Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Devlet 70 bin memur alacak

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
EXPEDITION
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Çatalca
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 214
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 20:44

Devlet baba, işsizlere umut oldu. 2009 yılı içinde kamuya 70 bin memur alınacak. Devlete alınacak memurların 35-40 bini öğretmen, 15 bini polis, 7-8 bini de öğretim görevlisi olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu 2 bin, Türk Hava Yolları da yabancı dil bilen en az lise mezunu kabin memuru alacak. Eleman alacak devlet kurumlarından biri de Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı...

Para dergisinin haberine göre; Aralık ayındaki KPSS ile ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları için hemşireden güvenlik görevlisine, mühendisten avukata kadar yaklaşık 23 bin memur alımı yapılacak. Bu rakama 2009 da eklendiğinde alınacak memur sayısı 100 bini bulacak.

ÖĞRETMEN ÇOĞUNLUKTA

Haziran ayındaki KPSS`nin ardından bu yıl yeni atama yapılması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ekim`de 13 bin sözleşmeli öğretmen atamasının ardından Şubat`ta da yeni atama yapacak. Ayrıca 37 ülkeye okutman görevlendirmek için sınav yapılacak; yükseköğretim kurumlarına da 7-8 bin öğretim görevlisi ve memur alınacak. Toplamda öğretmen atamaları 35-40 bine ulaşacak.

EMNİYET TEŞKİLATINA 8 BİN 500 ÜNİVERSİTELİ

Eğitim kadrosundan sonra en yüksek memur alımı ise emniyet teşkilatında olacak. Yeni kadronun 8 bin 500`ü üniversite mezunlarından seçilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, 7`nci dönem polis meslek eğitimiyle 40`ı kadın olmak üzere toplam bin 40 polis alacak. Bu rakamın yüzde 30`u kadar da yedek subay alınacak.

EKONOMİYE UZMAN

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatında boş bulunan kadroya 80 muhasebe denetmen yardımcısı alacak. Milli Emlak Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı için 150 adet milli emlak uzman yardımcısı alımı yapılacak. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı da 32 boş kadro için planlama uzman yardımcısı alacak.

SGK VE THY`YE PERSONEL

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 2 bin personel almayı planlıyor. Türk Hava Yolları da (THY) yabancı dil bilen, en az lise mezunu kabin memurları alacak.

TPAO DA PERSONEL ALACAK

Ayrıca, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü 27, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 250 personel alımı yapacak.

gurbalcin
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Yenimahalle
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 44
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 22:23

ben de bugun atandım... inş. Rabbım tum hakedenlere nasıp eylesın...

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 487
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 23:52

Bu atamalar için önceden ne kadar alım yapacaklarını söylediklerini hatırlıyor musunuz? Peki yaptıkları alım bunun kaçta kaçı oldu? Artık aynı numaraları tekrar tekrar yemeyin be dostlar.:)))

Akıllanın biraz.

__AslanYurekli_
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Buca
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 16
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 20.01.2009 00:11

devlet öncelikle şu atama sistemini değiştirsin :) Atamalarda binlerce öğrencinin hakları yeniyor.Sırf kadro doldurmak adına iş kollarıyla alakası olmayan bölümleri almışlar.Bu nasıl bir mantık?Ben atandım atanmasına da ya atanamayan arkadaşlar ne olacak ? 2009 alımlarından da pek ümidim yok..Devlet önce kendi sistemini değiştirsin.

cimengozlu
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Beyoğlu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 100
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 20.01.2009 00:59

bende thy de calısıyorum ama taseron firmada hayırlısıyla bi sözlesmeye gecebilsem :(((

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 547
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 20.01.2009 02:41

1-Türkiyede en büyük sorun hukuk ve hakim ve savcılar adli katip eksikliğinden yakınıyor.5 milyon dava dosyası var ve adalet bu yüzden çok yavaş,hantal ve hatalı yürüyor.Memur alınacaksa öncelikle 20.000 adli katip memuru işe alınmalıdır.

2. olarak sosyal güvenlik işlemediğinden dolayı anayasamızın 60.maddesinin gereği yapılmıyor devlet iş-kur şubelerinin sayısını büyük şehirlerde tüm ilçelere açmalıdır,buna göre iş-kur için çalışacak memur sayısıda 20.000 e çıkarılmalıdır.

3.Polis kadrosunu arttırmaya gerek yoktur,bunun yerine 10.000 kişi ilk etapta adalet bakanlığı silahlı güvenlik görevlisi alınmalı ve Jandarma cezaevlerinden çekilmelidir ve çekilen Jandarma aşayiş ve trafik kadrosuna geçirilmelidir.Anadoludaki şehirlerden polis çekilmeli yerini Jandarmaya bırakmalıdır,çekilen polislerde büyük şehirlere atanmalıdır.

4.Anadolu köy okullarına tamamen TSK öğretmenleri bakmalıdır,en az lise mezunu askerler ilkokul öğretmenliği yapmalıdır,Yüksek okul mezunu askerler orta ve lise öğretmenliği yapmalıdır.Sivil öğretmenler büyükşehirlere atanmalıdır.TSK ANADOLUDA sanatkar askerler aracılığı ile köylere iş atölye kursları açmalıdır.(ayakkabı,textil,elektrik,elektronik,tesviye,torna,marangoz vs.gibi.)

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 20.01.2009 13:22

nereye atandın gurbalcin?

tahtaradyo
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Falkland Adaları
Aktif Toplam Yazı : 365
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 20.01.2009 13:43

Devlet baba yine imdada yetişti kriz zamanında;)

gurbalcin
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Yenimahalle
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 19:26

onursal abi türkiye taş kömürü elektrık muhendısı 5. tercıhım ıstedıgım bır yer....

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.01.2009 20:02

Tebrikler. Senin adına çok sevindim. Diğer kazananlara da tebrikler.

gurbalcin
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Yenimahalle
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 19:06

saolasın abi :) Allah herkese nasip etsin... iş derdi yaşamadım fazla ama yinede duydugum arkadaslardan biliyorum kötü bir şey.. insan geleceğini ertelemek zorunda kalıyor...

U_S_ovalye
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Rize
Aktif Toplam Yazı : 4105
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 20:41

Bir düşünün neden devlet memurluğu isteniyor

Çokmu para kazandırıyor ..hayır...

peki neden nedir??

1) Olabildiğince ekonomik dalgalanmalardan korunuyorsunuz

2) Sizin patronunuz yok AMİRİNİZ var...Bu çok farklı bir durum..

3) İnsanca şartlarda çalışıyorsunuz...haftada 2 gün tatil 9-17.00 çalışma saatleri

4) Sosyal haklarınız daha çok ..Devletin sağlık hizmetlerinden daha çok faydalanıyorsunuz

U_S_ovalye
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Rize
Aktif Toplam Yazı : 4105
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 20:50

Bunca insan bu memleketde kapitalizmin vahşetinden biraz daha az korunmak için en azından devlete yaslanmak istiyorsa bundan çıkarılacak sonuç şudur...Bizim gibi geri kalmış ve eşitsizliğin çok olduğu toplumlarda Kapitalizme taraf olmak tek kelime ile AHMAKLIKDIR !!!

Milyonlarca insan memur olmak istiyorsa (çok para değil , insanca yaşam istiyorsa) milyonlar sokaklarda sol yumruklarıyla devrim için çarpışması gerekiyordur...Ancak bilinçimizin önüne geçen gericilik ve faşizm bizi bu sistemin kölesi ediyor

Yazık insanımızada bizden sonra gelecek çocuklarımızada.....

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 22:03

Eğer bir araştırma şirketi sahibi olsaydım, bu kriz koşullarında `devlete kapağı atmak isteyenler` arasında `özelleştirme yanlıları`nın yüzde kaça tekabül ettiğini araştırmak isterdim:))

Özel sektör işçi çıkartıyor, devlet memur alıyor, ........ kapitalizmi:))

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.01.2009 22:37

Devlette alımları azalttı,
hem de bayağa azalttı piyade

Daha KPSS tarihinde ilk defa sınav olduktan 8 ay sonra yerleştirme sonuçları açıklanıyor. Bir de işe başlamayı düşünürsen 10 ay süre. Eskiden 2 senede 7-8 tane atama olurdu. Şimdi senede neredeyse 1 atama.(2008 KPSS için). Sınava giren 500 000 kişi var. Alınan 15 000 kişi + mülakatla ya da açıktan aldığı 30 000 kişi. Sen bu 30 000` n çoğuna torpilli dersen hakkıyla giren 15 000` den biraz fazladır.

Burada da büyük bir kandırma var aslında.

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan