süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   24 OCAK TESADÜFMÜDÜR???

aydogdu_123 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (09:46:33)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (09:47:46)
aydogdu_123 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (09:48:21)
___solcier35___ ♣♣♣ SON KELİMEDEN CÜMLE TÜRET ♣♣♣ Forum başlığına yazı ekledi - (18:14:56)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
ressamdost
  • Ekle
57 yaşında / Erkek
Merkez
Muğla
Aktif Toplam Yazı : 760
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 12:18

GEREK UĞUR MUMCU NUN, GEREKSE EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ GAFFAR OKAN IN AYNI TARİHTE KATLEDİLMİŞ OLMASI TESADÜF MÜ YOKSA; "DERİN DESTEKLİ, ULUSALCI, KEMALİST ERGENEKON ÇETELERİNİN KATLİAM BAYRAMI " DİYEBİLECEĞİMİZ BİR TARİHMİDİR?

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
Aktif Toplam Yazı : 365
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 12:57

Her faili meçhul cinayetin, özellikle siyasetçi, gazeteci, araştırmacı, yazar, işadamı, bürokrat, belediye başkanı, emniyet mensubu cinayetlerinin arkasında bir veya birden çok hesap vardır...

Dikkat ederseniz polisler önce suçluluğu artık ayan beyan ortada olan insanları önce izlemeye alır...Bu, diğer hesapları da, varsa çete bağlantılarını da deşifre etmek için başvurulan bir yol...

Huyuga
  • Ekle
37 yaşında / Erkek
Merkez
Çanakkale
Aktif Toplam Yazı : 131
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 13:34

RESSAM ABİ, TARİH TESADÜF VEYA OLMASA BİLE AMAÇ AYNI OLDUKTAN SONRA BİR FARKI OLMAZKİ

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 487
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 14:10

Aranızda Uğur Mumcu` nun bir kitabını okuyan var mı?

Hiç sanmıyorum. Bence kitaplarını okuyup anlamaya çalışın önce. Güncel gelişmeleri daha doğru değerlendirirsiniz?

ressamdost
  • Ekle
57 yaşında / Erkek
Merkez
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 14:18

çok okumuş arkadaş onursal arkadaş, ben senin yaşın kadar kitap okudum.. bu devlet beni cahil kalmaya mahkum etti ama ben ilk okuldan sonra dışarıdan okuya okuya iki kez üniversite sınavı kazandım.. 26234359004 bu benim kimlik bilgimdir. ösym ye gir 2006 ve 2008 üniversite sınavlarını sorgula istersen..sorgula istersen

ressamdost
  • Ekle
57 yaşında / Erkek
Merkez
Muğla
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 14:20

ha Uğur Mumcu` nun kitabını değil setini okudum..En son yazdığı ve yarım kalan "KÜRT RAPORU" kitabını da sen okursan kimler tarafından niçin katledildiğini öğrenmiş olursun

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 14:58

Ergenekon soruşturması siyasi aklı olmayan, kırmızı çizgi nedir bilmeyen, ideolojisi `ideolojisizlik` olan herkesin kafasını bulandırdı.

Kontrgerilla homojen bir yapıya sahip değildir, çok bileşenli, karmaşık, içinde farklı siyasi görüşlere, farklı çıkarlara sahip güç odakları vardır.

Türkiye topraklarında ABD-NATO güdümlü Ilımlı İslam`ı egemen kılmak, geçmişte en büyük tehdit olarak görülen sosyalizme karşı yine ABD-NATO tarafından beslenip, belli bir güç sahibi yapılmış ancak sosyalizmin dünyada bir güç odağı olmaktan çıkmasından sonra, ABD-NATO`nun Ilımlı İslamcıları daha fazla tercih eden niyetlerini görüp, savrulan, kontrolden çıkan `ulusalcılar`ı tasfiye etmek amacıyla gerçekleştirilen Ergenekon soruşturması, soruşturmanın psikolojik ayağı kısmında, Türkiye topraklarındaki karanlık olayların tüm sorumluluğunu kontrgerillanın ulusalcı kısmına yıkmakta, Ilımlı İslamcıları aklamakta, kontrgerillanın ana-babasının ABD-NATO olduğu gerçeğinin üstünü örtüp, bu yapılanmanın çekirdeğini İttihat ve Terakki dönemine kadar götürmekte, tarihi ABD-NATO ve Ilımlı İslamcıların çıkarına göre yeniden yazmaktadır.

Özellikle yakın tarihte, gözü dönmüş şeriatçı kalabalıkların sebep olduğu Sivas-Maraş-Çorum olayları, `taşeron İslamcı örgütler`in kullanıldığı Kemalist aydınlara yönelik suikastler, Ergenekon soruşturmasının da verdiği yalancılığa dayalı cesaretle, kontrgerillanın tasfiyeye uğrayan ulusalcı kesimine ihale edilmekte, bununla birlikte AKP muhalifi herkes `suç ortağı` olarak suçlanmaktadır.

Kontrgerillanın bağlantıları sadece Türkiye`de değildir, kontrgerillanın NATO ile de, ABD ile de CIA ile de MOSSAD ile de bağlantıları vardır, kontrgerillanın dış bağlantıları aynen devam ederken, kontrgerillanın Türkiye`deki bağlantılarının kontrolü AKP`nin, Ilımlı İslamcılar`ın eline geçmiştir.

Türkiye dünden daha güvenilir, dünden daha güçlü bir ülke değildir, aksine Ilımlı İslamcılar`ın şoför koltuğuna daha sağlam yerleştiği bir Türkiye felakete daha yakın hale gelmiştir.

Türkiye sermaye sınıfı ve batı emperyalizmi işbirliği her dönem yeniden yapılandırıldıkça, Türkiye`de yaşanan erozyonun etkisi de artmaktadır.

Türkiyeli yurtseverler, bu bilinçle AKP`ye ve Ilımlı İslamcılar`a Ergenekon soruşturması üzerinden prim vermemeli, AKP`yi ve Ilımlı İslamcılar`ı en büyük siyasi hasımları olarak görmelidirler.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 15:09

Bundan önce defalarca söyledik, `Ergenekon soruşturmasıyla Türkiye`nin 50 senesi, 100 senesi kurgulanıyor` dedik.

Geleceği şekillendirmeniz için, geçmişi de, tarihi de şekillendirmek istediğiniz geleceğe göre yeniden yazmak durumundasınız.

Ergenekon soruşturmasıyla Türkiye Cumhuriyeti`nin genetiklerinde oynama yapılıyor, Ergenekon soruşturmasıyla ağır basan kimliği Ilımlı İslam olan bir devlet, liberal-İslamcı ittifakının arzuladığı şekilde ikinci cumhuriyet yaratılmak isteniyor.

Bunun için, yarın bugünden daha fazla laiklik kavramına saldırıldığını göreceğiz, Ergenekon soruşturmasıyla Türkiye Cumhuriyeti`ni yeniden yapılandırmak isteyen emperyalizm ve bugünki Türkiyeli has çocukları, `laik olmayan laikliği, yarım yamalak laikliği` bile sırtlarında yük olarak görüyorlar.

Bunu yapacaklar, üstelik `laik olmayan laikler` üzerinden yapacaklar.Laik olmayan laikler diyoruz çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti içinde belirli bir güce sahip `laik olmayan laikler`in, dün İslamcı siyasetten ve toplum içindeki tarikatlardan, cemaatlerden nasıl faydalandıklarını, solu, toplumsal muhalefet hareketlerini, emekçileri ezmek, sindirmek için bunlarla nasıl bir dayanışma sergilediğini biliyoruz.

Geçmiş, tarih emperyalizm ve bugünki Türkiyeli has çocuklarının çıkarlarına göre yenideN yazılıyor, 80 öncesi yaşanan olaylar, ABD-NATO operasyonları, ABD-NATO işbirlikçisi siyasetler, ABD-NATO ortak yapımı 12 Eylül darbesi gözardı edilerek `sağ-sol çatışması` olarak lanse ettiriliyor, kontrgerillanın İslamcı siyaset içindeki uzantıları aklanıyor, Maraş olayları `Ermeniler`in oyunu`, Sivas olayları `Aziz Nesin`in provakasyonu` olarak betimleniyor, dün 12 Eylül darbe anayasasına desteklerini sunanlar bugün `darbe karşıtı, demokrat, özgürlükçü` etiketiyle pazarlanıyor.

Denize düşen yılana sarılırmış.

Denize de düşmeyeceğiz, AKP yılanına da sarılmayacağız!

Ilımlı İslam`ın hakkından sosyalizm gelir!

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 487
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 20:43

Şunun için Uğrur Mumcu` nun kitaplarını okuduğunuzu sanmıyorum dedim ressamdost abicim.

Uğur Mumcu` da kemalist ve ulusalcıydı. Siz de Uğur Mumcu` nun katledilişinin yıldönümünde cinayetten sorumlu olanları kemalist ve ulusalcı sınıfına sokmuşsunuz. Bu bana hem komik hem de acı geldi. Evet çeteler var ancak bu çetelerin kimlikleri konusunda daha farklı sınıflamalar yapmak bence daha doğru. Sizin yaptığınız katledilen bir insanı anıp onun fikirleri hakkında teorik çarpıtmalar yapmak gibi oluyor.

Kimlik bilgilerinizi de vermenize gerek yok. Yazış sitilinizden güvenilecek birisi olduğunuz belli ve sadece söylemeniz yeter.

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan