süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Tarih
   iki yiğit,iki deli yürek,iki vatan sevdalısı,İKİ OSMANLI ASKERİ...

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
tembelgazili10
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 557
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.01.2009 20:22

İki Osmanlı Askeri

Yıl 1912, İngilizler Hindistan`ı işgal eder, Raca Osmanlıdan yardım ister Yıllardır savaş içinde olan Osmanlı bu yardımı karşılıksız bırakmamakla birlikte sadece 350 kişilik bir askeri birliği gemiyle Hindistan`a gönderir 350 kişilik birlikten 20 kadarı hastalıktan yolda şehit olur, kalan 330 Osmanlı askeri Hindistan`da karaya çıkarlar ve İngilizlerle savaşmaya başlarlar.
Mühimmat açısından kısıtlı olan Osmanlı askerleri birkaç günlük mücadeleden sonra teknolojik donanıma sahiıp İngiliz askerleri karşısında yenik düşerler ve 40 kadarı esir alınır diğerleri de savaşta şehit olurlar Savaş bittikten sonra bu 40 osmanlı esir askerini, İngilizler gemilerde çalıştırmaya başlarlar Esir tutuldukları İngiliz gemisi Avustralya`ya geldiğinde, iki Osmanlı Askeri bir yolunu bulup gemiden kaçarlar.
Bir süre sonra, adı Karadeniz Diyarından Menteşoğlu Abdullah olan, baba mesleği dondurmacılığa başlar Karahisar Diyarından Tarakçıoğlu Mehmet de baba mesleği kasaplığa başlar.
1918`de Avustralya Çanakkale`ye asker çıkarır ve bizim iki Osmanlı Askeri olayı duyarlar ve hemen buluşur, durum değerlendirmesi yaparlar Biz Osmanlı Askeriyiz ve Avustralya`da yaşıyoruz Avustralya devleti Osmanlıya savaş açmış ve bizim ülkemizi işgale gitmiş, bundan dolayı biz de Avustralya devletine savaş açalım derler Alırlar kağıdı kalemi ve yazarlar:

Sayın Avustralya Başkanı Ekselans Hazretleri,
Biz iki Osmanlı Askeri, ülkenizde bulunuyoruz, duyduk ki devletimiz Osmanlıya Avustralya devleti olarak savaş açmış ve Çanakkale`ye asker göndermişsiniz Bundan dolayı iki Osmanlı Askerı olarak biz de Avustralya devletine savaş açmış bulunmaktayız Bu bir Osmanlı savaş fermanıdır Ekselansların bilgilerine duyurulur.
Karahisar diyarından Tarakçıoğlu Mehmet ve Karadeniz diyarından Mentesoglu Abdullah

İki Osmanlı Askeri, Sidney`in 250 km uzağında karlıdağlar denilen bölgede once virajlarda tren raylarını sökerek 3 tren devirirler ve üçüncü trende askeri mühimmat bularak silahlanırlar Aynı bölgede 8 karakol basarlar ve karakollardaki askerlerin tamamını vururlar.
Ne oldugunu bir türlü çözemeyen Avustralya devletinin sonunda iki Osmanlı Askerinin yazmış olduğu mektup akıllarına gelir ve mektubun atıldığı bölgeye 250 kadar asker gönderirler ve iki Osmanlı Askeri araştırılmaya başlanır Birkaç günlük araştırmadan sonra sıcak çatışma olur ve iki Osmanlı Askeri bu dağlarda şehit edilir.
İki askerin şu an mezarı Sidney`e 250 km uzakta karlıdağlar`da ve mezarlarında fotoğraf çekmek yasak Avustralyalılar iki Osmanlı Askeriyle savaştık demek zorlarına gittiği için bu askerlerimize Hindistan asıllı diyorlar Oysa Hindistan`da ne Karahisar Diyarı, ne de Karadeniz Diyarı diye bir bölge yok. (Bu bilgi Hindistan büyükelçiliği`nin açıklamasından çıkarılmıstır)
İki Osmanlı Askerinin İbret verici hikayesi, Kendi ülkemizde, onların cesaretlerinin sadece onda birine sahip olsaydık, ülkemiz şimdi bu durumda olur muydu?

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.01.2009 01:16

o cesaret hala var, ama cesareti yönlendirecek karar alma yetkisi kalmadi.
Ingilizlerin bizden aldigi en önemli seyde budur.

tembelgazili10
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 557
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.01.2009 14:27

evet katılıyorum blader başı dik bağımsız bir liderin bu ülkenin başına geçme vakti çoktan geldi geçiyor hatta....

denizdim
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.01.2009 14:55

Bir ulus küllerinden kendisini yaratabilmisse,yine o ulusu kurtaracak olan kendisidir.

emanet
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Fethiye
Muğla
Aktif Toplam Yazı : 65
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.01.2009 21:18

Westfalya anlaşması: 1648
Ulusçuluğun doğuşu, kapitalizm`in önündeki son takoz feodalizmin temizlenişi, bugün dünyanın içinde bulunduğu durum.
Kahramanlıklarsa işin tesellisi :)

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan