süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   CHP`nin İşçi Düşmanlığında AKP`den Aşağı Kalır Yanı yok!

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.01.2009 21:43

CHP’li Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Sağlık Polikliniği’nde yaşanan işten çıkarmalar ve baskılara karşı Devrimci Sağlık-İş’e bağlı işçiler, CHP İstanbul İl Teşkilatı önünde eylem düzenlediler.

soL (HABER MERKEZİ) Devrimci Sağlık-İş üyeleri, CHP’li Kadıköy Belediyesi’nin Sağlık Polikliniği’nde sendikalaşma faaliyetlerinin engellemek için yaptığı baskıları ve işten çıkarmaları protesto etmek için CHP İstanbul il binası önünde eylem düzenlediler. Eylemde Devrimci Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da hazır bulundu.

Kadıköy Belediyesi’nin işten çıkardığı işçilerden birisi olan Songül Kalkan, burada grup adına bir basın açıklaması okuyarak yaşanan süreci özetledi. Kalkan, işten atılan işçilerin işte atılmalarının sebebinin sendikalı olmaları olduğunun altını çizdi.

Çevik Kuvvet polisleri, bir ara trafiği engelledikleri bahanesiyle işçilere müdahale etmek istediler. İşçilerin caddeden uzaklaşmasından sonra eyleme devam edildi.

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.01.2009 21:51

Ne güzel işte , deveye diken yaranırmış.

Bravo CHP

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.01.2009 22:02

Negrano bunlar örgütlü işçiler, hakkına sahip çıkan işçiler, `ensesine vurup lokmasını alabileceğin, örgütsüz, hakkına sahip çıkmayan` işçiler değil.

Ayıp olmuyor mu:))

61semih
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 495
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 00:39

İşçiler çiftçiler dertlerini gitsinler AKP ye anlatsınlar. iktidara getirdiklerine anlatsınlar. işçilere memurlara ve tüm emekçilere bugune kadar nekadar hak verilmişse hepsi Geçmişte CHP tarafından verilmiştir. işçiye memura daha fazla hak verilmesini daha fazla sosyal güvence verilmesini herzaman CHP herkesten daha çok savunmuştur.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 12:05

Arkadaşım Kadıköy Belediyesi`nin başkanlık koltuğunda CHP`li Selami Öztürk oturuyor.

Sendikalı işçileri işten çıkaran da, sendikalı işçilere baskı uygulatan da CHP`li Selami Öztürk.

Sermaye ile emek, sermayedarlar ile emekçiler çelişkiye düştüğünde, CHP de AKP gibi sermayenin, sermayedarların safında yer alıyor.

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 13:25

Burakcıgım , "6 oku " gördük mü dayanamıyoruz anlasana , işçi mişçi takmıyoruz ::):)

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 17:19

6 okun beşi gitti, elde kala kala `buçuk laiklik` kaldı.

`Buçuk laikçi` CHP`ye neden bu kadar `sabır` gösteriyorsunuz?

CHP`nin Kemalizmi de `buçuk`tur.

ABD`ci bir Kemalizmdir, AB`ci bir Kemalizmdir, NATO`cu bir Kemalizmdir, kapitalist düzenden yana bir Kemalizmdir, haberde de görüldüğü gibi `işçi düşmanı` bir Kemalizmdir.

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 19:52

Yeniden Kemalist Devrim :)

1919 Ruhu ile

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 20:30

Bende de 1919 ruhu var ama ben `yeniden Kemalist devrim` demiyorum, `yeniden Kemalist devrim` demek, bana kalırsa `Amerika`yı yeniden keşfedelim, belki keşfedemediğimiz bazı şeyler kalmıştır` demektir.

Emanet`in `bir tuhaf ulusalcılık` panosunda da yazdım, `millici sermaye` yok, `millici silahlı kuvvetler` yok, `yeniden Kemalist devrim`i kimle inşa edeceksiniz?

Kemalist devrim yenilmiştir, 1919 ruhu işçi sınıfının öncülüğünde toplumun tüm ilerici, yurtsever, aydınlanmadan yana olan kesimlerini kapsayan halk devriminde, sosyalist devrimde tekrar vücut bulabilir, tekrar dirilebilir.

Kemalist devrime yaptıklarından dolayı şükranlarımızı sunmaktan daha fazlası gelmez elimizden:))

papatya666
  • Ekle
50 yaşında / Bayan
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 103
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 20:41

Burak Kemalist devrim yikilmadi, tam da bu ortamda Kemalist devrimlere ihanet edenler yani bizler yani tum Turkiye halkinin geldigi durum ortadadir..

Umarim, dilerim boyle bir Turkiye`den gercekten beklediginiz isci sinifi ruhu onculugu ve halkla beraber sosyalist devrim gerceklestirebilirsiniz, kemalist bir arkadasinizin size dilek olarak destegi olsun:))

praksis
  • Ekle
47 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 44
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 20:55

chp de kemalizm kalmamıştır..en azından anti-emperyalist özelliğini yitirmiştir..
bugün gelinen noktada chp nin ülkenin temel sorunlarının çözümünde mhp den farkı kalmamıştır..
demokrasi,özgürlük gibi kavramlara uzak,statükonun bağnaz bir bekçisi haline gelmiştir..
cumhuriyetçilik diye savunduğu şeyler,aslında diktatörlüğün biçimidir..

U_S_ovalye
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Rize
Aktif Toplam Yazı : 4105
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 20:58

Kemalizm bir geçiş sürecidir...sonundaki "izm" bile fazla :) Herşeye karşın 1919-1938 sürecinde kürtlere uygulanan alçaklık harici saygı duyarım....En azından antikapitalistdir ne kadar faşizme yakın yanlarıda olsa...ancak geri dönüşümü olmaz...Olmasında !

praksis
  • Ekle
47 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 44
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 21:05

1932 sonrası tipik bir faşist ideoloji halini almıştır..
almanyada,italyada yükselen ırkçılığın türk versiyonudur..

bence kısa süren ecevit dönemi 1972 -1978 arası biraz olumluydu..baykalın eline geçtikten sonra çöpe at gitsin..=)

papatya666
  • Ekle
50 yaşında / Bayan
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 103
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 21:06

CHP 80 sonrasi tamamen degismistir antiemperyalist de degildir, hicbirseyde..

Kemalizm`den bu kadar rahatsiz olman su anki sistemle cok daha barisik hissetmen mi Sovalye cok sasirdim yorumuna..1919-38 arasindaki Kurtlere uygulanan alcaklik nedir ben bunu bilmedigim icin soruyorum??

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 21:06

CHP ve TSK gibi sermaye grupları ve emperyalizmle barışık yapıların Kemalizmi ile namuslu-onurlu yurttaşların Kemalizmi`ni asla aynı kefeye koymuyorum.

Ama namuslu-onurlu Kemalistler yurttaşlar, yanlış rehberle, yanlış kılavuzla yol alıyorlar, CHP ve TSK rehberciliği, kılavuzculuğu namuslu-onurlu Kemalist yurttaşlara `saç-baş yoldurmak`tan başka bir şey veremez.

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan