Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Osmanlı Torunlarından Katillere Mesaj

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
SERVAL
  • Ekle
35 yaşında / Bayan
Çamlıdere
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 109
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:05

Tayyip Erdoğan`dan İsrail`e: Kovulduğunuz zaman sizi ağırlayan Osmanlı`nın torunu olarak size sesleniyorum`

Bugün GRUP TOPLANTILARI günü ve her hafta Salı`ya olduğu gibi bu hafta Salı`ya da liderlerin konuşmaları damgasını vuruyor:
İşte Başbakan`ın konuşması:

Bütçe görüşmelerini geride bıraktık. 2009 bütçesinin hayırlı olmasını diliyorum.

Geçen haftadan bu yana Gazze`de insanlık dramı yaşanıyor. Bu dram İsrail`in uyguladığı ambargo nedeniyle uzun bir süredir yaşanıyordu. Ateşkes ve ambargoların kaldırılmasına yönelik bir anlaşma yapılmışken, Hamas ateşkese uymuş fakat İsrail ambargoyu kaldırmamıştır.

Önce hava harekatı, sonrasında kara harekatının başalmasıyla son bilgilere göre 600`e yakın insana hayatını kaybetmiştir. Biz Haziran 2008`deki anlaşamdan itibaren insani yardımlarımızı göndermiştik fakat bu yardımlar hemen yerine ulaşamamış, 10-15 gün bekletilmiştir.

Saldırılar başladığı andan itibaren şiddetle kınadık. Diplomatik atak başlattık. Kınamakla kalmadık Suriye ve Ürdün`e gittim. Mısır`a gittim. Suudi Arabistan`a gittim. Sonrasında ülkemize dönerek Batı`ya yönelik telefon diplomasisi başlattık.

Bütün bu görüşmeler sonunda ortaya bir koymak istedik. Türkiye misyonunu önplana çıkarmak durumundaydı. Gelişmeleri tribünden izleyemezdik.

1- İsrail Gazze`deki saldırıları durdurmaladır

2- Ateşkes tesis edilmeli

3- Ambargolar kaldırılmalı, sınırlar açılmalı

4- Filistinli gruplar arasındaki anlaşmazlıklar giderilmelidir

Bölge ülkeleri giderek daha fazla ortak hassasiyete kavuşuyor. Ülkemizde bu işin siyasi istismarını yapmak isteyenler var. Konuşanlar geçmişte neler yapmıştır, dönüp kendilerine baksınlar. MHP, DSP, ANAP bizden önce yönetmediler mi? Neden ilişkileri kesmediniz? o zaman da yapabilirdiniz. Biz bakkal dükkanı idare etmiyoruz Türkiye Cumhuriyeti`ni idare ediyoruz. Biz atılması gereken adımların takvini iyi belirledik. Dersimizi iyi çalıştık. Arkadaşlarla iyi müzakere yapıtık. Nasıl ve nerede görüşme yapmamız gerekir iyi biliyoruz.

Benim danışmanın Suriye`de görüşme yapmak üzere gitti. Adım adım ve an ve an bazı muhalefetlere rağmen bu çalışmalar yürüyor. Dışişleri Bakanım ABD`ye gitti. BM temsilcileriyle görüşmeye gitti. Tüm bu sıkı markaj buradan geliyor. Onun için bırakalım laf atmayı gün birlik günüdür, beraberlik günüdür, Gazze`deki kardeşlerimizin yanında olma günüdür. Biz elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Aklı selim gelen birşey olursa ondan istifade ederiz. O adımları da biz atarız. Burada geri adım atma olmaz.

Ortada bir zulüm var. Zulümde biz zalimlerin yanında olamayız. Ben bunu kaç kere açıkladım. İsrail şunu söylüyor. Başbakan duygusal konuşuyor diyor. Benim duygusallığım varsa Gazze`deki kardeşlerime karşı duygusallığım vardır. Orayı kılı kırk yararak düşünerek akıl ile bilgi ile tecrübe ile konuşuyorum. Bir duygusallıkltan bahsediliyorsa onu İsrail yapıyor. O da Şubatta yapılacak seçim hesabıdır. Olmert, Livni`ye sesleniyorum. Tarih sizi şu yaptıklarınızla insanlık tarihine kara leke düşürdünüz diye yargılayacaktır. Bunu böyle bilin.

Biz kovulduğunuz zaman sizi kalkıpta bu topraklarda ağırlayan misafir eden Osmanlı torunları olarak konuşuyoruz. Sıradan bir ülke olarak konuşmuyoruz. Sıradan bir ülkenin lideri olarak konuşmuyoruz burada. Her zaman mazlumun yanında olduk bugün de yanındayız yarın da yanında olacağız. Gazze`de devam eden saldırılar insanlık tarihine leke olarak geçecektir.

İnsanlık yaşamına özellikle herkesten daha çok saygı duymaları gerekirken bunları yapmaları affedilir birşey değil. Çocukların, kadınların ve yaşlıların ne kadar önemli olduğunu en çok da tarihte acı günler yaşamış bu milletin bilmesi gerektiğini söylüyorum. Meseleye insani hassasiyetle bakan bir çok kesim haklı bir tepki koyuyor. Mitingler toplumumuzun duyarlılığını ortaya koymaktadır. Nasıl tepki gösterilmesin ki. Tam 2 yıldır Gazze abluka altında. Giriş-çıkışlar engelleniyor.

Ramallah Sınır Kapısı’nda yarım saat bekletilen bir başbakan olarak konuşuyorum. Bunu yapan kim İsrail. Bunu yapan İsrail hala demokrasiden bahsediyor.

Hala duygusallık olarak bu süreci değerlendiriyorlar. 550 insanın öldürülmesi 2000’in üzerinde insanın yaralı olarak tedavi ediliyor olması, hiçbir gerekçe ile böyle bir vahşeti insanlık vicdanında meşrulaştırma yolu olabilir mi?

Pazar yerlerine, hastanelere, okullara, camilere, evlere fırlatılan bombaların bir izahı var mı? Suyu, elektriği, ilacı esirgenen insanların üzerlerine bomba yağdırarak neyi çözebilirsiniz?

Türkiye olarak her zaman Filistin’in yanında olduk. Filistin ile bizim tarihi kültürel ve gönül bağlarımız var. Millet olarak yediğimizden, giydiğimizden fedakarlık ettik ve onların yanında olduk. Sadece yardım etmekle kalmadık. Bölgenin refaha kavuşması için hep devrede olduk.

Filistin meselesi sadece Filistin’in değildir, sadece Araplar`ın Müslümanlar`ın ve Ortadoğu coğrafyasının da meselesi değildir, olmamalıdır. Orada kalıcı barışın sağlanması ve Ortadoğu’da kalıcı barış ve istikrar için şarttır. Bu durum tüm insanlığın meselesi olarak görülmelidir.

TBMM bir yardım kampanyası başlattı. Bizde AK Parti olarak bu kampanyada en güçlü şekilde yerimizi alacağız.

Halkıma sesleniyorum. Başbakanlık Acil Yardım hesapları var. Filistin ile ilgili de şu ana kadar bizler buradan yardımlarımızı yaptık, yapacağız. Şimdide Ziraat Bankası Aşağı Ayrancı şubesinde bir ana hesabımız var. Hesap numarası 55 555 555. TL hesabıdır. Bu ana hesapta halkımızın vereceği yardımları topluyoruz.

Bir diğer hesap Türkiye Halk Bankası Bakanlıklar Şubesi`nde. Orada da 05 55555 5. Bu da TL hesabıdır. Halkımızın iş adamlarımızın desteklerini bekliyoruz.

Gürcistan konusunda devreye giren uluslararası kuruluşlar bu konuda niçin susuyorlar? Ya da neden geçiştirmekle yetiniyorlar? Ben buna çifte değil çoklu standarttır diyorum. Bakınız 25 Ocak 2006’da Filistin’de bir seçim yapıldı. Ortadoğu tarihindeki en şeffaf seçim Filistin’de gerçekleşti.

Seçime giderken kimseden ses yok. AGİT’de, ABD’de, AB’de ses yok. Ama istedikleri iktidar olmayınca, bunları nasıl çalıştırmayız diye engelleme çalışmaları başladı. Hakları olan vergi payını alamamaya başladılar. Bunu kim yaptı? İsrail yaptı.

Bunları kendilerine söylediğimiz zaman kırk dereden kırk su getirdiler. Biz Ortadoğu’yu bir barış havzası olarak görmek istiyoruz.

Hamas’ın da hataları olmamış mıdır? Olmuştur elbette. Ama hatalar üstüne bir vahşeti gerçekleştiremezsiniz.

TİKA ve Türk Kızılayı ile birlikte oralara yardım elimiz uzandı. Bugün Kızılayı’nda bir basın açıklaması olacak. Ortadoğu’da diplomasinin egemen olması için yoğun çaba sarf ettik. Cumhurbaşkanımızda görüşmeleri devam ettiriyor. Bu ülkeler nezlinde neler yapılabileceğini konuşuyoruz. Özellikle soruna zemin hazırlayan bu ülkeler arasındaki diyalogsuzluğun giderilmesi için çaba harcadık.

İsrail’in saldırıları barış çabalarına darbe vuruyor Türkiye sürekli bölgeye yardım halinde. Bir ke daha Filisitin`de ölen kardeşlerimiz için Allah`tan rahmet diliyorum.

SERVAL
  • Ekle
35 yaşında / Bayan
Çamlıdere
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:07

Türkiyede şimdiye kadar hiç bir başbakan bunları söyleyememişdi.
Uzun zaman sonrada Osmanlı torunu olduğumuzu hatırlayan başbakanımız var.
Allah razı olsun , müslümanlarında sahibi var

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1375
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:17

Evet , ABD !

SERVAL
  • Ekle
35 yaşında / Bayan
Çamlıdere
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:19

Üff sus bi yaa :)
En son dinlemek istediğim komünistler
Bu bizim sorunumuz
Amerikayıda İsrailide yenecek sadece müslümanlar olabilir.
Bize bizden başka dost olamaz

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:22

serval, son cümlendeki sahip olayını tek kelimeyle anlattım çok konuşmadımki sus diyorsun :)

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:23

afedersin konsantrasyonunu bozdum galiba :) tayyipten büyük ABD var :)

hayyam68
  • Ekle
37 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Venezuela
Aktif Toplam Yazı : 359
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:26

serval arkadaş üzgünüm çok üzügünüm ama sınıfta kalmaya mahkumsunuz böyle fikirlerle...
bence filistinde veya ortadogudaki en büyük sorun şu fikirler kendinden başka kimseyi begenmemezilik ki zaten kendi kendinizden bile nefret eden bir dini ve ırkçı yapınız var.... sende bunu çok güzel dile getirmişsin kutluyorum.... sizin sorununuz derken hayır sizin sorununuz falan degil bu olay...

kaç yıldır yeniyorsunuz israili anlatırmısın bana ?

SERVAL
  • Ekle
35 yaşında / Bayan
Çamlıdere
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:27

Herzaman aynı şeyleri diyorsunuz
Yıllarca hiç değişmediniz
Bu kadar amerika kontrolünde olunsa israille bunları diyebilirmi
Bir anda herşey düzelmez
Yüz yıla yakın laiklerin pisliklerini bir anda temizlemek kolay olmuyor
Bizi ecdadımıza düşman ettiler
dinimize düşman ettiler
Toparlanmamız ancak yavaş yavaş olaccak
Bunun ilk belirtileride var tbi görene

malista___
  • Ekle
79 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Şili
Aktif Toplam Yazı : 544
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:27

evet size sizden başka dost yok , daha çok post ve köstek bakımında , müslüman camiası dost oluyor ,
tayyip harika bu arada .. ilk defa deniz baykala hak verdim , tayyip sadece gürlüyor lakin yağmıyor , yağamazda çünkü sıkar , hem müslüman camiasının oylarını kaçırmamak için hemde abisi abdye ters düşmemek için güzel cambazlık yapıyor ...bolca laf salatası yapıyor ,her gecen gün gazzeyi sona götryor malsef .. ve sadece seyirdeler ...müslüman kitlenin duları gazzeyi kurtarır , ölenlerin arksında sela verin bolca dua edin ..hatta tayyip hoca olsun duayı oksun , sevgili cemmati oy veren halkıda amin desin semaya yükselir belki aminleriniz bi mucize olur israil helak olur demi ..

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:28

Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı , incirliği ve konyayı müslümanların bombalanması için ABD ye kullandıracak , ABD nin finansıyla iktidarda kalacak ....sonrada kınayacak . çok ilginç bir tutum.
Bize bizden başka dost olmayabilirde Tayyip, Bush`a dostum dediğini anımsıyorum.

SERVAL
  • Ekle
35 yaşında / Bayan
Çamlıdere
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:32

Halk için birşey yapmadan böyle ütobik ideolojilerle yorum yapmak kolay tabi
Biz müslümanız ve hesabını Allaha veririz.
Yıllarca dinsizler masonlar laikler ülkemizi İsrailin ve amerikanın dostu ettiler
Laikler temizlendikçe ülke yönetiminden bizde müslüman bir devlet olarak dindaşlarımıza sahip çıkacapız
Osmanlı torunuyuz bizler
Sizler kaygıya düşmeyin komünist arkadaşlar
Kendi derdinize düşün
sevgiler ..............................

e5faresi
  • Ekle
82 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Kiribati
Aktif Toplam Yazı : 5091
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:36

yahudiler zamanında osmanlılardan toprak istediklerinde rededildiler onlarda gitti ortadoguya şimdi ise orada topraklarını satanlar kendi yarattıkları canavarla başbaşa kaldılar

yazık ...

don_juandemarco
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Bayrampaşa
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1779
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:37

reklam kokan hareketler bunlar ... ,

,dedimya bu gazze meselesini akp ve başkanı iç siyaset malzemesi yapmıştır .... sebebi de bu konunun sahibi milligörüş ve saadete kayacak olan büyük oy kitlesinin önünü kapatıp pastadan pay kapmaktır ....,

,sldırınınolacağını başbakanda cumhurbaşkanıda dışişleride günleröncesinden biliyorlardı .... o zaman bişileyapsalardı ... reklam bunların işi gücü din vicdan sömürüsü... saadetinyükselişini engellemek için taktik oyunlar bunlar...görünen bu

_sertel__
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Pendik
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:38

Botaş`ı , Kömür işletmelerini, ve Makine kimya endüstürisi ( Türk silahlı kuvvetlerine silah yapan ) fabrikayıda yabancılara sattıkmı , herkez bizle değilde hamdolsun biz herkezle dost olacağız.

SERVAL
  • Ekle
35 yaşında / Bayan
Çamlıdere
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 23:40

Tayyip Erdoğan İsraili Allah muhafaza desteklese Abd den emir almış diyecekdiniz
İsraili türkiye tarihine geçecek kadar sert eleştirincede saadet partisinden korktu diyorsunuz
Sizler için ne dediğin önemi yok bizim içinde sizin ne dediğinizin önemi yok
Chp gibi gerici partileride diğerlerinide gördük
selametle

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan