilen ve sömürülen Kürd`ün hakkına sahip çıksın, korkmasın.

Ezilen ve sömürülen Kürt ezilen ve sömürülen Türk`ün hakkına sahip çıksın, korkmasın.

heopshoros
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Konak
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 00:27

arkadaşım benim sorunumn kürt türk yahudi ermedi değil. Ben TC nin misaki milli sınırlarına saygı duyan herkese saygı duyarım . Amaaaaa , sen kalkıp seçim konuşmanda ( Biz sadece diyarbakırı değil bütün kürdistan ı istiyoruz ) dersen o zaman HİTLER den daha faşist daha gaddar olurum bunu da bil......PEKİ BU CÜRRETİ NEREDEN ALIRIM

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden, mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!

BU TÜRK GENÇLİĞİNE ATATÜRK TARAFINDAN VERİLMİŞ DİREKT EMİRDİR BU EMRE KARŞI GELENLERİN VATAN HAYİNLİĞİNDEN YARGILANIP İDAM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR ........................

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 00:39

Misak-ı Milli`ye senin kadar ben de sahip çıkarım ancak DTP ve PKK üzerinden Kürt halkının, Kürt dilinin ve Kürt kültürünün inkarı meşru kılınmak istendiğinde de `hop birader` derim.

Kürt halkının varlığı, Kürt dilinin varlığı, Kürt kültürünün varlığı `bölücü tehdit` değildir, `bölücü tehdit` olarak yıllarca görülmüş, asimilasyoncu politikalarla hareket edilmiş, Kürt ayrılıkçılığının bölgede siyasi ve askeri bir güç olarak doğmasına neden olunmuştur, hesap-kitap ortadadır, binlerce insanımız ölmüş, milyarlarca dolar kaynağımız terör ve savaş baronlarının cebine gitmiştir.

`Türk ayrıştırıcıları`ndan da Kürt ayrılılıkçılarından da Türkiye topraklarına, Türk ve Kürt halkına hayır gelmez, gelmemiştir, halklar hep acı çekmiştir, bu topraklar hep kara günler yaşamıştır.

heopshoros
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Konak
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 00:55

MİLLİ SINIZRLARIMIZA SAYGISI OLAN TC NİN YARARI İÇİN ÇALIŞAN HERKESİN BENDEN YAŞCA KÜÇÜK OLSA BİLE ELLERİNDEN ÖPERİM . BİZ IRK MİLLİYETCİSİ DEĞİL TC MİLLİYETCİSİYİZ VE ÇOCUKLARIMIZ DA BU ŞEKİLDE YETİŞECEK

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 09:14

" bu gün ABD nin kucağında olan yarın kimbilir kimin kucağında olur ..."

başımızda tarihimizin en büyük amerikancı hükümeti varken....

heops ; yukarıdaki bu cümlene çok sevdiğim bir sözle karşılık vereyim

Bir şempanze diğer şempanzeye kıçın açık diye gülmüş .

heopshoros
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Konak
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 12:39

hayvanlar alemine meraklı abi benim yazdıklarımın neresinden hükumet yanlısı bir hece çıkardında bunu söyledin çözemedim ... kaldıkı IRK MİLLİYETCİSİ DEĞİL TC MİLLİYETCİSİ OLDUĞUMU üstüne basa basa söyledim bu ülkeye saygı duymayan zarar veren kim olursa olsun. GENÇLİĞE HİTABE de kilmler olacağı açıkca yazılmış karşında ben ve benim gibi düşünen insanları bulacaktır...... Kucakta olmak konusuna gelince biz kimsenin hükümdarlığı altında yaşamadık tarihimizde.... birinin hükumdarlığında yaşayıp o ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içip o ülkenin verdiği bütün hizmetlerden faydalanıp ülke savaşa girdiğinde arkasından vurmadık ..... ırakta yaşanan bana göre ihanettir bu ihaneti yapanlar ABD den daha fazla suçludur ... buradanda şu çıkar eğer TC i birgün savaşmak zorunda kalırsa kiminle olduğu farketmez batıda bir cephe açılırsa doğuda bu fırsatı bekleyenler yağma yapmaya başlayacaktır ırakta yaptıkları gibi .. ama o orada burada astıkları haritalar ellerinde patlayacak nedenmi bu ülkedeki her erkek , her kadın ve her çocuk askerdir zamanı geldiğinde kurtuluş savaşımızdaki imkansızlıkları düşünün en basitinden haberleşme sıfır yine bu toprağın insanları mükemmel organize olup son haçlı seferini savuşturmayı bilmiştir gerekirse yine yapar ne pahasına olursa olsun

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.01.2009 13:15

Sen Türkler ` in dışındakileri ötekiler gördüğün sürece onlarda ötekiler gibi davranacaktır.Iraktaki hainlik konusunda hemfikiriz.
Fakat T.C. devlet olarak ABD nin işbirlikçisi değilmi ? Irakın bölünmesinde EŞ BAŞKAN olarak rol oynamadımı ?

Mensup olduğun devlet Irakın bölünmesine çanak tutsun , Kürt sorununu Kürtlerle değil ABD ve AB ile çözmeye çalışsın , sonrada kürtlere biz kardeşiz densin.

İç içe yaşadığın toplumu kaale almazsan onlarda aldırmanın yolunu ararlar.

Bu durumda iki tarafta yanlış yapıyor. ABD ve AB sömürecekleri devletler oluşturmanın çabasındalar.Hem Türk tarafı hem Kürt tarafı çözümü kendilerini sömürtecek emperyalistlerde arıyor.Bu iki yanlış içerisinden doğru çıkmaz.

Amerikada ve Avrupada Türkiyenin bölünmüş haritaları dolaşıyor. Biz hala Amerika , hala Avrupa diyoruz.

ABD ve AB nin çözümü Yugoslavya örneğindeki gibidir.

T.C. de egemen güç Türkler olduğuna göre ülkemizi bölme planlarına karşı ABD ve AB yi ülkemizden kovma işi bizim tarafa kalıyor.

İşyerinde patronun seni aşağılasa , özlük haklarını gasp etse , seni diğer çalışanlarla aynı kefeye koymasa patrona diş bilersin.Niye böyle yapıyorsun desen , o da sana sus ekmeğini benden yiyorsun dese......Buda böyle bir şey.

Not ; Günümüzdeki tüm partiler ABD ci ve AB cidir.Türkiye halkı yönetilmek için bu partilere oy vermektedir.Cumhuriyetle kurulan tüm kurum ve işletmeleri satılırken ses çıkarmayan halk , ne zaman gereklilik duyacak.

Bu gerekliliği duymasın diye sadaka toplumu oluşturuluyor.Onuru elinden alınan toplumlar kurtuluş savaşı veremez.

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan