süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   CHP`nin İstanbul adayı belli oldu

kaqan Mimoza Çiçeği Forum başlığına yazı ekledi - (12:28:54)
Nameles76 (*^*).....Niebelungen`in "HUZUR" Limani.....(*^*) Forum başlığına yazı ekledi - (14:06:08)
Nameles76 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (14:12:48)
Nameles76 DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (14:16:47)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 9546
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 10:38

CHP`nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu olduğu öğrenildi.

CHP Genel Merkezi`nde bir süredir devam eden aday tespit çalışmaları bugün de devam etti.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yarın saat 11.00`de düzenleyeceği toplantıda, İstanbul büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacak.

İstanbul adaylığı konusunda isim açıklamada kararsızlık taşıyan partide, yapılan ankette Kemal Kılıçdaroğlu`nun ismi önde çıkmıştı.

İstanbul CHP İl Başkanı Gürsel Tekin, aday isminin henüz netlik kazanmadığını ancak duyumlarının Kemal Kılıçdaroğlu`nun olduğunu söyledi. Kendi ismi de İstanbul için geçen Tekin, `Bizim partide yarış olmaz, Kılıçdaroğlu da ben de hizmet adamıyım. Sayın Baykal, yarın beni de Ankara`ya çağırdı.` dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ise, `Resmi bildirim almadım ancak yarın beni de Ankara`ya çağırdılar` dedi.

Partinin diğer bir aday adayı Ercan Karakaş, `Kılıçdaroğlu aday olursa elimizden gelen desteği vereceğiz. Yalnız İstanbul değil diğer tüm illerde de partimizin adayları ile temas halindeyiz. Çünkü yerel seçimler, genel seçimler için bir hazırlıktır` dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948`de Tunceli Nazimiye`de doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi`ni bitiren Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanlığı`nda Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı, Bağ-Kur Genel Müdürü, SSK Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi`nde dersler verdi.

İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Kılıçdaroğlu’nun, değişik gazete ve dergilerde çok sayıda makalesinin yanı sıra üç kitabı da bulunuyor.

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 10:46

doğan medya şakşakcılığa soyunacak:))

eko_san
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Merkez
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 71
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 12:36

kemal kılıçtaroğlundan hiç bişe olmaz ne köy olur nede kasaba bi belediye başkanı hiç olmaz bunların genelindende bişe olmazya hadi neyse bırak bunları çamur atsınlar engel olsunlar işleri bu başka bişede bildikleri yokki neyse sandığa iy gömülmeler ))))))))))

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 12:38

deniz beyin milletvekilinden baska çıkarabileceği bir insan yok heralde partide adaylık için..

topbasın kazanacağı gözüküyor..

grnmsx
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 59
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 12:45

siz anlamadınız mevzuyu . gazla mazla bir şekilde oy alır kılıcdaroglu .. belki bayağı da yaklaşır .. kazanır mı bilemem zor görünüyor ama şu var . kaybettiğinde de kazandığında da karlı cıkacak tek kişi var o da baykal . en yakın görünen rakibinden kurtulmuş olacak her iki türlü de bir süreliğine . kurnaz adam şu baykal . parti içi demokrasi akp den de kötü , adamın rakip kelimesine karşı alerjisi var .

tembelgazili12
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 476
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 12:55

chp bu güne kadar birşey çözdüğünü görmedim ama türban bağladığını gördüm:)))

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
Aktif Toplam Yazı : 365
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 13:04

Kemal Kılıçdaroğlu`nun da ipini çekti Baykal;)

Geçen gün ülke tv`de Ersoy Dede Sarıgül`ü konuk etti gerçekten Sarıgül çok mükemmel bir belediye başkanlığı yürütüyor bütün icraatlarını sıraladı tek tek yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı ve bir kez daha Şişli`ye talibim dedi en sonunda da Baykal için çok zalim biri dedi;)

Valla doğru söylüyor Baykal herkesin üstünde ben olayım diyor ama siyaset bu mantıkla yapılmaz. Tıkandığın yerde çekileceksin kenara. Size şunu söliim Grnms`nin dediğine aynen katılıyorum Kılıçdaroğlu kazansa da kaybetse de Baykal kazanacak;) Muhtemel rakibini ekarte etmiş olacak...

Tercih mevzusuna gelirsek...Kılıçdaroğlu belge belge diye akp`yi yıpratmaya çalıştı bunda kısmen başarılı oldu medya desteğiyle...Ama bence kariyer yok adamda...İstanbullu bence yine Topbaş diyecektir, kumar oynamayı sevmez İstanbullu;)

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 13:06

tespitler doğru ve yerinde:)

oda pes edecektir elbet ir gün..

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 16:07

Kılıçdaroğlu`nun , seçimi kazanma ihtimalinin olmadıgı dogrudur.

Ancak bunun , beldiyeciliten anlayıp anlamamakla bir alakası yoktur. Zira bugun , Akp Topbaş`ı değilde beni aday gösterse ben seçilirim.

LaF__EbeSi
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Kartal
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 452
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 18:12

İstanbul`da yaşayıp da Akp`ye oy vermk hangi akıllı insanın seçimidir ben merak ediyorum. Topbaş geldiğinde sadece sabah Avrupa Yakasına gdiş yönünde akşam da Anadolu yakasına geliş yönünde trafik olurdu. Şimdi günün her saatinde İstanbul`un en ücra noktalarında bile trafik tıkanıyor.Günün en az 3-4 saatini trafikte geçirmek zorundasızınız .. İett peronlarındaki sıraları görseniz insanların haline acırsınız. Üsküdar`da 300-400 metreye yakın kuyruk gördüğümü bilirim. İnsanlar her gün birbirlerine giriyorlar bu trafik stresinden. Kılıçdaroğlu seçilemez Topbaş 100`de 40 civarı oy alırken Kılıçdaroğlu da 30 civarı oy alır .. Ama bu Akp`nin İstanbul`un içine ettiği gerçeğini değiştirmeyecektir..

simplicio
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 611
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 02:35

akpnin kazanması daha yüksek ihtimal tabii ki. ama bunu kurulmuş bazı düzenlerin etkisinden başka bir yerde aramak objektif değil bana göre.
-belediye deneyimi yokmuşmuş. şu anki başkan, 7 yaşından beri belediye başkanı olduğu için doğru evet :)
-hizmetler aksayacakmış seçilirse. valla arkadaşım verilen ihalelerde usülsüzlük var ise, evet iş durdurulur sorumluları da öttürülür. eğer verilen işlerin altında bit yenikleri var ise ve endişe kaynağı buysa görürüz zamanla:)
-istanbulu tanımıyor diye yazanlar varmış sağda solda, ki kendisi istanbul milletvekilidir, istanbulda dönen dolaplar üzerine soru önergeleri vardır. o yüzden buna önce bi tarafımla gülmem gerekiyor bi saniye lütfen.... tamam güldüm devam edebiliriz.
-yöneticilik vasfı olmadığına dair girişimler de söz konusu. ilk mesajda verilmiş bir bakın isterseniz, en civcivli üstelik de akçeli kurumlarda çalışmış hatta yöneticilik yapmış olmasına rağmen ve yandaş medyanın tüm tepinmelerine rağmen herhangi bir araklaması tespit edilmemiş. yöneticilik vasfından kasıt bunların dışında bir zıkkım ise evet yok doğru.. ha tabi bir de; adama al sana istanbul buyur yönet tek başına diyecekleri için yapamaz başkanlık falan (gülmem geçmiyor durduramıyorum) şu an asfalt döken de topbaş, imar planlarını çizen de, su sayaçlarını kontrol eden de, otobüs hatlarını belirleyen de topbaş.. herşeyi tek başına yapıyor yazık lan adama:) tamam tamam gönlünüz olsun.
- ilaveten, kılıçdaroğlunun mal varlığı beyanı internet sayfasında kabak gibi durmaktadır. girilir okunabilir. bilmem bu birşey çağrıştırdı mı? aa doğru siz sallamazsınız böyle şeyleri pardon..

velhasıl yukarda değindiklerim normal şartlar altında adamı alır belediye başkanı yapar.. ama ne demişler alakası olanlar için.. bendense şöyle değilse böyle avanesi için fasa fiso bunlar tabii ki.. o yüzden seçilemezse şaşırmam. üzülürüm ama şaşırmam. kel başa şimşir tarak demişler.
chp en iyi adayı çıkartmıştır istanbul için. kazanamasa bile kendini ortaya koymuş olacak. uzun zamandan beri bir aday, yolsuzluk çamuruna bulaşmadığı için oy verilse mi diye düşünülecek en azından. bu da bir gelişme.
istanbullu için hayırlısı neyse o olsun diyorum. tertemiz ve ahlak sınırları içinde sürecek bir yarışla kim kazanacaksa istanbula hayırlı olsun. beni de bir yere kadar bağlıyor tabii ki.

grnmsx
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 59
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 04:48

akp ve öncesindeki partilerin öne çıkmasındaki en büyük etken belediyecilikteki başarılarıdır .. ister bop eşbaşkanı deyin ister başka birşey bunu inkar etmek doğru olmaz . yaşın 24 olduguna göre o zamanlar 3-4 yaşlarında olman lazım hatırlaman zor . ben çok net hatırlıyorum hava kirliliğini , musluktan doldurulan suyun üzerindeki 1 cm lik yağ tabakasını ( o da su akarsa . susuzluk ve çeşmelerde sıra beklemek hakkında fikri olmayan anlamaz ) , trafiğin halini vs vs vs .. şu anki duruma göre berbattı . insanlar sözenlerle , iski müdürü göknelin harcadığı paralarla uğraşıyordu ki shp nin sonunu getirdi bu olaylarla başlayan süreç .
yani insanlar boşa yönelmedi bu tarafa ..
ha topbaş bana göre de öyle ultra yetenekli bir adam değil . mimardır falan ama işte yine de eksik .. ama her halükarde kılıçdaroglundan çok daha uygun olduğunu söyleyebilirim . öyle dosya açıp uğur dündar eşliğinde oturuma katılmaya benzemez bu iş bana göre.. kazanamadığı takdirde olan kendisine olacak .. baykal taktik kurnazlığı ile tarihteki yerine doğru gönderiyor kılıcdaroglunu .

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
Aktif Toplam Yazı : 365
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 12:51

Bir düzenden bahsedilmiş;) Bu düzen ne ola ki?
Efendim evet tekrar etmekte yarar görüyorum kılıçdaoğlu`nun geçmişinde belediyecilik yoktur, başarılı olup olmayacağı ise şüphelidir diğer türkiye`nin her yerindeki ilk defa belediye başkan adayı olacaklar gibi. Aynı durumda kılıçdaroğlu olsaydı, topbaş onun yerinde olsaydı yine aynı şeyleri söylerdim. Deneme yanılma çalışanlar benim işlettiğim mantığı anlar;) Grnmsx rumuzlu arkadaşımızın da belirttiği gibi istanbul`un mazisi kabak gibi ortadaydı, orada milli görüş çizgisinden gelen belediye başkanları ne zamanki yönetimi ele aldılar işte o zaman istanbul`un eskisiyle farkı daha da anlaşılır oldu. Bugün marmaray diye korkunç bir proje hayata geçiriliyor bu bile başlı başına kadir topbaş ve ekibinin ne denli büyük düşündüklerini gösteriyor. Ama istanbul`da sorun var yine yok değil, mesela trafik sorunu var ama bunu ortaya atarken istanbul trafiğine her yıl eklenen araç sayısını da hatırlamak gerek ben bu konuda rakam vermeyeceğim ama istanbul`da her yıl dişe dokunur bir araç artışı var bu ekonomi ile doğrudan bağları olan bir meseledir. Diğer taraftan dünyada metropol olupta trafik sorunu olmayan ülke pek azdır. Mesela moskova mükemmel bir yer, metrosunun da üzerine metro bilmiyorum, bilen varsa yazsın, orada bile istanbul`dan aşağı kalmayacak bir trafik sorunu var. Bir havaalanından diğerine 1,5 saatlik yolu 4 saatte gidiyorsunuz. Demek ki bu sadece bizim sorunumuz değil bu dünyadaki kentleşmenin bir getirisi tabii doğal olarak sancıları da olacak. Ancak istanbul`da bir yerleşim sorunu var bu on yıllarca geçmişi olan bir mevzu. Ben kendimi bildim bileli doğu illerinden kalkan batıya, istanbul, izmir, koaeli, bursa gibi illere göç ediyorlar bu da doğrudan terör ve işsizlikle alakalı bir mesele ve maalesef bunun önlemi alınamadı çünkü zaten türkiye nüfusu toprağına nazarak fazla, e doğal olarak batı illerimizdeki altyapı, üstyapı, şehirleşmenin getirdiği sorunların dönüşümü yapılamadı.

Diğer bir konu kılıçdaroğlu`nun başarılı olabilme şansını gelip topbaş`a "7 yaşından beri belediye başkanı değil mi?" diyerek açıklamaya çalışmak;) Ben bunun üzerine bir şey söylemek istemiyorum;) Yukarıda belirttim kadir topbaş denenip görülmüştür o yüzden ben istanbullu kumar oynamaz dedim...

Kılıçdaroğlu`nun İstabul`dan vekil olması istanbul`un sorunlarına yaklaşımına etki etmez bence. Halil Bakırcı beyoğlu belediye başkanıyken geldi rize`yi öttürdü;) Adam gece kalkıp geziyor görevini aksatanın ümüğünü sıkıyor sonuç olarak da herkes azami dikkatli davranıyor. Ha diyeceksiniz ki rize ile istanbul bir mi. Bir değil elbette ama ben zaten tanıma/tanımama mevzusuna ilişkin verdim bu misali. Bir belediye başkanı için olmazsa olmaz dürüstlüktür...Kim olursa olsun dürüst olmalıdır ben kılıçdaroğlu`nun geçmişini bilmiyorum dürüst biri mi değil mi bilmiyorum ancak son çıkışlarında açık bir şey var ki kirli siyaset yaparak onun üzerinden rant sağlamaya çalışıyor. Adam elinde belgelerle maymun oldu sağa sola laf yetiştirecem diye;) Kardeşim elinde bir belge varsa bir yolsuzluk tespitin varsa tv`lerde maymunluk yapacağına git mahkemeye versene ne diye böyle kirli hesaplar peşinde koşuyorsun. Son yapılan anketlerde zaten bunların chp`ye bir çıkar sağlamadığı açık. Benim şahsen kılıçdaroğlu`na bir kinim yok dürüst adama oy veririm sarıgül temiz bir kadro kurup çıksa ortaya ona da oy veririm ben sarıgül`ün iyi niyetinden ve dürüstlüğünden zerre kuşku duymuyorum medyadan tanıdığım sarıgül öyle. Ama kılıçdaroğlu dürüst biri değil, ahlaklı siyaset yapmıyor başkanı gibi...Baykal`dan adaylığı alınca çıktı ilk iş olarak topbaş`ı düelloya davet etti;) Böyle bir insana oy vermek oya değer vermemektir, çöpe atmaktır.

simplicio
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 611
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.01.2009 22:03

" tertemiz ve ahlak sınırları içinde sürecek bir yarışla kim kazanacaksa istanbula hayırlı olsun".

benim niyetim bu finalle ortada zaten, okuyana ne mutlu tabi.

kılıçdaroğlu ile topbaş arasında "şu daha iyi yapar" kıyaslaması yapmadım. kılıçdaroğlu şundan şundan dolayı yapamaz yaklaşmı getirenlere; o sayılanların aslında alakasız olduğunu anlatmaya çalıştım.ikisi aynı şey değildir. manipüle etmek istedikten sonra bir tutulaibilir ancak. seçilirse yapamaz diye birşey yok, bal gibi yapar diyorum yani, daha fazla kasamıycam anlaşılsın diye, anlamak isteyen rahatlıkla anlar.

emsalsiz_baris
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 387
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.01.2009 04:34

laf ebesinin dediklerini çok yadırgadım
kadir topbaş yapılabilecek ne varsa yaptı trafik için
ama isatnbulu adam etmek için yarısını yıkmak lazım bütün altyapı yollar vs...
istanbulu yeni baştan yapması lazımki oda imkansızdır

hatta metrobüs kadar güzel bir sistem göremedim yeri geliyor bir duraktan daki kada 3 otobüs kalkıyor
2 saatlik yol olmuş 45 dakika
raylı sistem gitgide gelişiyor vs...

akp nin avantajı çok çünkü bende hatırlarım eski belediyeleri istanbul yaşanmazdı gerçektten

şu an o günlere geri dönsek kadir topbaşı eleştirenler mumla aralardı bu dönemleri
RTE yi ünlü yapanda başbakan olmasını sağlayanda istanbulda yaptığı belediyecilikte ki başarısıdır
yoksa kim tanırdı RTE yi
hayırlısı kimse o olsun

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan