Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   BU GURUR ALTAY`IN

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
SON_OSMANLI_2
  • Ekle
83 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Bahama Adaları
Aktif Toplam Yazı : 7409
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 00:55

Bank Asya 1. Lig`de mücadele eden Altay`da, 1975-1983 yılları arasında siyah-beyazlı forma altında birlikte futbol oynayan Mustafa Denizli`nin Beşiktaş`ın, Ümit Kayıhan`ın ise Denizlispor`un başında görev yapması, kulübün eski başkanı Mahmut Özgener`in de Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığını yürütmesinin gururunu yaşıyor.Altay Spor Kulübü Başkanı Melih Tunç Tandoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Altay`ın köklü spor kulüplerinden biri olduğunu bildirdi. Altay`ın sürekli futbolcu üreten bir altyapısı olduğunu belirten Tandoğan, Mustafa Denizli ile Ümit Kayıhan`ın Altay`dan yetişerek, Türk sporuna hem futbolcu, hem de teknik direktör olarak hizmet etmelerinden gurur duyduklarını söyledi. Mustafa Denizli`nin 13 yaşında Altay`ın altyapısına geldiğini, futbolcu olarak aralıksız 18 yıl kulübe hizmet verdiğini, kulüp tarihinde ``en uzun süre kaptanlık yapma`` unvanına sahip olduğunu hatırlatan Tandoğan, Sebahattin Erbuğo, Tanzer Sencer, Zinnur Sarı, Zafer Bilgetay (Zagor), Erdi Demir, Hayrettin Demirbaş, Turgut Uçar, Reha Kapsal, Ümit Kayıhan`ın Altay`da futbolculuk yaşamından sonra antrenör ve teknik direktör olduklarını dile getirdi.

Almanya`da futbol hayatını sürdüren Alpay Özalan ile İstanbul Büyüşehir Belediyespor`un futbolcusu İbrahim Akın`ın da Altay`dan yetiştiğini anlatan Tandoğan, Altay`ın altyapıya önem verdiğini, yeni Denizliler, Kayıhanlar yetişmesi için gayret gösterdiklerini kaydetti. Tandoğan, bu yıl hedeflerinin, Süper Lig`e çıkarak ``Büyük Altay`` efsanesini yeniden yaratmak olduğunu ifade etti.

Altay Spor Kulübü`nün eski başkanlarından Mahmut Özgener`in TFF Başkanlığının da kendileri için gurur kaynağı olduğunu anlatan Melih Tunç Tandoğan, şöyle dedi:
``Özgener, Mazhar Zorlu`dan sonra Altay başkanlığından TFF başkanlığına çıkan ikinci üyemizdir. Rahmetli Hasan Doğan`ın başlattığı projeleri Mahmut Özgener tamamlayacaktır. Özgener`in bu görevde çok başarılı olacağına, Türk futbolunu ileriye götüreceğine inanıyorum. Şenes Erzik gibi Mahmut Özgener de Türk futbolunu uluslararası platformlarda başarıyla temsil edecektir.``

MUSTAFA DENİZLİ KİMDİR?
Mustafa Denizli, profesyonel anlamda futbol kariyerine 1965 yılında Altay takımında başladı. 18 yıl boyunca siyah-beyazlı takımda forma giydi. 1980-1981 sezonunda Birinci Lig`de 12 golle gol kralı oldu. 33 kere Milli Takım forması giydi, 2 gol attı. Denizli, futbol otoriteleri tarafından Türkiye Birinci Ligi`nin bütün zamanların en iyi sol ayaklı futbolcularından biri olarak kabul edilmiştir. Altay`da frikikten ve özellikle kornerden attığı gollerle büyük ün yapan Denizli, ``Büyük Mustafa`` lakabıyla nam saldı. İstanbul kulüplerinin transfer tekliflerini, İzmir`den ayrılmamak için daima geri çeviren Denizli, 1983`te, futbol hayatının son yıllarında fikir değiştirerek Galatasaray`a transfer oldu. 1983-1984 sezonunun sonunda futbolculuğu bıraktı. 1989-1990 sezonunda Denizli, Almanya ikinci lig takımlarından Alemannia Aachen ile teknik direktör olarak çalıştırdı. Daha sonraki sezonda Galatasaray`ın başına geçti. Galatasaray, onun yönetiminde 1990-1991 sezonunda Türkiye Kupası kazandı ve 1991-92`de Kupa Galipleri Kupası`nda çeyrek final oynadı. 1994 ile 1996 yılları arasında Kocaelispor`u çalıştırdı. 2000 yılında ikinci kez milli takımın başında bulundu. 2000 yılı Avrupa Futbol Şampiyonası`nda, Türk milli takımına ülke tarihinde ilk kez çeyrek final oynattı. Fenerbahçe`yi 5 yıl aradan sonra 2000- 2001 sezonunda lig şampiyonu yapan ilk ve tek Türk teknik direktördür. İki sezon sonra Vestel Manisaspor`u çalıştıran Denizli, İran`ın Pas ve Persepolis takımlarında teknik direktörlük yaptı.
İki kızı bulunan ve halen Beşiktaş teknik direktörü olan Denizli, aynı zamanda Beşiktaş taraftarıdır.

ÜMİT KAYIHAN KİMDİR?
1954 doğumlu olan Ümit Kayıhan spor kariyerine Göztepe Basketbol takımında başladı. 17 yaşında Göztepe`nin futbol antrenmanlarına çıkan ve teknik heyetin büyük beğenisini kazan Kayıhan, daha sonra sporcu kimliğini futbolcu olarak sürdürdü. Bir sezon Balıkesirspor`da oynadıktan sonra 8 yıl boyunca Altay takımının formasını giydi. Kayhan`ın futbolculuk kariyeri Eskişehirspor ile devam ettikten sonra Kuşadasıspor ile son buldu.
Antrenörlük için İngiltere`de kurs gören Kayhan, burada FIFA teknik direktörlük diploması aldı. Kayıhan ilk antrenörlük deneyimini Karşıyaka ve Göztepe`de yardımcı antrenör olarak yaptı. Sırasıyla Göztepe, Altay, Denizlispor, Erzurumspor, Antalyaspor, Bursaspor, Diyarbakırspor`da teknik direktör olarak görev yapan Kayıhan, sanatçı Ekrem Bora`nın kızı Sevil Kayıhan ile 27 yıldır evli ve iki çocuk sahibidir.

haldun_izm
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 72
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 03:00

altayın geçen yıllarda 2 kez süper ligin kapısından çok dramatik bir şekilde dönmesini hala unutamadık.özellikle galiba kasımpaşa maçıydı 2 kez önce 90+ larda yediği golle uzayan maç ,sonrada 2-1 öndeyken 120 dk lık uzatmanın yediği golle maçı penaltılara bırakıp sonra kasımpaşaya yenildiği maçı unutmadık.ekstra play-off finaliydi o maç.izmirin ligde hala temsilcisinin olmaması ise büyük bir ayıp ama bu sezon karşıyaka da fena gitmiyor şu ana kadar.altayında şansı sürüyor.izmirlilerin özlemi dileriz bu sezon sonu biter.

Answers
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Konak
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 9698
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 13:53

büyük Altayım bu sene birinci ligde hiç şüpheniz olmasın, tabi karşıyakada gelse hiç fena olmaz

haldun_izm
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 14:07

saol arkadaşım en azından biri çıksın artık lige.

nadas_
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Merkez
Eskişehir
Aktif Toplam Yazı : 5798
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 14:26

İzmir`in kanayan yarası... En az 1 İzmir takımı bu ligde olmalı... Altay,Karşıyaka hangisi çıkarsa çıksın.Hatta ikisi de çıksın mümkünse.

STORM77
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
Aktif Toplam Yazı : 1218
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 14:37

bence gerek yok yıllardır 3..4 izmir takımının yapamadıgını denizlispor yapıyor zaten egeyı temsil olarak
ha ıla bı ızmır takımı olsun dye tutursanızda ıyı bı tarihine ragmen altay olmasın bu çunku taraftarsız takımlar sarmıyo kımseyı ksk yada gözgöz daha makbul ...ama denizli varken luzumsuz :)))))))

nadas_
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Merkez
Eskişehir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 14:44

Denizli bu sene düşmesin de : ))

STORM77
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 14:50

düşerse cıkarırlar zaten bi izmir takımı :)

haldun_izm
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 17:42

altay yine bir çuval inciri berbat etti ve izmirde samsuna 2-1 yenildi.geçen haftada diyarbakırdan 4 gol yemişlerdi.samsunun grupta fazla bir iddiası bile yoktu ama altaya darbeyi vurmasını bildi.yazık.

gevese
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Sao Tome
Aktif Toplam Yazı : 2458
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 17:49

Altay busene aslında ıyı gıbı çetin bır takım olmuş ama sanırım konsantrasyon eksıklığı var bunu aşarsa yukarıyı epey zorlar en azından play-off lara cok rahat kalır..

nadas_
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Merkez
Eskişehir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 18:22

Karşıyaka çıkarsa çıkar anlaşıldı Altay`dan bi cacık olmayacak

simplicio
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 611
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 18:29

İzmirdeki yıllarında Göztepe tribünlerinin müdavimi olarak o atmosferi uzun süre yaşadım. İstanbuldaki çekişmenin aynısı izmirliler tarafından yaşatılmak isteniyor ve düğüm de burada başlıyor..
yahu tamam duygusal olarak bazı şeyler zor ama adama sorarlar senin etin ne budun ne de 3 takım birbirini bu kadar katlediyor çekişme anlamında? İstanbulun ekonomik gücünün 10da birini taşımaz İzmir. üç takım da birbirine taş koymak için elinden geleni yapıyor.. milanoda bile inter ile milan birbirne topçu veriri her sene çekinmez yüksünmez..

hadi ekonomi sağlandı diyelim; kimse kusura bakmasın; tribünlerin kahrını çeken 10`ar bin KSK ve Göztepe taraftarından başka kimsenin umrunda değil futbol İzmirde..herkes ağa herkes paşa.. Göztepe İnönün caddesinin bi alt sokağındaki tesiste idman yapıyor, sene 2001, Ersen Martinli , Kabatlı,Majdanlı, Servet`li kadro, idman sahası bomboş..alaka ilgi sıfır..
hele KSK..hele KSK.. haldun abim şimdi yapacağım tanımlamanın neresindedir, yorumuma ne der bilemem ama; KSK diye yırtınanlar kimler biliyor musunuz? Karşıyakanın varoşlarından ve yakın ilçelerden köylerden gelen gençlik grupları.. maddi durumu A+ olan KSKlılar nerde yoklar, çoğu cafelerde barlarda KSK formasıyla oturuyor.. kulüp-camia havasına en yatkın olan KSK , o havanın yarısını yakalayan KAyseri ve Sivasın yaptıkları ortada.. KArşıyakalı tribüne koşsa Karşıykanın jet sosyetesi biraz elini cebine atsa, KSK her sene uefaya gider arada bir Fortis kupası kazanır, 4 büyüklere izmiri cehennem eder..

kusura bakmayın da izmirden cacık olmaz..bu kafayla olmaz.. çıkan takım da her zaman olduğu gibi ertesi sene tıpış tıpış düşer..

haldun_izm
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Karşıyaka
İzmir
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.11.2008 18:43

sarp kardeşim tespitlerin sonuna kadar doğru ayrıca karşıyaka ne yazık ki uzun yıllardan beri sırtını selçuk yaşara dayamıştı.onur başkanı olan selçuk yaşarın maddi gücüne güveniyordu karşıyaka.şimdiki kulüp yapılarını ve hatta başkanlarını bile bilmiyorum.karşıyakayı yakından takip eden arkadaşlara sorarım kulübün şimdiki ekonmoki gücünü ama ben bilmiyorum.sarp,ben 85 senesinden beri karşıyakada yaşıyorum ama ben karşıyaka maçları için asla boğazımı yırtarak maçlara gitmedim.ben sadece lise yıllarından beri süregeln en az 10 senelik süre zarfında karşıyakanın izmirde ki her basketbol maçına gittim diyebilirim basket takımına destek verdim ama fenerbahçe gelincede bir güzel şerefli tribününe geçip fenerbahçe taraftarları arasına oturdum.fenere destek verdim :-) ne yapayım sarp bizim kalbimiz fener için çarpıyormuş o zamanlardan beri.karşıyakanın basket maçlarına ksk yensin başarılı olsun diyede gidiyordum tabii ama esas amacım basketbol sevgimdi çünkü bende basketbol oynadım yıllarca.neyse bu kulüplerin başarılı olmasını tabiki isteriz göztepe ise ayrı bir tartışma konusu olur burada.belki inanmazsınız ama ben göztepenin play off oynadığı zamanlarda bir kaç maçına gitmiştim.renkleri sarı kırmızı olmasına rağmen sempatim vardı o takıma :-) karşıyakalı arkadaşlar bana feci bozuluyorlardı maçlarına gidiyorum diye.hayrettin ve kazada rahmetli olan atalay gibi klas adamlarının olduğu dönemlerde onların maçına gitmiştim bir kaç kere.1.ligin kapısından dönmüşlerdi.

STORM77
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.11.2008 00:11

sen türkiyenin en in buyuk 3 cu sehri ege nin en buyuk sehrı ol
ama ege nin en büyük takımı senin komsu illerinden biri cıksın
manidar :)))))

STORM77
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.11.2008 00:14

ya evet vestel manisa olabılır usak hatta afyon kutahya canakkkaLE DARDANEL OLABILIR MUGLA FETHIYE VS OLABILIR HATTTA ANTALYA KONYA ABARTALIM ESKİSEHIR FALANDA OLABILIR BU BAHSETTIGIM SEHIR :)))))))))))))))))))))))

[1] [2] [3] [4] [5]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan