süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Hepimiz Filistinliyiz

NINAX DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (19:15:25)
NINAX NİNAX Forum başlığına yazı ekledi - (19:17:12)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 18:19

Korkuyla toplanıyorlar, herkesin gözleri yukarıya dikilmiş, dehşet ve ölüm saçan gökyüzüne teslim olmuşlar. Attıkları her adımla sarsılan; evlerin, okulların, üniversitelerin, marketlerin, hastanelerin yerlerinde kraterler açıldığını gördükleri yeryüzünden korkuyorlar. Cebaliye ve Beyt Hanun mülteci kamplarını boşaltıp sanki birer depremzede, Gazze’yi günden güne yiyip bitiren bir tsunami mağduru gibi Birleşmiş Milletler okullarına sığınan çaresiz Filistinliler gördüm. Bu, Cenevre Sözleşmesi ve insan haklarına uymamaktan çekinmeyen bir tsunamiydi. Bu katliamı durdurmak için sesini çıkaracak, tıbbi yardım gönderecek ya da İsrail’in şu saatlerde iyice bulaştığı soykırımı önleyecek bir tek Batılı hükümet bile yok.
Hastanelere ve sağlık görevlilerine gelişigüzel bombardıman devam ediyor. Dün, Cebaliye’deki El Auda Hastanesi’nden ayrıldıktan sonra ISM’den arkadaşım Alberto beni aradı. Hastaneye bomba atıldığını ve Ebu Muhammed adında bir hemşirenin ağır yaralandığını söyledi. Bundan yalnızca dakikalar önce bir kafenin önünde komünist Ebu Muhammed’den, kahramanları olan Halk Cephesi liderleri George Habaş, Ebu Ali Mustafa ve Ahmed El Sedat’ın kahramanlık hikayelerini dinliyordum. Komünist olan anne ve babamdan öğrendiğim Filistin trajedisini ona anlattığımda gözleri fal taşı gibi açılmıştı.
Gece yarısına doğru bu sefer Eva aradı. Bulunduğu bina saldırıya uğramıştı. O binayı iyi bilirim. Bir keresinde Filistinli muhabir arkadaşlarımla bir gece orada kalmıştım. Son on yıldır katlandığımız felaketlere dair bir şeyler yakalamaya çalışan arkadaşlarım orada kalıyorlardı. Reuters, Fox News, Russia Today ve daha birçok haber ajansı, bir İsrail helikopterinin attığı yedi roket saldırısına hedef olmuştu. Neyse ki kimse ağır yaralanmadan evdeki herkes tahliye edilmişti. İsrail, hiçbir yabancı gazeteciyi Gazze’de istemiyor. O binanın etrafında hiçbir “stratejik” nokta ya da binanın oldukça uzağında, kuzey bölgesinde bulunan İsrail askerlerine direnen kimse yok. Tabii ki Tel Aviv’de yaşayan bir İsrailli, paragöz gazetecilerin aperatif içkilerini yudumlarken konferanslar sırasında İsrailli yetkililerin rica ettiklerini dikkate alarak yaptıkları haberlerde sivil katliamlarına dair görüntülere ulaşamaz. Bu konferanslarda yalnızca Hamas’ı hedef aldıklarını söylüyorlar, her gün molozların arasından çıkardığımız, acımasızca katledilen çocukları değil...
Cebaliye’den yaklaşık on kilometre uzaktaki Zetun’da bombalanan bir binada aynı aileden on kişi hayatını kaybetti. Ambulanslar, bombardımanın devam etmesinden dolayı olay yerine gitmek için birkaç saat beklemek zorunda kaldı. Ambulanslara ateş açıyor, hastaneleri bombalıyorlar. Birkaç gün önce ünlü bir Milano radyosunda canlı yayındayken “barışçı” bir İsrailli, bunun iki tarafın da ellerindeki tüm silahları kullandığı tam bir savaş olduğunu söyledi. Bu yüzden ben İsrail’i, bütün uluslararası anlaşmaları hiçe sayarak gizlice ürettiği ve sakladığı atom bombalarını üstümüze atmaya davet ediyorum. Neden olmasın ki?.. Paramparça bir halde kalabalık hastanelerde yatanların üzerine bir tane bomba at ve dayanılması imkansız, insanüstü acıları dindir.
Birkaç siyah beyaz fotoğraf çektim. Kağnıların üzerinde seyahat eden, beyaz örtüye sarılmış solgun yüzlü, korkmuş çocukların gökyüzüne bakan fotoğraflarını... Kaçışmaya çalışan mültecilerin fotoğraflarına baktıkça omurgamın titrediğini hissediyorum. 1948’deki Filistin felaketi Nakba’ya maruz kalanların fotoğraflarının yerine kullanılabilir. Sözüm ona demokratik ülkeler ve hükümetlerinin korkakça pasif kalması, bu yeni Nakba’nın ve yepyeni etnik temizliğin sorumlusu olmaları anlamına geliyor. Birkaç dakika önceye kadar 650 ölü saydık. Bunların 153’ü çocuk. 3 bin yaralı ve sayısız kayıp var. İsrail’de ölü sivil sayısı 4’te kaldı. Fakat şu andan itibaren ölü sayısının acilen yeniden hesaplanması lazım. Çünkü İsrail, BM okullarına saldırmaya başladı. İnsanları mülteci kamplarından ve evlerinden bu tip yerlere daha kolay hedef olmaları için topladılar. Bugün üç okul daha vuruldu. Birleşmiş Milletler logosunun altında güvende olacaklarını sanan 80’den fazla insan bugün hayatını kaybetti. Diğer okullardaki insanlar korkuyla bekleyişlerini sürdürüyorlar. Gazze Şeridi’nde kaçılacak hiçbir yer yok. Burası Lübnan gibi; güneyi vurulduğunda kuzeyine kaçabileceğiniz bir yer değil. Burası, bir açık cezaevinden bir ölüm tuzağına dönüştü.
Az önce İtalyan Konsolosluğu’ndan aradılar. Yaklaşık 20 yıldır Gazze Katolik Kilisesi’nin yanında yaşayan, Filistinliler tarafından benimsenen ve korunan yaşlı bir İtalyan rahibenin yarın tahliye edilmesi gerektiğini söylediler. Bana kibarca bu son şansı kullanıp rahibeyle birlikte bu cehennemi terk etmemi söylediler. Kendilerine öneri için teşekkür ettim ama hiçbir yere gitmiyorum. Gidemem! Bütün ölenlerin hatırı için; İtalyan, İspanyol, İngiliz ya da Avustralyalı olmadan önce hepimiz Filistinliyiz. Tıpkı daha önce Yahudi olduğumuz gibi!..

evrensel...

siziniseviyorum
  • Ekle
31 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 180
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 18:24

allah belamızı versin

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 18:28

BU yazi Vittorio Arrigoni adli gazetecinin.

muussttaaffaa
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bayrampaşa
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 350
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 21:58

GÜN GELECEK AĞAÇ DİLE GELECEK
ARKAMDA İSRAİL OĞLU SAKLANIYOR DİYE

muussttaaffaa
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bayrampaşa
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 350
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.01.2009 08:43

israel öl mahvol

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan