Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Hobiler & Eğlence
   Futbol
   TURKCELL SÜPER LİG

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
young_refree
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Ümraniye
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 63
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 22.08.2008 02:19

Ve Turkcell Süper Lig başlıyor. Türk futbolu için güzelliklerle dolu bir yıl olmasını diliyorum. Arda Turan, Semih Şentürk, Kazım Kazım, Serdar Özkan, yıllanmış şarap Hasan Şaş, Mehmet Topuz, Yusuf Şimşek gibi yerli yıldızlarımız, Alex, Lincoln, Delgado, Kewell, Nonda, Guiza, Bobo,Yattara, Holosko gibi yabancı yıldızlarla birlikte ligimizi süsleyecekler. İlk hafta maçları her zaman enteresan sonuçlara sahip olmuştur. Bu sezonun ilk sürprizleri nasıl gerçekleşecek merakla bekliyoruz. Herkesin maçlar hakkındaki öngörülerini paylaşmasını bekliyorum...

Galatasaray-Denizlispor:
Galatasaray`ın açılış maçında rahat kazanacağını düşünüyorum. Denizlispor şu anda ligin en zayıf halkası gibi görünüyor. Yaptıkları transferler ve kaybettikleri futbolcuları düşünürsek, üstüne bir de Ali Yalçın gibi tecrübesiz bir hocayı da eklersek, Galatasaray`ın farklı galibiyetinin kaçınılmaz olacağını düşünüyorum. Maçın sonucundan çok Lincoln`ün performansını merak ediyorum.

Sivasspor-Kayserispor:
Haftanın en zorlu maçı olacak gibi görünüyor. Kayserispor takımda önemli değişikilikler yapmış genç ama yetenekli bir kadrosu var. Ancak Süper kupadaki performansına bakılırsa biraz zamana ihtiyacı var. Oturmuş kadrosuyla, kazanmaya alışık Sivasspor`un maçtan galibiyetle ayrılacağını düşünüyorum. Kayserispor`un genç orta saha oyuncusu Abdullah`ı herkesin dikkatle izlemesini tavsiye ediyorum. Türk futbolu yeni bir yıldız kazanıyor.

Hacettepe-Bursapor:
Sonucunu kestirmenin çok zor olduğu maçlardan biri... Sezona iddialı giren Bursapor ile yeni ismiyle taraftar desteği de bulan sistem takımı Hacettepe`nin kapışmasının mücadele gücü yönünden zengin ama futbol kalitesi yönünden fakir bir olacağını tahmin ediyorum. Beraberlik şaşırtıcı bir sonuç olmaz. Bursaspor`un Yusuf`suz maça çıkacak olması Bursaspor`u olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden beraberlik bozulursa, bu Hacettepe`nin lehine olacaktır.

İstanbul B.Ş.B- Eskişehirspor:
Abdullah Avcı`nın modern futbol oynayan takımı, lige alışma dönemindeki Eskişehirspor karşısında zorlanmadan galip gelecektir. Bu sezon İbrahim Akın`ın patlama yapacağını düşünüyorum. Ligin ilk maçı onun için iyi bir fırsat olabilir.

Gaziantepspor-Fenerbahçe:
Normal şartlar altında maçın Fenerbahçe adına çok zor geçeceğini düşünüyordum. Ancak Kemal Aslan olayının Gaziantepspor`un hem oyun planını hem konsantrasyonlarını olumsuz etkilediğini ve bunun da performanslarına yansıyacağını düşünüyorum. Fenerbahçe çok kolay olmasa da rakibinin hatalarından yararlanarak kazanacaktır.

Trabzonspor-Ankaraspor:
Ligin baştan sona yenilenen takımı Trabzonpor için adeta görücüye çıkma maçı olacak. Müthiş bir hava yakalayan Trabzonspor`un taraftar desteğini de arkasına alıp farklı bir galibiyet alması kimseyi şaşırtmaz. Ancak yeni bir araya gelmiş ve tecrübe olarak eksiklikleri olan oyuncuların, oluşan beklenti altında ezilerek hiç beklenmedik bir sonuç alması da kimseyi şaşırtmamalıdır. Ayrıca Aykut Kocaman`ın Ankaraspor`u da yabana atılmamalı. Tahminde bulunmak zor ama Trabzonspor için ya bayram yada hüsran olur, bence ortası olmaz.

Konyaspor-Ankaragücü
İddialı başkanlarıyla kimlik değiştiren Konyaspor`un yeni bir döneme merhabe deme maçı olacak. Trabzonspor için söylediklerim Konyaspor için de geçerli. Ya bayram olur ya hüsran...

Gençlerbirliği-Kocaelispor:
Her ne kadar çok erken olsa da en azından bugün için küme düşme adaylarımdan biri olan Kocaelispor`un Gençlerbirliği karşısında tutunabileceğini sanmıyorum. Gençlerbirliği farklı galip gelir.

Antalyaspor-Beşiktaş:
Bir diğer küme düşme adaylarımdan Antalyaspor için lige en hazır takım olan Beşiktaş`la sezona başlamsı büyük bir şanssızlık. Beşiktaş`ın rahat kazanacağını tahmin ediyorum tabi Ertuğrul Sağlam gereksiz denemelere kalkışmazsa...

ByggEvEzE
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Güzelbahçe
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 176
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 22.08.2008 16:58

hayırlı uğurlu olsun ıyı bır hafta olur hakem hatalarının olmadığı rakıplerımızın puan kayıpları ve bızım guzel bır galıbıyetımzle sonuclanır.. ılk hafta fobimizi bıtırırız umarım..

STORM77
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
Aktif Toplam Yazı : 1218
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 22.08.2008 17:17

dört büyüklerin dördüde kazanamıycak bence bu hafta ...sadece tahmin tabii bu
ayrıca denizlispor garip takımdır küme düşeceğini hiç sanmıyorum

Alii_G
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Şili
Aktif Toplam Yazı : 1738
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 22.08.2008 19:02

Gs 3 Denizli 2

Antep 3 Fener 2

Ts 2 ankspor 2

Antalya 0 Bjk 2

Sallama tahminim tutacakmı :):)

ByggEvEzE
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Güzelbahçe
İzmir
Aktif Toplam Yazı : 176
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 22.08.2008 20:31

Gs 2 Dnz 1

Ga 0 Fb 2

Ts 3 Ank 1

Ant 0 Bjk 1

SaFiR33
  • Ekle
46 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Fransa
Aktif Toplam Yazı : 1864
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.08.2008 19:14

hayirli ugurlu kazasiiz belasiz bir lig icin temennimiz..

serserim_61
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Merkez
Trabzon
Aktif Toplam Yazı : 204
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.08.2008 01:31

ilk iki tahmine yetişemedim am son 2 tahmini yapim hem maçları kim yeneceğini bildim antebide gs yide 200 ytl iddadan cepte:)) yarın trabzon 4 -0 yener beşiktaş 3-1

young_refree
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Ümraniye
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.08.2008 03:41

Bugün iki maç izledik ve sezonbaşı olmasına rağmen ikisinde de beklentilerimin üstünde bir futbol kalitesiyle karşılaştım. Galatasaray beklediğim gibi farklı kazandı. Ama Denizlispor hiç de beklediğim gibi değildi. 2-1`e kadar mükemmel oynadılar. Ali Yalçın, İsmail`i çıkarma yanlışını yapmasa kendi eseri olan genç takımının ilk puanını almasına engel olmuş olmayacaktı. İsmail`i de herkesin defterine kaydetmesini istiyorum, takip edilmesi gereken bir oyuncu. Galatasaray sezon öncesi görüntüsünden henüz kurtulamamış. İlk yarı hiç organize olamadı. Hasan Şaş ve Topal ilk yarının en iyileriydi. Zaten gol de Şaş`ın muhteşem pasıyla geldi. Kewell da güzel bir vuruşla 10 dakika önce kaçırdığı net gol fırsatı için kendisini affettirmiş oldu. Lincoln ilk 10 dakika çok iyiydi. "İşte budur, benim Lincoln`üm geri döndü" demeye hazırlanıyordum ki yine ortalardan kayboldu. Arda`nın yedek kalmasını bir futbolsever olarak protesto ediyorum. Arda bence mevkisinde dünyanın en iyi beş oyuncusundan biridir. Galatasaray 11`i Arda`nın yanına 10 oyuncu seçerek oluşturulmalıdır. Böylesine büyük bir yeteneğe haksızlık yapılmasını kabullenemiyorum. İkinci yarı anlamsız bir şekilde Şaş çıktı ve Arda girdi. Oysa çıkan oyuncu Ayhan olmalıydı. Kewell Lincoln`ün yerine, Lincoln Ayhan`ın, Arda da gerçek yeri sola geçmeliydi. Ama Skibbe yanlışlarına ısrarla devam ediyor. İkinci yarı Denizlispor`un 10 kişi kalması Galatasaray`ın oyununu bozdu. Çünkü denizlispor daha da kapandı, direncini had safhaya çıkardı. Ama Galatasaray`ın imdadına Ali yalçın yetişti ve topun Denizlispor`da kalmasını sağlayabilen tek oyuncusunu, İsmail`i çıkardı ve maç o anda bitti. Ardından Galatasaray`ın bariz bir üstünlüğü oluştu ve goller gecikmeli de olsa ard arda geldi. Yeni tarnsferlerden Kewell ve Meira`nın biraz zamana ihtiyacı var, Lincoln ise gerçek görüntüsünde olmasa da geçen yıla göre çok daha iyiydi. Servet yine hatasızdı, Aykut kalede olmaya devam etmeli. Güvenini kaybetmiş gibi gördüm ısrarla oynatılarak yeniden özgüvenini kazanması sağlanmalı. Bir de maçın gizli kahramanlarından Barış Özbek`e değinmek istiyorum. Hiç kimsenin 11 için düşünmediği Barış "ben buradayım beni unutmayın" diye bağırıyor sahadaki performansıyla... Muhteşem oynadı, oyuna tempo kazandırdı, orta yaptı, şut çekti, gol attı, top kaptı, kademeye girdi, herşeyi yaptı... Barış`ın mücadelesi ve azmi herkese örnek olmalı, ayakta alkışlıyorum.

young_refree
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Ümraniye
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.08.2008 03:57

Antep`teki maçta ise kıran kırana bir mücadele vardı. Gaziantepspor`u tebrik ediyorum, haftaiçi yaşananlardan hiç etkilenmemişler ve derslerine çok iyi çalışmışlar. Taktik disiplin açısından 100 üzerinden 100 aldılar. Deumi Guiza`ya top göstermedi, Murat Ceylan hem Alex`i tuttu hem de hücumlara destek verdi. Fenerbahçe maça çok kötü başladı, ilk 30 dakika sahada sadece Gaziantepspor vardı. Fenerbahçe defansı hala tatilden dönememiş. Carlos dışında Süper Lig`in başladığının farkında olan bir oyuncu yoktu. Carlos Fenerbahçe adına maçın en iyilerindendi, kademelerde muhteşemdi, topu oyuna sokarken ustalığını konuşturdu sürekli. Sahada iki usta vardı zaten: Biri Alex, diğeri carlos... İkisi de bu akşam hünerlerini gösterme konusunda çok cömerttiler. Maldonado ve biraz da Emre dışında onlara ayak uyduran kimse yoktu. Emre`nin biraz zamana ihtiyacı var. Çok kopuk kopuk oynadı, oyun içinde sürekliliğini arttırması gerekiyor. Ama Fenerbahçe Emre`yi alarak orta sahasına çok önemli bir oyuncuyu katmış. İlerleyen zamanlarda Emre fenerbahçe`nin en stratejik oyuncusu haline gelecek. Maldonado mükemmele yakın oynadı, çok top kesti, kademelere girdi, oyun kurarken de çok başarılıydı. Bence Fenerbahçe Maldonado`da ısrarcı olmalı. Bu satten sonra kaliteli bir oyuncu alabileceğini sanmıyorum. Uğur ve Kazım berbat oynadılar. Guiza kötü değildi ama yakaladığı iki pozisyonu da gole çevirmeliydi. Ama Guiza takıma alıştığında çok yararlı olacak ve çok gol atacaktır. Semih`in yedek kalmasını yine bir futbolsever olarak protesto ediyorum. Bir oyuncu oynamak için daha fazla ne yapabilir ki? Semih ve Guiza ileri de oynar Emre sol tarafa çekilir ve Uğur da kulübede oturur. Amerika`yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Semih yedek kalamaz, herşeyden önce adalet anlayışına sığmaz bu uygulama. Neden değerlerimize sahip çıkmayız ki? Fenerbahçe`nin en çok beğendiğim yönü sabit bir şablona sıkışarak oynamaması oldu. Oyun yapısı Terim`in Milli Takımına çok benziyor. Kazım`ın sağda mı forvette mi, forvet arkası mı oynadığını ben anlayamadım. Aynı şekilde Emre ve Alex de değişerek oynadılar. Bu oyun anlayışı oturduğunda ve doğru uygulanmaya başladığında, Fenerbahçe özellikle Avrupa maçlarında müthiş işler yapar. Sezonun açılış sürprizini yine Fenerbahçe yaptı ,kısacası bir Fenerbahçe klasiğiydi diyebiliriz...

simplicio
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 611
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.08.2008 11:38

Fener`in yediği gol evlere şenlikti.. son 20 dakikada maç zaten oldukça garip bir hal aldı.. Kazanması gereken ve kazanmak istiyor gibi görünen FB, ilerde en fazla 5-6 adamla görünebiliyor, savunmayı komple öne alınca da , arkasında muazzam boşluklar veriyordu.. kazanmak isteyen bir F.Bahçenin bu kadar az adamla ileriye çıkması şaşılacak iş.. bunun sebebi de belli orta sahada Alexi serbest bıraktıracak, "sen kafana göre takıl arkadaş" dedirtecek bir yük çekicisi yok. emrenin de maldonadonun da bu tipte oyuncular olduğunu iddia etmek mümkün değil..

yenilen golde ise, yanılmıyorsam 8 fenerliye karşı 4-5 antepli vardı.. ileri çıkamayışını anladık takımın da, ileriye çıkamadığı için sahasında kalabalık olan bir FBnin 4-5 rakipli bir akından gol yemesi çok ilginç iş.. top Tabata`ya doğru gelirken başladı kenardan "vuur" talimatı.. göstere göstere vurdu.. ama çok da güzel vurdu insafsız..
bildiğimiz kadarıyla ön libero, oyunun ağırlık merkezi kendi kalesine doğru kaydıkça stoperlere doğru yaklaşır, hatta aralarına kadar girer, 1 adım öndeki 3.stoper gibi davranır.. Milli maçta ve geçen sene FBdeki Aurelio, GSde M.Topal, ve pek çok örnek.. Maldonado ise, sağ çizgiye yakınlaşmış, rakibin solunda adam peşindeydi.. Tabata topla buluştuğunda, maldonado olması gereken yerde yani şuta engel olacak biçimde göbek çevresinde değildi.. Tabataya doğru can havliyle depar atıyordu sağ çizgiden ortaya..
bu da bence maldonadonun nosyonlarını tartışmak yerine,FBnin dün geceki orta saha hiçliğine havale edilmeli..

zaten diken üstündeydi..hazırlık kampında, Partizan maçlarında yüzüne bakılmadı Maldonadonun. bu psikolojinin üzerine bir de hangi açığa yetişeceğinin belli olmadığı bir maçta ortayı yüklenme görevi bindirildi.. ne yapabilirdi ki bu şartlar dahilindeki bir oyuncu?

tekrar ediyorum;
Alex`i aktif kullanmak için orta sahanın ortasına eklenecek ilave bir göbek oyuncusu, çift yerine tek golcüyle oynamak demek..bu da Güiza, Kezman ile aynı kaderi paylaşabilir demek. Semih`in yedeklik kaderi 1 sene daha sürerse Semih bu işe ne der, bilinmez demek..

çift golcü ve Alex ile oynamak demek de dün akşamki maçın ikinci yarısındaki tablo demek.. şahane bir ön libero alınmadıkça tabi..

STORM77
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.08.2008 16:55

kehanetler..:)))))
1 denizlispor küme düşmeyecek
2 barış özbek sürekli şans bulursa yılın futbolcusu olur bu sezon
3 yine sürekli oynatılırsa beşiktaşdan delgadoyla birlikte fenerden colin kazım barış ın yılın futbolcusu kastegorisinde en buyuk rakibi olurlar
4 yılın yabancısı olmaya en büyük aday yattara bu konuda en büyük rakibi kewel
5 gol krallığının en büyük favorisi nonda rakipleri holosko trabzondan gökhan ve umut fenerden semih
6 degerıne avrupa pıyasasında artırarak değer kazandracak ilk sıradaki futbolcu gecen yıl olduğu gibi arda
7 yılın kalecisi de santchis olacak dolayısıyla kendi içinde en cok yıkılan futbolcxu aykut olacak
8 trabzon 2 ci liğe en büyük aday

Durmak_YOK
  • Ekle
28 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zambiya
Aktif Toplam Yazı : 257
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.08.2008 18:26

şükrü abi gene bildik senaryolar üretmş:),

hep kendi takımı hep kendi oyuncuları muhahah:)

STORM77
  • Ekle
45 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.08.2008 18:36

delgado..colin kazım...yattara....holosko..gökhan ünal....umut..semih...ARKADAŞIMIZ SİNAN TARAFINDAN GALATASARAYA Transfer edilmiş ama hiçbirimiz farketmemişizdir...7 futbolcu ismi var hiçbiride galatasaraylı değil...dirak bahsedilen kulüp ismi 2 adet biri denizli ve diğeri trabzon....galatasarayın bu yazıda kulüp bazında adı gecmemiştir .....ve flaşşşşş hakkında olumsuz konuşulan tek oyuncu da bu yazıda galatasaraylıdır (bknz. aykut) eeeeeeee sinan pessssssssssssssss diyorum yani

Durmak_YOK
  • Ekle
28 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zambiya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.08.2008 18:42

barış nere gitti?

Durmak_YOK
  • Ekle
28 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Zambiya
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.08.2008 18:42

arda nere uçtu?

:)

[1] [2] [3] ... [52] [53] [54]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan