Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Tuncay Güney...Sosyapat mı yoksa psikopat mı?

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 487
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2009 20:45

Geçen gün bu şahıs için TRT 2` de yapılan programı seyrettim. Daha önce bu adamı bu kadar ayrıntılı dinlememiştim ya da dinlemek istememiştim. Bu sefer kendimi zorladım ve takip ettim.

Sonuç: Ben hayatımda böyle saçmasapan bir adam görmedim.

Adam yumurta yumurtlar gibi iddia çıkarıyor ve kanıtlama gereksinimi bile duymuyor. Zaten programın sunucusunun ve diğer konukların da böyle bir talebi olmuyor. Fikri Sağlar adama diyorlar ki 2001` deki ifadeleriniz doğru mu? Yok diyor ben onları işkence altında söyledim. Mahkeme tarafından aranmanıza rağmen neden Türkiye` ye gelmiyorsunuz sorusuna da öldürülmekten korkuyorum diye karşılık veriyor. Arkasından da ekliyor: "Bana ulaşmak isteyenler telefon edebilir ve her zaman bilgi alabilir." Bu nasıl korkuysa?

Aranan bir adamı programa telekonferans ile bağlatıp dakikalarca konuşturan bir devlet televizyonu. Aynı adamın saçmaladıklarından insanları göz altına alan savcılar. Saydığı iddiaları dinleyip bir şey demeyen, bazısını da destekleyen ve solcu olduğunu söyleyen birisi.

Bu devlet kanalında yapılan suçlamalara karşılık vermesi için suçlama yapılanlara herhangi bir hak tanınmıyor.

tembelgazili10
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 557
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.01.2009 22:01

iki kelimeyi bir araya getiremeyen özürlü bence:))

61semih
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 495
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.01.2009 01:17

evet kesinlikle özürlü. işte bu özürlü adamın saçmalıkları üzerine birilerinin türkiyedeki pis emellerine hizmet etmek için saçma sapan bahanelerle suçlamalarla bikaç suçluyuda aralarına katıp ülkemdeki yurtsevelere baskı ve sindirme politikası yürütülüyor. elbette bunların kimlere uşaklık ettikleri gün gelecek ortaya cıkacaktır. umarım bedelini en ağır bi şekilde öderler.

Invasion
  • Ekle
85 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Lesotho
Aktif Toplam Yazı : 2327
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.01.2009 11:43

Tuncay GUNEY , tek kelime ile ifade edilebilir ; "Meczup" .

kardesturkuler
  • Ekle
37 yaşında / Erkek
Mudanya
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 67
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.01.2009 19:30

yazacaklarıma ( evet olabilir mantıklı ) diye katılacak arkadaşlar bekliyorum :)

derin analizlerimde yanıldıgım çok az noktalar vardır genelde :)

-- gelelim tuncay güney denen hıyar agasına.... bu eleman aslında yabana atılmayacak biri degil...bu kuklanın mutlaka türkiyeye getirilip gerçek şeyleri konuşması gerek....bu kuklayı aslında herkes tepkiyle kaşrılıyor...yani olmadık ( suçlamaları) yaptıkça herkesimden sesler yükseliyor.... mesela bu tucay güneyin konuşmasından cumhurbaşkanı a. gün bile rahatsız olup ( tetikçi) diyerek bahsetti :) arkadaşlar benden size bir tüyo.... evet at izi it izi birbirine girdi dogru ama tuncay güneyin gerçek söylemek istedikleirni bulmak söyleyemedikleirni araştırmaktır..kilit burasıdır..bu yüzden tuıncay güneyin kimleirn kuklası oldugu çözülmesi gerek...

ben onun anlattıklaırnı ve trt de 3,5 saat yayınını izledim... notlar tuttum... geçmişe ait bir çok şeyle karşılaştırdım ortada dönen bütük bir sahtekarlık süreci yaşanmaktadır.....

tucay güneye ;

--psikopat
--manyak
--deli
--provakatör

diyerek gerçekleri örtbas etme yoluna giriyoruz :) aksine üstüne gidip dogruları analiz etmeye başlamak lazım...

----

1: tuncay guney yahudi degildir... haham degildir... ( bunu bilmek lazım )
2: ne türkiyedeki musevi cemaatine nede israilde gerekse abd deki musevi cemaatine kayıtlı bir haham degildir
3: onu haham kılıgına sokanlar hedef yansıtmaktadır amaç saptırmakta ( geleneksel yahudi işi diyerek işin içinden sıyrılma taraftarlarıdır)
4: ailesininde söyledigi gibi kendisi imam hatip mezunudur nerede mezun oldugu okudugu resmi olarak belgelenmiştir inanmayanlar araştırabilir ( tüm imam hatipleri töhmet altında bırakmıyorum elbette yanlış anlaşılmasın )
5: bir dönem samanyolu tvde muhabirlik yapmıştır
6:veli küçük ve fetullah gülenle baglantılıdır
7: onu 2001 yılında emniyette gözaltına alıp sorgulayan polis müdürü şuan ergenekoncu diye içerdedir(ayrıca işkencecidir zaten )
8:8 yıl dır nerede bu tuncay güney neden ses çıkarmazdı ?
9: neden iktidarın yayın organı haline gelmiş trt ye çıkıp hakkında bir çok davadan yargı beklerken söledikleirni yayınlayan bir trt var ?
10:veli küçük ile fetullah gülenin arasındaki sıkı ilişkiyi bir tek tuncay güney bilmektedir....
11: kendisi de iş fettulllah gülene gelince susmaktadır
12: trt ilk önce konuşturdu sonra haddini aştı dedi burayıda düşünmek gerek

kardesturkuler
  • Ekle
37 yaşında / Erkek
Mudanya
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 67
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.01.2009 19:38

Güney’in sözleri şöyle:

“Zaman Gazetesi’ne, Yenibosna’ya gittim. Dedim ki, “Veli paşam der ki, Zaman Gazetesi’nde hakkımda böyle şeyler çıkıyor bugüne kadar. Hüseyin Gülerce’ye selam söyle, o da yukarıya iletsin, ittifak müttefik hareketlerimiz olsun..

Güney, ardından yaşanan gelişmeleri şöyle anlatıyor:

“Benim yanımdayken toplantıya gireceklermiş, gazetenin birinci sayfalarını yapan adamları çağırıp geldiler. Şimdi size söylüyorum, Susurluk yaygaralarıyla ilgili Aksiyon Dergisi’ne, Zaman’da bundan sonra yayımlarımızda Veli Küçük’e karşı bir şey istemiyoruz, yukarıdan böyle emir geldi. O günden bu yana Zaman’da ve Aksiyon’da Susurluk yazıldı ama Veli Küçük ismi es geçildi.”

Güney, Fethullah Gülen’in 12 Eylül’den önce Erzurum’da Komünizmle Mücadele Derneği kurucularından olduğu dönemde Gladio ile bağlantılı çalıştığını iddia ettiği “Yeniden Milli Mücadeleci” grubuyla temas kurduğunu iddia ediyor. Ve Veli Küçük’ün de bu grupla birlikte hareket ettiğini vurguluyor.

-Veli Paşa, Fethullah Hoca’nın yanında mı?
-Şimdi o döneme kadar bilmiyordum. Aslında Mehmet Demircan da bilmiyormuş ama onun yanındaymış, bizim haberimiz yokmuş.
-Fethullah Hoca’yla birlikte ama sizin haberiniz yok?

-Nereden tanışırlar, bu ‘birlik komitesi’ dediğimiz milli mücadeleciler var geçmişte. Milli mücadelecilerden tanışırlarmış, zaten Fethullah Hoca’nın bütün elemanları bakın milli mücadeleci elemanlar. (NTV)

---------------------

bu anlattıkları (dogru) tarafı zaten bilinen gerçek....susurluk sürecine baktıgınız zaman bugunkü çevrelerin çogu susurluktaki isimleri kaşrımıza kahraman gibi sunmuşlardır...

tuncay güney kukladır..sahte hahamdır hedef yanıltmak için planlanmış hıyartonun birisidir ama üstüne gidilirse bir çok şey çıkacak....

bu saatten sonra ergenekonun başında tuncay güneyi kahraman yapanlar şimdi onu linç edecekler... :)

----

ortada oyun var kimin eli kimin cebinde belli degil... ama işin en büyük bir gerçegi var..susurluk ergenekon falanı fişmekanı kılı yünü derken hepsinin ortak noktası ANTİKOMUNİST olmalarıdır..tuncay güneyde buraya ister istemez dikkat çekmektedir...

üstüne gidilmesi lazım

HAHAM KIYAFETİNİ ÇIKARIN BAKIN ALTINDAN SİZE NE ÇIKACAK

not: bu konulara kafa çürütmek isteyenler olursa susurluk inceleme raporlaırnı ve susurluktan sonra çıkan basın medya yazılaırnı takip etmeleri yeterlidir...

bakın izleyin ergenekonun çıkış sürecinde tuncay güneye baglantılı teori oluşturup davayı şekillendirenlerin çogu şimdi tuncay güneye ateş püskürecek :) :)

bu memlekete böle işte :)

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 18.01.2009 11:53

Bir psikopatla asla tartışamazsın. Çünkü anlattığı şeylerin içinde doğrular vardır. Bu doğrular zaten bilinen doğrulardır; ama onun asıl istediği yalanlarınının dikkate alınmasıdır. Psikopat insan yalan söylerken hiç bir duygusal belirti göstermez. Söylediği yalanların nelere mal olduğu hiç umurunda değildir.

Aslında Güney` in anlattıklarını dinleyince anlattıklarındaki tezatlıkları fark edebiliyorsunuz. Dolayısı ile bir psikopat kadar başarılı değildir. Ona sosyopat diyebiliriz. Genel olarakta sosyopatve psikopat kavramları beraber kullanıldığı için eğer bir ayırım yapmaya gerek yoksa iki kavramı da kullanabiliriz.

Tuncay Güney` in konuşurken her kesimle ilgili iddalar attığı, ancak konu Fethullah Gülen` e gelince heyecenlandığı, teklemeye başladığı, yapabildiği kadar savunmaya geçtiği benim de dikkatimden kaçmadı. 2001` deki sorgu kasetlerinde Fethullah Gülen ile ilgili destekleyici iddaları da olmuş. Onu o zaman sorgulayan kişi bunu söylüyor; ancak kasetleri izlediğinizde bu ifadeleri göremiyorsunuz. Dolayısı ile bu kısmların polis tarafından dikkat çekmesin diye çıkartıldığı görülüyor. Kasetlerin farklı bağımsız organlar tarafından incelenmesi gibi bir şansımız da olmadığı için bu konuda daha fazla birşey öğrenemeyiz.

Bir de son zamanlardaki açıklamalardan duyduklarım Ergenekon dedikleri şeyi Susurluk` tan ayırmaya yönelik gelişmeler olduğunu gösteriyor. Susurluk` un tamamiyle farklı bir olay olduğunu ve Ergenekon` la karıştırılmaması gerektiğini söylüyorlar sık sık. Bizim amacımız daha büyük çaplı bir yargılama ve kükümete karşı yapılan darbe girişimlerini araştırıyoruz diyorlar. Bu davadan sıra gelirse Susurluk ile ilgili bağlantılara da bakılacakmış. Bence amaç İbrahim Şahin ve Vali Küçük gibi zaten şaibeli ve suçlu olduğu su götürmez olan kişilerin üzerinden yapılan bir karalama kampanyası.

Aslında kullanılan yöntem Tuncay Güney` in bozuk anlatım biçimiyle aynı. Mantıklı ve gerçek varsayımlarda da bulunup gerçek amaçlarını gizlemek. Eğer iddaname için bulabildikleri tek ajan Tuncay Güney gibi bir adamsa, insanların beyinlerinlerini yıkamak için çok profösyönelce davranmadıkları ortada. Oluşan kamuoyuna baktığımızda ise adamlar saçmalıyor desek bile bizim ülkemizde tutuyor. Bence önümüzdeki seçimler Aziz Nesin` i haklı çıkarabilir. 12 Eylül darbesine %90` ın üzerinde kabul oyu veren bir halk bu saçmalıklara da kabul oyu verebilir.

GUL_G_G_
  • Ekle
25 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Avustralya
Aktif Toplam Yazı : 8075
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 00:19

bu kadar şeyi nerden biliyor bu adam...nerden çıktı böyle aniden anlamadım...uyduruyomu..birilerimi söyletiyo...acaip yanii...

Derebeyoglu
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Sarıyer
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 547
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 02:32

şizofreni diye bir hastalık var

Şizofreni; düşünüş, duyuş ve davranışlarda önemli bozuklukların görüldüğü, hastanın kişiler arası ilişkilerden ve gerçeklerden uzaklaşarak kendi dünyasında yaşadığı, genellikle gençlik çağında başlayan bir ruhsal hastalıktır.

Şizofrenik hastalar hastalık öncesi sessiz, arkadaşı az, yalnızlığı seven, tuhaf, güvensiz kişilerdir. Bu özellikler ayırıcı tanıda yardımcı olmaktadır. Aileler genelde çocuklarının hastalık başlamadan önce hep çalışan, sessiz, uyumlu, arkadaşsız olduklarını anlatırlar. Şayet hasta bu özelliklere uymuyorsa tanı için duygulanım bozukluğu gibi diğer hastalıklar düşünülmelidir. Şizofreni, daha önce de belirtildiği gibi, çoğunlukla 18-25 yaşlarında her çeşit psikolojik stresle başlayabilir. Kişinin benliğine darbeler, delikanlılık çağında dürtülerin aşırı şiddet kazanması, cinsel ya da saldırgan dürtülere karşı denetim zayıflığı gibi durumlara, psikozun başlamasından önce sık rastlanmaktadır.

İşte bu tanımlamalara Tuncay Güney uymaktadır.Eğer bu hastalığı yoksa CIA adına çalışan fettullahın adamıdır,bilgiyide feto veriyordur.

onursal7
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Adalar
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.01.2009 13:45

Aslında benim asıl ilgimi çeken bu adamın anormal birisi olduğu veya beyninin yıkanmış olduğu değil de, keza bunlar kesin gibi duruyor, bu davayı yürütenlerin(başbakan da dahil) psikolojilerindeki benzerlikler. Elbetteki toplumun tüm kesimleri bu zamana kadar olagelmiş pis işlerin araştırılmasını ister. Ama sen bu pis işleri gündeme getirip; daha sonra da alakasız şeylerle insanların kafalarını karıştırır, sonuç çıkmasını önler ve asıl gizli işlerini hayata geçirmeye çalışırsan bu ülkeye zarar verirsin.

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan