süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   Kartal haşlama

toyguner Sn adminler Yeni forum başlığı oluşturdu - (12:41:00)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
MilyondaBirim
  • Ekle
85 yaşında / Erkek
Merkez
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 218
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.01.2009 14:11

... "Beşiktaş`a 2003-04 sezonunda operasyon yapıldı!" Yukarıdaki cümle bana ait değil, büyük saygı duyduğum merhum Hasan Doğan`a ait. Zaten beni harekete geçiren de bu cümledir. Şimdi gelelim o sezon yaşananlara, bakalım bir operasyon yapılmış mı, yapılmamış mı?..` Fotomaç Gazetesi yazarı Turgay Demir`in köşe yazısı:
Kartal haşlama

Kartal haşlama

2003-04 sezonunda Müftüoğlu, Kaya, Gencerler, Uzun ve Arzuman en kritik maçlarda sahne alıyorlar... Bu hakemlerin yaptıkları hataların neredeyse tamamı Beşiktaş aleyhine ve Fenerbahçe lehine gerçekleşiyor

"Beşiktaş`a 2003-04 sezonunda operasyon yapıldı!" Yukarıdaki cümle bana ait değil, büyük saygı duyduğum merhum Hasan Doğan`a ait. Zaten beni harekete geçiren de bu cümledir. Şimdi gelelim o sezon yaşananlara, bakalım bir operasyon yapılmış mı, yapılmamış mı? Beşiktaş 11 puan önde ve ikinci yarı başlıyor. Samsunspor maçında Cem Papila`nın yaptığı büyük hatalar, Kartal`ın kolunu kanadını kırıyor. Cesar`ın, İbrahim Üzülmez`e attığı yumruğu görmeyip Üzülmez`in verdiği karşılığı kırmızı kartla cezalandırıyor. Zaten maç da orada kopuyor. Aynı Cesar üç dakika sonra Ahmet Yıldırım`ın kart gördüğü pozisyonda da başrolü oynuyor. Sonuç olarak Papila`nın yaptığı iki büyük hatayla Beşiktaş dağılıyor.
Aynı hafta Fenerbahçe, İstanbulspor`u 1-0 mağlup edince aradaki puan farkı 5`e düşüyor. (Aslında 8`e düşüyor ama eksik olan bir Rize maçı var ve ben hesabımı oradan alınan 3 puana göre yapıyorum.)

MÜFTÜOĞLU FENER`i KURTARIYOR!
Böyle bir ortamda Bursa deplasmanına giden Beşiktaş, beklentilerin tersine şoku çabuk atlatıp tek golle üç puanı alıyor. Fenerbahçe ise çok ciddi hakem hatalarının olduğu maçta Trabzonspor`u 3-1 yeniyor. Ben hataları tek tek anlatmıyorum ve aynı hataları o gün tespit eden İskender Günen`in Sabah`taki yazısından alıntı yapıyorum: "Dakika 12... Gökdeniz, F.Bahçe savunmasının arkasında ofsayt olmayan pozisyonda topla buluştu, karar ofsayt. Dakika 27... F.Bahçe`nin Ümit`in ayağından kazandığı ilk golde bana göre açık bir ofsayt vardı. Dakika 46... Durum 2-1 iken İbrahim Ege, F.Bahçe ceza alanı içerisinde düşürüldü. Kesin penaltı, ama hakemden ses yok."

UZUN VE KORAY GENCERLER
Ligin 20. haftasında Beşiktaş`ın karşısına bu kez Bülent Uzun ve kıdemli yardımcısı Koray Gencerler çıkıyor. Ankaragücü`nün tek kelimeyle tekme tokat oynadığı maçta İbrahim ve Tümer`in düşürülmelerindeki net penaltıları vermeyen Uzun, Ankaragücülü oyuncuların hak ettiği üç kırmızı kart bir yana sarıları dahi göstermiyor. Tek kelimeyle dağıtıyor Beşiktaş`ı. O kadar kötü bir maç yönetiyor ki Sinan Engin maç sonrası "Bülent Uzun, Cem Papila`dan bile felaketti" açıklaması yapıyor.

KAYA`YI DÖVÜYORLAR!
Fenerbahçe ise Elazığ`da 1-0 kazanıyor ve puan farkı 3`e iniyor. Fenerbahçe`nin kazandığı maçın hakemi Zafer Önder İpek, kıdemli yardımcısı ise Selçuk Kaya. Bu maçta Zafer Önder İpek ve Selçuk Kaya kötü bir yönetim gösteriyor. Maç bittiğinde taraftarlar sahaya iniyor, büyük olaylar çıkıyor ve koridorlarda da sürüyor. Kaya`nın dudağı patlıyor. Elazığspor yardımcı antrenörü Semih Alınmış, hakem İpek`e saldırıyor. Tek kelimeyle istenmeyen olaylar yaşanıyor. Ligin 21. haftasında Beşiktaş, Denizlispor`u İnönü`de 3-1 yenerken Fenerbahçe Saracoğlu`nda Diyarbakır`la 2-2 berabere kalıyor. Puan farkı tekrar beş oluyor.

KAN, GOLÜ SAYMIYOR!
Ancak bu görüntü çok uzun sürmüyor. Bir hafta sonra Beşiktaş yine çok net bir yardımcı hakem hatasıyla Malatyaspor`a takılıyor. Hakem Selçuk Dereli`nin kıdemli yardımcısı Ekrem Kan, karlı zeminde oynanan bu maçta Beşiktaş`ın Ahmed Hassan`la attığı (hiçbir şekilde ofsayt tartışılması yapılamayacak kadar net bir gol) golü ofsayt gerekçesiyle iptal ediyor. Bu maçın dördüncü hakemi ise Zafer Önder İpek. Fenerbahçe deplasmanda Gaziantep`i 5-1 yeniyor ve puan farkı yine 3`e düşüyor.

ARZUMAN DERBiDE FENER`E ÇALIŞIYOR
Beşiktaş, Kocaeli`de oynanan maçta İstanbulspor`a 2-1 yenilirken hakem Cüneyt Çakır ciddi bir hata yapmıyor. Aynı hafta Fenerbahçe- Galatasaray`ı 2-1 mağlup edince aradaki puan farkı kapanıyor. Fenerbahçe`nin kazandığı derbide İsmet Arzuman takdir haklarının neredeyse tamamını sarı-lacivertli takım lehine kullanıyor. Mehmet Yozgatlı`nın 85`te attığı golden önce Prates`e yapılan net faulü görmezden gelerek maçın kaderini belirliyor. Volkan Arslan`ı oyundan atması da cabası. Fatih Terim, maç sonrası bizim görüşlerimizi doğrulayan bir açıklama yapıyor: "Fenerbahçe`nin ikinci golü öncesi çok açık bir faul vardı!" Batista da maç sonrası hakeme isyan ederek şunları söylüyor: "Golden önce faul vardı, kırmızı kartı haksızdı." Hemen belirtelim, maçın dördüncü hakem ise Kuddusi Müftüoğlu.

MÜFTÜOĞLU VE GENCERLER
Beşiktaş, Trabzon`da 3-0 kaybederken, Fenerbahçe başkent deplasmanında Gençlerbirliği`nin 1-0 mağlup ediyor. Bu maçın hakemi ve yardımcıları özellikle tarafsız kesimden büyük eleştiri alıyor. Hakem kim diye merak mı ettiniz hemen söyleyeyim, orta hakem Kuddusi Müftüoğlu yardımcısı Koray Gencerler! Dönemin MHK`si ne hikmetse Müftüoğlu`nun yanına ya Serkan Gencerler`i koyuyor ya da Koray Gencerler`i. Tesadüfe bakın ki bu ikili bir araya gelince Beşiktaş kaybediyor, Fenerbahçe kazanıyor. Bir sonra hafta Beşiktaş kendi sahasında Elazığspor`u 5-3 yenerken, Fenerbahçe de Konyaspor`u 5-2 mağlup ediyor. Üç puanlık farkı koruyor ama henüz ligi bitiremiyor.

DİYAR`DA MÜFTÜOĞLU VE GENCERLER!
Çok değil bir hafta sonra Beşiktaş`a son darbe Diyarbakır`da vuruluyor. Hakem yine Kuddusi Müftüoğlu. Diyarbakırspor 1-0 öne geçtikten bir dakika sonra Beşiktaş Sergen`le yine hiçbir şekilde tartışılmayacak net bir gol atıyor ama Serkan Gencerler bayrak kaldırıyor. Maç yine 1-0 devam ederken Serdar Topraktepe yaka paça indiriliyor, Müftüoğlu, gözünün önündeki pozisyonla ilgilenmiyor bile, diğer yardımcısı Selçuk Kaya da bir uyarı falan yapmıyor. Yanıyor Beşiktaş cayır cayır ve lig resmen değilse bile büyük ölçüde bitiyor, puan farkı 6`ya çıkıyor. Çünkü Fenerbahçe, Metin Tokat`ın yönetip, Ekrem Kan`ın yardımcılık yaptığı maçta Bursaspor`u 3-1 yeniyor.

KOLLAMA ADINA KOMiKLiK YAPACAKLAR
Lig nasıl olsa bitti ya artık her şey normale (!) dönüyor. Bu arada Beşiktaş camiası isyanda. Herkes bir şekilde açıklama yaparak hakemlere tepki gösteriyor. Ve bu satırların yazarı Turgay Demir, 23 Mart 2004 tarihli Fotomaç`ta yani Galatasaray derbisinden 10 gün önce şöyle yazıyor: "Korkarım bazı hakemler kalan maçlarda Beşiktaş`ı kollama adına bazı komiklikler yapacaktır. Kendilerine göre işi dengelemiş olacaklar, bana göre iyice rezil edecekler!" Bu öngörüm derbide aynen gerçek oluyor. Olimpiyat`ta Ali Aydın sahne alıyor ve iki komik penaltı vererek, Beşiktaş`a istatistik dışında hiçbir faydası olmayan derbiyi kazandırıyor. Öyle hatalar yapıyor ki haftalardır dilim dilim doğranan Beşiktaş`ın konuşacak hali kalmıyor. Tam da istenen manzara bu... Beşiktaş`a yapılanlar bir anda unutuluyor ve siyah-beyazlı yöneticiler hak aramaya kalktıklarında ise hakem Ali Aydın`ın derbide verdiği penaltıları hatırlatılıp "Hâlâ mı hakemlerden şikayet ediyorsunuz kardeşim!" duvarı örülüyor önlerine.

HEPSi Mi TESADÜF ALi AYDIN
2003-2004 sezonunda en kritik maçlarda, aynı hakemler sahne alıyor ve Beşiktaş kaybederken, Fenerbahçe kazanıyor. Manzara açık. Şimdi herkes kendi kararını kendi versin, tüm bunlar tesadüf müydü? Yoksa birçok kişi gibi, üç maymunu oynayıp ve biraz da eyyam yaparak şöyle mi demeliyiz: Hakem hataları, herkesin aleyhine olabiliyor kardeşim!

baygevese
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Keçiören
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 2096
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.01.2009 15:19

uğraşın fenerle kartalcanlar uğraşın :))

malı goturen baskası olsun ustunuzden:))

yıllardır bızle ugrasa ugrasa verdınız hamuduyla onlara :))

sız bu kafayla 9958 ay daha şampiyon olamassınız..:)

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.01.2009 15:32

"Dakika 27... F.Bahçe`nin Ümit`in ayağından kazandığı ilk golde bana göre açık bir ofsayt vardı. "

Bu gol avrupada bile bir çok Spor pragmanında ders olarak gösterildi. "yardımcı hakem basarısı" olarak.

Hepsini okumadım bu arada, ama eminim daha yalan yanlış çok bilgi vardır

LaF__EbeSi
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Kartal
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 452
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.01.2009 16:01

Verilen bilgilerin hemen hemen tamamı muallak. Zorlama yazılmış yazılar. Birçoğu yalan yanlış bilgiler.

Cok_Sewdik_abi
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 3230
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.01.2009 16:01

olan olmuş SEVİNMEK İÇİN SEVMEDİK..

fakat;

eğer sevmediğimiz bir takım hakkında verilen ve hatta kasıtlı verilen hataları görmezden gelirsek böyle maçmı olur kardeşim demezsek

ve bir italya federasyonu gibi bi federasyon bu ligin başına gelmezse

DIGITURK trabzonda kayseride sivasta ankarada o takımları pof poflayıp EL ALTINDAN yürü ya kulum dedirtmezse T.F.F. NA büyükleri aşağıya çekmekten vaz geçmez satışım artsın diye lige zevk geldi yalanını ortaya atmazsa

BEŞİKTAŞ GALATASARAY FENER ortak karar alamazsa

3 büyükler hakem hatalarıyla dolu bir OFTAŞ_BELEDİYE_yada KASIMPAŞA maçından puansız çıkıp 3 gün sonra avrupa devlerinin karşısında korkak futbol oynuyoz diye eleştrilmezse

çok bilmiş göbekli spor yazarları her hafta bir transfer her hafta bir istifa haberi atıp ortalığı gereksiz karıştırmazsa

hakemlerde insan diye işini yapamayan hakemleri bu ligin derbi maçlarına verirsek

böyle gelmiş böyle gider diyip radikal önlemler alınmazsa
TÜRK FUTBOLUNDAN CACIK BİLE OLMAZ

(kendi fikrim)

baygevese
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Keçiören
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.01.2009 20:16

Türk futbolu ayrı bi dava şimdi konu beşiktaş bende size şunu söleyeceğim;

Eğer siz başarıya ulaşmak istıyosanız Fener`den ferakat ediceksiniz ..

şimdi sen beşktaşlısın fenerbahçenın 100. yılında olan sezonda lıge baslarken hedefın ne olmalı?

BEŞİKTAŞ ŞAMPiYON OLUCAk DİYE BUYUK BUYUK YAZARSIN DEĞİLMİ? bende helal olsun derim bak takımına guvenıyo derimm..

Peki çok mustesna kulubun yonetımı o sezon lıge baslarken hedefını ne koydu bılıyormusunuz? Fenerbahceyi 100. yılda şampıyon yapmamak .. bunedemek Fenerbahçe olmasında çemişkezek bile olsun razıyım demek .. Adam besıktas sampıyon olucaktır dıye koymuyor hedefı bakarmısın ya Fener 100. yılda sampıyon olamıcak bunun ıcın ugrasıcaz dıyor..
1 sezon daha ilerıye gıdelım hemen gecen sezon a gelelim Fenerbahçe son haftalarda Gs ye Ts ye yenılıp Bjk`de uefaya katılmak ıcın on macların alıp FENER İLE arasındakı pua en asgarıye ındırdı sanırım aynı pund yada 1 puan tam hatırlamıyorum .. yonetıcınız cıkıp nededı bılıyomusunuz?bız busene basarısız olmadık bakın fenerle yanyana puanlarımız.. yanı adamın dusuncesı bırtek fener .. fenere gore baz alıyo basarısını basarısızlıgını.. bende burdan kapak yapıyorum ona ıcımde kalmasın Fener eger sıvasa gecen sene 4 çekmese bjk 4. oluyodu ıkılı averajda sıvas ustundu bjk ye dıyorum kapağıda kapatalım buarada..

neyse dedıgım gıbı sız tarftarlarda değişin artık cidden Beşiktaş olun kardeşim bırakın baska takımı yada baska takımları kendınız ıcın oynayın .. bır sezon iddanız kalmadıysa o sezon kalkıp taraf tutmak yerıne kalkın topunuzu oynayın bence Beşiktaşa bu yakışır .. Beşiktaşlı bir sülalenin evladı olarak..söluyorum bunları..

Cok_Sewdik_abi
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 3230
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.01.2009 22:53

kendi fikrim demişim zaten sadece fikir

ben sana bizim yönetimi savunmam senden fazla nefret ediyorumdur

yalnız şunu söylerim

beşiktaş o sezon lige başlarken her sene olduğu gibi şampiyon olmak için başlamış işler kötüye gidincede

100. yılında şampiyon olan tek takım olmak isteriz demiş fenerin olmasını istemiyorum demişti

beşiktaş 4. oluyodu muhabbetine gelince 3lü averaj kuralı sezon başlamadan konulduğu için sivasın itirazını

pfdk geri çevirdi

geçen sezon başarısızlık konusunda ise şunu söyleye bilirim başarısızlık varsa 70 puanlı 3 takımın başarısızlığıydı

o zamanki yönetici neyi kastetmiş ben bilmem

şimdi düzen fener lehine işlediği için türk futbolu hakkında yorum yapmaman normal gün olur devran döner hak verirsin

ben konu değişsin diye değil beşiktaşada olsa fenere galatasarayada olsa yıllardır aynı kaosun içindeyiz lig başlamadan ligin sonunu zaten birileri belirliyor bırakın futbol sahada oynansın dedim

bu seneki ligden oynanan futboldan zevk alan varsa söylesin

evimde lig tv var ben ingiltere ligini seyrediyosam biyerlerde hatalar var

belkide hata bende bilmiyorum

kendi fikrim

baygevese
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Keçiören
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 20:31

devir fener devri demeye getırıyorsun ama öle olmadıgını bırgun sende anlarsın.. düzen fenere işlemiyor , hatalar oluyomu oluyo lehımızede aleyhımızede ama lehımıze olan hatalar okadar konusuluyorkı fener hakemlerle sampıyon olucak halıne getırılıyor .. bız Buyuk takım olarak 35 hafta penaltı almamıs takımız bu 35 hafta ıcersınde net 20 penaltımız es gecılmıstır.. dunyanın hangı yerınde var ulkesınde başa oynayan bır kulubun bukadar hafta arka arkaya penaltı almayan yok öle bı takım.. lıgın ılk 6 haftasında 4 maglubıyet aldık pekı nsıl aldık hıc dıkkat ettınmı? faullerde calınan ayarsız duduklerdekı farklılıkları kaydettınmı? ama gıkımız cıkmadı duzen fenere işlese bunlar olurmu sölermısın nasıl bı duzen bu hem fenere işliyo dıyosunuz hemde böle sur mansetlık olmıcak hatalar hep bızım basımıza gelıcek puan kaybedıcez.. orta sahada calınan dudukten tutunda en basıt yerdekı faule kadar hep cıfte standart uyguladılar ama nezaman bıraz toparlanmaya basladık.. eyvah fener gelıyor toparlanın yasası cıktı herkes hakem cart curt .. galatasaraya 4 atarız hakem besıktası 7,8 mactır aralıksız yenerız hakem ozaman fenerbahce dıye bı takım yok hakemspor oynuyosunuz ozaman macları ee azıcık hakkımızı teslım edın .. beşiktaşın tek kalesı vardı fenere karsı neymıs efendım sızı 2,3 maç fazla yendık onuda aldık elınızden ama yıne durmadınız her macımızdan snr hakem dedınız hep hakem dedınız hıc fener aldı demedınız .. kezman attı hakem guıza attı hakem alex attı hakem hep hakem hep hakem alla ıcın söle sen bır fener yenılgısınden sonra cıkııp bu macı fener aldı dedınmı evınde ısyerınde sokakta.. hep hakem dedın dımı ozaman burda bı problem vaar.. bızde hakem dıyoruz demıyormuyuz ama barızlık olaylarda mısal Ikı galatasaray macı ornek vereyım.. ıkısıde samıyende bırı sampıyonluk macı 1-0 lık dedık valla helal olsun yendıler bızı tebrık ederız.. dıgeri 2-1 lık kupa macı o macta agzımıza gelenı soledık hakemle aldınız dedık .. ama hakemle almadıkları zaman hakketen cıkıp tebrık edıyoruzda hakkını teslımde edıyoruz.. ama sızde bu yokkı her macı fener hakemle aldı dedınız nerdeyse bıkerede fener cıktı topunu oynadı demedınız..

3-4 luk maca geleyım ıstersen .. ılk 25 dk tumer golu atana kadar sen hayatında öle bı fener gordunmu?ben gormedım sagdan soldan enaz 10 barız pozısyonumuz var ılk 25 dk sag kanatta anelka alıyı perısan ettı.. sonra sız 4,5 defa geldınız mac suresınce sansınız da yaver gıttı alkısladık hakmde demedık.. pekı sız macta fenerın hakkını teslım ettınızmı? fener o macta tarıhının en guzel futbollarından bırını oynamıstı bı kısıde cıkıp besıktas bu macı bırazda sansıyla aldı aslında mac fenerın hakkıydı adamlar geldı geldı atamadı dedınızmı? sız bunalrı dıyemıyorsunuz yanı yapınızda yok bu nebılım her besıktaslıda var bu hıc toz kondurmuyorsunuz takımınıza tamam sevıyorsunuz haklısınızda bırazda bu oyun futbol bu sevınmekten öte bıazda gerceklerı konusmak lazım..

aynı konuyla alakalı baska bı maca gecelım 0-1 lik kezman maçı fb-bjk çekısıyo ınonude tuncay asıst kezman asırtma runje ıcerde.. o maç.. maç bıtttı cıktık nededık bız 1-0 aldık yendık ama yanı ıyı oynamadık besıktasta alabılırdı macı sansımızda yaver gıttı cok sukur aldık dedık .. bak bızler bunları dıyebılıyoruz kazandıgımız mac sonrası bıle karsı tarafın hakkını teslım edıyoruz.. dıger bır mac 1-2 lık alexın gollerıyle aldıgımız maç dedıkkı bu macta ıyı oynadık kardesım cıktık catır catır aldık bız bunuda dıyebılıyoruz..
ayrıca su selcuk derelı nın kupa macına geleyım nobre kafa uzatmalarda elendıgımız maç .. cıktık o mactan sonra nededık? besıktas bu macı hakemlerle aldı dedık bakıyı oyundan atmaması vs vs.. bak buseferde bu macta bole demısız.. yanı ozetlemek gerekırse bbız maca gore yorum yapıyoruz takımımıza gore degıl neyse onu konusuyoruz.. Fener komplexinizden nezaman kurtulursanız işte ozaman basarı sızın olucaktır merak etmeyın..

Alii_G
  • Ekle
24 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Şili
Aktif Toplam Yazı : 1738
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 23:36

Geriden başlayalım:)

Kupa maçı 1.1 biten tek golüde nobre atmıştı uzatmalarda ve serdarı sinrli bir sekilde cafeden çıkartmıştı üstelik hazmedemiliyorsanız tur atlamayı hazmedin gibi bir seyler dedi ve biri de çıktı ne diyon falan filan dedi ve serdarın yüzünden ortalık nerdese tam ana baba günü olacaktı :):) (Hatırlamışsındır sanırım o günü) Ve bu maçta Fener çok üstün bir oyun sergiledi o sene tigana vardı sanırm takımın başında ve fenerden korkmuş vaziyette saha çıkardı takımı ve otomatikmanda takımda korkak çıktı dogru düzgün pas yapamadı..Ve fener üst üste posizyonlar bulmuştu üstelik alex runje çalımlarayarak boş kaleye gol atmaya çalıştı ama oo anda ayakları bir birie dolaşıp kaleci almıştı Bu posizyonda alex çalımı düşünüp güzel bir vurş yapmış olsaydı zaten o posizyon 100 de 100 gol olurdu ama olmadı ve alexsin sucu var burda direktende dönen toplarda vardı yanlış hatırlamıyorsam hakeminde bir iki hatası vardı..Ve o gün bütün fenerliler hakeme saldırdı ama futbolcularının girdiği posizyonlara değerlendiremediklerini hiç konuşmadılar çünkü pek kendi hatalarını konuşmayı sevmezler:) Nede olsa türkiyede illah birine hedef alınır..Yani o maçta fenerli futbolcular posizyonlarını değerlendirseler turu geçeceklerdi ama geçen beşiktaş oldu ..

Kejmanla golüyle kazanmıştınız o maçı ve o maç inanılmaz işkencelidi be :) beşiktaşın defansın hastalıklı haline gelen hatalarından birini yaptılar ve yenildiler ve fener golü attı yattı resmen maça zaten zicolu günlerde fener genelde futbol oynatmamaya oyun oynamaya çalışıyordu yani ilk önce oyunu sogutalım sonra rakip kendiliyinden soguyacak maçta ve aradan bir iki futbolcumuz saha çıkar atar golu kazanırız yapıyordu..

3.4 lük maçtada fener iyi oynadı o günde rıza calımbay vardı oda o gün fenerden çekindi yani korktu benim düşüncem boyle..oluncada rakibinin ekmeyine yağ sürersin üstüne balı döker yersin:)

Bu devir iki takımlık devirmiş gibi gösteriyorlar zaten öyle ezelden beri ondan kimsede saf değil az cok bazı seyleri anlıyorlardr insanlar :):) Birde 100 yıllı konusunda feneri şampiyon yaptırmamktı çünkü türkiyede 100 yılında sadece besiktas sampiyon olmuş olmasını istedi ama olmadı o ayrı konu.. Bende pek sevmem demiröreni ve yönetimini ama elden pek bir sey gelmiyor..Bir yandanda düşünüyorum demirören bir seyler yapmaya uğrasıyor çırpınmak için yani acele ediyorve sonunda elini yüzüne bulaştırıyor hemen başarılı olayım diye sade demirören değil ki türkiyede bir mantalite var hemen başarılı olmak istiyorlar insanlar ondan türk futbolu yerinde sayıyor. üstelik besiktasta biraz kıpırdanma olunca illah araya bir şeyler giriyor ve bu zaman içinde 2 3 yenilgi sonrası Allah sanki kıyamet kopmuş gibi beşiktaşta deprem oluyor çatırdırma sesleri çıkıyormuş gibi besiktaşı yerden yere vurmaya eleştirmeye başlıyorlar sanki pusuya yatmış gibi bekliyorlar..yazarlar olsun medya olsun..Ama fb gs de yenildi olsa ne yazarlar ne medyalarda pek ses çıkmıyor beşiktaşa çıktığı gibi ses çıkarmıyorlar..Ondan uğrasıyor beşiktaşlılar bazı takımlarlarla..

LaF__EbeSi
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Kartal
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.01.2009 00:24

Ali G o maçta Baki Mercimek`in Tuncay Şanlı`ya ikisi direk kırmızılık 5 tanesi sarı kartlık toplam 7 tekmesi ve maçı tek kartla tamamlaması .

Mehmet Sedef`in bir (sarı kartı varken ) topu eliyle düzeltip devam etmesi . Selçuk Dereli`nin görmemesi . (Görmez görmez kardeşim problem bu değil) Oyun devam ediyor. Yan hakem bayrak sallıyor elle oynama diye. Selçuk Dereli de ona uyarak oyunu durduruyor. Yan hakem eliyle kart ver işareti yapıyor. Selçuk Dereli kartı vermiyor. İşte bu eyyamdır. Bu art niyettir bu talimatla çıkmışlığın en güzel örneğidir. Bir pozisyonu görmediysen görmemişsindir devam ettirirsin. Görmediğin pozisyonu yardımcı hakemin kararına uyarak veriyorsan kartı vermemen sana düdüğünü astıracak kadar büyük bir eyyamdır. Ahmet Çakar sırf bu pozisyon yüzünden Selçuk Dereli`nin üstünü çizmiştir. Ve o maçtan beri (sırf bu pozisyon yüzünden ) eğer bir gün Mhk`nın başına gelirsem onu kovacağım demektedir.

O maçta daha bir çok katliam oldu Selçuk Dereli`nin ama sadece şu iki pozisyon bile Beşiktaş`lıların ağlamasını susturmaya yeterlidir sanırım. Finalde de Erciyes`i hakemin nasıl kıyıp kupayı Beşiktaş`a hediye ettiğine de girelim mi ?

LaF__EbeSi
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Kartal
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.01.2009 00:29

Beşiktaş`ın 2-3 yenilgide dağılmasının sebebi Beşiktaş`ın kendi yapısından kaynaklanmaktadır. Beşiktaş iki sebepten çok çabuk dağılıyor. Birincisi yönetim zaafiyeti , ikincisi taraftar zaafiyeti. Taraftar takım üzerinde inanılmaz büyük bir baskı. Yönetimin üzerinde de . Taraftar kulüp yönetemez. Bir kulübün üstünde taraftar bu kadar etkinse o kulüp asla başarılı olamaz. 80 li ve 90 lı yıllarda Fenerbahçe de böyleydi. Taraftarın antremanı basarak Rıdvan`ı bile dövdüğü olmuştur. Siz kendinizi çok bağırıyoruz diye avutun. Türkiye`nin takımına en çok zarar veren taraftarısınız. Beşiktaş şu an ilk küfürde saha kapatma alıcak. Çünkü sınıra geldi. Eski talimatname olsaydı puan silme sınırındaydınız şu an . Her stadda falan küfür oluyor demeyin. Beşiktaş kadar küfürden ceza alan hiçbir kulüp yok bu ülkede ..

MilyondaBirim
  • Ekle
85 yaşında / Erkek
Merkez
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 218
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.01.2009 13:39

Rüzgara karşı!
`BU ülkede yıllardır ezeli rakipleri rüzgarı arkalarına alarak oynarken, Beşiktaş hep rüzgara karşı koşmak zorunda kalmıştır...` Fotomaç Gazetesi yazarı Turgay Demir`in köşe yazısı:
Rüzgara karşı!

Rüzgara karşı!

Son bir aydır yaptığım araştırma insanların kafasında, Fenerbahçe`nin Beşiktaş`ın şampiyonluklarına engel oluyor gibi bir hava oluşturmuş olacak ki birçok Fenerbahçeli okurum bu konuda sitem etti... `Beşiktaş`a en büyük zararı Galatasaray vermiştir ve siz bunları yazmıyorsuz` diye de eklediler. Sanırım yine elmalarla armutlar karıştı. Ben sadece 2003-04 sezonundan bahsediyorum. O dönem Fenerbahçe lehine, Beşiktaş aleyhine tecelli etmiştir hakem hataları. Ancak futbolumuzun son 20 yılına bakacak olursak Beşiktaş`a saha dışında en büyük zararı Galatasaray vermiştir! Benim hatırladığım üç şampiyonluk kupası yolunu şaşırıp Akaretler`den, Hasnun Galip`e gitmiştir! Üstelik bazı olaylar artık iddia olmaktan çıkmış durumda. Malatya`ya giden TOFAŞ`lar gibi... Vahap Beyaz`ın İstanbulspor maçında Ahmet Çakar`ın Galatasaray derbisinde verdiği penaltılar başka bir kupanın yolunu şaşırmıştır vs.. Dolayısıyla birilerinin, her alanda varmış gibi göstermeye çalıştıkları Beşiktaş-Galatasaray kardeşliği muhabetti palavradır... Uydurmadır. Şimdi bazıları Yıldırım Demirören`in "Biz kupayı alalım Galatasaray şampiyon olsun" ayıbını hatırlatacaktır. Evet başkan bu konuda tarihi bir saçmalık yapmıştır ama bu komediyi savunan başka bir Beşiktaşlı bulamazsınız.

Tek gücüm kalemim
Açıkçası Beşiktaş camiasının büyük bölümü bu konularda sportmence davranıp kendi yönetimlerine de isyan etmekten gocunmadılar. Ancak benzer yanlışlarda ya da hakem hatalarında ezeli dostların aynı şeyi yaptığını söylemek mümkün değil. Aslında boş yere lafı uzatıyorum. Manzara gayet açık. Biraz arşiv karıştıran, Galatasaray ve Fenerbahçe lehine yapılmış yüzlerce hakem hatası bulur. Beşiktaş`a çamur atmak isteyen ise ıkınır, sıkınır ve 100 yıllık tarih içinde malzeme yapabileceği bir iki maç ya bulur, ya bulamaz. Manzara bu kadar nettir. Bu ülkede yıllardır ezeli rakipleri rüzgarı arkalarına alarak oynarken, Beşiktaş hep rüzgara karşı koşmak zorunda kalmıştır. Trabzonspor için de bu durum geçerlidir. Anadolu takımlarını ise hiç saymıyorum bile. Onlar fırtınaya karşı koşmak durumundalar. İşte benim tezim bu, karşı çıkabilecek done getirenin de alnını karışlarım. Dolayısıyla yapılan haksızlıkları yazmamdan da kimse rahatsız olmamalı. Kamu vicdanını rahatsız eden her ne varsa, ben bunu yazarım. Ne entel maskesi takarım yüzüme ne falanca yönetici ya da başkana göbek bağım vardır. Tek gücüm kalemimimdir, Allah`a şükür o da yetiyor.

baygevese
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Keçiören
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.01.2009 14:43

yazdığım her cümleye katılıyosunuz ozaman işte olayın püf noktası bu doğruları sölemeye çalışıyoruz takımımıza laf gelcek dıye konusmaktan korkumuyoruz neyse onu sölüyoruz objektif olmaya çalısıyoruz ha bazen oluyyo böle gormezden geldıklerımız oda olur herkeste..
cafeden çıkarken şunu söledim :)) ben beşiktaşlı olsam böle bir galıbıyete sevınmem bukadar olmaz diye bağırıp çıktım.. sonra arkamdan bırı laf etmıs bızım arkadaslardan bırıde gıt yuzune söle demiş yanı ben dışarıya çıkınca laf etme gereği duymuş..

Bırseyden korkum olsa.. Besıktas- Galatasaray maçını hatırlarsın kabzenın astığı gollük maçı cafede herkesın gs lı bjk lı olduğu o maçı ızledıgı yerde ben Fenerbahçe formasıyla 90 dk maçı ızledıgımıde gormussundur:))korkumuz olsa bunları yapmayız herhalde:) berberede selam bıraktım sana..

Alii_G
  • Ekle
24 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Şili
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.01.2009 17:19

Zaten Beşiktaş üst üste 2 kere tr kupasını aldığı senelerde ki o senelerde ligten kopmuş vaziyette oluyor ve Beşiktaşı susturmak gözü boyamak ve amorti olarak tr kupasını verdiler ve o maclarda hakem hataları oldu kasti yaptılar çünkü o zamanlarda Br Beşiktaşlı çıksa gene konuşmaya isyan etse bu seferde biri çıkacak karşında bak gördünmü hakemlerde seni kolladı maç kazandınız falan filan der yani demek istedim bu kupalar maçlar Susma payı için alınmıştır yani kimsede saf değildir arkadaş..Ondan şu olmuş bu olmuş hikayeleri bırakalım bir kenara Neyin ne olduğunu nerdese 7 den 70 her kes biliyor...

Yönetim dört dörtlük kimse demedi ki Ellerinden gelse yönetimi kapıya koyacaklar Beşiktaş taraftarları..Zaten bu yönetim gitse ne olur bu gitse diyeri gelse şu anki gibi gelen yönetimi bile diktiri gitsinler diyecekler Yani Beşiktaşın içinde ki bazı pislikleri temizlenmezi lazım Bjk bir yenilgi aldımı yok öyle oldu böyle oldu derler bunu gören medya bize malzeme çıktı ee ne olmuş bu olmuş bu olmuş seyin üstüne bizde 3 4 bir seyler ekleyelimde Beşiktaş iyice yere çatılsın derler Bjk taraftarı çok duygusal çok fanatik bunu bilen gören diğer insanlar bilerek bjk üstüne gidiyorlar..Küfür olayına parmak basmışsın ÜSTÜNE BASA BASA DİYORUM BÜTÜN STADLARDADA KÜFÜR OLUYR OLMUYOR DİYEN ZATEN KENDİ YAZDIĞINA BİLEN İNANMAYANDIR AMA BEŞİKTAŞ TARAFTARI ORGANİZE HAREKET ETTİKLERİNDEN DOLAYI VE LİG TV SESİ KISMAMASINDAN DOLAYI BÜTÜN DÜNYA GÖRÜYOR DUYUYOR AMA BAZI STADLARDA OLUR KISIM KISIM KÜFÜR ETME OLAYI OLUNCA PEK DUYULMUYOR BİR DE LİG TV SESİ KISTIMI PEK BİR SEY OLMUYORMUŞ GİBİ OLUYOR....

Alii_G
  • Ekle
24 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Şili
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 13.01.2009 17:33

Bjk Gs maçında ki o hafta Fenerin maçıda vardı aynı gün ve sen Fenerin maçını izletecekler diye geldin ama manzara tersi oldu :) Ve bari gelmişken Bjk Gs maçını izleyim dedin :) Bende Korktun birilerinden demedim ki ..

Bı arada A.s berbere uğrarsam selamını iletirler tabi unutmazlarsa:):)

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan