süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Teknoloji
   MSN Kırma!!!

TADIMDA_ASK_VAR SİZCE SEVİŞMEK ZEVKMİDİR ANGARYAMI ? Yeni forum başlığı oluşturdu - (17:49:05)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
Mira_c
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Osmangazi
Bursa
Aktif Toplam Yazı : 13
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 30.09.2008 02:04

Sevgili arkadaşlar ben bilgisayar programcısıyım ve en çok sorulan sorulardan biri "MSN kırma, çalma" nasıl yaparız sorusu. Belki bu başlığı okuyanların ağzı bile sulanacak. Bu konuda siz değerli arkadaşları aydınlatayım istedim...

MSN kırma programı veya MSN kırma diye birşey yoktur var diyende olta atmıştır. Bir düşünün 3 kez üst üste parolonuzu girdiğinizde hotmail hemen sizi askıya alıyor eski yöntem olan programlarla şifre deneme olayı ortadan kalktı.

Peki yoksa millet nasıl msn çalıyor diyeceksiniz?

Çaldıranların suçu bu.

1- Gizli soruyu hiç bir arkadaşının ve yakının bilemeyeceği veya tahmin edilemeyecek bir şey yapman gerekiyor.
2- İnternet kafe veya başkasının bilgisayararında msn açma çünkü keyloger denilen pprogramlarla şifren ve kullanıcı adın kaydedilebilir.
3-başkasından gelen dosyayı kabul etme bunlar ajan programlar olabilir ki bu ajan programlar pc deki kayıtları karşı tarafa gönderir
4-Sakın ola bir kızın mesaj kutuma giremiyorum sen igirebiliyomusun sana link yollıycam onu bana gönder parolamı sıfırlıycam sözlerine kanmayın (gönderilen sizin parola sıfırlama linkiniz ondan)
5-kim engellemiş gibi kişisel sitelere girmeyin orada kendi elinizle kullanıcı adı ve parolanızı karşı tarafa veriyorsunuz...
6-hotmailden gelmiş gibi görünen parola veya profil güncelleme maillerini doldurmayın ki bunlara fake mail diyoruz.

yani gördüğünüz gibi ufak şeyler ama bunları hep yapıyoruz. Bu güvenlik önlemlerini alırsanız kimse size birşey yapamaz. Hotmail gerekli güvenlik önlemlerini alıyor sizde alın kafanız rahat olsun.

Son olarak MSN Kırma %100 gibi program sunanlara kanmayın ki bu programlar içinde ajan programcıklar var pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz.

Unutmayın teknoloji bir silahta olabilir, bir yardımcıda...

Umarım verdiğim bilgilerin sizlere faydası olmuştur...

_Sade_
  • Ekle
43 yaşında / Bayan
Beşevler
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 59
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 01.10.2008 18:04

tş ederiz öncelikle...
bişi daha var benim bizzat yaşadığım..

7-hiç bir şekilde üyeliğinizin olduğu siteler ile mail ve msn değil şifreniz adresiniz bile aynı olmasın..

Mira_c
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Osmangazi
Bursa
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.10.2008 00:15

evet msn adresini kullanarak üye olduğun sitede şifre msn adresin dışında bir şifre olması daha güvenlidir ki admin şifrenizi alabilir zaten msn adresini görebiliyor. Bu aklıma gelmemişti :) bende tşk ediyorum...

_Sade_
  • Ekle
43 yaşında / Bayan
Beşevler
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 02.10.2008 13:11

bişi diil ne demek..siz bilgi gibi dünyadaki en karşılıksız bir paylaşım ile pano açmışsınız,bende nacizane yaşadığımı ekledim..ama bunlar ciddi boyutlarda ...yani artık kart nosu falanda giriyoruz ben bundan acayip tırsıyorum,bi de buna bir açıklık getirseniz tam super olacak:)soruyu toparlayıp gidim:)üyelik alınan sitelerde kart no cvc no giriyoruz bunun nedenli bi zararı olabilir?ya da zararı olurmu?

Mira_c
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Osmangazi
Bursa
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 04.10.2008 01:08

Öncelikle tekrar teşekkürler... Sorunuza gelecek olursak...

Artık malum internet bankacılığı diye bir olay insanları bankalara gitmekten, saatlerce sıra beklemekten kurtaran güzel bir teknolojik yenilik. Bununla beraber tehlikeli bir kumar!!!

Öncelikle suç yine kullanıcılarda bunu belirteyim. Dikkat çok önemli!!!

Bankalar özellikle para transeferinde onay için cep no kullandırıyorlar hiç olmazsa bazıları bu şifreniz çalınsa bile bi nebze rahatlatıcı ama alışveriş için böyle bir olay yok orada sikayet ederseniz kargonun gittiği yeri öğrenirsiniz eee o da insanı perişan meşakatli yollara sokar diyelim.Allahtan bankaların bu konuda hasasiyeti güzel ki başıma geldi parolam çalındı ucuz yırttım şahsen!!!

Öncelikle bilgisayarınızda, email adresinizde hiç bir şekilde banka şifrelerini veya numaralarını barındırmayınız... şifrelerinizi girerken mutlaka sanal klavye kullanın (yemiş olduğunuz bir program her bastığınız tuşu bilmediğiniz birine gönderiyor olabilir), işleminiz bittiğinde mutlaka "güvenli çıkış" butonunu kullanarak çıkış yapınız. Her zamanki gibi virüs programınızın güncel olması önemli. Güvenli duvarınında açık olması sii saldırılara karşı koruyacaktır. Yukarıda da belirttiğim gibi hiç bir şekilde güvenli olmayan dosyayı kabul etmeyin.

Güvenliğiniz için alışverişlerinizde limitinizi düşürecek sanal hesap alın bankanızdan ve elinizden geldikçe bilinen güvenilen sitelerden alış veriş yapın, yani ucuz diye sakın oltaya gelmeyin (ucuz etin yahnisi...).

Ben şahsen alışverişler yaptım netten başıma pek bişey gelmedi sadece bir siparişim parasını vermeme rağmen teslim edilmedi küçük meblağ olduğundan peşine pek fazla düşmedim sadece şikayetle ve siteden alışverişi kesmekle yetindim. Bu arada alışveriş yaptığınız sitede kargo olayını bulunduğunuz bölgedeki şirket olarak seçin sıkıntı yaşayabilirsiniz.

son olarak belli aralıklarla internet seçeneklerinden geçmişi silmenizi ve cookie leri silmenizi öneririm.

Umarım sorunun cevabını yeterli şekilde verebilmişimdir _Sade_

_Sade_
  • Ekle
43 yaşında / Bayan
Beşevler
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 04.10.2008 21:58

fazlasıyla ..tş ederim ablam ,ben sana mırac diyim sen de sadece,sade yazabilirsin:)çızıklarla yorma yani kendini

admin16
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 43
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 04.10.2008 23:38

1 Milyon uyesı olan en azından arkadas.com ıcın soluyorum , bu tur seyler yapmaz adminler :) şansıznı milyonda bir. :)

Mira_c
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Osmangazi
Bursa
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.10.2008 01:02

Biz kaliteli, kendini kanıtlamış sitelerin adminları bunlardan istisna tutuyoruz ancak sizde biliyorsunuz ki forumlar o kadar çoğaldı ki isteyen herkes forum kurabiliyor. Bazen her insanın boş anına gelip bir mp3 veya bir program için üye olunan forumlarda var ki bunlarda dediğim olaylar olabiliyor "adminim". Sizleri tenzih ederek söylenmiş bir öneri ve güvenlik önlemidir.

Saygılar :)

_Sade_
  • Ekle
43 yaşında / Bayan
Beşevler
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.10.2008 01:49

Mırac,ablam ..relax:)
Bir sorum daha olacak izninle ,internet bankacılığı için en güvenilir dakikalık şifre girilen bir cihaz varmış,en güveniliri budur diyebilirmiyiz?
Bi de sebebini anlamadım niye int.seçeneklerinden geçmişi sil yapıyoruz ve cookie ne?

Mira_c
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Osmangazi
Bursa
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.10.2008 19:07

Ablam relaxım merak etme :))

Cookie dediklerimiz, internet explorerın sitelerde gezerken bir dahaki sefere biraz daha hızlı açması için bilgisayarınıza indirdiği dosyalardır. Zaten özellikle Windows işletim sistemi bir şekilde bütün attığınız adımları kaydeder. Cookielerle birlikte tanımlama bilgileri de bilgisayaranıza kaydedilir Sade ablam. Hem özel yaşam hem güvenlik için bunların belli aralıklarla silinmesi güvenlik için küçük ama bazen önemli bir önlemdir. Ayrıca bunları silerken denetim masası -] klasör seçenekleri-]görünüm-] Gizli doya ve klasörleri göster seçneğinide işaretlerseniz iyi olur.

Güvenlikle alakalı değil ama biraz yerel diskinizde yer açmak için
C:\Documents and Settings\Oturum adı\Local Settings\Temp

Klasörü içerisindeki dosyalarıda siliniz bazıları sistem tarafından kullanılıyor olabilir. Bu Klasör sisteme kurulan programların ve yapılan işlemlerin çöplüğü de diyebiiliriz ...

Mira_c
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Osmangazi
Bursa
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.10.2008 19:11

pardon ablam ilk sorunu atlamışım yazımda belirtmiştim bazı bankalar işlemleri yaparken veya int bankacılığına giriş yaptığınızda şifreleri tlf gönderir onay ister bunlar tabiki daha güvenilir tabii hem şifrelerinizi hem telinizi çaldırırsanız yandınız :)

O yüzden hiç bir şifreyi bir kağıda dahi olsa yazmayın zaman çok kötü.

Ama özel bir aygıt veya donanım aklına gelmesin Sade Ablam :) İyi akşamlar

_Sade_
  • Ekle
43 yaşında / Bayan
Beşevler
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.10.2008 23:32

tm ablam ;saolasın..çok tş ediyorum..olursa yine yazarım ben:)

relax derken admın bey e aslında burası sohbet yeri panoyu terkedin dicektimde:))ama net koptu:) çünkü onlar bizi hep öyle arkadas.com panosundan kovalıyolar:)
ama net koptu:)geç oldu ama içimde kalmasın:)

Mira_c
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Osmangazi
Bursa
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 07.10.2008 00:39

kopar walla biz teknolojiyi 10 yıl geriden sosyeteyi anlık yaşayan milletiz. Bakarsın bir gün rüyalar gerçek olur :)

_Sade_
  • Ekle
43 yaşında / Bayan
Beşevler
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 08.10.2008 21:59

doğru doğru..hep herşeyi en son keşfetmeyede alıştık zaten..böle geldik böle gidiyoruz..malesef kabuslara da alıştık..yani gündemi kastediyorm
ya anlamadığım şu ki;doğru düşünen düzgün insanlar neden iyi yerlere gelemiyor bu ülkede..neyse..çok kaptırdım.:)

_Sade_
  • Ekle
43 yaşında / Bayan
Beşevler
Ankara
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 11.10.2008 22:55

mırac demin ışığın yanıyodu yaa...gittinmi..bu msn niçin bazen ısrarla açılmıyor..hıı..?? sebebi ne?

..

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan