süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Tarih
   DİSK genel başkanı yeni yıl mesajı:

___solcier35___ —¤÷(`[¤*..TÜRKÜ CAFE..*¤]´)÷¤— Forum başlığına yazı ekledi - (08:55:33)
___solcier35___ «·ßЭßЭ - §ØYy - §µ - €§©L∂√Ǿ·» Forum başlığına yazı ekledi - (08:57:30)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (08:57:33)
___solcier35___ Oha Yine Sabah Olmuş.. Forum başlığına yazı ekledi - (08:59:56)
Seyyah Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (10:12:24)
eliff_ Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (10:16:41)
eliff_ ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (10:24:46)
aydogdu_123 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (13:17:18)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (13:18:08)
CORCIL44 ^^gEcEnİn tAdI YoK FaRkInDaMıSıN ^^ Forum başlığına yazı ekledi - (22:25:01)
CORCIL44 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (22:26:51)
CORCIL44 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (22:29:31)
CORCIL44 «·ßЭßЭ - §ØYy - §µ - €§©L∂√Ǿ·» Forum başlığına yazı ekledi - (22:31:47)
CORCIL44 ^^gEcEnİn tAdI YoK FaRkInDaMıSıN ^^ Forum başlığına yazı ekledi - (22:37:31)
NINAX DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (23:43:44)
NINAX NİNAX Forum başlığına yazı ekledi - (23:49:05)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
raffine
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1393
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 01.01.2009 14:50

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, “2009 emek cephesinin mücadele yılı olacaktır” başlıklı bir mesaj yayınladı. 2008 yılında yoksulluk ve işsizliğin arttığına vurgu yapan Çelebi mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler, emekçiler, üretenler olarak; yoksulluk çemberinin kırıldığı, işsizliğini ortadan kaldırıldığı, refahını yükseltildiği, üretimiyle, yaşam standardıyla hak ettiği yeri aldığı, Temel hak ve özgürlüklerin engelsiz, kısıtlamasız uygulandığı; sendikal örgütlenme ve toplu sözleşmenin önündeki engellerin kaldırıldığı, Yaşam mücadelesi veren çalışanların sorunlarının çözüldüğü, insanca yaşatıldığı, Hukukun üstünlüğünün istisnasız kabul edildiği, İnanç ve düşüncelerinden dolayı kimsenin yargılanmadığı, ayrımcılığa uğramadığı, Herkesin sosyal güvenlik sisteminden yararlanabildiği, eğitim olanağına kavuştuğu, Kimliklerin sorgulanmadığı, demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlediği bir ülkede, Barışın egemen olduğu ve silahların sustuğu bir dünyada yaşamak istiyoruz! Böyle bir ülkeyi elbirliğiyle, örgütlü gücümüzle, inancımızla yaratabileceğimize inanıyoruz. Gelecekten umutluyuz. DİSK olarak görevimizin bilincindeyiz ve görev başındayız”

raffine
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 01.01.2009 15:10

KESK: “2009 emek ve barış mücadelesinin aydınlattığı bir yıl olacak!”

“Biz emekçiler, 2008 yılında 8 Mart’ta, Newroz şenliklerinde, 1 Mayıs’ta alanlarda coplu, biber gazlı saldırılara maruz bırakıldık, SSGSS yasası ile kazanımlarımız elimizden alındı. En temel hakkımızı, sendikal örgütlenme hakkımızı kullanmak istediğimiz için işsiz bırakıldık, soruşturmalara, sürgünlere uğratıldık. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından bir kez daha tescil edilen Toplu İş Sözleşmesi hakkımız çiğnendi. Gülünç ücret artışlarıyla yoksulluğa mahkûm edildik. İş cinayetlerinde canlarımızı yitirdik…2008’ biterken sebep olmadığımız bir krizin faturasıyla karşı karşıya bırakıldık…” diyen KESK Genel Başkanı Sami Evren bu faturaya karşı meydanları yüzbinlerle doldurmayı bildiklerini de söyledi.

Sami Evren, 2009 mücadele yılı için ise şunları dile getirdi: “Yeni yılda Özgür, eşitlikçi ve demokratik bir ülke için, kimsenin yoksul, yoksun bırakılmadığı; horlanıp, dışlanmadığı; inançlarından dolayı yok sayılmadığı; imha tehditi altında kalmadığı; gerici, faşizan ideolojilere mahkûm edilmediği, etnik kimliğe, inanca ya da toplumsal cinsiyete dayalı ayrımcılığa uğratılmadığı bir dünya için yine meydanlarda yan yana olacağız. Tüm dünya emekçilerinin, tüm dünya halklarının ve insanlığın yeni yılı Kutlu Olsun!”

lerai
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Etimesgut
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 337
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2009 15:00

sevgili disk genel başkanı na ayda aldığı 50.000 tl (.50.000.000)ile mutlu seneler dilerim....onun bu parayla mutlu olacağına hiç şüphem yok mercedes makam aracı ve saray yavrusu malikanesinde 2009 iyi geçecektir mutlaka da...sen kendini düşün sevgili rafi...........bak işlerin de iyi gitmiyor söylesen o genel başkanına sana yardımcı olurmu sanıyorsun :)))))))))) boş işler kardeş herkes kendini kurtarmanın peşinde....alttakilerde yani sen..ben..halen devrimi kapitalizmi sağı solu konuşuyor bir birimizi kırıyoruz.........ben yokum bu anlamsız tartışmalarda zaten de sana iyi yolculuklar.

SosyalistDevrim
  • Ekle
26 yaşında / Erkek
Güngören
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 110
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2009 21:44

işçilerin temsilcisi işçilerden yüksek maaş alması normal değildir illaki ! bunun savunuculuğunu hiç bir zaman yapmayız !

devrim yığınların eseri olacaktır !

bizim derdimiz kim ne kadar maaş alıyor değil o maaşları burunlarından fitil fitil getirmektir ! toplumsal eşitsizliği bozan hertürlü anlayışın karşısındayızdır !

devrim perspektifi ile bakmak bireylerin değil işçi ve emekçilerin gözüyle bakmaktır ! onun için kim ne kadar maaş alıyor önemli değil o maaşları nasl harcadıklarıdır işçi sınıfn yararına harcanmayan her kuruş burunlarından fitil fitil getirilecektir !

tembelgazili10
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 557
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2009 22:16

disk başkanı bu yüksek maaşını nerelerde harcıyor peki işçi kardeşlerinin evlerindemi sosyalist devrim sen çok bilgiliye benziyorsun aydınlatırmısın beni?

SosyalistDevrim
  • Ekle
26 yaşında / Erkek
Güngören
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 110
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.01.2009 09:52

yukarıda ki yazıyı iyi oku !

raffine
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.01.2009 10:44

lerai dist genel başkanını ergenekoncu paşalarla birbirine yalakalık yapan metal iş başkanı özbekle karıştırıyor galiba

kendisinin kapı kulu olması gibi 30 senedir sendikanın başına çöreklenen mustafa özbek, tirilyonluk mal varlığını bu paşaların darbe planlarının hizmetine verdiği,"kıbrısı sattırmam "diyip de kıbrısta gayri menkul yağması yaptığın bilir de işine gelmez anlatmak..

yaw lerai herkesi kendin gibi,maaşının hatırına kapı kulu olduğunu mu zannediyorsun..
benim tarafından hakarete ve küfüre uğramak hoşuna mı gidiyor..üniformanın altına saklanacak kadar zayıf kişiliksin..))

lerai
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Etimesgut
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 337
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 03.01.2009 20:13

senin hakaretinden küfüründen ne çıkar:))))))))))))) zaten sen gibiler aciz duruma düştünüz mü hemen küfür edersiniz bilirim..size yakışanda budur...ne o rafi disk başkanının maaşı zoruna gitti sanırım ama gerçekler bunlar......evet yaptığım iş için bir maaş alıyorum dünyanın her yerinde de insanlar çalışınca maaş alır..sen gibilerde çatlar.........unuttuğun sen top oynarken ben ders çalışıyordum....ve benim babamda bir işci....sazanlık yapmada çalışmaya bak veya disk genel başkanına söyle sana harçlık versin...hem bak ihtiyacın var....zavallı.

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan