Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Gündem
   Ermenilerden Özur -dilenmesin

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
canarya007
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 9546
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 20:25

60’a yakın emekli büyükelçi ve diplomat, bir bildiri yayınlayarak 1915 olaylarına ilişkin “Ermenilerden Özür Dilenmesi” kampanyasının, “haksız, yanlış ve ulusal çıkarları açısından sakıncalı” olacağını, terör eylemlerinde hayatlarını kaybedenlere “ihanet” anlamına geleceği de vurgulandığı bildiride "Ermeni terönüne kurban gidenler için özür dilenecek mi?" denildi.

Çok sayıda emekli büyükelçi ve diplomat bir bildiri yayınlayarak 1915 olaylarına ilişkin olarak bir grup aydın tarafından “Ermenilerden Özür Dilenmesi” kampanyasının başlatılmasını eleştirdi.

Bildiriye destek veren 60’a yakın emekli büyükelçi ve diplomat arasında eski Dışişleri Müsteşarlarından Şükrü Elekdağ, Korkmaz Haktanır ve Onur Öymen de bulunuyor.

Bildiride böyle bir kampanyanın, “haksız, yanlış ve ulusal çıkarları açısından sakıncalı” olacağını, terör eylemlerinde hayatlarını kaybeden Türklere “ihanet” anlamına geleceğinin kaydedildiği bildiride "Ermeni terönüne kurban gidenler için özür dilenecek mi?" diye soruldu.

“Emekli Büyükelçiler Grubu”nca yayınlanan bildiride bu yöndeki kampanyanın başlatılacağı haberleri endişe ile izlendiği belirtilerek böyle bir kampanyanın “haksız, yanlış ve ulusal çıkarları açısından sakıncalı” olacağı vurgulandı. Bildiride şöyle denildi:

“Böylesine yanlış ve tek taraflı bir girişim, tarihimize saygısızlık ve terör örgütlerinin Osmanlı İmparatorluğu`nun son dönemlerinde yaptıkları ve Cumhuriyet tarihimizde de giriştikleri şiddet eylemlerinde hayatlarını kaybeden insanlarımıza ihanet etmek anlamına gelecektir.

Savaş koşullarında yapılan 1915 Ermeni tehciri acı sonuçlar vermiş ise de, Türk insanının Ermeni isyanları ve terör eylemlerinde uğradığı kayıplar ve acılar Ermenilerinkinden daha az değildir.”

-“ERMENİ TERÖRÜNE KURBAN GİDENLER İÇİN ÖZÜR DİLENECEK Mİ?”

1973`de tekrar hortlayan terör eylemlerinin sonucunda da aralarında çok sayda diplomat ve kamu görevlisi ile aile yakınlarının can verdiğine dikkat çekildiği bildiride “Özür dileme kampanyası gibi, sakat bir girişime kalkışanlar acaba tarih boyunca Ermeni terörüne kurban giden ve zulüm gören insanlar için de özür dilenmesini düşünmekte midirler?” denildi. Türkiye’nin Ermenistan’a yönelik açılıma da değinilen bildiride şöyle denildi:

“Bugün Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerde bir yumuşama sürecine girilmesi ve iyi komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi isteniyor ise, bunun yolunun, tek taraflı özür dilenmesi gibi tavizlerden değil, öncelikle taraflar arasındaki sınırların ve toprak bütünlüklerinin tanınmasından, ve mutlaka gerekiyor ise, her iki tarafın tarih boyunca çektikleri acıların karşılıklı olarak paylaşılmasından geçtiğinin hatırda tutulmasında yarar görüyoruz. Aksi takdirde, ‘özür dilenmesi’ gibi tek yönlü bir davranış yersiz ve yanlış olacak, tarih gerçeklerine aykırı düşecek ve ulusal çıkarlarımız açısından vahim sonuçlar doğurabilecektir.”

ANKA

forumcu
  • Ekle
78 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Vatikan
Aktif Toplam Yazı : 261
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 20:41

herkesin evinin onundeki copleri gormedigi bir mevzuda ve aslinda dunyada,kisisel sovdan ote birsey olamaz bu gibi ozur kampanyalari.

ben de pink floyddan ozur diliyorum.plaklarini turkiye`de kolay kolay bulamadigim icun gittim mp3lerini cektim korsan sitelerden.

imza:forumcu

raffine
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Zeytinburnu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1393
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 20:47

ben de özür dilemiyorum ermenilerden..
çünkü o katliamların ,sürgün ve techirlerin sebebi,faili .. alman güdümlü milliyetçi ittihak terakki`cilerdir..ermeni milliyetçileri olan taşnak çılardır..

simplicio
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 611
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 21:01

bu özür çıkışına imza atanlar aslında çok doğru bir iş yapmıyorlar..
yani;
1-özür dilemek yükümlülüğü var mıdır ,yok mudur tartışması bi yandan..
2-özür dilenecek bir durum var sayalım, bu durumda özrü dileyecek olan, onlar / devlet/ kim olmalı çok belirlenebilir bir durum değil..size mi düştü, ya da siz özür dilediniz ya herşey halloldu şeklinde bir karşı-çıkışa çok müsait bir durum..
"böyyüklerimiz" görüş bildirmiyorken sizin mi haddinize şeklinde anlaşılmasın. olayla ilgili devlet arşivleri açılmıyorken, tarihçiler,araştırmacılar henüz konsensus sağlayamamışken, esen grubun çıkıp özür-şov yapması gerçekten ülke menfaatleri açısından sıkıntılıdır..

zaten bazı aydınlarımızın;
insanlık üzerine duydukları sıkıntıların bi parçacığını dahi, yine insanlığın bir parçası olan Türkiye halkllarından müesses Türkiye Cumhuriyeti hakkında taşıdıklarını göremedik,göremiycez. bu tür şovların "diaspora" gibi şovmenlerin varlığı göz önüne alınınca neye yol açacağını kestiremeyiz.. ilerki dönemlerde; bu şovların yeni ve büyükleri ile , eğer son derece mesnetsiz ve haksız bir süreç başlar da; faraza, Doğu Anadolu`da yaşayan inanlarımız yerlerinden yurtlarından olurlarsa, acaba bu aydınlar, kalkıp tekrar özür dilerler mi?
sanmam..
o sırada meşgul olacaklardır..
kimisi nobelini cilalayacak,
kimisi ABD falanca üniversitesindeki yeni kürsüsünün işleriyle yoğunluk yaşayacak,
kimisi mali müşavirleriyle toplantıda olacak.. ve benzeri..
zaten hep benzeri..

denizdim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
Aktif Toplam Yazı : 152
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 21:13

Toplumlar arasindaki tarih sahnesinde olan iliskiler ,bir süre sonra karsimiza olumlu veya olumsuz cikmasi,bizim o dönem konjüktüründe yorum yapmamiz sadece siyasi zeminde mümkündür. 1915 de Ermeni cevrelerinin dedigi gibi bir soy kirim varsa,bunun sucunu o dönemin gerici ve ya manga altindaki hükümetlerin vaya yönetimlerin yaptigini söylemek bizi tarih karsisinda aklamaz. Biz daha önce dedigim gibi ancak o dönemi siyasi acidan yargilayabiliriz. Ortada bir gerceklik varsa ,bu gerceklik bizim bir vaya ,iki nesil öncemiz tarafindan yapilmissa ,bunun özürü aydin ve ilerici olarak bize düser.

Toplumlar arasinda yasananlar zaman asimina ugradigi icin ,karsisinda bire bir muhattap bulamaz. Iste tam da bu noktada sözü gecen toplumun Entellektüel yaklasimlari burada öncülük yapmak zorundadir.

Burada özür dilemek anlam olarak farkli anlasiliyor. Aydin kesimin özür dileme sekline katilmamamla birlikte ,özür aslinda Fasizan olan bütün yapilara (karsi) oldugundan dolayi özür diliyor- oluyorsun. Bir anlamda soykirim ,toplumlara karsi asimilasyon gibi girisimleri tarih karsisinda yargilamaktir tutum.

Alman Nazizmi adina özür dileme,aslinda onlarla hic alakasi olmayan hükümetler tarafindan yapilmistir.
nedeni fasizme karsi olduklari icin.
Aksi taktirde sorun sadece Ermenilerin gönlünü almak olsa bu kolay ,acarsin Ermeni Burjuvalarina kapilarini ,gelir ticaret yaparlar ve soykirim söylentileri bitmesede, ses getirmez hale gelir.
Ama bizim derdimiz bu olmamalidir. insanlik sucu olan ,bir ulusun yok edilmek istenmesi,ilerici ve aydinim diyen herkesin ,ön kosulsuz desteklemesi gereken bir sürec olmalidir.

Ermeni Terör örgütünün (Asala) öldürdükleri diplomatlar icin kim bizden özür dileyecek gibi gayri ciddi bir konuda kafa yormakta ,bosa kürek cekmektir. Cünkü Ermeni Devleti böyle bir örgütün kendileriyle baglantisini kabul etmesini beklemek saflik olur.

denizdim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 21:16

Bizim sorunumuz aydinlarin özür dilemsi olmamalidir. Eger gercekten bu olaylar yasanmissa,insan olarak biz ne düsünüyoruz. Insan vicdani buna izin verirmi ,tepkimiz nedir. Biz kendi vicdanimiza hükmetmekle yükümlüyz ilk basta. Saga sola saldirmadan bu olay yapilmissa insan olarak ne yapmaliyiz ?

denizdim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 21:22

Kendi aydiniyla barisik olmayan bir toplum; O ne yapsa yanlis gelir bizlere. Elbette satilmis aydin gecinen kisilerde var. Ama bunu anlamanin yolu olaylari ,duygularimizla degil ,mantigimizla yorumlayarak olacaktir.
Objektif olmak kolay degildir,helede bizim gibi siyasi engellerin yogun oldugu ülkelerde. Bir baska ülke daha yokki ülkesi disinda aydinlari el üstünde tutulmasin. Ama dedimya ,duygularimizla bakinca hepsi vatan haini.
Bunlari vatan haini ilan edenler kimler ?

kardesturkuler
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Mudanya
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 67
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 21:26

biz bir halka hiç bir ulusa düşman olmak istemiyoruz... sen beni astın kestin öldürdün demek istemiyoruz... desek ne olacak kendiside aynı isyanı haykıracak....neyi kanıtlamak peşindeyim gidip adamın topragını elindenmi almamız gerek ? neyin özrünü idda edecegiz...

ilk önce kendimizi sorgulayacagız...eger bu ülkede yaşıyorsak herkes kendi evinin önünü süpürücek...

biliyorum ki aynı haykırış ermenistandaki kardeşleirmizdede var....

bu kitleyi bir araya getirecek devlet toplum projeleri yok..olmadıgı içinde düşmanlık körüklenerek inada biniyor kimse burnundan kıl aldırmak istemiyor.....

MUTLAKA BİR GÜN...

ERMENİLER ARARAT DAGINI AŞACAK
BİZLERDE AGRI DAGINI AŞACAGIZ...

KUCAKLAŞACAGIZ
--------

disporayıda tanımıyorum buradaki diasporacılarıda tanımıyorum....işte size pusula...

wince
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Kuzey Kıbrıs TC
Aktif Toplam Yazı : 1757
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 21:54

"Doğu Anadolu`da geçmişte kaybettiğimiz bir milyondan fazla şehidimizin aziz hatırasını gelecek kuşaklara aktaracak ve 24 Nisan`ı Katliam günü olarak kabul edenlere ve onlarcası dünyanın birçok yerinde açılan sözde soykırım anıtlarına cevap verecek bir Şehitler Anıtı`nın Iğdır`da açılması ve Oba Köyü`nde bir şehitlik düzenlenmesiz kararlaştırılmıştır. Iğdır`da inşa edilen bu anıt; geçmişteki kötü günleri ve bizleri düşman eden sömürgeci devletleri sürekli aklımızda tutmamızı sağlayacak, geleceğimize dostluk, iyi komşuluk ve işbirliği temelinde ışık tutacaktır."

Sözüm ona Aydınlara Teklifim: Iğdırdaki anıta gidip Masum ,hayatlarını kaybeden insanlarımızdan özür dilemesidir.

denizdim
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Avusturya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.12.2008 22:01

Wince ;Cok güzel bagladin konuyu.

kardesturkuler
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Mudanya
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 67
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.12.2008 01:24

çok net bir negatif örnek verecegim şimdi....

--erzurumun düşman işgalinin kurtuluş yıldönümü vardı...belediye ise temsilen oynatacak ermeni asker bulamıyor koca şehirde kimse oynamak istemiyor... peki bunu bir hassasiyet olarak algılayalım...

ve sonra belediye gösteri için ermeni asker bulamadıgından dolayı bir kampanya yaparak ermeni asker olana 50 ytl para verecegini açıklar açıklamaz hurrraaa tüm şehir ermeni askeri olmak için sıraya geçiyordu :)

gülsemmi aglasammı geriye dönüp kafamı duvarlaramı vursam diye çok düşündüm... acı acı düşündüm...

emsalsiz_baris
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 387
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.12.2008 02:16

bölgedeki olaylar ermeniler tarafından başlatılmıştır
yerli halk elinden geldiğince kendini savunmaya çalışmışlardır
ve bu karşılık verme esnasında haliyle pekçok ermeni ölmüştür
saldırı halinde meşru müdafa hakkını kullanmak tabiki insanların en büyük hakkıdır

dikkatinizi çekmek isterimki o bölgeler kürtlerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerdir
ve ölenlerden büyük bir kısmı yine kürtlerdir
fakat bugün kürtçü geçinenler(özellikle ppk lı ve sempatizanları) hiç ermenilerden bahsetmezler ve TC ye karşı dış güçlre hizmet eden ermenilerle kardeş olmuşlardır
bu kardeşlikleri zamanında birbirlerini öldürdükleri, birbirlerinin kanlarını akıttıkları için KANKARDEŞ derecesine varmıştır

ermeniler dua etsinki osmanlı gibi bir devlette yaşiıyorlardı
yoksa bi ingiliz fransız rus alman vs... olsaydı bi tanesini sağ bırakmazdı

özür dilemesi gereken birileri varsa onlardır katliamı başlatanda yapanda onlardır
sürekli bu konuyu kaşıyorlarki birşeyeler talep edebilsinler bizden (bu önce tezminat zamanla toprağa döner)

İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR

ayrıca bu durum osmanlının nasıl yıklıdığının delillerinden birisidir
islm düşmanı kuvvetler en büyük düşmanı olarak gördükleri osmanlıyı orda yaşayan ayrı din veya ırk veya mezhepleri kullanrak ayaklanma çıkarmışlardır ve büyük ölçüde zarar vererek emellerine ulaşmışlardır

Invasion
  • Ekle
86 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Lesotho
Aktif Toplam Yazı : 2327
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.12.2008 04:29

Ortada ozur dilenecek bir konu olmadigi kanaatindeyim .

U_S_ovalye
  • Ekle
37 yaşında / Erkek
Merkez
Rize
Aktif Toplam Yazı : 4105
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.12.2008 09:34

Aydınların yada türkiye halkının özür dileyeceği durum yok...Ancak Osmanlı hükümetinin devamı olarak kim kendini görüyorsa onlar özür dilemelidir...İtthatçı faşistler Enver Paşa gibilerin devamı olanlar o çizgide olanlar özür dilesinler.

Yinede herşeye karşın aydınların bu çıkışını yanlış bulmuyorum..Türkiyede oluşturulan, devlet yanlış yapmaz diyen bir faşizan düşünceye karşı gelebilmişlerdir...Türk ve islam faşizminin zaman zaman dayanılmaz boyutlara geldiği günümüzde herşeye karşın ileri bir adımdır..Artık tc nin resmi politikalarına birileri karşı geliyorlar...

HEPSIYALAN
  • Ekle
65 yaşında / Erkek
Kemeraltı
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 9
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.12.2008 09:44

TÜRK milletinin hic kimsenden özür dilemesine gerek yok asil özür dilemesi gereken ruslarla bir olupta türkleri katleden ermeni itleri Deniz Kardestürküler siz özür dileyin isterseniz ayaklarina kapanin ermenilerin size yakisir ama TÜRKE yakismaz Biz özür dilemiyoruz

[1] [2] [3] [4]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan