süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   CİM BOM DÜNYANIN EN İYİ 41, FENERBAHÇE 79. TAKIMI

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
LINCOLN
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Fildişi Kıyısı
Aktif Toplam Yazı : 33
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 17:07

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu`nun (IFFHS) 1991 yılından bu yana yaptığı ``Dünyanın en iyi futbol takımları`` değerlendirmede ilk 100`e 3 Türk takımı girebildi.

IFFHS`nin, 1 Ocak 1991 ile 31 Aralık 2008 tarihleri arasında oynanan resmi maçları göz önüne alarak yaptığı değerlendirmede, Galatasaray 41., Fenerbahçe 79., Beşiktaş ise 87. oldu.

Değerlendirmede, bir önceki yıla göre Türk takımları içinde en fazla yükselişi Fenerbahçe yaptı. Geçen yılki değerlendirmede 57 puanla 89. sırada bulunan sarı-lacivertliler, 10 sıra birden yükselerek 80 puanla 79. sırada yer aldı.

Geçen seneki değerlendirmede 187 puanla 42. sırada olan Galatasaray, bu yıl 189 puanla 41. sıraya yükseldi.

Sıralamada geçen yıl 68 puanla 82. olan Beşiktaş, aynı puanda kalırken 87. sıraya geriledi. İlk 100`e giremeyen Trabzonspor ise 177. sıradan, 184.`lüğe geriledi.

-BARCELONA ZİRVEDE-
Son 17 yılın değerlendirmeye alındığı ``Dünyanın En İyi Futbol Takımları`` sıralamasında İspanya`nın Barcelona takımı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da zirvede yer aldı.

İspanyol ekibi, geçen yıl 710 olan puanını 757`ye çıkararak zirvedeki yerini korurken, geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi`nde şampiyon olan İngiltere`nin Manchester United takımı da puanını 628`den 678 çıkarmasına karşın yine ikincilikte kaldı. Geçen sezon 5. olan İtalya`nın Juventus takımı ise bu sezon üçüncülüğe yükseldi.

Değerlendirmede ayrıca, Galatasaray`ın UEFA Kupası 3. turundaki rakibi Fransa`nın Bordeaux takımı ise 44. sırada yer aldı.

-İLK 10 VE TÜRK TAKIMLARI-
IFFHS`nin yaptığı değerlendirmede ilk 10`da yer alan takımlar ile Türk ekiplerinin sıralaması şöyle:

Sıra Takım Ülke Puan

---- ----------------- -------- ----

1. Barcelona İspanya 757

2. Manchester United İngiltere 678

3. Juventus İtalya 621

4. Milan İtalya 611

5. Real Madrid İspanya 605

6. Inter İtalya 567

7. Bayern Münih Almanya 563

8. Arsenal İngiltere 550

9. River Plate Arjantin 503

10. Chelsea İngiltere 442

41. Galatasaray Türkiye 189

79. Fenerbahçe Türkiye 80

87. Beşiktaş Türkiye 68

184. Trabzonspor Türkiye 6

MADALY
  • Ekle
79 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bahreyn
Aktif Toplam Yazı : 4562
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 17:15

daha iyi yerleri hak ediyoruz..en yakın zamanda oradayız..

limerose
  • Ekle
26 yaşında / Bayan
Karşıyaka
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 317
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 17:44

cimbombomum.benim
biricik.sevgilim
söyle.senden.başka
kimim.var.benim

DaMLa341
  • Ekle
36 yaşında / Bayan
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 7553
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 18:03

Kalbimin 1.si Cimbom..Liste beni bağlamaz:))

LaF__EbeSi
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Kartal
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 452
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 18:29

Ben bu listeye itibar etmedim hiç.. Biz geçen sene bu listede 13 `ncu sıradaydık sanırım. O zaman da itibar etmemiştim hala da etmiyorum .. Ama illa sizi geçtik diyorsanız buyrun geçin problem yok :)) Ben sadece Uefa`nın sıralamasını baz alırım ..

_Alone_Man_
  • Ekle
28 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 500
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 19:56

liste 91 ile 2008 arasını kapsıyo ;)

MADALY
  • Ekle
79 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bahreyn
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 19:59

Değerlendirmede, bir önceki yıla göre Türk takımları içinde en fazla yükselişi Fenerbahçe yaptı. Geçen yılki değerlendirmede 57 puanla 89. sırada bulunan sarı-lacivertliler, 10 sıra birden yükselerek 80 puanla 79. sırada yer aldı.

diyor yazıda..

itibar edilsede edilmesede gerçekler bellidir,değişmez..

haldun_izmirim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 71
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 22:37

ya ya öyledir sizin gerçek dedikleriniz sizleri bağlar bizler ise katıla katıla güleriz böyle komik değerlendirmelere.son yıllarda avrupada ne halt etmiş gs söyleyin hadi.gidin işinize ya.çok komik çok.alın size söyleyeceğim bazı komiklikler.hep diyorum ve demeye de devam edeceğim.böyle komikçe yazıalrı buraya döküpte üstünlük sağlamaya çalışanların bu çırpınışlarına ben ancak SİFONU ÇEKERİM VE YİNE ÇEKTİM :-)

cok sacma bir liste yaa .. juventus gecen sene 2. lige dustu, ondan onceki sene sampiyonlugu elinden alindi .. 2. lige eski puanda basladi, ama hâla dunyanin 3. buyuk takimi.. sacmalık !!

1991 senesinde ismi cismi bile duyulmamış chelsea bu sıralamada 10.sırada ne yapmış chelsea,avrupada kupa mı almış

9.sırada görülen river plate de chelsea den daha iyi yani.güldürmeyin adamı ya ? ayrıca river plate in bu sıralamada işi ne be :-)

uefa açiklamalarına bakarım ben orda FENERBAHÇE 27.sırada gs ilk yüzde bıle yok.

AYRICA;

fenerbahceliler kendi takimlarini biz sizden büyüğüz üstünüz muhabbetine girecek kadar karsi takimin seviyesine hayatta inmemistir inmezde,
fenerbahcenin büyüklügü ne kupa büyüklüğüdür ne liste büyüklüğü fenerbahce her zaman en büyüktür ve hep oyle kalacaktir fenerbahceli kendisini listenin en basindaki barcelona olsun real olsun onlarla bile mukayese etmez bilinir ki fenerbahce spor kulubu herzaman en büyüktür türkiyenin sembolüdur. türkiye ne kadar fenerbahçeyse fenerbahçede o kadar türkiyedir.

_Alone_Man_
  • Ekle
28 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 500
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 00:14

Fenerbahçe`niz son 101 yılda ilk kez çeyrek finale çıktı siz en başarılı olan takımsınız!

sen sifon çekmeye devam et ;)

senin yorumlarına da kimse katlanmak zorunda değil insanların yazdığı her şeye saçma sapan cevaplar vermek zorunda değilsin illa bunu yapmaya çalışma senin demenle olacak işler değil bunlar ;)

LINCOLN
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Fildişi Kıyısı
Aktif Toplam Yazı : 33
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 01:59

Arkadaşlar bir pano açayım dedim iki fenerbahçeli arkadaş girmiş ikiside saçmalamış :))
Beyler bu araştırma takımların aldığı puanlarla sonuca bağlanıyor öyle masa başında hazırlanan bir liste değil bu :)
Birisi diyorki biz geçen yıl bu sıralamada 13 ` ncü sıradaydık hemen ardından arkadaşımızın biri pat cevabı yapıştırıyor 13 değil 89 `ncu sıradaydınız :)) Sıvışıp gidiyor tabi itibar etmeyerek :)
Diğeride diyorki ben uefa sıralamasına bakarım bak kerdeş sana bakma diyen yok zaten bu rapor 10 yılı kapsıyor bak bakalım uefa 10 yıllık sıralamasında seni nereye koymuş :))Ordan river plate çıksa ne olacakki takımların yüzde 90 `ı avrupa takımı demekki ne yaparsanız yapın fenerbahçenin yeri değişmeyecek galatasaray`ın altında kalacak :))
Fenerbahçe avrupa`dada dünya sıralamasındada galatasaray`ı geçemez isterseniz 100 yıllık istatistiklere bakın mümkün değil geçemez ancak aziz yıldırım bir liste hazırlarsa orada geçersiniz :))Bazı şeyleri değiştiremiyorsan kabul edeceksin.

haldun_izmirim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 03:23

konuşma be KLON DOLLY KAFA ÜTÜLEME BURADA.ben bu saçma sapan listelerle sıralamalarla bizlere üstünlük sağlayamazsınız diyorum herif gelmiş hala sıralamada siz gs ın altında kalırdınız diyor.adam biz büyüklüğümüzü böyle saçma sıralamalarla tartmayız ve bu listelere göre büyüklük taslama olaylarına girmeyiz diyoruz.herif hala gelmiş neler yumurtluyor.anlamakta özürlümüsüm sen klon dolly.gitde neler yazdığıma bak önce.öfffff be Allahın klonuyla uğraşıyoruz burada.

FENERBAHÇENİN BÜYÜKLÜĞÜ BU DEVAMLI DEĞİŞEN LİSTELERLE TARTIYA BİLE ÇIKMAZ SİZ KENDİ TAKIMINIZI ÇIKARTMAYA DEVAM EDİN BİZ ETMİYORUZ.O ÖTEKİ SIVIŞAN ARKADAŞ DEDİĞİN KİŞİ DE SIVIŞMAMIŞTIR AMA SENİN BU İDİOTÇA PANONU FAZLA KAELE ALMAMIŞ VE GİTMİŞTİR YANİ CİDDİYE BİLE ALMAMIŞ VE DÜŞÜNCESİNİ SÖYLEYİP SİZLERİ KENDİ KOMPLEKSLERİNİZLE BAŞBAŞA BIRAKMIŞTIR.SİZİN NEYİNİZDEN ÇEKİNİPTE SIVIŞACAK LAF EBESİ ARKADAŞ.OFFF KLON DOLLY OFFFF YA OĞLUM SENİN HER ŞEYİN FAUL BE.İŞİN GÜCÜN FAUL YAPMAK FENERBAHÇELİLERE SATAŞMAK OĞLUM SANA YİNE GÜLÜYORUM YİNE.ASLA EMELİNE ULAŞAMAZSIN BU ZAVALLI ÇABALARLA.

hadi şimdi fazla lagaluga yapma efendi ol canım.KLON DOLLY SENİ.

haldun_izmirim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 03:33

alone man sen öyle sazan gibi atlama tepkim sana değil burada pislikçe tavırlarını sürdüren ve utanmadan oluşturdukları klon rumuzlarla küstahlık yapanlara.fenerbahçelilere sataşmaktan zevk alan bu klon dolly ve türevlerine.

böyle art niyetli panolar açıp burada polemik yaratan olursa onlara gerekirse saçma sapan cevaplar veririm.adamına göre muamele yaparım.böylelerine gördüğüm değerin karşılığı da bu tarz cevaplardır.bir gram fazlasına layık değiller çünkü.

burada gördüğüm tek şey siz gs lıların çıkardığı polemikler ve sataşmalardır.hep ilk olarak sizler başlatırsınız burada.tahrik etme,terbiyesizlik,küstahlık,haddini bilmezlik,çekememezlik hepsi sizlerde toplanmış. FENERBAHÇE KOMPLEKSSİNİZDEN DOLAYI BENLİĞİNİZİ KAYBEDİP NELER YAPTIĞINIZI BİLİYORUZ BİZ.HER HAFTA POLEMİK YARATAN SİZLERSİNİZ BURADA.İŞİNİZ GÜCÜNÜZ FENERBAHÇELİ ÜYELERE NASIL GICIK VEREBİLİRİM DE BUNDAN NASIL BİR ZEVK DUYARIMIN HESABINI YAPIYORSUNUZ.İĞRENDİRİYORSUNUZ BE KENDİNİZİ ÖFFFFF ÇEKİLMEZ SANAL İNSANLARSINIZ SİZ BAŞKA DA BİR HALT DEĞİLSİNİZ NAYLON KARAKTERLER SİZİ.

EVET BURAYI KOKUTAN SİZLERSİNİZ.FENERBAHÇE VE FENERBAHÇELİLERİ GICIK ETMEYE YÖNELİK İDİOTÇA PANOLARINIZLA ORTAMI KOKUTUYORSUNUZ VE SİZLERİN BU NİYETLERİNİN ÜZERİNEDE BEN BİR GÜZEL SİFONU ÇEKERİM VE ÇEKMEYEDE DEVAM EDECEĞİM.

LaF__EbeSi
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Kartal
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 452
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 05:47

Arkadaş bana 20 senelik liste getitirsen olacağı odur. Geçen seneki güncel listede Fenerbahçe ilk 15 takımın içindeydi. Ama o gün de söylemiştim. İffhs kadar saçma kriterleri olan bir kurum yoktur. O yüzden hiçbir sıralamasına biat etmem. Şimdi de aynı şeyi söylüyorum. Benim tek baz aldığım sıralama Uefa ve Fifa sıralamasıdır. Bunun dışındakilarin hiçbir etkinliği yoktur. Ancak illa ki kendinizi bir şekilde yukarda görmek istiyorsanız amenna .. Devam edin bozmayın ..

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
Aktif Toplam Yazı : 365
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 13:12

Haldun abimiz gene kızmış;)

Haldun abi izmir`de havalar nasıl sen ondan haber ver boşver dünya sıralamasını filan biz avrupa sıralamasında da, dünya sıralamasında da yıllardır size ot yolduruyoruz;)

Elimizde değil bisküvi denilince nasıl hemen akla eti geliyorsa avrupa fatihi denilince de akla GALATASARAY geliyor;)

Öpüyorum seni haldun abim sağlıklı bol güneşli günler;)

MADALY
  • Ekle
79 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bahreyn
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 13:22

Öncelikle sizlere kocaman bir İNSAAAFF diyorum Fb li arkadaşlar..

Haldun abi sen burada Gs li arkadaslar hakkında bir sürü sey yazmışsın lakin;bence önce bi kendi pano başlığına bakmanı öneririrm..zamanında az eleştirmedikmi diğer takının adını küçük yazıp kendi takımının adını büyük yazanları..sen değilmiydin ki içinizdeki antici ruhu,kompleksi,çekememezlik duygusunu bu şekilde yansıtıyorsunuz diyen..bide şimdi kendi yaptığına bak..farkındaysan Gs li arkadaşlarda artık bunu yapmıyorlar..yada en azından bu panoda bile yapılmamış,ki klon rumuz dediğin kişi bile yapmamış gerisini sen düşün ;)

Öte yandan,bu panoda belirtilen sıralamaya gelirsek,sıralama 1991 yılından 2008 yılının sonuna kadar olan Avrupa maçlarını kapsamakta..eğerki inanmıyorsanız kendinizde o maçlara göre sıralama oluşturabilir ve gerçeği görebilirsiniz..şunu artık kabul edin Fb nin geçen sene dışında Avrupada başarısı yoktur!! siz hala 1 seneyle 10 seneyi bir tutmaya çalışıyorsunuz..ki bu senenin içinde Uefa ve Süper kupa var,ayrıca birde çeyrek final..siz ki bir çeyrek final başarısıyla bunları bir tutuyorsanız oturup bir daha düşünün bence ;)

Ha şimdi diyeceksinizki sizde 10 sene önceki başarılarla övünüyorsunuz,sonra 10 yılda yaptığınız bişey yoktur..evet doğrudur bu nedenle zaten bu sene yeni bir oluşum içerisinde olan takımımızdan bişeyler bekliyoruz ve inşallah Uefa da Kadıköy de final oynayacağız!!!

Halduın abi;açtığın panolara yorum yazacaktım ancak bu yazının hepsine cevap oalcağını düşünüyorum..daha önce söz verdiğin gibi senin de olaylara biraz daha iyi niyetle yaklaşman gerektiğini düşünüyorum..

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan