Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   10 Yaşındaki çocuk ; çocuk sahibi olabilirmi ?

toyguner Sn adminler Yeni forum başlığı oluşturdu - (12:41:00)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 09:20

Arabistan başmüftüsünün küçük yaştaki kızların evlenebileceğine dair fetva verdiği bildirildi.

RİYAD - El Hayat gazetesinin haberine göre, başmüftü Şeyh Abdül-Aziz bin Baz, 10 yaşındaki kızların evlenebileceğini ve bunun çok erken bir yaş olduğunu düşünenlerin kızlara haksızlık yaptığını söyledi.

Bir konferansta konuşan başmüftü, kadınların 25 yaşından önce evlenmemesi gerektiğini söyleyenlerin de yanlış yolda olduklarını ifade etti.

http://www.ntvmsnbc.com/news/472214.asp

Düşünün 10 yaşındaki bir kız çocuğu 40-50 yaşında bir adamla evleniyor !!!

ViOLeTa__
  • Ekle
30 yaşında / Bayan
Yurtdışı
İsrail
Aktif Toplam Yazı : 274
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 09:33

bu olay bana o kadar da yabanci degil..

tarihdeki bir olayi hatirlatti hatta..

tarihdeki o tapilan, yüceltilen pedofil bozuntulari geldi aklima..
rüyamda gördüm, suratina bakmadim.

hic isim olmaz..
benimkisi voltaire inanci.
onun gibi düsünüyorum bu konularda yani..

huzur icinde yat voltaire..

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 09:52

21.yüzyılda değil bu fikirlerin ifade edilmesi, bu fikirlerin kafaların içinde dolaşması bile insanlık suçudur.

Doğu ve Ortadoğu halkları; köhnemiş, çürümüş, kokuşmuş ve dini kurumlarla üstüne makyaj vurulmuş `ortaçağ rejimleri`nden kurtulmadıkça, Arabistan başmüftüsü gibi zırzoplar, fetva vermeye devam edeceklerdir.

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 11:51

Türkiye`de de 14 yaşındaki bir kız 75 yaşındaki dedeyle evlenmesini yasa oyunlarıyla korumaya alanlar ülkemizi geleceğe taşıyacak zihniyetlerdir.

Ilımlı islam adı altında yeni osmanlıcılığı topraklarımızda kurmak isteyenler , BOP planlarıyla yeni bir Türkiye kurmak için yola devam diyenlerin gelecekteki fatvalarına bir örnek teşkil ediyor.

10 yaşındaki bir kız çocuğu ilkokul 4 üncü sınıfa gitmektedir.İlk okullardan mezun etmeden gelin çıkarmak fazilet ve ahlakla değerlendiriliyorsa bizi ne günlerin beklediği ortadadır.

yola devam yolumuz açık olsun !!

ViOLeTa__
  • Ekle
30 yaşında / Bayan
Yurtdışı
İsrail
Aktif Toplam Yazı : 274
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 11:53

örnek aldiklari insanlar belli..
isim vermek istemiyorum, düsünün de müslümanlarin kimi örnek aldigini bulun.

basta bir pedofil olunca,
onu örnek alanlarda pedofil olabiliyor..

normallll.

VICECITY
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Fatih
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 124
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 12:18

siz arabistan müftüsü ve fetvası ile uğraşacağınıza ülkemizdeki ahlak erozyonuna bir çözüm düşünsenize ...
daha orta öğretimdeki kızçocukları flört adı altında kucaktan kucağa geziyor...liseliler onun iki katı...üniversitelilerin bir çoğu okudukları illerde ev tutup okul arkadaşlarıyla karıkoca hayatı yaşıyor..bekaretten bahsedene gerici gözüyle bakılıyor...bekaret bacak arasında olmaz beyinde olur gibi saçma sapan cümleler işine gelenler tarafından kabul görüyor........

biz ülkemizdeki gerçeklere bakalım..ülkemizde hiç bir baba on yaşındaki kızını evlendirmez...ha doğu kültüründe..güneydoğuda yaşayan vatandaşlar berdel..başlık parası ..beşik kertiği gibi saçma sapan adetler adı altında küçük yaştaki kızları kendi rızası dışında evlendirirler...bu onların öküzlüğü...kimseyi bağlamaz...

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 12:27

Ben düşündüm ve buldum ama ben de isim vermekten kaçınıyorum :)::)

Bu haberleri görünce , Osmanlının çarpık düzeni buruşturup çöpe atan Mustafa Kemal`e olan sevgim perçinleniyor.

Aslında bu tür durumlar , TC de yaşan "hemen hemen" herkesin karsı oldugu durumlardır. Yani komünisiti de karsıdır kemalisiti de karsıdır hatta Ilımlı İslamcısı da karsıdır , Osmanlıcısı da karsıdır.

Bir başka deyişle kemalizm düşmanı herkes bu tür çarpık ilişkilere - çarpık aile hayatına - çarpık sosyal hayata - çarpık kadın erkek statüsüsüne karsıdır.

Ve gercek sudur ki bu çarpıklıklara karsı gelmek Kemalizm demektir. Bu çarpıklıklara "hayır " diyen herkes kemalizmden feyzalmaktadır. Çünkü kadını karanlık ortacag zihniyetinden , ikinci sınıf vatandaslıktan alıp , eşit yurttaşlıga tasıyan , adıyla sanıyla Kemalizmdir. Beğensek de beğenmesek de...

raffine
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1393
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 12:31

hüseyin üzmez de diyordu "14 yaşında biri buluğ çağındadır.bu benim inancım,kimse karışamaz" diyordu.
bunu inancını yaşamak,inanç özgürlüğü olarak ifade ettiğinde,bizim dinci-muhafazakar kesim ses çıkarmamıştı..

şimdi arabistan baş müftüsü fetvayı verdi..içleri rahatlamıştır..

VICECITY
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Fatih
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 12:36

hah kemalizm dedikte o zamanlar medeniyeti yiyip içip eğlenmek sanan ...açılıp saçılıp o balo senin bu balo benim dolaşan hayasızlara bir bir yollanan bu şiir aklıma geldi...;..hem biraz ağlanacak halimize güleriz ..hem de kemalistlere kapak olur...

Süper bir şiir....

Hayat sirkeden ucuz
Düşünme şampanya iç
Her baloda kazanır
Memleket bir sürü p.ç

Göbekler perçin olmuş
Hava geçmez aradan
.........meyen kadın yok
Sen haber ver paradan

Bedenler kement gibi
Sarılmışlar sımsıkı
Dans eden kadın erkek
Konuşur sıkı fıkı

Pantolonlar büzülür
Beyin gözü süzülür
Bayanda ağız kayar
Dudak titrer büzülür

İkiside duş ister
Buna derler asri dans
Hiç bir külfet istemez
Ne pay ister ne avans

Asrilik bu mu demek
A kuzum monşer ami
Nerdeyse ......şecek
Kadın erkek alemi

Asriliğin manası
Edep irfan demektir
Bizimkine gelince
Düpedüz b.k yemektir

İnsanoğlu tuhaftır
Her bir söze aldırmaz
İ..e desen kızarda
S..iversen aldırmaz

Ağzımıza s..an yok
Hükmü kaderden gayri
Kim s..er valideyi
Köhne pederden gayri

Neyzen Tevfik

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 12:42

Kardeşim medeniyeti yiyip içmek gezmek , önümüze gelenle seks yapmak sandıgımız falan yok. Sizlerin kafasına kadın deyince seksten başka birşey gelmediği için , sosyal hayatta- iş hayatında - yada sokakta karsınıza çıkan her kadına "seks objesi" gözüyle baktıgınız için , hele bir de sacı bası açıksa bütün kadınlardan tahrik oldugunuz için , 10 yasını geçmiş her kız çocugu size göre bir seks metası oldugu için bizi anlamaınız çok zor. Nitekim anlamıyorsunuz.

VICECITY
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Fatih
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 12:44

ben lafı ortaya koydum..dileyen üstüne alır dileyen bırakır gider....:)

Cengiz
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Rusya Federasyonu
Aktif Toplam Yazı : 223
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 13:09

Bu mudur yani, tek meselemiz bu mu kaldı?

İsrail fosfor bombalarıyla bebekleri, çocukları, kadınları vuruyor, devletimizin içinde bir suç örgütü kene gibi yıllarca halkın kanını emmiş bunlar bir tarafta duruyor sağdan soldan bulduğunuz sapık haberleriyle müslümanlara, muhafazakarlara saldırmaya çalışıyorsunuz...

Kendinize gelin kendinize yahudi`den fazla yahudi oluyorsunuz, ermeni`den fazla ermeni oluyorsunuz, alevi`den fazla alevi aluyorsunuz siyasi hesaplarınız için, kürt`ten fazla kürtçü oluyorsunuz ama müslüman olmuyorsunuz bir türlü. Müslüman olmuyorsunuz olmuyorsunuz müslümanları rahat da bırakmıyorsunuz gündemi sapık haberlerine boyadınız. Alternatif camp projesi ile bir pano açtım bir taneniz çıkıp yazmadı ama o proje güneydoğu`da çok önemli bir misyon üstlenmiş durumda. İşiniz gücünüz bulanık suda balık avlamaya çalışmak ama sadece avlamaya çalışmak...

grnmsx
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 59
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 13:37

şimdi herkes birşeyler söyleyebilir bu konuda ama .. bu haberden hareketle israil den ekmek yiyen yaratıkların peygambere hakaret etmeye hakkı yok . haber 10 yaşındaki cocuklar evlenebilir demiş . E sizin yaşadığınız ülke 10 aylık bebekleri bile tepelerine bombalar kurşunlar yağdırarak öldürüyor . hangisi daha kötü ? israilden ahkam kesmek kolay . yüreksiz . önce senin ülkenin gazzede döktüğü bebek kanlarından haber ver .
tarihten gelenekten habersiz ,1500 sene öncesinden habersiz zırvalamak ayrı konu ve anlaşılabilir ama bunu yaparken ahlaksızca yapmak adilikten başka birşey değil . sen önce gururla profiline eklediğin israilin çocuklar üzerindeki tasarruflarından bahset sonra gelirsin suudi gerizekalıların fetvalarına . yazmayacam diyorum çıkıyor bir densiz.

Jakoben_Piyade
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 4354
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 13:47

İslamcı yobazların kafalarının nasıl çalıştığına bir kez daha memnuniyetle tanık oluyorum.

`Müftü, ulema, şeyh, şıh, din adamı` gibi apoletlerden herhangi birine sahip mağara adamlarının (fikirleri insanların mağarada yaşadığı döneme yakışır) akıla, bilime, mantığa ters fetvalarına karşı mı çıktınız?

Yahudisiniz.

Ermenisiniz.

Alevicisiniz.

Kürtçüsünüz.

Şeytanın kendisi bile olabilirsiniz.

raffine
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1393
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.01.2009 13:54

10 yaşındaki cocuklar evlenebilir demiş . E sizin yaşadığınız ülke 10 aylık bebekleri bile tepelerine bombalar kurşunlar yağdırarak öldürüyor . hangisi daha kötü ? "bu haberden hareketle israil den ekmek yiyen yaratıkların peygambere hakaret etmeye hakkı yok ""

böyle bir mukayese kabiliyetine hayran oldum..

cengiz " Müslüman olmuyorsunuz olmuyorsunuz müslümanları rahat da bırakmıyorsunuz"
bu sözü arabistan baş müftüsüne mi söylüyorsun bize mi?

çıkın diyin ki,bu müslüman fetvası değildir.ahlaksızlıklarını,toplum dışı yaşam biçimlerine dini kılıf geçirmek istiyorlar..
israil katliamı altındaki bu günlerde bu açıklamayı görmemezliğe gelmek en iyisi diyorsun yani..arabistan baş müftüsü müslümansa,sen kendini gözden geçir..eğer müslüman değilse,müslümanlık adı altında söylediklerinin üzerine konuş..rezil et..

hayatı sorgulayın,kendinizi sorgulayın.etrafınızı sorgulayın..

[1] [2] [3] [4]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan