süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   KEMAL GÜRÜZ: ERGENEKONCU DEĞİL AMERİKANCIYIM

___solcier35___ ^^gEcEnİn tAdI YoK FaRkInDaMıSıN ^^ Forum başlığına yazı ekledi - (10:07:53)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (10:32:11)
Seyyah Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (12:07:37)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 11:35

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan ile konuşan Kemal Gürüz "Ergenekoncu değilim Amerikancıyım" dedi. Gürüz`ün bütün konuşması boyunca Ergenekoncu olmadığını "batı yanlısı" olmasıyla ispatlamaya çabaladı.

soL (HABER MERKEZİ) Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Kemal Gürüz Ergenekon ile ilişkisi olmadığını ispatlamak için "Ben bir Amerikancıyım, Amerikan emperyalizmi palavradır... Dünya barışını Amerika sağlayacak" dedi.

"Kemal Gürüz`ün dünya görüşü ile `Ergenekon davasında gözaltına alınanlar`ın dünya görüşü birbirine uymuyor" diyen Ahmet Hakan pazar günü yayınlanan yazısında Eski YÖK Başkanı`nın aynı zamanda sıkı bir Demirel taraftarı olduğunu ve eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile "kanlı bıçaklı" olduğuna yer verdi.

"Ben onu `ulusalcı kanaat önderleri` ile dost biliyordum, meğer gelmiş geçmiş bütün Amerikan büyükelçileriyle kankaymış" diyen Ahmet Hakan Gürüz`ün Ergenekoncu olmadığını ispatlamak için "batı yanlısı" açıklamalarını da aktardı.

AKP`yi Türkiye`yi batıdan koparmakla suçladı

Gürüz söz konusu yazıda "Türkiye`nin Batı ittifakının dışına çıkması felaket olur" diyerek AKP`yi ülkeyi batı ittifakının dışına çıkarmakla suçladı! AKP`yi bu nedenle asıl tehlike olarak gören Gürüz "AKP hükümeti, Türkiye’yi Batı ittifakından koparıyor. Şehirlerin kültürü ve yapısı değişti... Kadın-erkek ilişkileri yeniden tanımlanıyor. Ben bunları çok tehlikeli buluyorum. Bundan sonra bunlarla mücadele edeceğim. AKP hükümetinin yapıp ettiklerini Batılı dostlarıma anlatacağım" dedi.

"Çeteci değilim, Menderes`e ağladım"

Darbelere de karşı olduğunu belirten Gürüz, Menderes`in asılmasına çok üzüldüğünü darbeleri istemediğini ve AKP`yi milletin götüreceğini ifade etti. Gürüz AKP`nin iktidara gelişinin arka planında da 12 Eylül`ün "siyaseti tarumar etmesi"nin rolü olduğunu belirtti.

Çeteci olmadığını söyleyen Gürüz, "çetelerin kökünün kazınması lazım. Ben hayatımda böyle bir faaliyete katılmadım. Ergenekon kapsamında bu zamana kadar gözaltına alınanların çok büyük bir bölümünü tanımıyorum" dedi. Gürüz gözaltına alınan bazı generallerle YÖK Başkanı iken görevi gereği tanıştığını belirtti.

Dinci kesimin intikamıymış

Gözaltında iyi şartlarda kaldıklarını söyleyen Gürüz polislerin kendisine karşı "nazik" olduğunu söyledi. Gürüz nezarethanede de dört kez ağladığını "dinci kesimin kendisinden intikam aldığını" düşündüğünü anlattı.

pisssst
  • Ekle
64 yaşında / Erkek
Yurtdışı
ABD
Aktif Toplam Yazı : 1738
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 11:45

Amerikancılığı yanında dansözlüğüde vardır.

Cengiz
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Rusya Federasyonu
Aktif Toplam Yazı : 223
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 12:00

Kafasından bastırılıp arabaya istiflenince bazı köşe yazarları huylandı birden bire;)

Allah`ın adaleti işte böyle tecelli eder. O saygın! gürüz başörtülü bayanları okullara almazken, başörtülerini çıkarttırıp ağızlarını kapattırırken yerlerde sürüklettirip, joplattırırken neredeydi bu saygın insan koruyucusu zevat? İşte böyle keser döner sap döner...

Ayrıca hukuk önünde herkes eşittir lafı koca bir yalandır bunu bir kez daha görmüş olduk yorumlardan.

Hiç mi düşünmedun sen, hiç mi düşünmedun sen...

Sevduğum boyle ağlar oy sevduğum boyle ağlar...
;)
Şarkısı geldi birden aklıma. Allah rahmet etsin Kazım Koyuncu`ya...

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 13:53

Kontrgerilla Amerikancı, NATOcu, batı emperyalizmi ile işbirliği içinde bir oluşumdur

Ergenekon soruşturmasıyla öyle bir hava yaratıldı ki, sanki kontrgerilla yapılanması anti-Amerikancı, anti-NATOcu, batı emperyalizmine karşı karşı örgütlenen bir oluşumdur.

Kemal Gürüz de bu havaya kendisini kaptırmış olacak ki, böyle bir açıklama yapmış, tabiri caizse kaş yapayım derken göz çıkarmış.

Batılı dostlarına istediği kadar dil döksün, AKP batı emperyalizminin gökte ararken yerde bulduğu bir siyasi oluşumdur, batı emperyalizmi bugün AKP`nin arkasındadır ve öyle görülüyor ki, uzun seneler boyunca da arkasında durmaya devam edecektir.

tembelgazili10
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 557
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 14:12

TÜRK SİYASİ TARİHİNİN EN REZİL İSMİ SÜLEYMAN DEMİRELDİR...BİR ÜNV. KONFERANSINDA AMERİKAYI NEKADAR ÇOK SEVDİĞİNİ VE AMERİKAYA LAF ATANLARIN ONU KISKANDIĞI SÖLEMİŞTİ KOSKOCA BİR CUMHURBAŞKANINA BU LAFLAR YAKIŞIRMI YAA LANET OLSUN...

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan