süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Gazze`ye sıcak bir selam gönderin...

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
eliff_
  • Ekle
42 yaşında / Bayan
Beykoz
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 10297
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.01.2009 12:16

Aylardır tüm sınırları kapatılarak, bırakın insani yardımı, insanlığın bile girmesine izin verilmeyen Gazze`nin bu sefer de göğünden bombalar yağdırılıyor. Bir halk tüm dünyanın gözleri önünde, açlığa, susuzluğa, ilaçsızlığa, elektiriksizliğe, yakıtsızlığa ve soğuğa terkediliyor. İsrail bombaları Gazze`nin yavaş ölümünü sadece çabuklaştırıyor. Gazze halkı sahipsizlikten ölüyor, ameliyatlar cep telefonu ışıklarında morfinsiz yapılıyor.

Gazze`nin yok edilme planına hiçbir zaman razı olmayan ve bundan sonra da olmayacak olan İHH İnsani Yardım Vakfı tüm imkanları ile, tüm imkansızlıklara, ambargolara ve engellere rağmen Gazze`ye yardım ulaştırmaya devam ediyor. Gazze`ye ilk giren yardım kuruluşu olan vakfımız ilk aşamada Gazze için ayırdığı 1 milyon YTL`lik yardım paketinden 200 bin YTL tutarında nakdi yardımı Gazze halkına dağıtırken, 400 bin YTL tutarında da tıbbi malzemeyi Gazze`nin acil ihtiyaç duyan hastanelerine ulaştırdı. Daha sonra Gazze`ye ikinci bir yardım ekibi daha gönderen İHH bu sefer de içinde ilaç, ameliyat malzemesi, ağrı kesici, sargı bezleri, iğneler vs. olan 5 tonluk tıbbi malzemeyi daha Gazze`de yaralılarla dolup taşan ve ellerinde artık ilaç kalmayan hastanelere teslim etti. İHH ayrıca içinde ilaç, konserve balık, şeker, çocuk bezi, süt tozu gibi temel gıda maddeleri bulunan bir kargo uçağını da Gazze`ye ulaştırılmak üzere Mısır’a göndermeye hazırlanıyor.

Gazze halkı için yapabileceğimiz bir yardım muhakkak vardır. Gazze`den yükselen feryada sessiz kalma, Gazze`nin hergün daha bir kısılan sesi huzurun değil, yok oluşun habercisidir.

İHH İnsani Yardım Vakfı

raffine
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1393
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.01.2009 13:04

İHHnın 10 yıl önce bosna`ya yardım amaçlı topladığı paraların süleyman mercümek eliyle refah partisinin kasasına aktarılmasını,bu paraların bir kısmının yüksek faizli gelir elde etmek amacıyla batık bankalara yatırılıp,batırıldığını ben unutmadım..
yeni nesil de utunacak değil..
zaten bu konuda sabıkalılar..

eliff_
  • Ekle
42 yaşında / Bayan
Beykoz
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 10297
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.01.2009 15:11

raffine olumsuz birşey yazmasan olmazdı zaten..

hosimin021
  • Ekle
49 yaşında / Erkek
Merkez
Adana
Aktif Toplam Yazı : 48
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.01.2009 15:33

doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış.........

raffine
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1393
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.01.2009 15:41

katliam,acı,sefalet ve doğal afetlerden rant elde etmeye çalışan bu kesimin hiç bir işi hayırlı değildir..
9 u cebe atıp,1 yerine ulaştırır..bunu da gösteriş için.. maksat görüntü olsun..

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
Aktif Toplam Yazı : 18563
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.01.2009 15:52

1980 öncesi zorlakepenk kapatmalar aklıma geldide bir benzerlik anımsadım:))
ne kadarda hafızam kuvvetliymiş..ama bunları yapanlar unutuldu şimdi herkes ahkam kesiyor..
ben kendi adıma yardım yerine lanet`i daha isabetli görüyorum..eğer yardım yapılacaksa kızılay aracılığıyla yapılmasından yanayım..

hosimin021
  • Ekle
49 yaşında / Erkek
Merkez
Adana
Aktif Toplam Yazı : 48
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.01.2009 16:21

biraz ufak atta civcivlerde yesin 80,öncesi kepenk kapatma yoktu.yau bu hırsızları niye bu kadar savunuyorsunuz.yoksa sizedemi yam payı verdiler.

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.01.2009 16:26

ben hiç ufak atmadım hosmin..sen belkide donsuz dun olacağınıda sanmıyorum..yalancının ninesini mi..

CORCIL44
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Darende
Malatya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.01.2009 16:29

hadi hosmin benim işim var saklanma bak gidiyorum..
gittimmm..
kim tartışacaksa yapıştırmadan buyursun kim canlı olarak kanıtını gösterecem..

TeReLeLLii
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Mauritius
Aktif Toplam Yazı : 2805
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.01.2009 13:33

Bu katliamın zamanlaması ile ne hedeflenmiştir...

1- Obama kayıtsız şartsız israil`in yanında yer alacaktır, mecburen...Zor durumda kalmıştır çünkü...Zaten bugün guardian gazetesi de bu yönde bir haber yaptı. "Obama ne olduğunu bilmediği bir savaş karşısında zor durumda kaldı"

2- Petrol fiyatları yukarıya doğru hareketlendi bu da petrol ihraç eden ülkelerin işine yaradı. Rusya-Ukrayna arasındaki doğalgaz krizinin de bu yukarı doğru sıçramada etkisi oldu. İran, Rusya, Venezuela, Kazakistan, Irak gibi ülkelerin farkındaysanız bu konuda tepkisiz kaldıkları açıktır. Çok cılız bazı çıkışlar görülüyor bu da dünyanın nasıl bir kirli savaşın içinde olduğunu gösteriyor.

3- Yerel seçimler öncesi hem hükümet hem Türkiye zor durumda bırakıldı. Olmert, Erdoğan`la görüştükten sonra hemen bu saldırının olması tc hükümetini yıpratmaya yönelik bir girişimdir. Başarı şansı oldukça yüksek. Bu noktada bizim hükümetin haberi vardı diyen muhalefetimizin rolü de küçümsenmemeli.

4- İrail Hizbullah`tan yediği tokattan sonra bu saldırı ile bozulan imajını düzeltmeye çalışıyor.

5- Hamas etkisiz hale getirilecek bu katliam ile. Daha yumuşak daha esnek daha şeffaf olan mahmud abbas güçlenecek filistin`de tek idare olarak kalacak. Güya hesap bu ama bu hesap hiç tutmadı bugüne kadar.

Bu saldırıdan bu katliamdan bu soykırımdan her halükarda israil devleti karlı çıkacaktır bölgedeki dengeleri çok iyi hesaplıyorlar ve ona göre adım atıyorlar. Orada insanlar ölüyor, çocuklar ölüyor kadınlar ölüyor ama boşuna ölmüyorlar. Onların ölümü ve kanı üzerinden nemalanan güç odakları var. Ümmet artık uyanmalı diyorum ben kaç gündür rüyalarıma geliyor görüntüler...

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan