Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   Asr-ı Fener`in Basın Tanıtmı Yapıldı

Seyyah Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (10:49:06)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
fenerium_park06
  • Ekle
86 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zimbabve
Aktif Toplam Yazı : 2532
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.01.2009 20:37

Asr-ı Fener`in Basın Tanıtmı Yapıldı

1907 Fenerbahçe Derneği`nin, Kulübümüzün tarihini gelecek nesillere aktarması amacıyla 100. yıl anısına hazırlattığı “Asr-ı Fener” kitabı basına tanıtıldı. Derneğin Levent`teki merkezinde medya kuruluşlarının yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen tanıtımda, aynı zamanda Asbaşkanımız olan 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç ve derneğin yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

“Asr-ı Fener; Bir Efsanenin Tarihi” projesini 40 kişilik bir çalışma grubunun, devlet arşivleri, özel arşivler, müzeler, kütüphaneler ve yabancı arşivlerdeki yüzlerce süreli yayın ve kitabı inceleyerek, kulübün tarihiyle ilgili 50 bine yakın fotoğraf, tablo ve belgeye ulaşarak hazırladığını bildiren dernek başkanı Koç, Fenerbahçe`de görev yapan sporcular, idareciler ve yakınlarıyla yapılan söyleşilerinde kaynak olarak kullanıldığını kaydetti.

Eserin, 2 yıl süren çalışmayla hazırlandığını, bugüne kadar bilinmeyen veya az bilinen belgeler, fotoğraflar ve tablolardan oluşan benzersiz bir içeriğe sahip olduğunu anlatan Koç, Asr-ı Fener`in Fenerbahçe Kulübü`nün cumhuriyet ile paralel tarihini yansıttığını belirtti.

2007 ADET BASILDI
Toplam 2007 adet basılan ve her biri kişiye özel olarak numaralandırılan 536 sayfalık koleksiyon değerindeki “Asr-ı Fener”, deri kaplı, el yapımı cildi, 22 ayar altın kaplamadan oluşan logo ve yazıları, sayfa çevirmek için özel logolu pamuk eldivenleri, kitaba özel tasarlanan rahlesiyle değerli bir eser niteliği taşıyor.

İpek satenden yapılan kutusu ile korunan eserin baskı ve ciltlemesi, özel koleksiyon kitapları yapımında uzman Lem-Milano firması tarafından gerçekleştirildi.

En iyi kalite kağıt kullanılarak 70x50 santimetre boyutunda tasarlanan kitabın toplam ağırlığı 30,45 kilogram.

Başkanımız Aziz Yıldırım`a, doğum tarihi olan 1952 numaralı kitabın verileceği ifade edildi.

Kitabın tanıtımı, 1907 Fenerbahçe Derneği`nin ev sahipliğinde bu akşam Çırağan Sarayı`nda gerçekleştirilecek kokteyl ile sürecek. Tanıtıma Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, futbol takımı teknik direktörü Luis Aragones ve futbolcular da katılacak.

KAYNAK--ANTU.COM

fenerium_park06
  • Ekle
86 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zimbabve
Aktif Toplam Yazı : 2532
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.01.2009 20:37

gerçekden çok güzel bi kitaba benzior biraz inceledm siteden harika bence.

haldun_izmirim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 71
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.01.2009 22:18

Fenerbahçemizin tarihini bugüne dek görülmemiş belge ve resimlerle anlatan, özellikleriyle Türkiye`nin ilk ve tek en büyük kitabı olma özelliğini taşıyan "Fenerbahçe 1907-2007" diğer adıyla Asr-ı Fener`in resmi web sitesi yayına başladı.

Kitabın içeriğinden örneklerin bulunduğu, hazırlık aşaması ve tanıtım videolarıyla birlikte iletişim bilgilerinin yer aldığı, İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde hazırlanan resmi siteye "www.fenerbahcelimited.com" adresinden erişebilirsiniz.

www.fenerbahcelimited.com

haldun_izmirim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.01.2009 22:21

Muazzam bir geceydi. Fenerbahce´li olmanin gururunu bir kez daha yasadik. Yasar Buyukanit pasa‚ Sayin Senez Erzik‚ baskanimiz Sayin Aziz Yildirim ve Fenerbahce´nin tum onde gelenlerin katildigi tek kelime ile muhtesem bir gece oldu. Gecede bir video gosterisi yapildi. Bu video 1-2 gun icinde Antu.com´a da koyulacak. Seyredince tuyleriniz diken diken olacak.

Kitap 2500 euro´dan satisi sunuldu.

Gece´de 3 adet kitap satildi. 1 numarali kitabi Yonetim kurulumuz 125.000 euro‚ 1907 numarali kitabi Sayin Mustafa Koc 140.000 euroya aldi. 2007 numarali kitabi 50.000 euro vererek Roberto Carlos aldi. 2 kitap kulubumuze (biri muzeye koyulacak) hediye edildi.

1 numarali kitabi futbolcularimiz 35.000 euro teklif etmesine ragmen Yonetim kurulumuza gitti. Ancak gerek Roberto Carlos´un gerekse de futbolcularimizin almak istemesi cok hos bir hareketti.

Bu muhtesem geceyi yasatan 1907 Dernegini basta Sayin Ali Koc olmak uzere tesekkur ederim.

Kitap ise muhtesem bir kitap. Kitaptan bazi sayfalari sizlere Antu´dan aktarmaya calisacagiz.

haldun_izmirim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 21.01.2009 23:45

paha bicilmez özel kişilere verilecektir...

1907 numara kime verilecek acaba leftere verilsin

bir fenerli yorumu :-)

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan