süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Bilim Teknik
   Fosil Şarlatanlıgı ile Evrimi Çürütme

___solcier35___ ^^gEcEnİn tAdI YoK FaRkInDaMıSıN ^^ Forum başlığına yazı ekledi - (10:07:53)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (10:32:11)
Seyyah Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (12:07:37)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Splintir_Usta
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 20
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 28.12.2008 23:26

Milyonlarca yıllık fosiller, sergide ilgi görüyor

Kocaeli`nde açılan fosil sergisi büyük ilgi görüyor. 7,6 milyon yıllık kutup ayısından 50 milyon yıllık çamur balığına, 3 milyon yıllık mercan fosilinden yengeç fosiline kadar çok sayıda fosil, sergiyi gezenler tarafından merakla seyrediliyor.

Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, belediye ile Doğa ve İnsan Sağlığı Derneği işbirliğinde Bekirpaşa Sanat Merkezi`nde açılan sergiyle ilgili yaptığı açıklamada; dünyanın değişik yerlerinden elde edilen fosillerin sergilendiğini söyledi. Özellikle elektron mikroskobu ve DNA`nın keşfiyle her canlının ne kadar kompleks yapılar olduğunun anlaşıldığını kaydeden Köktürk, yüz milyon adedin üzerindeki fosillerin, her canlı türünün harika yapılara sahip olduğunu ispatladığını belirtti. Sergi hakkında bilgi veren biyolog Onur Yıldız da, dünyanın her yerinden elde edilmiş fosillerin, milyarlarca yıl geçmesine rağmen hiçbir değişime uğramadığını, bir türün başka bir türe dönüşüm göstermediğini ortaya koyduğunu belirtti. Bu çalışmayı gönüllüler olarak düzenlediklerini söyleyen Yıldız, "İzmit`teki tüm ilk ve ortaöğretim okullarını sergiye davet ettik. Evrim Teorisi`nin bu fosillerle birlikte aslının olmadığı tekrar görülmekte. Özellikle öğrencilerin gerçekleri daha yakından öğrenebilmesi için müzeye gelip gezmelerini istiyoruz." dedi.

Zaman

Splintir_Usta
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 20
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 28.12.2008 23:29

"Sergi hakkında bilgi veren biyolog Onur Yıldız da, dünyanın her yerinden elde edilmiş fosillerin, milyarlarca yıl geçmesine rağmen hiçbir değişime uğramadığını, bir türün başka bir türe dönüşüm göstermediğini ortaya koyduğunu belirtti. "

Bu Onur Yıldız denen soytarı kimdir ? Buna biyolog unvanını kim vermiştir ? Milyarlarca yıllık fosili kim kaybetmiş de bu bilim düşmanı adam bulmuştur ?

KARSIYAKA1
  • Ekle
54 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Almanya
Aktif Toplam Yazı : 9
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.12.2008 06:29

onur yildizin söyledigini dünyadaki bilim adamlarinin cogu söylüyor ama kendilerinin maymundan geldigini sananlar hala beyinleri gelismeyip maymun beyinli kaldiklari icin anlayamiyorlar her gördüklerini muz saniyorlar zavalli maymun yavrulari

muratduman2
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Silivri
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 41
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.12.2008 11:23

şarlatanlık değilde nedir milyarlarca yıllık denilmiş kaç milyaryıllık açaba bu dünya zaten 4,5 milyar yaşında bu biyoloğ dünyanın yaşını herhalde 40- 50 milyar yaşında sanıyor. :) birde evrim teorisini çürütüyormuş.. doğada hiç bir madde yoktan var edilemez .vardan da yok edilemez..

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
Aktif Toplam Yazı : 513
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.12.2008 12:23

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi`nde (OMÜ) 2. kez açılan `Yaşayan Fosiller` konulu sergi, öğretim üyeleri ile sergiyi açanları karşı karşıya getirdi. Öğretim üyeleri ve öğrenciler, serginin gerçek dışı olduğunu öne sürerek, tepki gösterdi.
OMÜ ile İstanbul Paleontoloji Derneği`nin işbirliğiyle düzenlenen `Yaşayan Fosiller` adlı fosil sergisi, Atakum Eğitim Kampusu giriş kapısında açıldı. Sergide sunum yapan İstanbul Paleontoloji Derneği 2. Başkanı Biyolog Onur Yıldız`a, Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeki Apaydın ve öğrenciler, fosil sergisinin geçek dışı olduğunu öne sürerek tepki gösterdi. Fosillerin tarihleriyle ilgili herhangi bir bilginin olmadığına dikkat çeken Zeki Apaydın, fosillerin referanslara da
dayandırılmadığını vurguladı. Bir şeyin fosil olup olmadığını söyleyebilmek için elde bilimsel veri olması gerektiğini belirten Apaydın, "Dolayısıyla bir kireç taşı mağarasını bize fosil diye sunuyor olabilir. Bunu düşünmek durumundayım; çünkü bilim insanı olarak ben kanıtlara bakarım" dedi.
Biyolog Onur Yıldız ile Yrd. Doç. Dr. Zeki Apaydın arasında çıkan tartışmaya öğrenciler de dahil olurken, serginin açılmaması gerektiğini belirten Apaydın sergiden ayrıldı. Ancak, öğrencilerle Yıldız`ın arasında devam eden tartışma güvenlik güçlerinin araya girmesiyle son buldu. Onur Yıldız`ın, sergideki fosilleri dış ülkeden satın aldığı iddia edildi.
Öte yandan, 2 Aralık`ta OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi`nde açılan aynı sergi, profesörler arasında tartışmaya neden olmuştu.

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.12.2008 12:26

Yılmaz: Ara geçiş fosili yok

OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nde Paleontoloji Derneği’nce açılan fosil sergisinde Paleontoloji Derneği İkinci Başkanı Biyolog Onur Yılmaz, ‘fosillerin evrim teorisini çürüttüğü’nü iddia etti ve fosilin tanımını yaparak, bugüne kadar var olan fosillerin önemli bir kısmının ortaya çıkarıldığını söyledi. Fosillere bakıldığında her canlının tek bir tür olarak ortaya çıktığını ve milyonlarca yıl değişime uğramadığını iddia eden Yılmaz, Darwin’in teorisine göre geçiş türleri olması gerektiğini ancak fosillerde buna rastlanmadığını söyledi.

Özkoç: Paleontoloji müzelerinde var

Sunumun ardından söz alan Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Özkoç ise Yılmaz’ın aktardıklarına itiraz ederek, bilimle uğraşan kişilerin kesin konuşamayacağını, kesin olarak kabul edilen her şeyin mutlaka yalanlanabileceğini bildirdi. Yılmaz’a paleontoloji konusundaki birikimini de soran Özkoç, paleontoloji müzelerinde geçiş türlerine ait fosillerin sergilendiğini açıklayarak Yılmaz’ın iddiasını yalanladı.

Onur Yılmaz ise yeni kurulan bir dernek olduklarını, eğitim kurumlarında ve çeşitli yerlerde sergi açtıklarını söyleyerek Paleontolojiyi tanıtmak ve fosil verilerini artırmak için çalıştıklarını, fosillerin evrim teorisini çürüttüğünü öne sürdü.

Şov yapıyorsun!

Fosil sergisinde, fosillerin yanlarında kimler tarafından bulunduğu, nerede bulunduğu gibi dipnotları olmadığını, oysa bilimsel sergilerde bu tip notların mutlaka yer alması gerektiğini vurgulayan Özkoç, açılan serginin bilimsel niteliği olmadığını, şov yapıldığını söyledi. Sergide bir leopara ait olan kafatası fosilinin 80 milyon yıl öncesine dayandığının belirtildiğine işaret eden Özkoç, “Örneğin, bir leoparın 80 milyon yıllık olduğu belirtilmiş. Literatüre baktım, ancak bulamadım ve bu tip memelilerin ortaya çıkış tarihi 3 milyon yılı geçmiyor. Nasıl 80 milyon yıl olmuş, ben bunu anlamış değilim” dedi.

Cevap veren Yılmaz, dünyanın birçok yerinden fosillerin ellerine ulaştığını söyleyerek, Prof. Dr. İbrahim Özkoç`a aynı anda 3-4 soru yöneltti. Özkoç soruları yanıtlarken, yaşanan tartışmaların sonunda durumun tartışılarak karara bağlanacağı açıklandı. Sunumu ve tartışmaları dikkatle izleyen katılımcılar zaman zaman şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.12.2008 12:34

Bu şarlatanlık devam ettiği sürece cahil cüheyla takımının ; "evrim yol ulaaaan" hezeyanları devam edecektir.

Ve hala bugun ; dünyadaki canlıların bir anda bugunkü formlarda oluşuverdiğini ve günümüze kadar hiçbir değişikliğe ugranadan geldiğini zanneden cahil nesiller yetişmeye devam edecektir.

VICECITY
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Fatih
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 124
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.12.2008 10:37

evrimi savunan faşist zihniyetin seviyesindeki düşüş gerçekten endişe verici....

kanıtlasakta kanıtlamasakta evrim var ve siz buna inanacaksınız diyorsunuzuz ha....yooo kusura bakmayın lafla peynir gemisi yürümez.....adamın dili sürçmüş ve milyon diyeceğine milyar demiş olabilir....bu dil sürçmesini büyütüp arkasına saklanacak kadar zavallımısınız.....???..fosiller sizin balmumundan yapılan kaptan mağara adamları gibi sahte ise okey şarlatanlık diyebilirsiniz...ama burada şarlatan ve iftiracı olanlar apaçık sizlersiniz...

lütfen haddinizi aşmayın.....
varsa kanıtınız ..sizin değil feriştahınızın kanıtı varsa hiç durmayın getirin...vır vır vır konuşuyorsunuz..hatta hakarette ediyorsunuz ama kanıt yok.....mahalle karılarını geçtiniz be...yeter ...bari bilimle çelişmeyin....
aha bu işin bilimsel formülü sonradan kazanılan özellikler her ne şekilde olursa olsun canlının yavrusuna geçmiyor....peki evrim ne şekilde oluyor ...???..bilinmiyor...!!!..ama şiddetle savunuluyor....ve dayatılmak isteniyor....
yani bu gibi şeylerden medet ummayın lütfen...fosiller üzerinden tartışmaya girildiği zaman evrimciler her zaman darma duman olmuştur.....köpekbalığının atası diye yuturulmaya çalışılan bir balıktan çok daha eski köpekbalığı fosilleri bulununca evrimciler sus pus olmuştur....evet köpekbalığı fosili 430 milyon yıllık ..evrimleştiği iddia edilen balık ise neredeyse 200 milyon yıllık evrimci tayfaya göre torun dedesinin atasıdır.........söz konusu evrim olunca her bir şey mümkündür...haşa evrime laf söylenemez darwin çarpar sonra......akıl yürütmek ne haddinize....bre gafiller ataist bilim adamlarından dahamı iyi bileceksiniz....adamlar var diyorlarsa vardır bir bildikleri ...kanıt sizin neyinize gerek....ne haddinize sizin 140 milyon yıllık timsah fosiliyle şimdiki timsahın aynı olduğunu ifade etmek....

tekrar en başa dönüyorum milyon yerine milyar denmiş olabilir....aha bakın size bir örnek cem yılmaz arog filminde birmilyon yıl geriye gidiyor ve dinazorlarla karşılaşıyordu değilmi....halbuki dinazorların nesli üçbuçuk milyon yıl önce tükendi...şimdi bu kimine göre küçük kimine göre büyük bir hata...sizin yaptığınızda o hesap rakamsal bir hatayı bir dil sürçmesini gündeme taşıyıp arkasına saklanmak...vah zavallılar....vah garibanlar...bu kadarmı düştünüz....???

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.12.2008 15:14

Vicevity , mevzu ile ilgili alıntıları okumadın mı ? Mesele sadece milyar meselesi değil.

Dur tekrar gözüne sokalım ;

Fosil sergisinde, fosillerin yanlarında kimler tarafından bulunduğu, nerede bulunduğu gibi dipnotları olmadığını, oysa bilimsel sergilerde bu tip notların mutlaka yer alması gerektiğini vurgulayan Özkoç, açılan serginin bilimsel niteliği olmadığını, şov yapıldığını söyledi. Sergide bir leopara ait olan kafatası fosilinin 80 milyon yıl öncesine dayandığının belirtildiğine işaret eden Özkoç, “Örneğin, bir leoparın 80 milyon yıllık olduğu belirtilmiş. Literatüre baktım, ancak bulamadım ve bu tip memelilerin ortaya çıkış tarihi 3 milyon yılı geçmiyor. Nasıl 80 milyon yıl olmuş, ben bunu anlamış değilim” dedi.

VICECITY
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Fatih
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.12.2008 23:51

arkadaşım...bilimsel sergilerde fosillerin yanında dipnotların bulunması gerektiğini iddia eden özkoçu ben çok samimi bulmuyorum...bilimin kendisine..ve samimi bilim adamlarına sonuna kadar saygılıyım....ama...elle tutulan gözle görülen hiç bir kanıt olmadığı halde metazori biz var diyorsak vardır diyen bilim adamları en az ikinci dünya savaşında hitlerin emrinde çalışan ve korkunç deneyler yapan asker-bilimadamları kadar faşisttir...
ve o bilim adamlarından her anlamda çok daha verimsizdirler...sadece laf laf laf.....
bu ara formlar sanki gulyabani...yada orman perisimiş gibi...ne işse sadece bu evrimci bilimadamlarına gözüküyorlar...neymi paleontoloji müzelerinde ara geçiş formu varmış....yav bu özkoç o kadar tırı vırı yapacağına bir dipnot düşüp deseya bize hangi paleontoloji müzesinin neresinde ara geçiş formu var...
sandıktamı saklıyorlar bu ara geçiş formlarını..özel izinlemi görülüyor..görmek için paleontologmu olmak lazım illaki...neyse parası verip bizde görek....
en ilginç olanıda zaten ara geçiş formu iddiasıdır....bu aslında evrim teorisinin bana göre en saçma iddiasıdır...
yani canlının güya bir ilk ortaya çıkış hali vardır..birde bu günkü hali....haaa.. birde hiç görmediğimiz ara formlar var(seçilmiş kişi özkoç görmüş o ara formları ama maalesef bize gözükmüyorlar)..yani evrim bundan ibaret ....
-pof-diye oldu ve bitti...neden başladı..neden durdu...canlılardaki farklılaşma yada evrimleşmenin(şuan yeryüzündeki canlılardan bahsediyorum)...son noktasınamı geldik...yoksa şuanda canlılar evrimleşiyormu...
evrim hala devam ediyorsa biz neden gözlemleyemiyoruz..durduysa neden durdu....şayet evrim devam ediyorsa şuan yaşayan bütün canlılar ara form statüsündemi oluyorlar...???
tabi bu soruların cevabını sendende o evrimle kafayı bozmuş bilim adamlarındanda beklemiyorum..ama genede samimi olarak düşüncelerini yazarsan sevinirim...

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.12.2008 01:33

Kardeşim arageçiş formu var. Bu kavga ise fosillerin bulunmaması değil - antievrimcilerin kabul etmemesi.

Örneğin yarı balık yarı kara sürüngenine ait 375 milyon yıllık bir fosil bulunmuştur. Bunu kimse reddetmiyor. evrim karsıtları da reddetmiyor. Zaten kabak gibi ortada hersey.

Fakat evrim karsıtları diyor ki ; "hayır o arageçiş fosili değil farklı bir balık türü ve nesli tükendi"

Yani mesele bu. Yoksa ara geçiş formu örneği çok var. Ama antievrimciler hiçbirini kabul etmiyor. Ve hepsinin nesli tükenen farklı bir tür oldugunu söylüyorlar. Haliyle yapılacak bişey kalmıyor.

VICECITY
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Fatih
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.12.2008 17:53

"iki canlı türünün ortak özelliklerini gösteren bir fosil bulunduğunda, `artık doldurmanız gereken 1 değil 2 boşluğunuz var,` der bilinçli tasarımcılar. bu boşluklar bulunan fosillerden her zaman daha fazla olacağı için asla dolduramazsınız."
demiş bir evrim karşıtı kardeşimiz...nede güzel demiş....

bak şimdi senin bahsettiğin balığın adı nerede bulunduğu vs. hepsi biliniyor ...evrim karşıtlarınında ara geçiş formu olarak lanse edilen balık fosilinin yanında yeni tutulmuşuyla çekilmiş fotoğrafları var ..ve o balığın ayakları değil yüzgeçleri var o yüzgeçleride dipte ilerlemek için kullanıyor..karada yürümek için değil....

yabak bunların ben alayına çok kafa patlattım evrimciler hep varsayımla tahminle ilerliyorlar...nerede bir dinazor iskeleti bulsalar aha bu falancanın atası diyorlar...gorili..maymunu insana benzedikleri için insanın atası olarak gösteriyorlar ama yunus balığı zeka olarak maymunlara fark atıyor....yada ne bileyim maymun goril dururken evrimciler fellik fellik insanla maymun arasındaki ara formu arıyor...14 ila 16 milyon yıl önce ortaya çıkmış olduğu varsayılan maymunlar o günkü halleriyle birebir günümüze gelmişler ..fakat ondan sonra ara form olarak nitelendirdiğimiz sözde insan-maymun karışımı canlılar kayıp....geçiş birandamı oldu...???_bir tane maymunlamı oldu..???...yüzlerce binlerce insan maymun karışımı canlı nerede....hadi canlısını geçtim fosili nerede...???...bu bahsettiğimiz süreçten çok daha uzun yıllar önce yaşamış dinazorların bile fosillerine ulaşabiliyorda bilim adamları yakın tarihte yaşamış insan maymun ara formuna neden ulaşamıyor...340 milyonluk balık fosilini sözde karaya çıkan ilk canlı olan fosili buluyorlarda insan-maymun karışımı fosilleri neden
bulamıyorlar....bu ve bunun gibi yüzlerce binlerce soru var cevap bekleyen....ama soramıyoruz..evrimi sorgulayınca bilimi sorgulamış gibi görülüp cahil ..yobaz.. damgası yiyoruz....

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 01.01.2009 20:40

Kardeşim bulunuyor , o da bulunuyor. Ancak antievrimciler o fosillere de , " soyu tükenmiş maymun türü " diyorlar.

Bak şöyle düşün. Önce sana göre insan ve maymunun ortak atası nasıl birşey olmalı ? Buna bir cevap ver kendine göre. Ve senin istediğin fosillerden 100 milyon tane bulundugunu varsay ( ki bu mümkün değil suan). Ne olacak ? "ulan hakkaten evrim varmış " mı diyeceksin ? Yoksa " hayır efendim onlar farklı bir türdü ve soyu tükendi " mi diyeceksin. Tabiki ikincsini diyeceksin. Ki zaten öyle de diyorlar.

VICECITY
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Fatih
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2009 16:31

+ : yavru kurtçuk
- : baba kurtçuk

+ ben düşünüyorum baba
- ne düşünüyorsun
+ bizim atalarımız maymun bence
- s.tir git oğlum akşam akşam sapıttı yine
+ niye öyle diyorsun baba
+ ulsan salak, bizim atalarımız maymundu da, nerde lan bizim kollarımız bacaklarımız, maymunlar o daldan bu dala zıplıyor dere tepe düz gidiyor, biz sürüne sürüne 10 metre yolu bir saatte gidiyoruz, hayır nerden de adını darwin koydum senin.
(bkz: atalarının maymun olduğuna inanan kurtçuk)

minik fıkramsı bir diyalogla başlıyayım yazıma dedim....

öncelikle şunu ifade edeyim her ne olursa olsun bu tartışma tabiki bir kısır döngü olarak tıpkı diğer evrimci yaratılışçı tartışmaları gibi sanal ortamın dipsiz kuyularında dönür duracak....bunu bile bile yazmak çok garip aslında....
neyse konuya girelim...bahsettiğin maymunumtırak fosilleri için bizzat bilim adamlarının kullandığı ifade şu...bu fosiller için insanın atası diyemeyiz...gene aynı bilim adamları zaten insanın maymundan değil farklı bir türden evrimleştiğini iddia ediyor....
neyse kısa kesip konuya girelim....evrimcilerin mantıklı olarak cevap veremediği sorulara.....
bir....canlıları evrimleşmeye iten etken nedir...cevap;çevresel faktörler...karşı soru...;sonradan kazanılan özellikleri canlı yavrsuna aktaramazken bu nasıl mümkün oluyor....
iki...evrimin günümüzdeki canlılar üzerindeki etkisi ne durumdadır..evrim artık durmuşmudur ..nihayetemi ermiştir..yok devam ediyorsa gözlemlemenin mümkünatı varmıdır...
bir dahaki yazıda konuyu farklı bir boyuta taşıyacağım....

Negrano
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bandırma
Balıkesir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.01.2009 20:44

Hep sen soruyorsun , ben de soracagım ::):)

Evrim derki , tüm canlılar ortak bir atadan gelir. (Ve bu evrim bugüne kadar sayısız bilimsel testten geçmiştir - aksi ispatlanamamıştır.) Yani doğadaki tüm canlılar uzak veya yakın birbiriyle akrabadır. Kimin kimle yakın akraba oldugu ise tartışmalıdır. Zaten evrimciler arasında bile bu konuda haretli tartışmalar olur. Ve bir çok evrimciye göre de insan ile maymun yakın akrabadır. Dedeleri aynıdır. Maymunlar evrilip insan olmamıştır. Bunlar ortak bir kökenden gelmiştir. Ama diyelim bu yalan-yanlış. Yinede bu evrim bitti demek değildir. Anladın sanırım. Sorulara geçelim.

Kalıtımsal özelliklerde meydana gelen değişiklikler bir canlının değişimine yol açar. Ve bu özellikler üreme yoluyla yavrulara aktarılan genlerden gelir , mutasyonlar yoluylayada farklı özellikler oluşabilir. Ve bu özellikler doğal seleksiyonun testine girer , kimileri kazanır - kimileri kaybeder.

Evrim durmamıştır ve durmaz. Milyonla ifade edilen yıllar ile gözlemlenebilir. Dünyanın ömrü yeterse eğer 100 milyon sene sonra evrime dair zerre şüphe kalmayacaktır ::):)

Benim soruma geçelim.

Semavi dinlere göre insanlıgın ömrü 3 bin 4 bin gibi komik rakamlarla ifade edilir. Zira Son peygamber henüz 1400 yıl önce gelmiştir. Bu rakamlar , dünyanın yaşı - ilk canlının yaşı , veya ilk insanla mukayese edildiğinde çok komik bir rakamdır Örnekleyelim ; Son peygamber dünyaya geleli 1400 sene olmuş ve bu rakam evrenin yaşına baktıgımız 10 ,000, 0000 `da 1 dir. Bu konudaki görüşlerin nelerdir ?

Allah yarattıgı canlıların %99`unu neden yoketmiştir ? Biz buna doğal seleksiyon diyoruz , ya siz ne diyorsunuz ?

Evrimsiz biyoloji olur mu ? Olursa nasıl ?

devam ederiz sonra

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan