süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Tarih
   ABDÜLHAMİT İÇERKEN.....

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
ASLANBABA_1
  • Ekle
52 yaşında / Erkek
Avcılar
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 653
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 17:50

tarihçi murat bardakçı teketek proğramında abdülhamitin müptelalık boyutunda alkol aldığını söyledi.kaldıki bunun şaşılacak bir şey olmadığını bütün osmanlı padişahlarının içki kullandığını bununda şaşılacak bir şey olmadığını ifade etti.
elbette bizim için şaşılacak bir durum değil ancak memleketteki osmanlı hayranlarını fetişleştirdikleri padişahlarını "içki içmez,hovardalık yapmaz,dini bütün"gibi pazarlamalarına şaşırmaktayız.ilgileli arkadaşlara duyurulur.

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 9546
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 17:54

aslan bey öncelikle hoş geldiniz diyorum,,

ama bu saydığınız safsatalara sizden başka inanada yok..

ASLANBABA_1
  • Ekle
52 yaşında / Erkek
Avcılar
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 17:57

ooooooooooooooo canarya kardeşim merhaba hoşbulduk))
yav etme eyleme murat bardakçı memlekette 2 numaralı tarihçidir.işkembeden sallamaz.az bir araştır yav))

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 18:02

nasılsın aslanbey, hastanız vardı sanırım nasıllar,,

tarihi herkes kafasına göre yazıyor, benım okuduklarımda onun allah dostu olduğunu,
bir mürşidi kamile bağlı olduğunu yazıyordu aslan hocam,,

:))

yalan söyleyen tarih utansın bende sana bunu okumanı tavsiye ederim.

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 18:08

Demekki ben de halis mulis bir Osmanlı torunuymuşum , helal olsun Abdülhamit dedeme

Bu arada Osmanlı tarihini "Kara Murat , Fatih`ın Fedaisi" filminden öğrenenlere selamlar ::):)

ASLANBABA_1
  • Ekle
52 yaşında / Erkek
Avcılar
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 18:08

iyidir sağolasın kardeşim iyidir..
canarya dediğin neşriyatı okudum dersem yalan olur ancak 3 cildini bayağı bir inceledim. sanırım statik bakmış olaylara tek yanlı.sana bir şey daha söyleyeyim abdülhamitten.abdülhamit baskıyla karaçarşafı yasaklayan kararname belgeleriyle açıklanmıştır.osmanlıca bilirsen okuyabilirsin..

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 18:19

aslan bey öyle bişeyler okumustum ama detayına kadar bilgim yok,
Ordu üzerind eyeniliklere baktığımızda abdulhamitin değişik kıyafetlerde değişiklik yaptığı belli, ama çarşaf konsuunu bilmiyorum detaylıca,,

birde çarşafın içine her türlü sahtekar girebiliyor,, inancı olarak giyenlere genellemek yanlış ama

şaban gibi bunu alet olarak kullananlarda var,

belkiaratn suc oranına göre böyle bir düzenleme yapma gereği duymustur..

efekentli
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Balçova
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 47
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 18:50

abdulhamit içerdi...4.murat içerdi...felan felan..aynı terane,aynı söylemler..4 aydan beri siteye pek girmiyordum ama gördüğüm kadarıyla bizim komünistler hiç değişmemiş..kuvvetle muhtemel 4 sene sonrada değişmezler..

padişahlar içki içermiydi..bazıları büyük ihtimel içerdi bence.hatta muhtemelen afyon bile kullananları olmuştur..tabiki bence...

sözün özüne gelince;

burada abdülhamit içerdi..alın size osmanlı..osmanlı hayranları padişahları pazarlıyor tarzından bir yazı ile pano açma gereği duymak şarlatanlıktır..tipik komünist hezeyanının ispatıdır..bence mental retardayon bir durumun da habercisidir..

peki komünistler çok mu dürüst..öyle ya;bir kaç padişahın içki içmesini osmanlıya maleden zihniyet hiç kendine neden bakmaz..bu bakış açısıyla bakacak olursak 1-2 tane komünistin olayını bizler yine tüm komünistlere maledebiliriz o zaman..

tekrar hatırlatayım.aydında tanıdığım işçi partili bir komünist ten bahsetmiştim önceleri..hatırlayan vardır elbet..yazlıklardan klimaların dış ünitelerini,motorları falan çalardı..bu aralar elinde 81 ekran lcd tv de varmış..komünist ama hırsız..

şimdi hepinize maledeyimmi bu olayı...!!

efekentli
  • Ekle
42 yaşında / Erkek
Balçova
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 47
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 18:53

yazmayı unutmuşum..murat bardakçı abdülhamit le kadeh mi kaldırmış..unutmamak gerekirki bu bir iddia dır..bu tazr iddialar her zaman olur..aslında abdülhamit in içtiği içmediği beni hiç ilgilendirmiyor.içerde içmezde..bu onun kişisel sorunudur..memleket sorunu değil..!

hayyam68
  • Ekle
37 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Venezuela
Aktif Toplam Yazı : 359
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 19:32

efekentli şahit oldugum tonlarca hırsız müslüman var ..hatta devletin belgeleriyle müslümanlardan para tokatlayan müslüman hırsızlarda var..konuyu burada komunistlere tutarak yine 4 aydır girmedigin bir zamanda nerede bıraktıysam aynı yerdesin aynı mantıktasın yine :)...oldugun yerde saymışsın... konu nedir biliyormusun ? aslanında dedigi şu...

sana bana öteye beriye ögretilen tarih içinde padişahların gayet müslüman ve türk oldugu halifelik taşıdıgı hep dogru hareket yaptıgı ve hep islamın yolundan gittigi...bu zaten genel kanı..tarihçi murat bardakçı ise konuyu abdulhamit içkiye çok düşkündü olarak yorumluyor..yani bilinmeyen bir olayı anlatıyor.... peki buradaki osmanlı tarafı neden rahatsız oluyor ?

çünkü bilinç altına sıkıştırılmış ( padişahlar mübarek insanlardır ) tabusu yıkıldıgı an bunun eleştirisini yapamayıp saga sola çamur atması sorunudur....

içki içmesi özel istegi beni alakadar etmez..ülke sorunuda göstermez...içebilir hatta 4,murad gibi 32 çocuk bile yapabilir...hatta herkese içkiyi sigarayı yasaklattırır kendisi alkol komasından ölür :) ama anlatılan resmi tarih içindeki kalıba uymayan bir çok tarih süreci vardır..aslanda bu konuyla ele alıyor....

hakkında yolsuzluk idaası belgelerle deşifre edilmiş ankaralılardan fazla para almış açılan mahkeme sonucu 4000 bin kişinin parasını iade edecek MELİH GÖKÇEKTE MÜSLÜMANDIR.....!

efecigim senin bu komunist fobini anlıyorum ben :) başkası degilde ben anlarım rahat ol :)

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 19:32

efekentli gelde sen bunu biizm komunistlere anlat:))

ASLANBABA_1
  • Ekle
52 yaşında / Erkek
Avcılar
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 19:34

iyide efe buradaki yada memleketteki tek türk islamcı senmisin))yok değilmi ama))bu senin görüşlerini kabul etmeyenler yani padişahların bu pozisyonlarını kabul etmeyenler ağırlıkta..murat bardakçı meselesinde ise eh adam memlekette tarih anlamında 2 numara bunu ben söylemiyorum ttk söylüyor))

tembelgazili10
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 557
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 20:04

yaw hiç kimse sölemiyor murat bardakçı bu söleminin kanıtını.haftalardır takip ediyorum programı murat bardakçı gerçekten belge hastası ve türkiyenin en büyük bilgi birikimi yanlız abdülhamit konusunda yanıldı abdül hamitin vefaat ettiğinde 5 yaşında olan torununun açıklamasıdır.programa çok tepki geldi bu yüzden bir izleyici bardakçı efendi diye çıkışmasıda çok komikti:)

yani işin özü murat bardakçıya ben cidden çok saygı duyarım abdülhamit hakkında ortaya attığı iddanın kanıtı zayıftı ve böle bir açıklama yapması komikti ben şahsen yakıştıramadım kendisine.saygılarımla

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 20:06

Bir pano açılıyor ve birisi , "Abdülhamit içerdi" diyor.

Diğeri ise , "hayır efendim kuru iftira - katiyen içmezdi" diyor.

Başka biride , "evet abi içerdi lakin bizi ilgilendirmez " diyor.

Sonra , "hayır içmezdi " diyen arkadas - "içerdi" diyen arkadasa "şakşak" yapıyor

Toparlayalım ; Abdülhamitin içki içdiği iddaasını "safsata" olarak nitelendiren arkadas , bunu kabul eden arkadasa gözkırpıyor.

Cahil oldugunuzu biliyorum ancak Türkçe de mi bilmiyorsunuz be kardeşim.

canarya007
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 20:06

Bir millet uyuyorsa uyandırmak kolaydır. Uyumuyor da uyuyor gibi yapıyorsa ne yapsanız nafile uyandıramazsınız.

Gandi

[1] [2] [3] ... [15] [16] [17]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan