süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Genel
   Konu Dışı
   AFFET BENİ BABA

toyguner Sn adminler Yeni forum başlığı oluşturdu - (12:41:00)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
eliff_
  • Ekle
42 yaşında / Bayan
Beykoz
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 10301
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 12:07

Evlendiğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu.Eşi babasını istemiyor ve onun evde bir fazlalık olduğunu düşünüyordu.Tartışmalar bazen inanılmaz boyutlara ulaşıyordu Yine böyle bir tartışma anında; eşi, bütün bağları kopardı ve "ya ben giderim, yada baban bu evde kalmayacak" diyerek rest çekti.. Eşini kaybetmeyi göze alamazdı. Babası yüzünden çıkan tartışmalar dışında mutlu bir yuvası, sevdiği ve kendini seven bir eşi ve birde çocukları vardı.Eşi için çok mücadele etmişti evliliği sırasında. Ailesini ikna etmek için çok uğraşmış ve çok sorunlarla karşılaşmıştı. Hala onu ölürcesine seviyordu. Çaresizlik içinde ne yapacağını düşündü ve kendince bir çözüm yolu buldu. Yıllar önce avcılık merakı yüzünden kendisi için yaptırdığı kulübe tipi dağ evine götürecekti babasını.Haftada bir uğrayacak ve ihtiyacı neyse karşılayacak, böylelikle eşiylede bu tür sorunlar yaşamayacaktı.
Babasına lazım olacak bütün malzemeleri hazırladıktan sonra yatalak babasını yatağından kaldırdı ve kucakladığı gibi arabaya attı. Oğlu can "baba bende seninle gelmek istiyorum" diye ısrar edince onuda arabaya aldı ve birlikte yola koyuldular. Kara kışın tam ortalarıydı ve korkunç bir soğuk vardı.Kar ve tipi yüzünden yolu zor seciyorlardı. Minik can, sürekli babasına " Baba nereye gidiyoruz?" diye soruyor ama cevap alamıyordu.. Öte yandan; nereye götürüldüğünü anlayan yaşlı adamsa gizli, gizli gözyaşı döküyor oğlu ve torununa belli etmemeye çalışıyordu. Saatler süren zorlu yolculuktan sonra dağ evine ulaştılar. Epeydir buraya gelmemişti. Baraka tipindeki dağ evi artık çürümeye yüz tutmuş, tavan akıyordu. Barakanın bir köşesini temizledi, hazırladı ve arabadan yüklendiği yatağı oraya itina ile serdi. Sonra diğer malzemeleri taşıdı ve en sonda babasını sırtlayarak yatağa yerleştirdi. Tipi adeta barakanın içinde hissediliyordu. Barakanın içinde fırtına vardı adeta çaresizlik içinde babasını izledi. Daha şimdiden üşümeye başlamıştı, yarın yine gelir bir yorgan ve birkaç battaniye getiririm diye düşündü.
Öyle üzgündü ki dünya başına göcüyor gibiydi. O, bu duygular içindeyken babası, yüreğine bıcak saplanmış gibiydi. Yıllarca ekmek verdiği oğlu tarafından bir barakaya terkediliyordu. Gururu incinmişti, içi yanıyordu ama belli etmemeye çalışıyordu. Minik Can ise olanlara hiçbir anlam veremiyordu. Anlamsızca ama dedesinden ayrılacak olmanın vermiş olduğu üzüntüyle sadece seyrediyordu.
Artık gitme zamanıydı. Babasının yatağına eğildi, yanaklarını ve ellerini defalarca öptü. Beni affet der gibi sarıldı, kokladı. Artık ikiside kendine hakim olamıyor ve hıçkıra, hıçkıra ağlıyordu. Buna mecburum der gibi baktı babasının yüzüne ve Can`ın elini tutup hızla barakayı terketti arabaya bindiler.
Can yola çıktıklarında ağlamaya başladı, neden dedemi o soğuk yerde bıraktın diye. Verecek hiçbir cevap bulamıyordu, annen böyle istiyor diyemiyordu.
Can: "Baba, sen yaşlandığında bende seni burayamı getireceğim?" diye sorunca dünyası başına yıkıldı. O sorunun yöneltilmesiyle birlikte deliler gibi geri çevirdi arabayı. Barakaya ulaştığında " beni affet baba" diyerek babasının boynuna sarıldı. Baba oğul sıkı sıkı sarılmış çocuklar gibi hıçkıra, hıçkıra ağlıyorlardı.
Oğllu: "baba beni affet! sana bu muameleyi yaptığım için beni affet" diye hatasını belli ediyordu.. Babası oğlunun bu sözlerine en anlamlı cevabı veriyordu.. " Geri geleceğini biliyordum yavrum. Ben babamı dağ başına atmadımki, sen beni atasın" Beni bu dağda bırakmayacağını biliyordum.....

Partizani_01
  • Ekle
50 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 57
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 12:13

harika harika...teşekkürler...

eliff_
  • Ekle
42 yaşında / Bayan
Beykoz
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 12:16

evet evet bencede harika bir yazı bir gün gecikmeyle
bütün babaların ve baba adaylarının " Babalar günü kutlu olsun"

sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
Aktif Toplam Yazı : 4676
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 12:25

emeğine sağlık elifcim..
güzel dersler var yazında.

hayatagul
  • Ekle
67 yaşında / Bayan
Seyhan
Adana
Aktif Toplam Yazı : 3
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 12:33

Teşekkürler eliff...çok güzel......

eliff_
  • Ekle
42 yaşında / Bayan
Beykoz
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 12:39

evet sakincim inşallah herkez kendine bir pay çıkarır

hayatagul
  • Ekle
67 yaşında / Bayan
Seyhan
Adana
Aktif Toplam Yazı : 3
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 12:55

GÜLLERLE GELECEĞİM.....

BİR SABAH BABACIĞIM,
BİR SABAH,
YAĞMURLAR YAĞARKEN....
GÜL BAHÇELERİNE,
DENİZLERE AÇILAN,
SOKAKLARDAN GEÇEREK
MARTILARLA BİRLİKTE
ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA,
BU ŞEHRİ UYKUDAN
UYANDIRACAĞIM.....

BİR SABAH BABACIĞIM
BİR SABAH,
YAĞMURLARI,GÜLLERİ VE DENİZİ
BAŞUCUNA BIRAKACAĞIM......

GuZ_GuL
  • Ekle
25 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Avustralya
Aktif Toplam Yazı : 2648
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 14:44

teşekkürler elif paylaştığın için...

eliff_
  • Ekle
42 yaşında / Bayan
Beykoz
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 14:52

tşk. arkadaşlar okuduğunuz için

sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 14:58

:)rica..
aranıyorsun elif:)

eliff_
  • Ekle
42 yaşında / Bayan
Beykoz
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 15:04

:))))))))) kim arıyor sakincim

sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 15:05

:)))başsayfaya bi bak..
görürsün:)))

eliff_
  • Ekle
42 yaşında / Bayan
Beykoz
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 15:06

:)))))))))

sakinsular
  • Ekle
48 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Umman
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.06.2008 15:06

:)))))))

eliff_
  • Ekle
42 yaşında / Bayan
Beykoz
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 20.06.2009 23:43

Babalar günü anısına
80’ine merdiven dayamış yaşlı baba ile onu ziyarete gelen (45 yaşında ve saygın bir işi olan) oğlu salonda oturuyorlardı. Hal-hatırdan, çoluk-çocuktan, havadan-sudan sohbet
ettikten sonra oğlu susmuş, ayrılmanın sinyalini vermişti. O anda üzerinde oturdukları sedirin yanındaki pencerenin pervazına bir karga kondu. Yaşlı baba kargaya gülümseyerek biraz baktıktan sonra oğluna sordu:
’Bu ne oğlum?’ Oğlu şaşkın, cevapladı: ’O bir karga baba.’ Yaşlı baba kargaya biraz daha baktıktan sonra yine sordu: ’Bu ne oğlum?’Oğlu daha da şaşkın, yine cevapladı: ’Baba, o bir karga’...Karga hâlâ pervazda, komik hareketlerle başını sağa sola çeviriyor, başını yan yatırıyor, havaya bakıyor, sonra başını yine onlara çeviriyordu. Yaşlı baba üçüncü defa sordu:
’Bu ne? ’Oğlunun şaşkınlığı sabırsızlığa dönmüştü: ’O bir karga baba, üç oldu soruyorsun. Beni işitmiyor musun? ’Yaşlı baba dördüncü defa da sorunca oğlunun sabrı taştı ve sesini yükseltti:
’Baba bunu neden yapıyorsun? Tam dört defadır onun ne olduğunu soruyorsun, sana cevap veriyorum ve sen hâlâ sormaya devam ediyorsun. Sabrımı mı deniyorsun?’
Babası, yüzünde hâlâ bir gülümseme. Yerinden kalktı, içeri odaya gitti ve elinde bir defterle döndü. Bu bir hatıra defteriydi. Oturdu, sayfalarını karıştırdı ve aradığını buldu. Sevgiyle gülümseye devam ederek sayfası açık bir vaziyette defteri oğluna uzattı ve o sayfayı okumasını söyledi.
’Bugün 3 yaşındaki minik yavrumla salondaki sedirde otururken yanı başımızdaki pencerenin pervazına bir karga kondu. Oğlum tam 23 defa onun ne olduğunu sordu.
23 soruşunda da ona sevgiyle sarılarak, onun bir karga olduğunu söyledim.
Rahatsız olmak mı? Hayır! Onun sorusunu masumca tekrar edişi içimi sevgiyle doldurdu.’

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan