Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Chat Dünyası
   BİR ASTEĞMENİN GÜNLÜĞÜNDEN..???

kadir1zm DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (11:30:55)
AGOLA NİNAX Forum başlığına yazı ekledi - (14:03:39)
NINAX NİNAX Forum başlığına yazı ekledi - (14:34:42)
NINAX DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (14:35:51)
kadir1zm DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (15:39:48)
AGOLA ARKADAŞ.COM Forum başlığına yazı ekledi - (16:00:15)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
medahms
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Merkez
Konya
Aktif Toplam Yazı : 4198
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 14:14

Selamün Aleyküm.

BİR ASTEĞMENİN GÜNLÜĞÜNDEN

Bir asteğmenin günlüğünden: Terör niçin bitmiyor?

Aktütün Karakolu`na yönelik terör saldırısı için 5. saldırı dedik ama yanılmışız.

Değil beş, yüzlerce saldırı olmuş bu karakola. Yüzlerce taciz ve saldırıdan söz ediyor Genelkurmay kaynakları.

Aynı kaynaklar PKK`lı teröristlerin son saldırı için 45 günlük ağır silahların katırlarla bölgeye yığıldığı ve bunca hazırlıktan ancak sonra saldırdıklarını söylüyor.

Bu demek ki Aktütün`e saldırı olacağı Dağlıca`ya yapılan saldırı gibi önceden biliniyor, istihbarat ediliyordu!

PKK`lılar askerin gözü önünde saldırı hazırlıklarını yaptılar! Kim kusurlu kim değil, artık bunun çok fazla önemi yok.

Ölen öldü. 17 eve ateş düştü.

Ancak... Dağlıca`da görev yapan bir asteğmenin günlüğüne yazdıklarını tekrar hatırlamakta fayda var.

Dağlıca komutanı Onur Dirik youtube`a düşen ses kaydında Dağlıca da görev yaparken şehit olan bir asteğmenin günlüğünden de bazı bölümleri okuyor. Asteğmen günlüğünü sevdiğine hitaben yazmış... Sevdiğine hitap ediyor, "bir tanem" diyor, "aşkım" diyor ve askerlik süresince, bence PKK saldırıları karşısında neden pasif kalındığını, terörün neden bitmeyeceğini çok iyi açıklayan sözlerini kaydediyor.

Yarbay Onur Dirik okuyor:

Şehit asteğmenin günlüğü:

"Bugün var ya aşkım... Bu terörün bitmeyeceğine bir kere daha şahit oldum.

Gözümüzün önünden on katır on kişi geçiyor, gidelim öldürelim diyoruz göndermiyorlar.

Helikopter çağırıyoruz yollamıyorlar.

Bi de bunun üzerine adamları telsizlerinden de dinliyoruz. Hala elimizi kolumuzu bağlı tutuyorlar, çıldırıyoruz.

Adamlar resmen önümüzden geçiyor. Biz de öyle salak saçma dağ başında bekliyoruz, neye kime hizmet ettiğimizi bilmiyoruz, ilk defa burada bulunuşumuzun boş olduğunu anladım."

Yarbay Onur Dirik burada okumayı kesip "Of of... Burada bize küfrediyor" diyor. Sonra okumaya devam ediyor:

"O sabah sana demiştim ya terörist ve dolu katırlar gördük bir şey yapamadık diye, şerefsizler ellerini kollarını sallaya sallaya gittiler yüklerini boşaltıp geri döndüler ve biz gene bir şey yapamadık.

Emir vermedi üstlerimiz.

Gene gidelim dedik bırakın gitsinler dediler. Başlarım böyle işe dedik, elimizi kolumuzu bağladık.

Ne kadar saçma bir şey. Çıldırdık çaresizlikten.

On tane adam vardı, parçalardık şerefsizleri. Manyak gibi durduk yerimizde."

Şimdi... Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kamuoyu belki hükümet bile orada neler olduğu hakkında çok fazla malumat sahibi değil.

Aktütün Karakolu vurulduktan şehitler verildikten bir gün sonra kamuoyuna duyuruluyor, hükümet bilgilendiriliyor.

Söyleyecek başka söz yok.

Çünkü söz bitti artık!

ngonultas@bugun.com.tr

NUH GÖNÜLTAŞ`ın yazısı...
BUGÜN

muvahhid
  • Ekle
41 yaşında / Erkek
Amasra
Bartın
Aktif Toplam Yazı : 5
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 14:37

ben abd nin şöyle bir plan içinde olduğunu düşünüyorum;

1-ıraka girilecek o tamamdır.
2-ıraktan çekilecek fakat orada kürt devleti kurulacak,buda oluşuyor yavaş yavaş,
3-pkk nın türkiyeye yaptıkları azalacak fakat türkiyede demokrasi adı altında kürtlere aşırı derece haklar verilecek,resmi dil kürtçe siyasi ekonomik vs gibi ve kürtler aşırı derecde örgütlenecek türkiy2-ıraktan çekilecek fakat orada kürt devleti kurulacak,buda oluşuyor yavaş yavaş,e içinde.
4-kuzey ıraktaki kürt devleti irandaki kürtleri kışkırtmak için kullanılacak.15 yıl türkiyeyle dost olarak yaşayacak bu devlet ve türkiyede bu arada kürt örgünlenmesi tamamlanmış olacak.
5-10 yıl içinde iranla savaşılıp iranın kürtlerin yoğun olduğu bölge ele geçirilşicek ve iranda ikiye bölünmüş olacak.burasıda kuzey ıraktaki devlete katılacak.
6-buranın işi bitince suriyede 5 yıl içinde savaşılıp bölünecek ve ordaki kürt bölgeside kürdistana katılacak ve kuzey ıraktaki devlet büyük bir güç sahibi olacak.
7-tabi bu arada türkiye içindeki kürt örgütlenbmesi kürt dili vs gibi şeyler tam olatrak yerine oturacak.abd iran ve suriye savaşlarını kardeşi kardeşe kırdırarak yapacak kendide destek verecek ama büyük askeri gücü kürtlerden oluşacak.
8-15. yıl dolduğunda ortaya abd nin silahla donattığı ve büyük toprak sahibi büyük kürd,stan ortaya çıkacak ve sıra büyük lokmaya gelecek.
9-türkiyedeli kürt örgütlenmesi tamamlanmış olacak bu süre zarfında demokrasi adı altında ve kürtler en aşağı 100 milletvekliyle türkparlementosunda olacaklar.kürtçe doğuda ve güneyde resmi dil olmuş.büyük şehirlere büyük kürt nüfus yayılmış ve bu arada kürtlerin nüfusuda büyük ölüçede artmış olacak.
10-işte zaman gelmiş olacak ve büyük kürdistanla türkiye büyük bir savaş yaşayacak.ve her yer kan gölü olacak okadar çok olacakki göğre ok atsan gökten okun ucu kanla bulanmış olarak geri düşecek.nehirler kırmızıya bulanacak.çünkü bu savaş en aşağı 2işte zaman gelmiş olacak ve büyük kürdistanla türkiye büyük bir savaş yaşayacak0 yıl sürecek.
11-tabiki türkiye içindeki örgütlenmesi tamamlanmış kürtlerin yüzde 60 ı beşlkide türkiyeye savaş açacak.güneydoğuda büyük ayaklanmalar büyük şehirlerde halkın birbirini kırması katletmesi bu arada büyük kürdistanın abd nin yardımıyla elde ettiği büyük büyük askeri araçlar la ve silahlarla türkiyeye savaş açmış olacak.
12- türkiye de en aşağı 1 milyon türk vatandaşı ve 2 milyon kürt vatandaşı hayatını kaybetmiş olacak.1 milyonda türk askeri ve 1.5 milyon kürt devletinin askeri ölmüş olacak.
13-ama hala savaş bitmeyecek çünki bu savaşı kimse kaanamayacak.sonuş olarak o kurulan büyük kürdistan ta türkiyede parça parça olmuş olacak.
14-ortadoğuda haritalr abd nin istediği gibi değişmiş olack küçük küçük devletçikler oluşacak.ve avrupa ve abd buraları daha iyi sömürmüş olacak.
15- ve sonuç savaşı kim kazanacak tabiki abd kazanmış olacak.kim kaybedecek bütün islam dünyası kaybetmiş olacak.

kardeşlerim azcık beni kardeş olarak görüyorsanız bu yazımı dikkate alın saçma gelebilir size evet ama bu yazımı allah rızası için dikkate alın ve çok geç olmadan buna çözüm bulalım.bunun çözümü türkiyede değildir.tüm islam aleminin birlik olmasındadır.yoksa tüm islam alemi parça parça lime lime olacak 30 yıl içinde.
aynı avrupadaki dünya savaşlarında avrupanın parçalandığı gibi uluslar savaşı olacak islam dünyasında.
milyonlarca kan akacak ozaman aklımız başımıza gelecek birleşmek için ama milyonlarca müslüman kanına mal olacak bu durm.
kardeşlerim aklımız şu an başımıza gelsin ve buna dur diyelim.tüm islam aleminin olduğu bir çözüm olmadan bu dediklerim eallah korusun ama olmaz inşallah ama gerçekleşmesi an meslesi.allah korusn inşallah olmaz.acı bi,ze allahım.amin...

sari__papatya
  • Ekle
87 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Zambiya
Aktif Toplam Yazı : 2
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 14:54

asteğmenin günlüğünde yazılanlar gerçekten yaşanmışsa tek kelime ile yazık bu işin başında yetki vermeyen komutanlar gidip kendileri o karakollarda nöbet tutsun gerçekten vatanı için askerlik yapıp hiç bir maddi çıkarı olmayan cuma günü 17 ve daha evvel binlerce şehit verdiğimiz masum insanlarda canlarından olmasın yazık abd ye kul köle olmuş para için her pisliği yapan insanlığını kaybetmiş insanlara şehitlerimizin ruhu şad olsun

CERMER________
  • Ekle
58 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1389
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 14:57

Arkadaşım senin dünyadan haberin yokmu hangi islam alemiyle.bende soruyorum.

1-İranlamı
2-Suudi Arabistanlamı
3-Iraklamı
4-Endonezyaylamı
5-Afganistanlamı

Örnekleri uzatmama gerek varmı.

Senin benim ve Türk halkının kendisinden başka dostu yok.Kurtuluşu silkinip kendinde arayacaksın dışarda değil.

Ha birde içimizdeki düşmanlarımızıda dikkate al.

CERMER________
  • Ekle
58 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 15:00

Özellikle bu günlerde ordumuz hakkında özellikle iktidar medyası ve yandaşları tarafından karalama kampanyası yapılmaktadır.

Her yazılanada inanmayın bu kadar saf olmayalım.

Hedefleri için önlerindeki en büyük engel silahlı kuvvetlerdir.onuda yıpratmak için her yolu mübah sayıyorlar.

DİKKAT,DİKKAT EDELİM ARKADAŞLAR.

CERMER________
  • Ekle
58 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 15:01

ÖZELLİKLE KONYADAN YAZILAN PANOLARA DİKKAT.

muvahhid
  • Ekle
41 yaşında / Erkek
Amasra
Bartın
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 15:02

cermer abi. böyle radkal sözler söyleyebilirsin senin görüşün evr ama başka çare kalmadı bi şekilde bir birlik olmak lazım. türkiyenin etrafı çepeçevre kuşatılmış durumdadır.yanda birlik olmuş avrupa komşumuz ve iç işlerimize kadar karışıyor.ajanlar türkiye içinde el kol sallayarak geziyor.abd desen yanıbaşımızda 4 devleti parçalamak için ıraka girdi.suriye ırak iran ve türkiyeyi.tek amacı vardı buda kür distanı kurup orayı genişletip en son olarak türkiyeyle büyük kanlı savaşa tutuşturmasıdr.şunu bilki türkiyenin toprak bütünlüğü ve barışı suriye iran ve ıraktan geçiyor.iran parçalanırsa türkiyede parçalanacak bunu unutma.bi şiekilde bir lik ama nasıl...

sari__papatya
  • Ekle
87 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Zambiya
Aktif Toplam Yazı : 2
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 15:03

tek çözüm var halk birlik olacak sağcı solcu laik dindar tüm halkı bölen kavramlar kalacak birlik olunup terörle mücadele edilecek sadece kalbi vatan sevgisi olan insanlarla tabi para için deger ahlak yargısını kaybetmiş olan insanlarla değil halk birlik olup bir ayağa kalksa tabi meydanlarda miting yapmak için değil doğruca terörün olduğu yere gidilecek bakalım o zaman terör kalırmı bakalım o zaman içimizdeki hainler barına bilirmi bizim ecdadımız 25 bin şehiti bu vatanı böyle sorumsuzca ele peşkeş çekmek için çanakkalede şehit olmadı saygılar

CERMER________
  • Ekle
58 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 15:15

MUVAHHİD KARDEŞİM BAK ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLATAMADIM GALİBA.ETRAFIMIZ DÜŞMANLA ÇEVRİLMİŞ.SEN MÜSLÜMAN KELİMESİNE TAKILMA ELHAMDÜLİLLAH BENDE MÜSLÜMANIM.AMA İRAN,IRAK,SÜRİYE HEP BİZİ ARKADAN VURMAYA ÇALIŞTILAR ONLAR BİZİM DOSTUMUZ DEĞİL.
BAK IRAK HALKINA SADDAM BELASINDAN KURTULACAĞIM DİYE AMERİKAYI DÜĞÜN DERNEK KARŞILADILAR SONUÇLARI ORTADA 1.500.000 MİLYON IRAKLI ÖLDÜ.ONLARDANDA DOST OLMAZ.
BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK.DOSTUMUZ GÖRÜNENLERİNDE ÇOĞU ÇIKARI VARDIR DİYE GÖRÜNÜR.

BEN PANO AÇTIM SAĞ VE SOL ÜLKE ELDEN GİDİYOR BIRAKALIM SAĞI ,SOLU BİRİMİZ YURTSEVERİZ DİYOR,DİĞERİMİZ VATANSEVERİZ DİYORUZ.KELİME ANLAMI AYNI.ÜLKEMİZİ SEVİYORSAK BİRLİK OLALIM.
BERABER ÜLKEMİZ DÜŞMANLARINA KARŞI MÜCADELE EDELİM.

MAALESEF PROVAKASYONU SEVEN HAİNLER O PANOYU BALTALAMAYA ÇALIŞTILAR KİMSEDE TAMAM DOĞRU SÖYLÜYOPRSUN DEMÖEDİ YAZMADILAR.

AKLIMIZI BAŞIMIZA ALACAĞIZ.VE HERKES EN YAKINLARINDAN BAŞLAYARAK BU ÇALIŞMAYI YAPMASI LAZIM.BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLURSAK KİMSE BİR ŞEY YAPAMAZ ÜLKEMİZE.

SADECE BİZLER AKILLI OLUP OYUNLARI BOZACAĞIZ.

muvahhid
  • Ekle
41 yaşında / Erkek
Amasra
Bartın
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 15:18

cermer abi bende diyorumki. bişekilde çıkarlarımız aynı olmaya baladı iran ırak ve suriyeyle.bu sebeble diyorimki ben ortak devlet kuralım demiyorum ama bi şekile ortak çalışmaları ızda olması lazım.çünkü aynı hedef tahtasının içerisindeyiz.abd nin bop brajesinin ilk hedefi ıraktı sonra iran sonra suriye ve en son türkiye.bü yüzden bir şekilde bir araya gelip bu devletlerin bir plan yapması lazım.tabiki senin dediklerinde planın parçası onlarda yapılmalı elvette.

CERMER________
  • Ekle
58 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 15:37

Kardeşim onlar bizimle anlaşmaz onlar bize anlaşmış gibi yapar ve bizi arkadan vururlar.Tarihte örnekleri var.Kimseye yaslanmadan kendimiz çözmeliyiz.Bizler çok büyük bir ulusun çocuklarıyız.İstedikten sonra yapamayaağımız,başaramayacağımız bir şey yok.Buda tarihlmizle tescillidir.

BİZ İSTEMEDİĞİMİZ SÜRECE KİMSE BİR KARIŞ TOPRAĞIMIZI ALAMAZ VE ALAMAYACAKTIR.

ÇÜNKÜ BİZLER VARIZ ...........

muvahhid
  • Ekle
41 yaşında / Erkek
Amasra
Bartın
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 15:51

iyi abi sen öyle düşün.ama istememiştik ama osmanlı parçalandı demekki istemesekte olabiliyor.madem bize oyun yapar onlar diyon bizde onlara oyun yaparız yaklaşmış gibi yaparız hiç olmassa.ama hazırlıklı oluruz onlarda arkamızdan vururlarsa bizde derhal vururuz.ben tamamen kendini teslim et demiyorum onlara bi şekilde bir yakınlaşma olsun azda olsa diyorum.kafirlere sırtımızı çok dayadık abd ve ab nin uşağı olduk.ama onlar daha çok vuruyor arkamızdan.hemde gözümüzün içine baka baka vuruyor.

CERMER________
  • Ekle
58 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 16:07

Güzel kardeşim tabiiki senin fikirlerine saygı duyuyorum.Bende benimkileri yazdım.
ALLAH`A EMANET OL KARDEŞİM.

canarya007
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 9546
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 16:24

bu ordu karalama kampanyalarına alet olmuyalım.....

medahms
  • Ekle
53 yaşında / Erkek
Merkez
Konya
Aktif Toplam Yazı : 4198
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 17:18

CERMER________
Mesaj Profil Ekle
48 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul

Aktif Toplam Yazı : 172
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 15:01

ÖZELLİKLE KONYADAN YAZILAN PANOLARA DİKKAT.

---------------------------------------------------------------------------------------------
özellikle dikkatini çekerim cermer o yazıyı ben yazmadım o yazı gazetede yayınlandı

ÖZELLİKLE KONYADAN YAZILAN PANOLARA DİKKAT DİYORSUN
ne zararını gördün söylermisin bak bakalım yazılan yazılardan ortamı kim germeye çalışıyor ben gazetede yazılan bi yazıyı buraya taşıdım ya sen ortamı germek için elinden geleni yapıyorsun sen kimsin ya kendini vatan severmi sanıyorsun asıl ortamı sizler geriyorsunuz müslümanız diye geçinip arkadan neler yapıyorsunuz. aç gözlerini artık gülüm uyanın da etrafınıza iyi bakın

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan