Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   Kanoute`den Filistin`e sahada destek

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
LINCOLN
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Fildişi Kıyısı
Aktif Toplam Yazı : 33
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.01.2009 21:44

Ünlü futbolcu Frederic Kanoute İspanya liginde oynan maçta golünü attıktan sonra Siyonist İsrail saldırısını kınamak için "Filistin" yazılı tişörtünü gösterdi.

İspanya`nın Sevilla takımında oynayan futbolcu Frederic Kanoute, kupa maçında Deportivo de La Coruna`ya golünü attıktan sonra, formasının altında "Filistin" yazısı bulunan tişörtünü seyircilere göstererek Siyonist İsrail`i protesto etti.

Kanoute`nin bu protesto gösterisine takım arkadaşı Luis Fabiano da eşlik etti.

haksözhaber

TeReLeLLii
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Mauritius
Aktif Toplam Yazı : 2805
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 10.01.2009 17:13

Kanoute`ye 3 bin avro ceza kesilmiş kulübü tarafından...

Bu da ödülü olsa gerek...

haldun_izmirim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 71
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.01.2009 23:16

Mali asıllı Kanoute`nin, İsrail`in, Gazze Şeridi`ne saldırılarından dolayı Filistin`e destek vermek için formasının altındaki ``Filistin`` yazılı tişörtü göstermesini, ``Saha içinde futbolcular, dinsel veya siyasi temalı hiçbir mesaj verilemez`` maddesine aykırı bulan Rekabet Komitesi, bu futbolcuya para cezası verilmesini karara bağladı.

Komiteden 3 bin Avro para cezası alan Kanoute, formasını çıkardığı için maçta da sarı kart görmüştü.

kurallara uymayan sonucuna kuzu kuzu katlanır.ayrıca ceza kulübünden gelmedi.

LINCOLN
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Fildişi Kıyısı
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.01.2009 23:33

Yerim ben böyle kuralı.Bu kuralı koyan kim uygulayan kim?Dünyanın gözleri önünde bir insanlık dramı yaşanıyor futbolcu insan değilmi bu duruma tepki koyamazmı o damı seyirci kalmalıydı?Kanoute`ye ceza verenlere ses etmiyorsunuz burada kuraldan bahsediyorsunuz kuzu kuzu katlanır filan diyorsunuz.Kanoute`nin hareketi çok doğru bir harekettir yapılan bir savaş falan değil direk olarak soykırım suçu işleniyor ortada denge yok anlıyormusunuz?Zaten avrupa devletleri son tahlilde israil kendini koruyor diyerek ne mal olduğunu ortaya koymuştur.Sonuçta canı yanan avrupalı değil filistinli ve o yahudilerden kurtulana kadar akla karayı seçmiştir avrupalılar onun için şimdi diyetini ödüyorlar belayı savuşturdukları içinde orada olan herşeye kayıtsız kalıyorlar.Kanoute`ye o cezayı verenleri hem anlıyorum hem kınıyorum çünkü onlar hristiyan o yüzden anlaşılabilir bir tarafı var ama müslüman geçindiği halde kına yakacak kadar arsızlaşanları anlamakta güçlük çekiyorum.

haldun_izmirim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.01.2009 23:41

konuyu saptırmayalım,tehlikeli ve insanların dini inançlarını sorgulama gibi haddi çok aşan cüretlere kalkışmayalım lütfen.

bu fener gs atışmalarına hiç benzemez ona göre tamam mı ? evet tepki göstermesinden rahatsızlık duyacak kadar kendimizi kaybetmedik daha.

ama yine diyorum sen ispanyada futbol oynayan bir profosyonel futbolcuysan kurallara aykırı hareket edersen kuzu kuzu cezanı da yersinVE YEDİN. bu kadar basit.ispanyada oynuyorsan onların kurallarına kuzu kuzu uyacaksın tamam mı canım uymazsan da sonucuna katlanırsın.zaten adam da katlanmış ama mesajını ve tepkisini de vermiş.büyütmeye gerek yok.

LINCOLN
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Fildişi Kıyısı
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 00:18

Ben konuyu saptırmıyorum tam ortasından gidiyorum ama sen anlamıyorsun.Sen bir müslüman olarak bir insan olarak orada akıtılan kana dur denmesi için ezilen tarafa yalnız olmadıklarını hissettirmek için ortaya konulan bir tepkiye nasıl kalkıpta duyarsızlaşabiliyorsun?Bir insan olarak bak bu yaşanan drama, bir futbolcunun uyacağı kurallar bellidir ama asgari bir insan zekası öldürülene kayıtsız kalmamayı bir erdem, insanlığın bir görevi olarak algılar ama sende ben bunu göremiyorum malesef.Kanoute muhtemelen o hareketin cezasının olduğunu biliyordu bile bile böyle bir tepki koydu ama bir insan olarak kurala kuzu kuzu uyacaksın demekle tebrik ederim, insanca bir hareket demenin arasında bir fark olduğunu düşünüyorum insanlık böyle durumlarda belli olur bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüştür diyen dinimizinde zalimin değil mazlumun elinden tutmamızı emrettiğini unutmayalım.Buradan bakınca senin insanlığının senin müslümanlığının nerede durduğuna biz karar vermeyelim zaten buna gerek yok.Kural tanımazlığın kural olduğu haksızlığın kural olup mazlumun karşısına dikildiği bir dünyada senin gibilerinde varolma ihtimali oldukça yüksek.

haldun_izmirim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 02:25

offff konuşma ya bak kimin klonuysan önce maskeni suratından çıkar benim gibi kendi kimliğinle karşıma çık ondan sonra yorumunu yap.birde kordon izmir yazmış profiline çok yazık gerçekten.sahte profiline güzelim izmirimizi bulaştırma bir daha.git kendine başka şehir seç komikliğin bu kadarıda fazla artık.kordonmuş ha ha.hayret bir şey.sahte profillere cevap vermek zorunda bile değilim ama hadi neyse ya.

tehlikeli sularda yüzüyorsun kloncu çocuk tehlikeli.burada dini kullanarak insanlıktan bahsederek şov yapamazsın tamam mı ? senin gibi benim gibi laflar edip ayrımcılık yapamazsın lincoln müsün nesin.küstahça hareketler görmekten bıktım usandım be bu panolarda.

burası futbol panosu yeri.yorumlarına dikkat et yeni girmişim siteye zaten adamın canını sıkma kloncu çocuk seni.ben kurallardan bahsediyorum adam gelmiş konuyu nerelere çekmeye çalışıyor tövbe yarabbim ya.senin gibi clona açıklama yapmayı kendime bir zulüm görürüm ama çok arandın ondan söyleyim bari.

biz kanoute ye yerden göğe haklısın diyoruz zaten evet dinimizden olan insanlara ve hatta çocuklara yapılan bu berbat ve barbarca zihniyete de şiddetle karşı çıkıyoruz o ayrı bir konu.yahudiler hakkında sana istersen özel ders veririm kloncu çocuk.facebookda bile bu vahim olay için kaç tane yerde mesajımızı yazdık gruplara girdik.adam gelmiş bana burada şov yapmaya kalkıyor.git bu şovlarını başka yerde ki çocuklara yap tamam mı canım ? böyle ucuz şovlarını yemeyiz biz.güldürme adamı lütfen.

aynı şeyi yine diyorum hemde büyük harflerle ; İSPANYADA FUTBOL OYNUYORSAN BU ÜLKENİN KESİN SINIRLARLA ÇİZİLMİŞ FUTBOL YASASI KURALLARINA DA KUZU KUZUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU UYACAKSIN KUZU KUZU UYACAKSIN UYMAZSANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN DA CEZAYI YİYECEKSİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN VE YEDİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN BU KADAR BASİT HAYRET BİR ŞEY YA

TeReLeLLii
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Mauritius
Aktif Toplam Yazı : 2805
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 12:20

Oooo halduncum yine stres yapmışsın bakıyorum;)

Kardeş ya bırak boşver sıkma canını senin canın sıkılınca kesin bir yasak yiyorsun;)

Ayrıca bu kadar kural hastası olduğunu da bilmiyordum doğrusu sık sık kurallardan bahsediyorsun ama haldun kardeş arkadas.com kurallarına nedense hiç riayet etmiyorsun;)

Kanoute`nin yaptığı hareketi de türk telekom seyircisinin yaptığı hareketi de destekliyorum. Orada ölenler yahudi olsaydı veya budist veyahutta hıristiyan olsaydı veya ata puta tapan herhangi bir kavim olsaydı yine o halkın o kavmin üzerine bomba yağdıran zihniyete "yasal olan olmayan" her tepkiye destek verirdim.

stormGS
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Jamaika
Aktif Toplam Yazı : 259
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 15:06

kurallara uymayan sonucuna kuzu kuzu katlanırda halduncum bazı kurallarda yıkılır değişir konute hak etti cezayı gibi bi izlenim edindim yazından yanılıyormuyum ?

Mehmet
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Sri Lanka
Aktif Toplam Yazı : 490
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 15:10

ooo haldun tekrar hoşgeldin sen olmayınca ben yazmıyorum buraya valla he :))

Sende hoşgeldin Şükrü Abi :))

Mehmet
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Sri Lanka
Aktif Toplam Yazı : 490
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 15:12

Ayrıca spor müsabakalarında özellikle futbol un siyasete filan karışmaması kesin kurallarla yasaklanmıştır.

Kanoute nin yaptığı güzel birşeydir fakat futbol müsabakası içinde olduğu için cezayı gerektirir.

LINCOLN
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Fildişi Kıyısı
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 16:48

Burada küstahlığı yapan sensin ben gayet olgun bir insan olarak görüşlerimi ifade ediyorum sen ne yapıyorsun şu sözlerine bak maskeni çıkar, izmir`in adını kullanma, profiline yazık, tehlikeli sularda yüzüyorsun, adamın canını sıkma zaten siteye yeni girmişim, kloncu bilmem ne:))) Burası futbol panosu diyorsun biz golf sahasımı dedik?? Bildiğin gereksiz bütün kelimeleri cümleleri burada yanyana sıralamışsın bundan sonrada eminim bu gereksiz yollara çok başvuracaksın. Ben burada kız arkadaş bulmak için bulunmuyorum senin gibi, şehrim, oturduğum muhit, mahallem hiç önemli değil bunları önemseyen sensin. Ettiğin sözlerin kırdığın potun altından çıkamayınca çinden yemenden gidiyorsun.Yahudiler hakkında benim derse ihtiyacım yok sen git aldığın dersleri geliştir ondan sonra gel burada insanlıktan tepkiden dem vur.Ben diyorumki bireysel olarak bir insanın böyle orantısız bir güç kullanımının karşısında duracağı yer bellidir.Kuzu kuzu cezayı yedin diyerek sen durduğun yeri belli ettin ben kuralın doğruluğunu yanlışlığını falan tartışmıyorum doğrudur kural siyaset ve futbolun iç içe geçmesini engelliyor olması gereken budur ama biz kural açısından bakmıyoruz bu protestoya.Bu protesto insanimidir değilmidir insan olan herkesin desteklemesi gereken bir protestomudur değilmidir önemli olan bu.Yoksa benim için önemli olan senin nerede durduğun değil istediğin yerde dur istersen siyonist devlet israil`in yöneticileri ve onları destekleyenler gözüyle bak olaya beni bu ilgilendirmez beni ilgilendiren insanlığını kaybetmemiş bütün insanların böyle olaylar karşısında nerede yer tutacağıdır.Senin fesbuklarda yazdığın yorumlarla ilgilenmiyorum ben burada yazdığın cümlede kural üzerinden bir israil taraftarlığı gördüm kaldıki zaten fesbuklarda israil`i lanetleyen herkes kanoute`ye destek veriyor ama sen hem kuzu kuzu cezayı yedi diyorsun hem israil`in yapmış olduğu katliamlara karşı çıktığını söylüyorsun hemde kanoute`ye yerden göğe hak veriyorsun:)) Çelişkilerle dolu bir sürü laf hokkabazlığı.

stormGS
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Jamaika
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 17:00

mehmet israil filistin meselesi siyasi bi mesele değildir ki hicbir canlının ölümü siyasi bi şey degildir insani bi olgudur soykırımlar ölümler bence konute nın ceza alması yanlış bi siyasi görüş yada bi partinin propagandasınımı yapmış adam ben bu acıdan hıcbırınıze katılmıyorum.....kural yanlış işlemiş

stormGS
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Jamaika
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 17:02

bi örnek
kanadada fok balıkları vahşice öldürülüyor ..bi futbolcu bunu t shirt le protesto etse bunda siyaset elbette aranmez hayvan a eziyete tepki denir ve ceza almaz
eeee filistinde yapılanlarda bi eziyetse siviller ölüyorsa bu siyasi bi tepki degildir insani bi tepkidir yani konuteye ceza verenler sıınıfta kalmıştır

LINCOLN
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Fildişi Kıyısı
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 12.01.2009 17:10

Sokakta cezayi müeyyideyi bildiğin halde yere izmarit atarsan veya tükürürsen bu bir kuralın ihlalidir, tarifikte kırmızı ışıkta geçersen bu bir kural ihlalidir ama hastaneye ölmek üzere olan bir hastayı yetiştiren adam arabasını yanlış yerde park etti diye o adama ceza kesemezsin orada kural uygulanmaz çünkü bir canın son bulması veya hayata dönmesi sözkonusu kaldıki israil filistin meselesinde kurallar nasıl işliyor diye bi bakmak lazım dünyanın gözleri önünde kıyım yaşanıyor resmen hani o kuralcılar o yasaları ihlal etmeyin diye insanlara tembihte bulunanlar neredeler???Futbolcuda bir insandır tepki göstermesi gayet doğal.Kural tanımayanlar kural yapamaz ağzında sigara olan bir baba oğluna sigara içme dese kaç yazar?Zararlı olan şeyi zaten kendisi yapıyor.

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan