süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Medya
   Çocukların TV İdolleri

TADIMDA_ASK_VAR SİZCE SEVİŞMEK ZEVKMİDİR ANGARYAMI ? Yeni forum başlığı oluşturdu - (17:49:05)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
OneLifeoneTry_
  • Ekle
87 yaşında / Bayan
Yurtdışı
İngiltere
Aktif Toplam Yazı : 35
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 22.12.2008 15:16

RTÜK’ün 17 ilde 1719 çocuk üzerinde yaptığı "İlköğretim Çağındaki Çocukların Televizyon İzleme Alışkanları" araştırmasında ilginç sonuçlara ulaşıldı. Araştırmaya göre, ilkokul çocukları boş zamanlarında en fazla kitap okuyor. Kitabı çok az farkla televizyon ve arkadaşlarla oynama izliyor.

Bilgisayarı oyun ve eğlence için kulalnıyorlar
Çocukların yarısından fazlasının evinde bilgisayar bulunmazken, yüzde 47’si bilgisayar sahibi. Bilgisayar sahibi çocukların yüzde yüzde 51.5’i de internet bağlanıyor. Öğrenciler bilgisayarı en fazla oyun ve eğlence için kullanıyor. Bilgisayarın kullanım amacını, öğrencilerin yüzde 70’e yakını "oyun ve eğlence" olarak açıklıyor. Öğrencilerin yarıya yakını, hafta içinde 17.00-20.00 ve 20.00-22.00 saatleri arasında televizyon izliyor.

En sevilen çizgi karakterler Tom ve Jerry
Araştırma sonuçlarına göre, ilköğretim çağındaki çocuklar TV’de en fazla çizgi film izliyor. Bunu yerli diziler, yarışma programları, filmler ve çocuk programları izliyor. Çocukların en çok sevdiği çizgi film ise Tom ve Jerry. Buggs Bunny 2. sırada, Şirinler 3. sırada, Örümcek Adam da (Spider Man) 4. sırada yer alıyor. İlköğretim çağındaki çocukların en çok sevdiği televizyon kahramanı ise Örümcek Adam. Buggs Bunny 2, Kurtlar Vadisi kahramanı Polat Alemdar ise 3. sırada geliyor.

Çocukların en sevdikleri dizi ve reklamlar
Çocukların en çok sevdiği dizi filmler de sırasıyla Bez Bebek, Kurtlar Vadisi, Kavak Yelleri, Akasya Durağı ve Avrupa Yakası. Reklamlar da en fazla çocuklar tarafından izleniyor.

Kızlar `Nana` erkekler `Polat Alemdar` veya `Cem Yılmaz` olmak istiyor
Çocukları televizyon izlerken en çok rahatsız eden görüntüler ise "açık-saçık çıplaklık içeren görüntüler", "kavga ve şiddet görüntüleri" ile "insanların ağladığını gösteren görüntüler." Televizyonun faydası konusunda da çocukların yüzde 60’a yakını, "TV bilgilendiriyor" cevabını verdi. Çocukların "eğlendiriyor" ve "hayal dünyamı geliştiriyor" cevapları da öne çıktı. Çocuklar büyüdüklerinde en fazla "Bez Bebek" dizisindeki "Nana" gibi olmak istiyorlar. Bunu, Polat Alemdar ve Cem Yılmaz izliyor.
Alinti

forumcu
  • Ekle
78 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Vatikan
Aktif Toplam Yazı : 261
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.12.2008 21:53

benim idolum bir zamanlar izzet altinmese`ydi...

ama yuzundeki muazzam "mono guner umit beni",beni bu rol modeliteye ulastirmanin aksine hayli uzak diyarlara itmekteydi.

oya ki her gun evde oy dugumeli turkusunu cigiriyordum.

belki cigirdikca ben de benlenirim diyerekten...

denedim...

denedim...

denedim...

hatta sonra sonra tek elimi havaya kaldirip kameraya boyun geride ironik bakislar atmaya da basladim...

tekrar denedim...

ama olmadi...

ve her seye ilac zamanin da etkisiyle idolum trajik bir bicimde degisiverdi.

artik yeni idolum,

himen isimli cizgi filmindeki hayvan adam idi.

ve halen de oyle...

OneLifeoneTry_
  • Ekle
87 yaşında / Bayan
Yurtdışı
İngiltere
Aktif Toplam Yazı : 35
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.12.2008 00:34

Çocukların önceden ya doktor yada öğretmen olma hayallerı vardı...
Şımdı ıse Polatlar Nanalar ızlıyor ve bunlarla geleceğın planlarını yapıyorlar...Kımde hata çocuklardamı yoksa polatla Nanadamı..Çok sağlam bır gelecek beklıyor çocukları..

malista___
  • Ekle
80 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Şili
Aktif Toplam Yazı : 544
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.12.2008 19:34

bireyleri yakın gelecekte şu bekliyor sanırsam ...kendi eksenlerinde dönüp duracaklar ..ben merkezli benil bütünüyle bedene ve beyne hakim olcak , bir nevide böl parcala , kes doğra eylemide çıkacak , ciddi ciddi hayvanlaşmaya doğru bir yolmu alıncak nedir ..yaşamı sürdürmek adına ,)

arteco
  • Ekle
49 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 287
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 31.01.2009 03:54

aynen katılıyorum malistaya
zaten sanalda öyle yoğun yaşanıyor ki bu durum yüzde biri reele taşınsa durum vahim ve bu galiba kaçınılmaz...

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan